Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Ja bym walczył... Gdybym miał czym!

Zalegalizujcie broń i rozbudujcie armię! Nie po to ludzie ginęli za Ojczyznę, żeby teraz ją oddać!

www.demotywatory.pl
by Jeremi978
+
69 85
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~nice_guy
-1 / 7

problem tkwi w mentalności Polskiego murzyna ... nie należy walczyć za ojczyznę walka to prawdopodobieństwo przegranej należy skutecznie anihilować populacje oponenta ... nigdy nie zaatakuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
-1 / 7

przepychanie swojego innuendo przy każdej sytuacji jest nudne. Jeżeli doszlo by do ww3 zejsrał byś się w lesie patrolowanym przez drony z termowizją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+1 / 5

@HaveANiceDay1983 Jakoś nie widzę żeby masowo we współczesnych konfliktach latały drony. W sytuacji walk miejskich piechota i partyzantka nadal się odnajduje. Ja wolę mieć broń w razie wojny przynajmniej do obrony przed bandytami i szabrownikami. Jak Pan woli w takiej sytuacji skończyć z poderżniętym gardłem (proszę pamiętać że ucieczka za granicę nie zawsze jest możliwa) to proszę bardzo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
-2 / 4

@Jeremi978 nie mowie na masową skale.... tylko tam gdzie podejżewają że partyzantka działa prężnie. Jak bym był szabrownikiem to pierwsze domy które bym grabił to te z bronią, przynajmniej te które wiadomo że mają bron. I nie mow mi że będziesz czujny 24/7 ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 4

@HaveANiceDay1983 Nie chce mi się z Tobą kłócić. To jak grochem o ścianę. Jak czytałem relację z wojen, to ludzie woleli mieć broń, bo bez niej byli góvvnem i głodowali. Czujność, dlatego się stara być w małej grupie, ew. spać w kryjówce/udawać że się nie ma broni. Jakoś na Ukrainie nie widzę żeby Putin załatwił wszystko dronami czy rakietami. Także... Szkoda mi strzępić języka. Naprawdę. Nie rozumiem jak można się czuć bezpiecznie, kiedy coraz częściej dochodzi do zamachów, a bandyci i tak mają broń nielegalnie. Zwłaszcza znając historię. Szkoda gadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2018 o 20:37

H HaveANiceDay1983
0 / 2

@Jeremi978 ukraina to nie jest konflikt na miare ww2, aktualnie amerykanski wywiad donosi że rosjanie nie wydają masy kasy na aktywnie sterowane pociski altyleryjskie tylko za pomocą drona pomagają celowniczym, co rozwaliło ludzi w DARPA, którzy hucznie świętowali pierwsze "smart" pociski. Nie wiem gdzie mieszkasz ale w mojej okolicy nikt nie napadł na nikogo z bronią w ręku, ani nikt z moich znajomych nie miał włamania do domu. Co do zamachów... więcej w USA jest strzelanin w szkolach niż zamachów w europie więc ten tego... No ale jeżeli ktoś z moich znajomych miał włam na chate kiedy byli w domu to zaczał bym się zastanawiać nad zakupem.... chociaż są lepsze rzeczy do ochrony domu które są skuteczniejsze od broni, no ale nie w strefie konfliktu raczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 2

@HaveANiceDay1983 Spoko. Na wypadek Breivika ucz się jak podnieść ręce w geście poddania się. USA to nie Europa. To specyficzny naród i tam od wieków uciekali bandyci. A mało tego. I tak wolę strzelaniny w USA z możliwością pogrożenia władzy bronią, niż żyć w Polsce gdzie mam związane ręce i żadnego PRAWA ani MOŻLIWOŚCI czynnego oporu, gdy władza przesadza. Jakoś dziwnym trafem to Polacy do tego niebezpiecznego kraju z bronią uciekają, a nie oni do nas. Coś w tym prawie musi być. Może ludzie na wypadek katastrof albo wojen czują się bezpieczniejsi? Rosja też zalegalizowała broń. Ciekawe czemu. Tylko maciupka Polska, ze słabą armią i słabym położeniem geograficznym nie ma broni. Super! W razie katastrofy/wojny wolę mieć glocka, ew. kałacha niż nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 grudnia 2018 o 22:41

avatar kondon
+1 / 1

@HaveANiceDay1983 Lepiej zesr*ć się w domu, jak tylko ktoś będzie przechodził z bronią...
"Jak bym był szabrownikiem to pierwsze domy które bym grabił to te z bronią" Nie znam statystyk ani badań, które by potwierdziły takie zachowania. Posiadanie broni (lub nawet niepewność jej braku) przez ofiarę mocno odstrasza napastników.
"chociaż są lepsze rzeczy do ochrony domu które są skuteczniejsze od broni" Jakie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 2

@kondon ogolnie to jak słyszę takie gadanie że bez broni nie czujecie się bezpiecznie to mam wrażenie że żyjecie na krymie albo gdzieś w afryce... albo jesteście tymi ujamy na dzielni co wszystkich wkurzają. Co do tanszych metod... kraty w okna, wzmocnione drzwi, no a o oknach z "secirotu glass" już nie wspomnę... no i unikasz wtopy typu Twoj dom został napadnięty podczas Twojej nieobecności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
-2 / 2

@Jeremi978 No widać jesteś ślepy lub głupi. Bitwa w Mogadiszu ci coś mówi? Czyli 19 żołnierzy USA vs ponad 2000 ( DWA TYSIĄCE) kolesi z karabinami. Zobacz sobie też jak wygląda Raqqah. Ciekawe gdzie byś się tam schował partyzancie jeden z karabinem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2018 o 21:18

avatar Jeremi978
0 / 2

@Krait Jak podasz mi źródła, to pogadamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@HaveANiceDay1983 Twoje argumenty nie mają związku z moimi... Las był w przypadku wojny (tak samo jak u Ciebie).

Nie mieszkam na "dzielni" więc nie wiem o czym mówisz.

Kraty w oknach (jakieś sensowne) oraz fajne drzwi i zabezpieczenie wszystkich niepewnych oraz wrażliwych elementów są na pewno droższe niż zwykła broń. Z resztą na wykwalifikowanego złodzieja ciężko znaleźć sposób :(

Znam bardzo dobrze przynajmniej 3 osoby, które zostały okradzione.

Ludzie na Krymie mogliby kilka lat temu powiedzieć, że czują się bardzo bezpiecznie. Chyba by się bardzo pomylili :(

@Krait Co mają wojska specjalne i ich operacje z normalną wojną symetryczną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 2

@kondon @Krait Powiem Ci kondon o co mu chodzi. To lament cipeusza Kraita, który boi się że sam będzie musiał walczyć. Bo się jeszcze może okaże, że musi sam walczyć, a nie chować się za polskimi psuedo służbami typu armia czy policja. A jeszcze jakby mieli go powołać do wojska... Uff! Ale się tchórzyk musiałby zatrząść. A fakty są takie, że niestety ale nawet nowoczesna broń nie stoi nie pilnowana. I dopóki roboty nie zaczną tego za nas robić, pilnować tych cudów techniki musi człowiek w czołgu. A czołg potrzebuję wsparcia piechoty. A już w terenie miejskim to zwłaszcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
-1 / 1

@Jeremi978 przerasta cię wpisanie w google "bitwa w mogadisz"? Bardzo się cieszę że się tak boisz o moje powołanie. Uspokoję cię. Nikt nigdzie mnie (ani nikogo innego) nie powoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
0 / 0

@kondon bardzo mnie ciekawi z kim Polska ma prowadzić wojnę symetryczną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@Krait Mam nadzieję, że z nikim. Jednak gotowość do niej odstrasza potencjalnych agresorów.
W obecnej sytuacji na świecie raczej nikt nie ma interesu nas atakować, jednak jeśli się coś pozmienia (mocno) mogą to być Rosja, Niemcy a nawet Ukraina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
0 / 0

@Jeremi978 To teraz sprawdź sobie definicję wojny symetrycznej, a później sprawdź potencjał militarny Polski i Rosji. Z Ukrainą to już nawet nie będę wspominał bo to są jakieś żarty (oczywiście w drugim kierunku gdybyś się nie zorientował). Jedynie z Niemcami można by było mówić o jakiejś wojnie symetrycznej - obecnie. Docelowo wojna była by nie była by z Niemcami tylko z kalifatem Niemieckim i Francuskim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 0

@Krait Noo. To w czym problem? Skoro grozi nam wojna symetryczna, to czemu się na nią nie przygotować? A tych bitew jest kilka, także... Nie wiem o którą chodzi, bo jakoś takich danych nie znajduję. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
0 / 0

@Jeremi978 No fakt były ich miliony. Pierwszy link z google https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_w_Mogadiszu_(1993) Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co to jest wojna (konflikt) symetryczna. Może wtedy zrozumiesz dlaczego nam taki nie grozi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+1 / 1

@Krait https://www.youtube.com/watch?v=VMgvssDcxLU Nie popieram Korwina, ale co ma tamta bitwa do tego co się dzieje w Europie? Hordy brudasów z bronią palną maszerują, a my mamy być rozbrojeni jak króliczki do odstrzału? Co jest złego w samoobronie powszechnej, skoro ludzie sami dobrowolnie chcą kupić gnata i zawiązać organizacje paramilitarną, w celu wspierania armii? Przecież tacy gracze jak Rosja czy Izrael mimo wszystko mają armię z poboru. I sorry, ale Rosja to Rosja, ale skoro Izrael ma armię z poboru, to jednak nie jest do niczego. A chcę Ci przypomnieć, że już jedna organizacja paramilitarna narobiła w historii sporo bigosu. I jest uznawana za świetnie wyszkoloną, oraz skuteczną ze względu na to, że ludzie chcieli to robić i robili to z ideałów. Nazywała się Waffen SS. I gdyby nie zbrodnie wojenne, to byśmy ją dzisiaj podziwiali. Ale nikt nie będzie szanował organizacji, która morduje cywili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
0 / 0

@Jeremi978 możesz się zdecydować czy mówimy o potencjalnej wojnie symetrycznej czy o wojnie domowej która może nastąpić jak się powpuszcza imigrantów? To są totalnie dwie różne rzeczy! PS. Porównywanie sytuacji Izraela do Polski jest delikatnie mówiąc słabe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 stycznia 2019 o 9:43

avatar Jeremi978
-1 / 1

@Krait Mówię o tym, że im więcej broni tym lepiej dla obywateli w przypadku każdej wojny. Choćby do obrony przed bandytami. Ale jak grochem o ścianę. Mam nadzieję, że wróci OSW i ludzie jak Ty się zesrają ze strachu. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
0 / 0@Jeremi978 już się zesrałem xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 stycznia 2019 o 11:48

avatar ~etyee
-1 / 5

ak, zalegalizujcie broń i gimbaza będzie z ganiać z pistoletami, do posiadania broni trzeba dojrzeć, nie widze tego w polskim społeczeństwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+3 / 5

200.000 cywili, którzy zginęli w powstaniu warszawskim lubią to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~werjt6yui
+1 / 3

raczej jest drobna roznica pomiedzy legalizacja a rozdawaniem wszystkim, w sumie dla gimbazy oba te slowa znacza najwyrazniej to samo ...........

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~asdfhg
-3 / 5

@Jeremi978 świetnie wycierasz sobie gębę mordowanymi Polakami, mogę tylko złożyć kondolencje twoim rodzicom, że coś takiego spłodzili.
@werjt6yui zaskoczę cię, w Polsce już od dawna można mieć legalnie broń. To czego chcą ci od "legalizacji bronni" to właśnie rozdawanie jej wszystkim na wzór USA.
W ciągu roku w USA jest więcej strzelanin w szkołach, niż było zamachów w Europie przez ostatnie 20 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ety5
-3 / 3

@Jeremi978 Powstanie wybuchło gdy wojna trwała kilka lat, w Polsce wojny nie ma i nie bedzie jeszcze co najmniej kilka lat, ogarniasz ten fakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@asdfhg Zacznijmy od uporządkowania prawa do broni i likwidacji uznaniowości.
"jest więcej strzelanin w szkołach" Strzelanin w miejscach, gdzie broń jest zakazana. Strzelanin z broni nielegalnej. Nie znajdziesz statystyk, ilu przestępstw dzięki broni uniknięto.

@etyee Ilu widziałeś gimnazjalistów z czarnoprochowcem?

@ety5 "w Polsce wojny nie ma i nie bedzie jeszcze co najmniej kilka lat" Jesteś mało rozsądny, delikatnie mówiąc. Nie masz absolutnie żadnej takiej pewności. Chiny chcą zająć miejsce USA, które się za bardzo z tego nie cieszą i nie wiadomo jak się to skończy. Mając Rosję oraz Niemcy w pobliżu bardzo trudno będzie zachować neutralność. Uzbrojenie w kraju odstrasza napastnika, który musi liczyć się ze stratami. Nasze wojsko jest zbyt małe i ma ogromne braki w sprzęcie, więc nie liczyłbym, że da radę nas przed kimkolwiek obronić.
"Chcesz pokoju - szykuj się do wojny"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 2

@kondon Bravo! Pięknie powiedziałeś! Jakbyś wręcz czytał mi w myślach. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krait
+1 / 1

Niech zrobią tą sondę w Londynie. Tam pewnie też wszyscy by walczyli za Polskę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem