Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
507 558
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~takajestawda_
-1 / 27

Nie wiem czy Bóg mieszka w kościele czy nie, ale na nie mieszka w Owsiaku. Owsiak jest zwolennikiem zabijania dzieci pod ładną nazwą "prawo do aborcji" - a Bóg nie może mieszkać w kimś kto popiera mordowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+7 / 23

jezeli wierzyc biblii, to bog wymordowal kiedys cala rase ludzka i sie wtedy nie zastanawial nad tym czy wsrod ludzi ktorych zabija sa ludzie ktorzy nigdy o nim nie slyszeli, i jaki odsetek tej ludnosci stanowily dzieci narodzone i te nie narodzone

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A activefun
0 / 4

Czyli bóg nie mieszka w bogu, jeśli mordował:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DefektMusku666
0 / 4

Kościół Zbawiciela w Zielonej Górze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jothawuha
-3 / 17

A co bóg ma wspólnego z dobrem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ToXiCNaChI
-4 / 10

Kościół to są ludzie którzy go tworzą a nie budynek do którego chodzą. Nazywanie budynku kościołem jest błędem ponieważ powinno się na taki budynek mówić raczej świątynia. Bóg nigdy nie wyprowadzi się z kościoła gdyż musiałby wtedy opuścić wspólnotę ludzi którzy go tworzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rumburak
+5 / 13

Półgłówek dał głos. Klękajcie narody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~anty_coś
+3 / 7

Pan Skiba coś pomylił. To nie Kościół stał się siedziba pewnej partii, tylko pewna partia podczepiłą się pod Kościół i krzyczy "Płyniemy!" Natomiast ciągle zastanawia mnie dlaczego tak wielu urzędników owego Kościoła tak usilnie owa partię promuje. Czyżby miało to coś wspólnego z dotacjami? Widocznie niektórym zdaje się, że papież zasiada na stolcu w Toruniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fsubi
0 / 0

Do Szlachetnej Paczki raczej bym Go nie mieszał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jellycrusher
-4 / 6

Załóżmy, że ja bym chodził po ulicach i mówił wszystkim, że mieszka w nich mały biały króliczek. Uznano by mnie za wariata. Dlatego, drodzy wierzący, przestańcie qrva w końcu wpychać wszystkim swojego wymyślonego przyjaciela i kultywujcie swoją chorobę psychiczną w domowym zaciszu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mistrzgargamel123
+2 / 6

Jak ja lubie jak ateiści - ludzie którzy szczerze nienawidzą Kościoła katolickiego,, nigdy nie przeczytali Pisma Świętego wypowiadają się co jest dobre a co złe i doskonale wiedzą gdzie jest Bóg a gdzie go niema. Znawcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
-1 / 1

@mistrzgargamel123
Mylisz pojęcia.
Ateista - Osoba uważająca ze nie ma Boga i nie bardzo interesuje ją w co ty wierzysz.
Antyklerykał - Osoba na ogól niewierząca jaka walczy z hierarchia kościoła jako instytucji i jej przywilejami
Antyteista - osoba jak uważa kościół jako instytucję , religię i każdego wierzącego za zło i je zwalcza.

Ja jeszcze w latach 90tych byłem Ateistom , niestety pod wpływam działań kościoła i wierzących jacy systematycznie od początku lat 90 zawłaszczają wspólne państwo stałam się Antyklerykałem... Niestety jawny sojusz jednej partii z kościoła zmusza mnie do przemyślenia swoich poglądów i coraz częściej staje się antyteistą. Co do znajomości Biblii akurat ja ją znam dość dobrze bo jeszcze pod koniec lat 80 jako dość zagubiony młody człowiek szukałem swojej drogi i pod wpływem nacisku otoczenia chciałem się ochrzcić i dołączyć do kościoła katolickiego. Na szczęście zmądrzałem. Mam jednak do biblii zupełnie inny stosunek i inne spojrzenie. Znam też trochę dział gnostycznych na temat życia Jezusa jak i znam historię, znam tez dogmaty kilkunastu innych religii w tym kilku już nie istniejących. Znam tez historię kościoła i zamian jakie zachodziły w doktrynach wiary. Mogę więc wyciągać bardziej uniwersalne wnioski. Widzę też wiele powiązań i z innymi wierzeniami i zapożyczeniami. Mogę z doświadczenia powiedzieć że to duża grupa katolików nie zna dogmatów wiary. Wierzy wyrywkowo albo ma tzw ludowe przyzwyczajenie do wiary. A co do dobra i zał., to pojęcia twojego stosunku i oceny względem zdarzeń lub innych poglądów. Więc by oceniać co jest dobre a co złe nie trzeba znać Biblii a jet to kwestia naszych przekonań. Na tym polega wielki błąd myślowy katolików uważających biblię za jedyne źródło dobra i wiedzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Antey
-1 / 1

Jak to: u prawaków ze Szlachetnej Paczki też ?!
A Zandberg powiedział...
:>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irek256
0 / 0

no proszę, taki autorytet moralny mówi gdzie jest Bóg. Jest to dobry demotywator.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~elenor45
0 / 0

Bóg nie mieszka w Polsce, bo tu jest łamana konstytucja!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 0

Religia Katolicka wymaga pośrednictwa kościoła w zbawieniu. Takie są dogmaty. Jeżeli uważasz ze samemu możesz interpretować biblię czy to co jest złe a co dobre to bliżej ci do protestantów niż do katolików.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem