Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Prof. Stanley N Salthe kolejnym czołowym naukowcem który wycofał się z darwinowskiej wersji teorii ewolucji. Prof. Salthe "darwinowska teoria ewolucji była dziedziną mojej biologicznej specjalizacji. Jednak zostałem apostatą od darwinowskiej teorii i określiłem ją jako część modernistycznego mitu pochodzenia.”
by kldkaa
+
46 65
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Meroller
+4 / 16

Odchodzi na rzecz innej teorii czy na rzecz bajek związanych z jakąś wiarą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kldkaa
-2 / 10

@Meroller jest wiele rzeczy i sytuacji których nauka nie potrafi wyjaśnić, np rozbłyski FRB. Są naukowcy którzy upierają się przy jakiejś wizji wyjaśniającej to zjawisko bo tak im pasuje, ale są też inni bardziej uczciwi ktorzy przyznają że gdy czegoś nie wiemy to nie wiemy. Myślę że podobnie jest tutaj. Salthe po prostu przeszedł na uczciwszą stronę i twierdzi że nie wiemy jak to było z rozwojem gatunków więc nie uznajemy żadnej teorii za obowiązującą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
+3 / 11

@kldkaa Myślałem, że powstaje jakaś nowa teoria. Wychodzę po prostu z założenia, że lepiej dla młodych ludzi jest gdy sie powie "nie jesteśmy w stanie jeszcze odpowiedzieć na to pytanie ", niż coś w rodzaju "Bóg za tym stoi".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+2 / 2

@Meroller, pojawiała się koncepcja Inteligentnego projektu. Z punktu widzenia mechaniki kwantowej wszechświat składa się z energii i informacji. Człowiek myślący w tym momencie stawia pytanie: skąd ta pierwotna informacja się wzięła, podobnie jak pyta skąd pochodzi ta cała energia w osobliwości, która zaczęła się rozszerzać w chwili Wielkiego Wybuchu. Mimo, że fizyka kwantowa jako dziedzina nauka ma ok. 100 lat to wciąż większość ludzi mentalnie tkwi w fizyce newtonowskiej, która sprawdza się jedynie na poziomie świata materialnego, oddzieliła to co materialne do duchowego i nie jest w stanie wyjaśnić wszystkiego. Fizyka kwantowa to fizyka cudów, w dodatku dostrzega kwestię świadomości, nie potrafi jeszcze powiedzieć czym jest, ale dostrzega jej znaczenie. Może świat nauki i religii - sprawy materialne i duchowe nie są tak rozłączne jak nam się wydaje? Co ciekawe naukowcy zaczynają mówić coraz ciekawsze rzeczy - świat może wcale nie być taki jak nam się wydaje ;) https://www.youtube.com/watch?v=Z-LHElFjKb8&vl=pl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 9

Kolejny człowiek oszalał na starość. Gdzie tu sensacja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mr_M
+4 / 4

Wedle mojej wiedzy darwinowska teoria ewolucji w swojej pierwotnej formie już dawno została obalona przez świat naukowy. Obowiązująca teoria ma punty styczne ze swoim protoplastą, ale nie są one tożsame.
Na pierwszy rzut oka źródło podaje (i zaprzecza) dziwne tezy przypisywane Darwinowi - polecam odnieść się do podanej bibliografii i sam to chętnie zrobię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Że_tak_se_powiem
+1 / 7

@kldkaa "Uczciwsza strona"... ? Ściemnianie od 2000 lat, nieustannie zmienianie "dogmatów", to jest ta "uczciwość"? Przez wieki Kościół tępił tych, którzy uważali, iż Ziemia kreci się wokół Słońca, a nie odwrotnie, to też jest ta "uczciwość"?
Jakoś w Biblii nie ma słowem o dinozaurach, jak myślisz, dlaczego? Bo ludzie w tamtych czasach nic o nich nie wiedzieli, LUDZIE, a nie Bóg, którzy rzekomo natchnął tych, którzy Biblie pisali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~bet00
+2 / 6

1. Gdzie ty tu masz coś o Kościele? Nie dasz rady nic napisac bez odnoszenia się do Kościoła? 2. Co do przeszłości, w czasach gdy w środowiskach kościelnych spierano się o wizję układu planet i zachowanie Ziemi i Słońca to większość ateistów nie zapuszczała się dalej niż 100 metrów od swojej lepianki, a w przepaści za lasem kończył się dla nich świat. 3. W Biblii jest o wielkich gadach itp. dużych stworzeniach, potworach, więc spokojnie można traktować to jako dinozaury. Zresztą Biblia to nie podręcznik do biologii wiec i nie musi tam być pisane o wszystkich gromadach czy gatunkach zwierząt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
-3 / 9

Czyli kolejnego owinęli na starość wokół palca i zrobili mu wodę z mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~ooox6
0 / 6

Klęcz w kościele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~okinawabox
-1 / 5

Teoria ewolucji jest wciąż tylko teorią a nie naukowym dogmatem więc nie rozumiem skąd taki hejt na ludzi którzy chcą ją podważyć???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
0 / 4

@~okinawabox Poczytaj proszę czym jest teoria naukowa i przestań łaskawie pieprzyć głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kacper6
-2 / 6

Kolejna prawilna baja. Pewnie mu pies zdechł i się nawröcił. Jego wiedza miała za słaby fundament.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem