Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego na temat stosunku do modlitwy wśród Polaków w 2018 roku.
by kldkaa
+
88 107
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~mnich_z_witembergi
+8 / 14

@darbj - .Ależ drogi Przyjacielu - BĄDŹCIE i MÓDLCIE SIĘ... tylko dajcie żyć innym którzy mają inne hobby życiowe, nie wpiepszajcie się do wszystkiego i nie nawracajcie na siłe. A w Polsce b,ędzie więcej Polski gdy nie będzie musiała utrzymywać jakichkolwiek fanatyków religijnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SXZ1
+5 / 15

"Gdybyś twierdził, że wypowiedzenie paru łacińskich słów nad naleśnikiem - zmieni go w ciało Elvisa, byłbyś uznany za szaleńca. Ale jeśli twierdzisz to samo z wafelkiem i ciałem Jezusa - będziesz tylko katolikiem".

To jest obraz tragedii tego narodu. Ale czego się spodziewać gdy dzieciom w tym kraju systemowo pierze się mózgi od najmłodszych lat - wbijając do głowy że modlitwa cokolwiek daje. Potem Jaś jako dorosły nie jest w stanie ogarnąć umysłem, że został wytresowany by wierzyć i sam tresuje identycznie swoje dzieci. Te dzieci swoje dzieci itd.

Puenta jest taka, że częstotliwość modlitwy czy chodzenia do kościoła nie jest wyznacznikiem bycia dobrym człowiekiem - tylko stopnia indoktrynacji religijnej.

I nie - Polska ma pogańskie korzenie. Chrześcijaństwo zostało tu wdrożone siłą - na drodze politycznej. To że okupant wszedł tu bardzo dawno temu nie oznacza że jest to normalne i nie jesteśmy pod okupacją.

"Religia jest dla ludzi bez rozumu" - Józef Piłsudski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+2 / 4

@sx2 przestań cytować tego czerwonego szkodnika, Towarzysza Ziuka, mistrza PR-u.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~7th_Heaven123
-2 / 4

@darbj pewien bezmózg x mojej okolicy złamał dziecku rękę kiedy nie chciało się modlić. Tak że gratuluję Wam katolicy wzrostu tej statystyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~yujuhhhji
+3 / 15

Te badania to chyba w seminarium robione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+6 / 18

Z zaznaczeniem że im wyższe wykształcenie tym mniej modlących się. To samo ma miejsce odnośnie miejsca zamieszkania. Więcej ludzi modli się na wsiach niż w miastach. Wiek podobnie, im starsi ludzie tym więcej ich się modli.
W dodatku wg. tego badania, KK stracił 1%.

Podanie źródła nie boli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 grudnia 2018 o 22:04

avatar ~bet0
-1 / 11

Czyli sugerujesz że modli się gorszy sort? Poza tym skoro nie boli to podaj źródło swoich rewelacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~oikjo
+3 / 7

@yankers Poza tym jest to badanie GUS.
Mam koleżankę która się tym zajmuje. Sama mówiła że ludzie kłamią na potęgę a nie ma praktycznie możliwości tego zweryfikować.
Zresztą są tu podani ludzie 16+ więc podejrzewam że na pytanie czy dziecko jest wierzące i czy się modli odpowiedzieli rodzice

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tak_sobie_klikam
-1 / 13

Kolejny raz, bardzo śmiała teza, bez jakiegokolwiek źródełka, KTOKOLWIEK kto zna obecną młodzież w Polsce, wierzy iż 42% 16 latków co dziennie się modli?
Te bajki są lepsze od tych od Andersena, 16 latkowie nie wyściubiają nosa poza smartfony, a modlitwy to ostatnie, co chcą robić w tym wieku. 10%, to jest maks, 42% koncert życzeń.
Real jest taki: " W 2016 roku w niedzielnych mszach świętych uczestniczyło 36,7 procent zadeklarowanych katolików. To mniej o 3 punkty procentowe w porównaniu z rokiem 2015 - wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bet0
0 / 10

Dla was zwalczających Kosciół każdy niewygodny fakt będzie niewiarygodny. Przecież na demotach więcej mocnych ma antykatolicki hejt więc co tam badania jakiegoś GUS :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tak_sobie_klikam
+1 / 9

~bet0 Tak, papież Franciszek tępiący pedofilstwo w Kościele dla niektórych też jest "antyklerykałem". :] Real jest taki, iż obecny Kościół ma niewiele do zaproponowania młodym, i taki koncert życzeń jak w democie, to tylko w snach. Pogadaj z dzieciakami w podanym wieku, powiedz im o tych badaniach, słuchaj ich zdrowego i głośnego śmiechu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bet0
-1 / 9

@Tak_sobie_klikam właśnie widać jak nie odnosisz się do faktów tylko do swoich wyobrażeń, lub ewentualnie swojego środowiska. Dwa bezsprzecznie największe zgromadzenia ostatnich lat to ŚDM i Marsz Niepodległości gdzie jednym z haseł przewodnich było "My chcemy Boga". No ale ty twierdzisz że lepiej odzwierciedla rzeczywistośc grupka 3-4 dzieciaków spod bloku której o cos zapytasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Tak_sobie_klikam
+1 / 9

~bet0 Właśnie widać, iż nic nie wiesz o obecnej młodzieży, patrzysz na nią przez pryzmat raptem dwóch imprez, które o niczym nie świadczą, bo dzieciaków w wieku lat 16 jest tam mniej, niż byś sobie tego życzył.
A co ja tutaj z betonem bede dyskutował, wyjdz do dzieciaków, pogadaj, popytaj, nie będziesz opowiadał bajek, choć to Ci całkiem nieźle wychodzi.
"Fakty"... dobry dowcip!
I taką nachalną propagandą odstraszacie najwięcej dzieciaków, ale oczywiście Ty wiesz lepiej.
W swoich snach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+1 / 3

@~Tak_sobie_klikam to możliwe, iż tylu się modli. Nikt nie zdefiniował im w pytaniu o co i do kogo się modli. Wiesz ile modlitw odchodzi przed klasówką czy wywiadówką?

Później z tego znacząca część wyrasta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PogromcaCiapatychPrawiczkow
+3 / 7

A więc rozwiejemy kilka mitów a właściwie tylko jeden. GUS suę takimi danymi nje zajmuje. W ogóle nie zajmuje się obliczaniem kto inike razy się modli. GUS nawet nie zajmuje się sprawami dotyczącymi obecności na mszach. Takie dane podają konkretne archidiecezje. A te co roku notują spadek wiernych. GUS nie zajmuje się danymi, ile mlodziezy w wieju nastu lat, chodzi na religię w szkołach srednich, bo takimi danymi zajmują się kuratoria. Te podają, że wśród młodzieży, w szkolach ponadpodstawowych, spada liczba chodzacych na religię. Tyle faktów.
Ktos tutaj podawał liczbę uczestników ŚDM... No cóz. Liczba uczestników z Polski nie powaliła. Wręcz przeciwnie. Archidiecezje podały, że spodziewały się dużo więcej mlodziezy z Polski. Znaczna część obecnych dała się nabrać, ze ich nieobecność zamknie drogę do bierzmowania. Naiwni dali się nabrać. W Marszu Niepodległości wzięlo udział okolo 120 tys. Zaledwie 15 -20 stanowili ludzie młodzi. I to jest prawdziwa starystyka. Jak juz ktoś jeszcze inny zauważył, brakuje jednego - linku do tej rewelacji ale go nie ma. Sprawdzilem. Kolejny gimnazjalista chciał zaistnieć i jak to mają wszelcy parapatrioci, pseudonarodowcy, prawdziwi Katolicy, tzw. samozwanczy Prawdziwi Polacy, musiał kłamać. Wspólczuję wamz skoro do kazdej waszej wielkiej myśli, musicie klamac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomTom75
+2 / 4

Co za bzdet.

Główny Urząd Statystyczny, zajmujący się modlitwami? Choć w kaczystanie, wiele jest możliwe...

EDIT. Sprawdziłęm. GUS NAPRAWDĘ przeprowadził badanie religijności... Zwracam honor i przepraszam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2018 o 9:26

avatar PogromcaCiapatychPrawiczkow
-1 / 1

@TomTom75 mylą się tobie dane przesyłane przez ośrodki wyznaniowe z tym bzdetem. Nikt nie badał ile razy się ktoś modlił. Owe dane są przesyłane do MSWiA. Co roku..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~falkentoboss
-1 / 3

bo statystyki robił pis i za modlitwę uznawali jak ktoś pod nosem powiedział łoboże albo łojezusmaria...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem