Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
136 140
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I konto usunięte
+1 / 9

No cóż poprawnośc wszęzie ponad wszystko !!. Brakuje tylko aryjskich murzynów czy ciapaków (ale nie daje głowy czy gdzieś już nie byli).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bp2345
0 / 0

@Irvis30 W tej grze wcale nie brakło miejsca dla murzynów w niemieckiej armii (przynajmniej w becie, na szybko nie znalazłem, czy po premierze dalej takie postacie dalej się tam znajdują).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2018 o 16:08

J Jaro89
0 / 0

@bp2345 to multiplayer. Tam możesz grać po stronie niemiec czarną kobietą :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 6

Zakłamywanie historii trwa w najlepsze, w serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" Niemcy są pokazani tylko z jak najlepszej strony, Żydzi w 1942 roku jeżdżą sobie po Berlinie na rowerach i chodzą do teatru, za to "antysemickie" AK zostawia na pastwę losu wagon pełen Żydów. Podobnie ma się sprawa w najnowszym serialu "Okręt", obrona Żydów stała się już nieodzownym tematem niemieckich seriali. No cóż... przecież za masowe mordowanie całych rodzin żydowskich odpowiadają "naziści", a nie Niemcy, zaś Niemcy masowo Żydów chronili :]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2018 o 16:05

avatar zjebmaker
0 / 2

@KatnissEw bo Nazja najechała Europę, zrobiła to za pomocą UFO i naziści przylecieli z Atlantydy, która jest we wnętrzu Ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
-1 / 1

@zjebmaker A w walce z ówczesnym rządem niemieckim pomagało USA, w którym jeszcze w czasach II wojny istniała segregacja rasowa. Wytykali Niemcom ksenofobię, a sami na swoim podwórko nie byli lepsi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+2 / 2

EA - it's in the game

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2018 o 16:26

avatar YszamanY
-3 / 5

ale ostatni punkt to prawda rosjanie nie brali udziału, oni ją z hitlerem wywołali a potem sojusznik ich najechał więc się bronili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zjebmaker
+1 / 1

@YszamanY że tak zapytam: Yyyyy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T theredi
0 / 4

Przeczytałeś co napisałeś przed wysłaniem pajacu? Wywołali, ale nie brali udziału... Gratuluje ujemnego iq

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zjebmaker
-1 / 1

@YszamanY Znasz idioto chociaż cień historii? 17 września 1939 to co? Wypad po kartofle? Poza tym ZSRR oficjalnie przystąpiło do wojny w czerwcu 1941.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2018 o 18:39

avatar YszamanY
0 / 2

@zjebmaker @theredi @zjebmaker co z wami ? rosjanie nie uznają II wojny światowej jako takiej bo musieli by się przyznać że rozpoczełą sie 1 września a 17 dołączyli do hitlera, dla nich to wielka wojna ojczyźniana - do nauki nieuki,oczywiście nie mogą zaprzeczać że była IIWŚ
"Nazwa "wielka wojna ojczyźniana" została użyta po raz pierwszy w przemówieniu radiowym Stalina z 3 lipca 1941[1], w którym odwołał się on do patriotyzmu narodów tworzących ZSRR w obliczu ataku państw faszystowskich. Termin ten odnosi się jedynie do walk ZSRR z III Rzeszą i jej sojusznikami – Włochami, Węgrami, Rumunią, Finlandią, Słowacją i Chorwacją.

Nomenklatury tej użyto z dwóch powodów – jako oznaczenia nowej fazy konfliktu zbrojnego (ZSRR ówcześnie oficjalnie nie przyznawał się do uczestnictwa w II wojnie światowej) oraz w celach propagandowych – ciąg słów wyrażał nie tylko walkę Sowietów, ale i jej narodowy, powszechny, uniwersalny charakter, co miało mobilizować ludność do aktywnego uczestnictwa w obronie kraju.

Termin ten nie obejmuje natomiast współpracy militarnej i gospodarczej z III Rzeszą od paktu Ribbentrop-Mołotow (23 sierpnia 1939) do 22 czerwca 1941 roku – aneksji wschodniej części Polski, zagarnięcia Litwy, Łotwy i Estonii, a następnie (w ramach tzw. wojny zimowej) napaści ZSRR na Finlandię, a także zagarnięcia wschodniej części Rumunii oraz okresu po 9 maja 1945 roku (wojny z Japonią, do której ZSRR przystąpił 8 sierpnia 1945). Nazwa wielka wojna ojczyźniana nawiązywała do wojny 1812 (ros. Отечественная война 1812 года).

W propagandzie radzieckiej wielka wojna ojczyźniana była przede wszystkim wielkim zwycięstwem ZSRR pod przywództwem Józefa Stalina, zaś ogromne straty ludzkie po stronie ZSRR (ok. 20 mln) stanowiły miarę jego wkładu w zwycięstwo nad nazizmem. W ocenie historyka i żołnierza Nikołaja Nikulina wojna została wygrana głównie dzięki poświęceniu ludności i wsparciu aliantów, a wbrew fatalnej polityce WKP(b) i terrorowi lat 30., który doprowadził do demoralizacji wojska i administracji oraz ograniczenia zdolności bojowej kraju[2]."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2018 o 19:25

avatar RM_PL
0 / 2

Zagrałem w te opowieści i były takie sobie, dobre żeby pograć zanim przejdzie się na multi, bo w końcu gra online jest głównym celem tej gry. Ale prolog i opowieść "Ostatni Tygrys" to ostro mnie wkurzył. Chociażby właśnie przez przykłady podane w democie.
A jak usłyszałem jak Niemiec żalił się, jak to "źli Alianci bombardowali fabryki i pociągi, przez co ginęli cywile" to już szlag mnie trafił. Jakby to, że (wraz z ZSRR) wywołali wojnę przez zaatakowanie Polski (do tego tchórzliwie - bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny), okupowali praktycznie całą Europę, sami bombardowali miasta i stworzyli machinę wymordowywania bezbronnych ludzi nie istniało. Zbrodniarz wytyka innym jacy to oni są źli...
PS Owszem, cywile nie powinni być atakowani. Ale jest jedna sprawa - każdy dowódca zarządza ewakuację cywili z terenu walk. Z tego co wiem, to szwaby nadal wolały utrzymać produkcję fabryk oraz zmuszali cywili do budowania umocnień i walk w formacjach Volkssturmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2018 o 17:01

N konto usunięte
-1 / 3

@RM_PL A ci cywile kim niby byli? Nie "szwabami"? :) W jednym akapicie gardzisz niemieckimi cywilami, żeby za chwilę się użalać, że byli zmuszani do budowania umocnień. Same sprzeczności :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
-1 / 1

@nand82 Gardziłbym niemieckimi cywilami gdybym zjednał ich z tymi "szwabami" (polecam przeczytać mój komentarz jeszcze raz - szwaby i cywile są tam rozdzieleni) albo pisał coś w stylu "i dobrze im tak". Bo dla mnie żołnierz kraju, który niszczył, mordował i grabił pół Europy zasługuje na pogardę i potępienie. Niestety występuje tu generalizacja, bo oczywiście znajdą się przykłady "dobrego nazisty", ale to są tylko jednostki wśród mas zbrodniarzy przekonanych o wyższości swojej nacji.
Ja po prostu wskazuje dysonans, kiedy Niemiec (żołnierz niemiecki) opowiada jaka to okropność kiedy bombardują jego kraj i jak to nie powinni tego robić bo to straszne. A przykład zmuszania do walk czy pracy nad umocnieniami jest jednym z powodów dlaczego było tyle ofiar wśród niemieckich cywilów spowodowanych przez fanatyczną politykę swoich rodaków. Także polecam czytanie ze zrozumieniem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Ja_tylko_mówię
+1 / 1

@RM_PL no bo tak to wyglądało z ich perspektywy. My patrzymy ze swojej, a np. USA ze swojej. Swoją drogą niewiele brakowało, a USA by dołączyło do wojny po stronie Hitlera. Więc każdy ma swoją perspektywę, co było fajnie widoczne w Battlefield 1 gdzie przed każdą bitwą podboju było pokazane co mówią żołnierze każdej ze stron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
0 / 0

@~Ja_tylko_mówię Tu masz słuszność. Nie spodziewali się, że będą pod ścianą.
Ale twórcy nie pokwapili się wstawić chociażby napisu, że to właśnie ONI wywołali tą wojnę i to ONI byli wcześniej najeźdźcami. Przez brak takiej informacji Niemiec (niemiecki żołnierz) w tej grze pokazany jest właśnie jako biedna ofiara. Do tego tu niby próbują poruszać ważne kwestie, a z drugiej strony mamy brak swastyk, czaszek na czapkach SS, ubóstwianego Adolfa, itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2018 o 18:48

N konto usunięte
0 / 2

@RM_PL Myślisz, że w dyktaturze nazistowskiej przeciętny poborowy miał coś do powiedzenia? Ty byś się pewnie honorowo opierał i nie szedł do wojska woląc skończyć przed plutonem zamiast ruszyć na front :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
-1 / 1

@nand82 Dyktatura nie wzięła się znikąd - ktoś w końcu ich wybrał i doszli do władzy. Zresztą jak były "hajlujące" tłumy na przemarszach paradnych to raczej ciężko twierdzić, że im się to nie podobało. W końcu raczej spodobał im się pomysł "przestrzeni życiowej dla Niemiec", zrabowanych kosztowności i podniesienia swojego ego po przegranej I wojnie światowej.
Jeśli chodzi o mnie to jest jedna kwestia - nie jestem ówczesnym Niemcem i mam polskie wartości moralne, więc mogę co najwyżej dywagować. Na ten moment najprawdopodobniej bym zdezerterował, ewentualnie próbował działać wywiadowczo dla drugiej strony. Ponieważ nie chcę żyć w kraju, który dla własnego "widzimisię" wywołuje wojnę, atakuje kraj i morduje jego mieszkańców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2018 o 19:41

N konto usunięte
0 / 2

@RM_PL Ty nadal nie rozumiesz prawda? W tamtych czasach nie mieli żadnego wyboru. Hitlerowcy sprytnie osłabili opozycje. Przecież Hitler w swoich przemówieniach nie mówił, że wybuduje obozy czy rozpęta wojnę :) U nas też wybrano demokratycznie PiS. Jakby ci ktoś naobiecywał, że Polska będzie mocarstwem z oczami, jak 5 zl byś poszedł na kolanach do urny, jak kiedyś Niemcy. A gdy go już wybrali było za późno, bo wprowadził dyktaturę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
0 / 0

@nand82 Masz słuszność kwestii dojścia do władzy.
Ale to, że nie wiedzieli o planach rozpętania wojny to bym się wstrzymał. "Main Kampf" które jest ewidentnym dowodem na zamiary Hitlera, niemieckie poczucie upokorzenia po I wojnie co on wykorzystał... Po dojściu do władzy doszło do silnej militaryzacji państwa i konstruowanie broni stricte szturmowej (zresztą zakazanej dla nich). Tego wszystkiego nie da się zrobić w rok.
Zresztą przecież ówcześni Niemcy byli ludźmi, więc mieli raczej umiejętność samodzielnego myślenia. Problemem jest to, że wizja Hitlera im się spodobała. Jak pisałem wcześniej - nikt o zdrowych zmysłach czy porządnym kręgosłupem moralnym nie idzie zabijać dla idei jakiegoś gościa, który uznał że tak ma być.
Ty wychodzisz z takiego założenia: "Zmusili mnie to zabijam, będę posłusznym robotem i za nic w świecie nie uznam że robię coś złego". Przecież oni powszechnie nazywali nas "podludźmi", bo tak uwierzyli w brednie Hitlera. Nie rób z nich jakichś ofiar które nie miały ŻADNEGO wyboru poza wykonywaniem rozkazów, czyli niszczeniem, grabieżą i mordowaniem cywili. I wręcz do końca byli wiernie poddani swojemu Fuhrerowi i to tak, że byli zdolni wieszać swoich rodaków przyłapanych nawet na próbie poddania się.
Każda dyktatura będąca przeciwko woli narodu w naturalny sposób tworzy ruch oporu. Im bardziej lud jest ciemiężony to raczej opór rośnie, prawda? Niby był ten cały Widerstand, tylko że on skupiał się raczej na Hitlerze, ale jak na taki ruch to byli raczej mało liczebni i skuteczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
-1 / 1

@RM_PL To wojna. Na wojnie się zabija. Obozy były ukryte w lasach i niedostępnych miejscach tak, żeby Niemiec się nie dowiedział i nie dowierzał tak, jak kiedyś ty w torturowanie talibów w Klewkach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
0 / 0

@nand82 Wojna nie zwalnia z odpowiedzialności. Tym bardziej jeśli jest się tą stroną która wojnę wywołała, była jej głównym agresorem i nie przebierała w środkach by ją zwyciężyć. O represjach na okupowanych ziemiach nie wspominając...
Serio? Naprawdę sądzisz, że Niemcy nie wiedzieli o obozach? Tak sobie teraz patrzę na mapę obozów śmierci. Jakoś nie widzę by były zbudowane w zupełnej głuszy. Zresztą chyba nikt nie jest tak naiwny by nie zauważyć zmian w otoczeniu. Obóz to nie chatka z drewna czy podziemny bunkier tylko cały kompleks który nie jest ani mały ani jakoś specjalnie zamaskowany. Do tego połączony drogami lub/i koleją bo jakoś tych "podludzi" musieli wozić. Myślisz, że nie widać i nie czuć dymu z krematoriów? Albo nagle pojawiły się duże ilości różnych kosztowności czy posortowane ubrania? Albo gdy "wujek Oberleutnant Hans" przywozi do domu jakieś dzieła sztuki oraz biżuterię mówiąc że po prostu to wszystko sobie znalazł? Albo nagle opustoszał pobliski szpital (zwłaszcza psychiatryczny), bo słyszałeś coś o "Akcji T4"? Proszę nie być aż tak naiwnym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2018 o 1:36

N konto usunięte
-2 / 4

To jedna z pierwszych gier FPP, w których wreszcie można grać kampanię Niemcem. Szacun! Pomijając wcześniejsze Red Orchestra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~co_za_ludzie
+2 / 2

Tak, nie ma to jak wcielać się w rolę SSmana, co jak widać u niektórych wzbudza szczery zachwyt. Polak od małego powinien gardzić niemieckim żołnierzem za to co nam robili podczas II Wojny Światowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ge
-1 / 1

To jest tylko gra, ten co ją bierze na poważnie musi być nie złym i*****.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ahh_jooo
0 / 0

A do tego jest pełna bug'ów. Mi np. nie zapamiętuje w singlu save'ów, a po ostatniej aktualizacji w ogóle się nie odpala nic poza możliwością zagrania od początku, po lądowaniu ze spadochronem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Oelixus
0 / 0

Wnerwia mnie ten krzyż żelazny, to że kilku stukniętych neonazistów używa swastyk to nie znaczy, że ma się je cenzurować - to był symbol historyczny bez względu na to, że Niemcy byli tacy a nie inni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem