Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Zamiast napychać kiebzę innym, wesprzyj sąsiada, koleżankę czy rodzinę...
Pamiętaj o tym co tutaj przeczytałeś...
by aluna1213
+
1046 1057
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Y yankers
+8 / 10

Te wielkie fabryki to outsourcin produkcji do Chin albo na Tajwan.
Teraz praktycznie już się nie buduje wielkich fabryk, teraz zleca się to jakiemuś Chińczykowi który zrobi to taniej, a jakość wszędzie jest podobna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2018 o 19:52

avatar ~IIIIII
+3 / 17

@riserubi Nie rozumiesz, bo czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Przeczytaj zatem raz jeszcze. Może tym razem się uda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R riserubi
0 / 20

No to słucham, wytłumacz takiemu co nie potrafi zrozumieć.... chyba że to kompletna bzdura. Co ma kupowanie biletu na koncert ulubionego artysty do popierania bądź nie inicjatywy bliskiej osoby? Mam nie kupić biletu na bilet fajnego zespołu bo jest to zespół zamożny i napycham mu kabzę ? Gimbusiarskie filozofie jakieś...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth7
+9 / 13

@riserubi Wróć do nauki czytania ze zrozumieniem, a w tym przypadku Ci pomogę.
Nie chodzi o bilety, tylko o inną działalność gwiazdy. Autor demota zauważa, że jak "gwiazda" zaczyna coś produkować to ludzie to od razu kupują, a jak znajomy coś zaczyna produkować to każdy ma wymówkę np. że niesprawdzony produkt, a w przypadku gwiazdy nie mają z tym problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 7

@amroth7 zanim kogoś pouczysz w kwestii czytania ze zrozumieniem upewnij się, że tobie to wychodzi. @riserubi pyta o konkretny fragment tekstu, ten o 800 zł za bilet. Nie pyta o inne produkty. Pyta, jaki związek ma koncert ulubionej gwiazdy ze wspieraniem bliskiej osoby. A ty mu tej odpowiedzi nie udzieliłeś.
No więc nie ma związku. Jeśli wyjdą dwie takie same rzeczy o tej samej jakości i w tej samej cenie, rzeczywiście lepiej jest dać zarobić "swojemu". Jeśli jednak masz bliskiego, który śpiewa discopolo, a ty nie lubisz tej muzyki, to masz iść na jego koncert, zamiast na koncert artysty, którego cenisz? To nie musi być Beyonce, to może być na przykład metallica. Już to widzę, jak fani odpuszczają koncert metalliki, bo szwagier w sumie też śpiewa, to jego sobie posłuchamy, powspieramy go :P
I tak samo rzecz ma się z wymienionymi błyszczykami, linią kosmetyków do makijażu (które pewnie przeszły więcej testów, niż robione przez kuzynkę).
Zgadzam się, że nie należy butować, jak ktoś ma dobry plan i chce spróbować swoich sił w jakimś biznesie, to nie gadajmy bezpodstawnie "a na pewno ci się nie uda", wesprzyjmy, pomóżmy znaleźć informacje itd. Jednakże, jeśli nie chcesz używać danego produktu od sąsiadki, bo wiesz, że może szkodzić, lu nie spełnia opisanych kryteriów, po prostu wiesz, że to ściema, to nie polecaj innym. Miej honor i nie reklamuj rzeczy, w które nie wierzysz, tylko dlatego, że to ktoś bliski.
Buziaki, (przetestowane!)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar meatgun
+1 / 5

@riserubi Te 800 złotych możesz pożyczyć by mógł rozkręcić biznes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~eloeo9876
-2 / 2

@meatgun - reasumując Wasze podejście. Nie możesz pójść do kina, teatru, koncert za WŁASNE PIENIĄDZE, bo będzie to godziło w osobę. Oczywiście, aby rozkręcić interes musi pożyczyć pieniądze i potrzebuje wsparcia od rodziny (zaryzykować pieniądze najbliższych), zamiast iść w marketing i jakość produktu?
Coś mi tutaj się nie zgadza. Rozumiem jeśli proponowane produkty są dobrej jakości przy przystępnej cenie. Inaczej będzie tak: ja będę siebie ograniczał i kupował średniej jakości produkty za wysoką cenę, aby komuś wyszedł interes. Później będziesz chciał pomoc od takiej osoby to usłyszysz, że on ma rodzinę do wyżywienia ;). No i nie podoba mi się, że ktoś chce zaglądać do mojego portfela (nic od was nie dostałem) i zanim zaczniecie komuś coś wytykać sprawdźcie ile rzeczy/produktów macie od lokalnych przedsiębiorców. Wymaga się najpierw od siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar meatgun
+1 / 1

@~eloeo9876 Nie rozumiałeś co ma jedno do drugiego - to wytłumaczyliśmy jak chłopu na miedzy.
A czy weźmiesz sobie do serca - to już inna sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nenesh
-1 / 5

Może jest tak poniekąd dlatego, że wymienione ''gwiazdy'' funkcjonują w innych realiach, niż 'zwykły' człowiek, jak również posiadają na start wystarczające zabezpieczenie finansowe, by podołać każdej niespodziewanej sytuacji i wydatkom? Ludzie są sceptyczni do rozwoju własnego biznesu, bo wiedzą, jak to może wyglądać w praktyce dla kogoś, kto nie jest bogaty i nie dysponuje całym sztabem specjalistów. Oczywiście, to nie może być usprawiedliwienie dla podkopywania wiary początkującego, ale stanowi jakieś wyjaśnienie. Rezygnacja i pesymizm są dość charakterystyczne dla większości ludzi... być może kwestia braku uwarunkowań i braku możliwości podejmowania ryzyka bez obawy, że później już się 'na prostą' nie wyjdzie. Jakkolwiek, dla wszystkich podejmujących się własnej działalności jak największe powodzenia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2018 o 20:42

avatar ~Samasprawa
0 / 4

.......kAbzę......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aluna1213
-1 / 1

W moich regionach - kiebza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stxck
+1 / 5

ale to nie bedzie polskie wesprzec sasiada. sasiadowi sie ten biznes powinien wylozyc jak najszybciej. tak wlasnie u nas jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ewelina786
+1 / 1

@stxck jak ma dobre produkty i wie jak prowadzić biznes to się "nie wyłoży". Polskie firmy kosmetyczne nie narzekają. Sprawdźcie jakie mają branie poza granicami Polski m.in. Arabia Saudyjska, USA, czy Niemcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aikidoka
-2 / 2

Z moją rodziną to nawet na zdjęciach wychodzę źle więc dajcie spokój. A co do somsiada to żeby upadł i sobie ten goopi ryj rozwalił!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+3 / 3

Pierwsze słyszę o tych produktach, a z tych wszystkich osób za którymi rzekomo szaleję znam tylko Rihannę i Beyone i nic nie wiem o tym żebym szalał z żoną za nimi albo za ich produktami, podobnie jak za produktami tych trzech osób których nazwiska mi nic nie mówią.
Hmmm..... niech zgadnę: plagiat z ameryckich democideł?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aluna1213
0 / 0

@Marian_Janusz_Pazdzioch Nie. Polski tekst z polskiego fb. Jak jest napisane - źródło internet

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Babsko3
+1 / 1

bo Polacy mysla tak "ja nie mam to ty tez nie powinienes"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
-2 / 4

Nie do zrobienia w Polsce.
Sąsiad nie kupi od sąsiada, bo jeszcze sobie zmieni Passata na lepszy model, albo sobie na wakacje pojedzie "za moje".
Prędzej kłodę podłoży, niż wspomoże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+4 / 4

Poza Beyoncé, która zaśpiewa Ci za wydane pieniądze, reszta daje tylko nazwisko. Produktami zajmują się specjaliści, więc zadaj sobie pytanie, czy ta lokalna firma też ma specjalistów? Ja nie wspieram nazwiska, tylko produkt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kamileo123456
-2 / 4

@mudia czyli według ciebie jeśli firma jest mała, to nie ma tam specjalisty?

Jeśli piekarnia jest mała to na pewno piecze gorszy chleb?

Jeśli zakład krawiecki jest mały, to na pewno uszyje tylko brzydkie ubrania?

Tak rozumujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+2 / 2

@kamileo123456 Nie, ale jeżeli firma jest mała - to ma mniejszy zakres specjalistów. O ile zaufam złotnikowi, piekarzowi, krawcom, osobie szyjącej poduszki, czy projektującej kubki - o tyle jeżeli chodzi o np. farby do ścian, kosmetyki, czy AGD to już nie bardzo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 3

@~kamileo123456 Nie uważam, że mała piekarnia upiecze zły chleba, czy krawcowa uszyje złą koszulą, ale mało prawdopodobne, lokalny przedsiębiorca zrobi dobre słuchawki, czy wyprodukuje dobre perfumy. Mylisz trochę skalę przedsięwzięcia i potrzebnych umiejętności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~rfgjhvmcgjkm
0 / 0

Wszystko fajnie, ale może być odwrotnie...
Kiedy zakładałem firmę wszyscy ochy i achy, że to wspaniale, jaka odwaga i w ogóle. Nie znalazł się nikt, kto racjonalnie oceniłby pomysł i powiedział "czy na pewno tak?" czy "a może to i tamto". Utopiłem mnóstwo kasy i straciłem 2 lata życia, bo rodzina i przyjaciele bali sie powiedzieć co naprawdę myślą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 0

Bo niestety większość ludzi nie lubi krytyki i się jej boi. Takie osoby często się o nią obrażają. A że nie chcą, żebyś ty się na nie obraził (tak jak one by to zrobiły) to nie potrafią skrytykować Ciebie.
Jedynym sposobem na otrzymanie konstruktywnych opinii jest dawanie alternatyw, zamiast pytania co dana osoba o tym myśli, czy jej się podoba itd. Wtedy takie osoby dają ci szczerą opinię, bez obawy że sprawią ci przykrość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
0 / 0

Takie słodzenie nie wiele różni się od bez konstruktywnej krytyki bo słodzenie też jest bez konstruktywne, kogoś "hejt" może nawet bardziej motywować. Trafić na kogoś kto udzieli rzeczowego komentarza to trzeba mieć trochę szczęścia a najczęściej za to chcą by płacić, czyli specjaliści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gto65
+1 / 3

"Co kurła? Somsiada złodzieja wspomagać?!"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
-1 / 1

U polaczków to się nie sprawdzi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

Ja nikogo nie faworyzuję. Kupuję możliwie najlepszy produkt w możliwie najniższej cenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~aaaaaaaaaaa9
0 / 0

@BrickOfTheWall dokładnie i tak robią wszyscy. Tylko ci co tak gdaczą o lokalny patriotyzm robią to wybiórczo (wybierają konkretne produkty itp.), a resztę kupują od korporacji. Kto ma telefon, wszystkie ubrania, buty, pastę do zębów, mydła, gry, kosmetyki, jedzenie tylko polskich firm? Zatem takie gadanie... jak ktoś się nie zna na pewnych rzeczach to niech nie ciągnie innych na dno - najłatwiej utopić cudze pieniądze (rodziny), a później nie mieć za co oddać. Bank szybciej ściągnie długi od dłużnika, niż osoba fizyczna. Jest podstawowa zasada: nie pożyczaj od bliskich i bliskim. Po prostu nie. Później miej jeszcze miękkie serce i nie idź po własne nieoddane pieniądze do sądu, bo inaczej dłużnik się obrazi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pierdolenieoszopenie
0 / 0

Czego Tu nie rozumieć przecież czy to jakaś gwiazda czy lokalny Zenek to śpiew ten sam, w ogóle to skandal że jak się ktoś spije i drze japę to ma mandat za zakłócanie ciszy, przecież trzeba mu dać 8 stów . Już nie mówiąc jaki to lans wpaść w słuchawkach na siłkę wszyscy łooo skąd masz no jak skąd od Józka Nowaka z paciorkowic dolnych .
Weź autorzy-no zapoznaj się co to jest biznes i show biznes potem co to jest moda. To zrozumiesz wszystko ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SenuaWarrior
0 / 0

Może tak się dzieje dlatego, że znamy tę naszą hipotetyczną koleżankę Gosię czy wujka Zbyszka od dawna i pamiętamy, jak koleżanka tak się raz zachlała, że wymiotowała w koło, a wujek przejechał się na swoim ostatnim "byznesie"? Nie żeby coś, ale jak sie widziało czyjeś wpadki (nawet nie związane) to łatwiej się wątpi w jego kompetencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PioterKolo
-1 / 1

Nie ,,kiebzę,, baranie a ,,kabzę,,. Nie znasz sie to nie pisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem