Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1138 1154
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~fewfq
+24 / 28

@Mundial_2018 aha i dlatego połowa Afryki mieszka w domkach z gówna jak 2000 lat temu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+29 / 31

@Mundial_2018 Afryka ma dostęp do Atlantyku. Handel morski może być tańszy od lądowego, ale jak ktoś będzie całe życie siedział na dupie, to i mając pod sobą górę złota gówno zrobi.

Patrz: Australia przed i po przybyciu białych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+8 / 8

@Mundial_2018 Chodzi o kulturę (zestaw wartości) wyznawaną przez białych i czarnych tamtego okresu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mundial_2018
-4 / 8

@Glaurung_Uluroki W przypadku Chin sprawa jest prosta - same zrezygnowały z ekspansji, robiąc miejsce Europejczykom. Gdy dziś nie rezygnują, buja światem jak diabli.
Japonia wzbogaciła się gdy magistrala handlu zaczęła się przenosić z Atlantyku w stronę Pacyfiku.
Indie zostały opanowane przez Europejczyków i bardzo w czasach kolonialnych zbiedniały.
Turcja nie ma dostępu do Oceanu Światowego, tak jak Polska.

Owszem, koszty transportu to jeden z elementów mozaiki, ale jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy. Jeśli koszt przesłania kontenera z Władywostoku do Gdyni jest porównywalny z kosztem transportu z Gdyni do Rzeszowa, a Ty jesteś na tego transportu głównym szlaku to masz gigantyczna przewagę nad innymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mundial_2018
-5 / 7

@Glaurung_Uluroki Moim zdaniem to Ty mylisz skutek z przyczyną. Nieprzypadkowo Renesans datuje się od odkrycia Kolumba. Zaczął się we Włoszech znacznie wcześniej, szybciej niż do Północnej Europy dotarł do Polski, a jednak datuje się go do otwarcia szlaku atlantyckiego.
Imperium Osmańskie, nawet w swoim największym rozkwicie, do otwartego oceanu nie miało dostępu.
Mówisz, że handel morski w XVII w. był niebezpieczny, a lądowy był bezpieczny? Do osłony floty przed piratami wystarczyły dwa dobrze uzbrojone okręty, a ile trzeba było na tę ochronę wydać na lądzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mundial_2018
-5 / 5

@Glaurung_Uluroki Tak i do niego też Imperium Osmańskie nie miało bezpośredniego dostępu przez dający się wykorzystać czas. A pamiętać należy, że magistrala handlu był wtedy Atlantyk. Ocean Indyjski staje się nią dzisiaj. Na pewno masz teraz coś na sobie, co płynęło przez Cieśninę Malakka. Popatrz jak to zmieniło świt. Europa spadła do drugiej ligi i właśnie dlatego nie potrafi obronić południowych granic, co wcześniej czyniła z łatwością.

Piraci na Karaibach byli skutkiem wojny angielsko-hiszpańskiej, zresztą niejednej, a w okresach pokoju niemal zanikało. Gdy Anglicy przejęli pełną kontrolę na szlakach umarło właściwie zupełnie.

Dlaczego zaczął się w Europie? Bo nastąpiły odkrycia geograficzne, kolonializm i kapitał zrobił się tani. Gdyby nie to, europejski renesans pozostałby czymś na kształt renesansu karolińskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kerdes
+4 / 4

@Mundial_2018 jesteś kolego niedouczony. I nie dlatego, że znalazłeś się historycznie w złym miejscu. Po prostu jedni mogą więcej, inni mniej. Do ciebie, bez urazy, sporo nie dotarło. Nie mówię tu, że ja wiem choćby setną część tzw. rzeczy. Ale tutaj akurat uśmiecham się do ciebie pobłażliwie. Widziałeś dzielnice kolorowych w EU? Nie. Nie widziałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mundial_2018
-4 / 4

@Glaurung_Uluroki Myślę, że zauważyłeś, że trochę historii liznąłem i dobrze byłoby traktować rozmówcę z ciut większym szacunkiem.

Owszem, np Kompania Wschodnioindyjska była bardzo zyskowna, ale powstała na początku XVIIw. i była skutkiem wcześniejszego zgromadzenia kapitału w handlu atlantyckim. Handel atlantycki szybko rozwijał wschodnie tereny dzisiejszego USA i trzeba je było dławić odpowiednim prawem, natomiast w Indiach był to totalny wyzysk i obniżanie się PKB na głowę.

Ja po prostu nie lubię takiego społecznego darwinizmu, że niby Niemcy zawsze bystrzejsi od Polaków, a biali od Arabów. Historia dowodzi, że to nie jest prawda i bywało naprawdę rożnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deanthehunter
+2 / 2

@Mundial_2018 Jakiś film dokumentalny o jednym z plemion i rozmowa dziennikarza z wodzem plemienia:
Czy wasze kobiety codziennie idą nad rzekę 10 kilometrów, żeby nabrać wody i przynoszą ją do wioski? - pyta dziennikarz
Tak- odpowiada wódz wioski
A nie lepiej byłoby przenieść wioskę na rzekę? -pyta dziennikarz
Nie- odpowiada wódz wioski
Dlaczego? pyta dziennikarz
Bo tu mieszkamy- odpowiada wódz wioski
I tyle w temacie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L likkaq
+19 / 21

Pewnie tak, po czym zabrali by białym wszystkie dobra i odebrali mnóstwo praw bo to przecież ich kontynent-Taki odwrotny apartheid

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~sadffg
+11 / 13

Oczywiście. Zajęłoby to ze 300 lat, zanim europejskie budynki bez konserwacji zużyłyby się, fabryki stałyby się niewydajne w stosunku do światowej konkurencji, a europejczycy w Afryce stworzyliby nową cywilizację i ład społeczny, ale jak najbardziej tak by się stało, bo murzyni nie znają pojęcia prawa, brak im empatii i wyobraźni. Nawet posiadając europejskie dobra wypracowane przez wieki, sądzę że zniszcyliby to w 100 lat. Należy tez wspomnieć, że nie są w stanie obsłużyć wielu nowoczesnych maszyn, elektrowni atomowych, a organizacja pracy stoi na najniższym możliwym poziomie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pogromcaciemnoty
+12 / 12

50 lat, nie 300. Starczy obejrzeć film o Chińczykach w Afryce, jak się dziwią jak czarni mogli odrzucić wszystko co im zbudowali biali ludzie. A w krajach z których wyrzucono białych osadników są straszne kryzysy gospodarcze. Bo murzyni mają socjalistyczne poglądy (drukowanie pieniędzy i rozdawnictwo).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D demaskator_demotywatorow
0 / 14

Biali są wyżej intelektualnie rozwinięci od czarnych.
Niemcy są wyżej intelektualnie rozwinięci od Polaków.
A Rzymianie byli wyżej intelektualnie rozwinięci od Barbarzyńców, przynajmniej do dnia kiedy ich, po kilku wiekach dominacji, szlag nie trafił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~demalinatator_defekatororów
+2 / 4

@demaskator_demotywatorow 1 zdanie prawdziwe. 2 fałszywe - sam zobacz jakie rzeczywiście tam są notowania IQ (w ostatnich latach u niemca po imporcie inżynierów lekarzy i prawników magicznie spadło z niejasnych przyczyn) niemniej mówię o czasach jeszcze z przed ubogacenia kulturowego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~LoLekk3456
+4 / 4

Wystarczy brak socjalu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Girig
+5 / 5

Na 100% by poleżli,kto niby pracowalby na ich socjal?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dziki_sad
+3 / 3

Jakieś 50 lat temu "biały" wyszedł z Afryki - dekolonizacja Afryki, wtedy wiele państw odzyskało niepodległość. Teraz "Afrykanie" widzą, że jak nie ma białego to nie ma dobrobytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kerog
-1 / 1

Za 300 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~5eye46y4e
+3 / 3

Sam biały na przebogatym kontynencie obfitującym w bogactwa naturalne, pełen skały drewna dosłownie z diamentami pod stopami i pokładami złota? Biały na pewno by tam sobie nie poradził, żył w chatkach ze stolca, pił brązową wodę i robił sobie po 8 dzieci samemu głodując.
A tak na serio to tak, tak to działa, element bezwartościowy lgnie wszędzie gdzie jest dobrobyt, cywilizacja, spokój i socjał (czytaj biały / żółty człowiek z tym że żółty ma trochę instynktu samozachowawczego i trzyma się na dystans). Tylko usiałoby minąć trochę czasu zanim to co wasi przodkowie przez wieki potu, pracy, wyrzeczeń, łez i krwi osiągnęli zostało zniweczone i zniszczone. Ale nie martwcie się "pewna grupa" (nie napiszę jaka bo pewnie ocenzurują wpis) agresywnie i intensywnie promuje mieszanie się ras i "tolerancje" więc może kiedyś na świecie nie będzie lepszych i gorszych ras a wszystkie będą równe i wszędzie będzie taki sam poziom, a to czy lepszy czy gorszy zostawiam już waszej wyobraźni do oceny;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SRKOTTET
+5 / 5

Pasożyty są tam gdzie żywiciele!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O oiaimilawonabz
+2 / 2

Zachód zrzucał u nich bomby. Porozwalał ich miasta to idą na zachód. Tylko czego Francja która zrzucała bomby na Libię zamieniając ją w pogorzelisko gada nam o nie przestrzeganiu reguł państwie prawa bo nie przyjmujemy uchodźców? Wysyłacie bomby do Afryki to przyjmujcie Afrykę. Salam alejkum France!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wjmm
+6 / 8

- Co oddziela ludzi od zwierząt ?
- Morze Śródziemne

Biali szybko byliby w stanie zbudować normalną cywilizację w Afryce, pod warunkiem, że mieliby dawną mentalność pionierów, zdobywców i ludzi pracy. Dziś cywilizacja białego człowiek ulega coraz większej degeneracji, więc ludy barbarzyńskie, które potrafią tylko niszczyć, to wykorzystują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-2 / 2

A po co ktoś miałby łazić za Polakami.... ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pajakh
+1 / 1

Fantastyczny pomysł. Tam jest ciepło. Zima idzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daniel84po
-1 / 1

jesteś pracownikiem Kremla

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wujekdobrrarada
+1 / 3

Za jakiś czas, jakby już totaj wszystko zeżarli... Jak myślicie, dlaczego tam mają teraz pustynię? Z nimi jest jak z kurami, wpuść na łąkę a po jakimś czasie będzie tam tylko puste klepisko! Z tą tylko różnicą że z kur jest jakiś pożytek, z ciapaków żaden.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bora2003
+1 / 1

tak,, bo nikt by im nie płacil socjalu, więc wróciło by do Afryki jako biedni uchodźcy z Europy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem