Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
376 382
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+6 / 8

Wydajesz na samochód ale zyskujesz coś innego - czas. Dojazd do pracy autobusem może wielokrotnie wydłużyć czas dojazdu. Zależy ile razy musimy się przesiadać oraz jak bardzo "na około" jedzie autobus.
Auto też służy nam po pracy, kiedy trzeba jechać na zakupy, opłacić rachunki czy cokolwiek innego załatwić.
Koszty utrzymania pojazdu (niekoniecznie auta) mogą być równe biletowi miesięcznemu lub nawet niższe. Osobiście mając motocykl to miesięcznie wydawałem na paliwo 70zł (bo palił niespełna 3l/100km). OC wynosiło mnie około 250zł rocznie, a przegląd 50zł.
Naturalnie motocykl jest dość problematyczny w zimie, ale ostatnie zimy są dość łaskawe i motocyklem da się jeździć.

Znowu auto autu nie równe. Takie tico na LPG będzie nieporównywalnie tańsze niż mercedes (dowolny model).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+2 / 2

@rafik54321 Tu się zgodzę, choć z zastrzeżeniem. Zależy gdzie i jak dojeżdżasz: jeżeli pracujesz w centrum i przy dobrym połączeniu komunikacją miejską, to trzymanie auta jest nieopłacalne. Jeżeli masz dalej, albo przy kiepskim połączeniu, to często bardziej opłacalne jest zaparkowanie gdzieś przy przystanku, zostawienie auta, wejście do tramwaju i dojechanie do miejsca pracy. Albo dojazd autem do stacji kolejowej i stamtąd jechanie do centrum. W momencie gdy ktoś się ładuje autem do miasta, to spędzi nieporównywalnie więcej czasu w korkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Cascabel oczywiście, jak masz pracę naprzeciwko swojego domu, a obok sklep to faktycznie nie ma sensu. Jednak powiedzmy sobie szczerze - ile osób ma taki luksus? Większość osób mieszka na osiedlach bloków, a blisko nich nie ma raczej miejsc pracy.

Co do korków - zależy od godzin pracy, oraz samego miasta. Toruń np się nie korkuje zbytnio. Nawet w godzinach szczytu całe miasto przejedziesz w 40min (od zachodniej do wschodniej części).
Ostatnio musiałem jechać tramwajem do pracy. Normalnie autem służbowym dojeżdżam tam w 20min (dodam do tego fakt iż muszę auto zatankować). Tramwajem który ma przystanek bezpośrednio pod firmą jadę 20min w jedną stronę + 15min spaceru (wszelka inna komunikacja miejsca zajmuje tyle samo lub więcej czasu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 0

@rafik54321 W Szczecinie korkuje się bardzo - na tyle że dojazd do szybkiego tramwaju jest najszybszą opcją, czy to na ósmą, czy na dziewiątą rano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNiku
0 / 0

@Cascabel Teraz przykład w drugą stronę. W miejscu, gdzie kiedyś mieszkałam kursowała jedna firma busowa,która była tak droga, że po podliczeniu wydatków, taniej było mi jeździć samochodem, który spala 9 l/100 km. :D Obecnie znowu mieszkam w miejscu, gdzie autobusy prawie nie kursują, do miasta wojewódzkiego dojeżdżam 20 km, nieliczne miejskie jadą tam 55 minut, podczas gdy mnie samochodem zajmuje to 25 minut (bo ja jadę drogą szybkiego ruchu, a nie jak autobus dookoła), więc myślę, że nawet biorąc pod uwagę, iż w mieście mogą trafić się korki, czasu oszczędzam bardzo dużo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Cascabel widzisz, dużo czynników zależy od efektu finalnego. Jednak ostatecznie, w większości sytuacji wyjdzie na to że autem dojedziesz szybciej. Nie wspomnę już o komforcie, bo jednak jazda komunikacją miejską, zwłaszcza w gorszych dzielnicach jest problematyczna lub nawet niebezpieczna.

A to czy się miasto korkuje to chyba głównie zależy od planu miasta :) .
Wrzuć sobie Toruń i Szczecin. Toruń jest zbudowany jak "gwiazdka", w niemal każdą stronę masz całkiem szeroką ulicę. A na planie Szczecina widzę jakąś nielogiczną plątaninę XD... Choć może się mylę - nie byłem tam...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 0

@rafik54321 Masz w sumie trzy drogi wjazdu do miasta, na każdej - z reguły rano i wieczorem korek, Czasem na 2/3 h. Tramwaje jeżdżą w miarę bezkolizyjnie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Cascabel widzisz, a do Torunia masz z zachodu DK, ze wschodu też jest DK, na północ też jest DK, na północny zachód jest droga (mniejsza, ale też płynna). Na południe są już 2 mosty drogowe (plus trzeci kolejowy, a czwarty jest planowany). Znowu w południowej części też masz na zachód drogę DK, a na południowym wschodzie też masz DK. Dodaj do tego jeszcze zahaczającą o miasto autostradę :) . Więc Toruń się specjalnie nie korkuje.
A że inne miasta są gorzej zaprojektowane, cóż, pewnie tak jest z powodów historycznych :) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~jhasedrXDFKb_lhkg
0 / 0

@rafik54321 właśnie w democie chodzi o to, że kupujesz samochód i musisz więcej pracować więc dalej nie masz czasu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@~jhasedrXDFKb_lhkg a czy nie mając auta masz więcej pieniędzy? Kasę zawsze się wyda. I jak napisałem to wcale nie musi wyjść drożej (tudzież dużo drożej).

Ale jak ktoś nie potrafi planować wydatków to zawsze będzie mu mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrPuma
+1 / 1

Jest jeszcze grupa osob Jak Ja, która musi jeździć autem ponieważ dojeżdża do klienta. Raz za miasto raz w mieści,e do tego trzeba wozić ze sobą sprzęt. Ale lubię swoją prace. Nie ma w niej monotonności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Skorpion91
0 / 0

to jedz autobusem albo rowerem, ale nie bo to przeciez obciach :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem