Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
921 968
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar olmajti
+31 / 41

@olo555 o czym Ty człowieku piszesz? komentarz zwraca przede wszystkim uwagę na to że na księżach nie dokonuje się samosądu. ich się broni przed sądami. ludzie się za nimi wstawiają nawet kiedy wina jest ewidentna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2018 o 17:29

avatar RomekC
+1 / 3

@olo555 "Jeżeli nie ufacie sądom, to zmieńcie prawo."
Super. Ja nie ufam sądom. Pójdę na wybory. I? Prawo się zmieni?

"Twierdzenie o przestępstwie, którego nie ma, to pomówienie."
A twierdzenie o przestępstwie, które jest? Do czego zmierzam. Do pytania do Ciebie. Kiedy mam miejsce przestępstwo? Gdy ktoś złamie prawo? Czy dopiero gdy sąd wyda wyrok?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

@olo555 "nie wierzysz w demokracje..."
Chciałbym wierzyć, że czytając mój tekst go zrozumiesz i nie trzeba będzie Ci tłumaczyć...

"rozroznijmy 2 rzeczy, byt przestępstwa o który tobie chodzi, oraz winę sprawcy o którą mi chodzi..."
Ja nic nie wspomniałem o winie. Zapytałem tylko o przestępstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~opabarae
+5 / 23

A jakiś olo555 kato-patriot wzorem tylawian dalej broni pedofilów i radzi po pomoc udać się do prokuratowa Piotrowicza.Krzysiu ,Twój tekst był potrzebny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+12 / 18

@olo555 gdzie masz lanie wody? jeśli księża byli niewinni i względem nich wysunięto bezpodstawne oskarżenia to dlaczego zapadły wyroki skazujące? dlaczego księży którzy byli oskarżeni o pedofilie odsyłało się do innych parafii zamiast postawić ich przed sądem? może ktoś ma w tym interes żeby rozgłos o tym że instytucjonalny kościół katolicki to organizacja przestępcza której mocno zależy na władzy, nie poszedł w polskę? zastanawiałeś się nad tym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2018 o 18:36

avatar olmajti
+7 / 7

@olo555 Wiesz czym jest art. 5 kpk? do momentu skazania prawomocnym wyrokiem osoba jest wg prawa niewinna. więc jeśli zapadały, a zapadały wyroki skazujące to wygląda na to że jednak byli winni. gdzie Ty tu widzisz sprzeczność?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
-3 / 5

mówi się że KK ogłupia, ale ludzie zamiast przystępować do dyskursu to wolą
a) minusować
b) używać pomówień i znieważeń pod adresem uczestników dyskursu
c) używać pomówień i znieważeń pod adresem kogokolwiek, nawet nie uczestników dyskursu
d) nie uczestniczyć w dyskursie, a jedynie minusować
e) bezrefleksyjne używać sloganów

już tak mnie to śmieszy, ludzie zamiast cokolwiek powiedzieć, z czym się nie zgadzają, minusują każdą wypowiedź,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2018 o 23:23

avatar ~RaistlinM
+2 / 2

@olo555 wiesz że Ty tylko interpretujesz jedno zdanie bez odniesienia się do całości tematu?

rozpisz Ci to zdanie jak dziecku:
>>jeśli księża byli niewinni i względem nich wysunięto bezpodstawne oskarżenia to dlaczego zapadły wyroki skazujące?

"jeśli księża byli niewinni" -> Dużo znanych ludzi pisało że są niewinni, więc założyć można że są niewinni.
"i względem nich wysunięto bezpodstawne oskarżenia" -> ktoś wytoczył oskarżenia i sprawa trafiła do sądu (przecież samo z siebie się nie wzięło)
"to dlaczego zapadły wyroki skazujące? " -> Skoro jak pisali znani że jest niewinny to czemu sąd uznał że są winni? to było pytanie do Ciebie i Twojej wypowiedzi.

Jeśli dalej nie rozumiesz, to nie wiem jak bardziej łopatologicznie Ci to wytłumaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
-2 / 2

Mnie obchodzi co powie sąd , od jego wyroku, nie jako kasuje sie niewinnosc i to ze skutkiem wstecznym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+16 / 20

@Jastomek Może i są to zawody zaufania publicznego, ale od osób duchownych wypadałoby jednak wymagać czegoś więcej. W końcu mają pełnić rolę drogowskazów moralnych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 10

@Jastomek równie dobrze babka mogłaby mieć wąsy, i zostać dziadkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HieronimaLucinda
+4 / 6

Nnnie?...mezczyzni pchaja sie do kosciola czesto z powodu swojego homoniewiadomo, cos jak na ginekologie pchają sie w wiekszosci faceci o duzym doglebnym zainteresowaniu kobietami. Seks wiedzie przez zycie ogrom ludzi, szczegolnie mezczyzn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ab
-2 / 10

Pan Skiba chyba w życiu na wsi nie był

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oiaimilawonabz
+4 / 4

Był i widział że ludzie nie ganiają księdza z widłami i musiał o tym napisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zemsta1488
+1 / 11

Ciekawe jakby wyruchal ci córkę tez bys tak polemizowal. Lincz i koniec ludzie czegoś musza sie bac w zasadzie bydlo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~odpowiedzalność
+2 / 2

@zemsta1488
Kilka lat temu w USA aresztowano faceta oskarżonego o pobicie i zgwałcenie kilkuletniej córki. W nocy po aresztowaniu człowiek ten został brutalnie pobity przez współwięźniów. Trafił do szpitala, w którym musiano mu amputować rękę. Kilka dni później, gdy dziecko odzyskało przytomność i opowiedziało o zdarzeniu, oskarżenie wycofano. Bowiem jego córka faktycznie została zgwałcona, ale przez sąsiada. Czy dzięki temu ręka mu odrosła? Gość nawet nie dostał odszkodowania, bowiem sprawcami pobicia byli bezrobotni przestępcy, nie dysponujący jakimikolwiek dochodami. A ty nadal uważasz lincz za najwłaściwsze rozwiązanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
-1 / 3

ta jasne, sam nie wie o czym pisze. ostatnio, gdy wyszło na jaw, że jeden z oskarżonych księży jest w domu księży emerytów w Otwocku, na ulicy i murze pojawiły się właśnie tego typu napisy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 6

@Arqs1986 czekaj, czekaj. ostatnio? czy jest możliwe że powstanie filmu mogło mieć wpływ na takie zachowania? a co było kiedyś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~olomamotor
0 / 0

@olmajti Kiedyś było to samo. 5 lat temu w mojej parafii, a rzecz miała miejsce na wsi, jak tylko wyszło na jaw co ksiądz wyczynia, to od razu pojawiły się napisy i to w takich miejscach, żeby na pewno nie dało się ich nie zauważyć. Ponadto Skiba naprawdę jest oderwany od rzeczywistości i nie wie co mówi, bo nikt tej łajzy nie bronił, a wręcz przeciwnie - szybko doprowadzono do usunięcia go ze stanowiska i pełnionych funkcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomaszb02
-5 / 13

Matka Boża w ostatnim czasie w swoich orędziach, wypowiedzianych wobec Mirjany do całego świata, szczególnie prosi: Módlcie się za kapłanów. Módlcie się za tych, których wybrał mój Syn, to jest za waszych pasterzy. W kolejnym przesłaniu Maryja mówi: Jeśli wy, moje dzieci, zatracicie szacunek dla kapłanów, to stopniowo, powoli, stracicie szacunek dla Kościoła, a potem dla samego Pana. Kapłani nie potrzebują waszego osądu, waszych krytyk. Potrzebują natomiast waszych modlitw i waszej miłości, ponieważ Bóg sam osądzi ich kapłaństwo, ale osądzi również was i waszą postawę wobec kapłanów. Kiedyś Maryja powiedziała, i to bardzo dobitnie: Jakim prawem ośmielacie się sądzić tych, których wybrał mój Syn. Tylko On ma takie prawo. (Fragmenty świadectwa Mirjany Dragićević-Soldo - Znak Pokoju 314/2014)

Księża są o wiele bardziej atakowani niż my. Jeśli wymagamy od księży świętości nieskazitelności a sami żyjemy jakby Boga nie było to nie mamy moralnego prawa sądzić innych. Ogólnie śmieszne jest wypowiadanie się ludzi którzy żyją z dala od kościoła o samym kościele. Czy pan skiba wie że jak każdy ma obowiązek modlić się za księży ? modli się? Dla Boga jest też winny ale to za duuuuży wysiłek lepiej zwalić na ludzi ze wsi wine.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sadcsad
0 / 6

@tomaszb02 jakiego pana? kościół to instytucja żerująca na głupocie ludzkiej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

@tomaszb02 Coś mi się wydaje to orędzie mało wiarygodnie :-/
"Módlcie się za tych, których wybrał mój Syn..." - Gdyby rzeczywiście Jezus Chrystus-Bóg wybierał pasterzy to byliby oni "lepszej jakości", jak apostołowi (poza Judaszem).
"...osądzi również was i waszą postawę wobec kapłanów." - Może właśnie bierność i ślepe zaufanie Bóg osądzi?
"Jakim prawem ośmielacie się sądzić tych, których wybrał mój Syn." - Jak już wyżej napisałem, może dlatego, że ich zachowanie nie wskazuje na to aby byli wybrani przez Syna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zemsta1488
+1 / 7

Film sie z nikad nie wziął. Zamiast księży powinien byc pastor ktory ma zone może coś powiedzieć o życiu w rodzinie a nie ci zboczency

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oiaimilawonabz
-2 / 12

Już wielki Pan z Miasta atakuje wsie. Na wsi to by chyba księdza musieli ganiać po polu. Skiba pajac z błazeńskimi piosenkami od czasu do czasu chce być mędrcem. Ale nie jest. W średniowieczu byli heretycy i się ich paliło na stosie. Teraz moda na pedofili i też ich się moralnie "pali na stosie". Oczywiście najłatwiej jest atakować księży że to główni pedofile. Sratttaty. Dziecko zostanie zgwałcone przez obcego od razu powie rodzicom. Dziecko jest gwałcone przez rodziców to nic nie powie. Pedofile głownie to członkowie rodzin ofiary. Ja jako ateista nie będę atakować kościoła. Nie podoba mi się to nie chodzę. Nie musze także tańczyć jak mi mainstreamowe media zagrają które każdy myślący wie do kogo należą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 2

@oiaimilawonabz "Dziecko jest gwałcone przez rodziców to nic nie powie." - To jest prawda. Czy to jednak usprawiedliwia przymykanie oczu na pedofilię obcych?
"Ja jako ateista nie będę atakować kościoła. Nie podoba mi się to nie chodzę." - Uważasz, że skoro nie chodzisz do kościoła to powinieneś być obojętny na krzywdę dzieci? No bo przecież to Ciebie i Twoich dzieci nie dotyczy.*
Nie mówię, że wszyscy księża są pedofilami. Tylko jakiś bardzo mały odsetek. Żadnemu pedofilowi nie powinno się popuszczać. Obojętnie czy to nauczyciel, polityk, lekarz czy ksiądz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~też_ateista
-1 / 1

@RomekC "Uważasz, że skoro nie chodzisz do kościoła to powinieneś być obojętny na krzywdę dzieci? No bo przecież to Ciebie i Twoich dzieci nie dotyczy." Skoro nie jestem murzynem, to czy powinienem być obojętny na cierpienie murzyńskich uchodźców żebrzących na ulicach włoskich miastach ?
Nie atakuję prawdziwych uchodźców, którzy trafili do Europy uciekając przed wojną lub śmiercią głodową? Natomiast protestuję przeciwko cwaniakom żyjącym z zasiłku, na koszt społeczeństwa. Na tej samej zasadzie potępiam wszelkich gwałcicieli i krzywdzicieli dzieci, bez wzglądu na wykonywany przez nich zawód. Ale żadnemu zawodowi ani żadnej nacji nie przypisuję jakiegokolwiek przestępstwa.Bo jest to nieuzasadnione generalizowanie. Sprawcami są konkretni ludzie. Twój emocjonalny wpis o krzywdzie dzieci ma podtekst odpowiedzialności zbiorowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

@też_ateista "Twój emocjonalny wpis o krzywdzie dzieci ma podtekst odpowiedzialności zbiorowej."
Dlaczego tak uważasz? Mój wpis dotyczy wypowiedzi "...nie będę atakować kościoła. Nie podoba mi się to nie chodzę". Oczywiście nie chodzi mi o atak na cały Kościół. Temat dotyczy księży-pedofilów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~też_ateista
-1 / 1

@RomekC Zdecyduj się!
"nie będę atakować kościoła. Nie podoba mi się to nie chodzę"
Czy twoim zdaniem wszyscy albo chociażby większość funkcjonariuszy kościoła katolickiego to pedofile? Wówczas twoja uwaga "Uważasz, że skoro nie chodzisz do kościoła to powinieneś być obojętny na krzywdę dzieci?" miałaby sens. Może słyszałeś o dyrektorze chóru - pedofilu. Czy w takim razie stwierdzenie "nie będę atakował filharmonii" oznacza brak troski o dzieci? W angielskich klubach piłkarskich od lat dochodziło do molestowania i gwałtów na młodocianych zawodnikach. Czy stwierdzenie "nie jestem kibicem" oznacza brak troski o dzieci? Nie mam dzieci w szkole, wiec jestem obojętny na pedofilów nauczycieli i ich ofiary?
Zasłaniasz się stwierdzeniem "temat dotyczy księży-pedofilów". Nie widzę tematów dotyczących innych grup zawodowych dokonujących podobnych przestępstw. Nie widzę twojej gwałtownej reakcji na pedofilów w rodzinach, a 90% przypadków tych zbrodni dokonywanych jest właśnie przez najbliższych. Te fakty są dla ciebie nieistotne. Bo nie pasują do twojego punktu widzenia. Zza twoich wypowiedzi wyziera fałsz i hipokryzja. Gorszy niż u księży mających pełnoletnie kochanki, bo on jedynie łamie zarządzenia organizacyjne swojego prezesa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@też_ateista "Zdecyduj się!
"nie będę atakować kościoła. Nie podoba mi się to nie chodzę""
Na co mam się zdecydować? Te słowa to nie moje tylko oiaimilawonabz.

"Czy twoim zdaniem wszyscy albo chociażby większość funkcjonariuszy kościoła katolickiego to pedofile?..."
Ty czytasz to co napisałem? Czy nie rozumiesz? Przecież wyżej stoi jak byk "Nie mówię, że wszyscy księża są pedofilami. Tylko jakiś bardzo mały odsetek".

"Może słyszałeś o dyrektorze chóru - pedofilu..."
Jak wyżej. Napisałem "Żadnemu pedofilowi nie powinno się popuszczać. Obojętnie czy to nauczyciel, polityk, lekarz czy ksiądz".

"Zasłaniasz się stwierdzeniem "temat dotyczy księży-pedofilów". Nie widzę tematów dotyczących innych grup zawodowych dokonujących podobnych przestępstw..."
Nie widzisz demotów dotyczących innych grup zawodowych i mojej "gwałtownej reakcji na pedofilów w rodzinach". Stwórz taki domot. Dowiesz się co sądzę o pedofilach w rodzinie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar auto1
-2 / 2

cool story bro :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 9

Podobno św. Faustyna kiedys powiedziała, że najwięcej diabłów siedzi na dachach kościołów i zakonów. Patrząc na zachowania wielu zakonnic mam wrażenie, że najwięcej ich siedzi W ZAKONACH.
Skiba ma rację, o tym samym myslałam widząc tę scenę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar czacknoris
+2 / 4

Skibie gratulacje za tekst ale.... może rezyserowi właśnie chodziło o to by wzbudzic emocje pietnujace pedohfilie i ukazania społeczeństwu sposobu na walkę z tym zjawiskiem wszak wiadomo wszem i wobec że na wsi żądzą wójt ksiądz i stare baby które skutecznie potrafia bronic swojego najważniejszego argumentu w każdej sprawie czyli księdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~hgdrfjrgnfdxc
-2 / 2

filmu nie widziałem ( i polskie juz mnie nie interesuja nie ten klimat co kiedyś) kosciol olewam a skiba to taki autorytet czy artysta ze o matko. zyjcie swoim zyciem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+2 / 6

Obstawiam, ze społeczeństwo polskich elit broniące takich zwyrodnialców samo jest uwikłane w pedofilie po same uszy, a obrona może wynikać np. ze wspólnej zabawy na większych imprezkach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
-3 / 7

@AIkanaro

widzę ze jesteś biegły w tych sprawach, może masz jakieś badania na ten temat?

aha, badania są niczym jest przecież "obstawiam", nie no hazardem można wygrać miliony, jak w ostatnim procesie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~do_przemyslenia
+2 / 2

@olo555
"widzę ze jesteś biegły w tych sprawach, może masz jakieś badania na ten temat?"
Wedle życzenia - Co robi się z policjantami, którzy popełnią jakieś przestępstwo? Jeśli tylko jest to możliwe, sprawę się wycisza, a policjant trafia do innego komisariatu. A wycisza się skutecznie. Kilka lat temu policjanci i biznesmeni z pewnego miasta urządzali sobie imprezy, obsługiwane seksualnie przez dziewczynki z okolicznego Domu Dziecka. Sąd uniewinnił sprawców, orzekając "dziewczęta robiły to dobrowolnie, same umawiały się z policjantami". Opinia publiczna nie została jednak poinformowana, że część z tych dziewczynek miała poniżej 14 lat. Nie udało się jednak ustalić który policjant i który biznesmen uprawiał seks z tymi małoletnimi - dzieci bały się zeznawać przeciw policjantom. Czyli sprawcy zgodnie z prawem uniknęli kary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
0 / 0

@Amroth7 ja i moi znajomi to nic w porownaniu do ja i moj szwagier

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 1

@amroth7 Tylko, ze ten demot jest troszkę o czymś innym niż o filmie kler...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
0 / 0

Święte słowa!
Od początku, do ostatniej kropki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kirylenko
0 / 0

Nic nie dziwi oprócz faktu dyskusji pod wypowiedzią... no kogo? Kto to jest Skiba? Showman, człowiek żyjący z popularności. Jak Godlewskie, kwestia gustu słabego lub całkiem cienkiego. A tu proszę -myśl filozofa by tak nie poruszyła gawiedzi. Czytać książki o wychowaniu dzieci Cichopek, muzyki Martyniuka i słuchać Skiby. Żyjcie i drwijcie, bo tacy oświeceni jesteście -nie to co reszta no nie? hahahaha :E

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rozbawionny
-1 / 1

skibie się już jebie całkiem we łbie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geralt2018
0 / 0

To zacofany kraj gdzie czci się instytucje kościoła bardziej od Boga a Polaczki są dumne, że u nich nie ma takich demonstracji jak we Francji.
Francja to nawet z ta swoja połowa populacji imigrantów na większe poczucie narodowe od Nas. Z Polakiem można zrobić wszystko a i tak jedyna forma obrony to będzie pier ** o polityce przy piwie z informacją zdobyta w TVP i TVN.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DietrichSchwarzman
0 / 0

kościół to mafia, największa na świecie, religia, zbawienie, łaska uświęcająca - to towar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem