Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Michał Kamiński skarży się, że posiedzenie Sejmu 28 Grudnia przed sylwestrem rujnuje jemu i wielu innym posłom plany życiowe.
by Jaro89
+
78 91
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Oriolus
+1 / 13

Biorąc pod uwagę kolejnego bubla wypuszczonego 28 grudnia przez sejm, gdzie posłowie nawet nie mieli szans aby zapoznać się z autopoprawkami Mateuszka, a cała procedura legislacyjna trwała zaledwie kilka godzin trudno się Kamińskiemu dziwić, że kombinuje jak się z tego wymiksować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
-1 / 1

@Oriolus Tylko dlaczego tak debilnie? (O ile to oczywiście prawda. Nie chce mi się sprawdza.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaro89
-3 / 7

@Oriolus Właściwie nigdzie nie wyczytałem takich opinii jak twoje. Opozycja głosowała za obniżeniem podatku jak patrzę na stronie sejmowej. Więc chyba nie o to chodzi. A jak chcesz być dokładny to chyba zdajesz sobie sprawę dlaczego tak skokowo drożeje prąd? Chodzi o limity CO2, które negocjował poprzedni rząd i które w momencie porozumienia były nierealne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+1 / 3

@Jaro89 Opozycja nie miała wyjścia, jeśli nie chciała sobie kopać grobu politycznego własnymi rączkami (jak być przeciwko obniżeniu podatków!). Cała ustawa jest debilna bo wraca do czasów komuny i gospodarki centralnie sterowanej (ceny regulowane - pamiętasz?).
Mój wpis jednak dotyczył sposobu procedowania tej ustawy. Jak można jakąkolwiek ustawę przepchnąć przez proces legislacyjny w jeden dzień? Jak można rano o 9 rozdać posłom poprawioną treść ustawy gdzie wcześniejsza wersja zajmowała 2 strony a poprawiona przez premiera zajmuje 12 stron. Jak można całość procesu legislacyjnego zamknąć w 3 godzinach? Przecież wiadomo było od kilkunastu miesięcy o podwyżkach. Operatorzy złożyli stosowne wnioski z nowymi, znacznie wyższymi cenami. Wiadomo było, że wyższe ceny wejdą od 1 stycznia. I co?! Rząd zaskoczony? Nie mógł prac rozpocząć w czerwcu? Dziwię się prezydentowi, ale jak widać Adrianowi nie robi to różnicy. Jak myślisz, jakiej jakości będzie to prawo uchwalone na kolanie? Lepsze niż ustawa o IPN, którą PiS też uchwalił a potem poprawiał w ciągu jednego dnia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaro89
-2 / 4

@Oriolus Ja nie bronię obniżenie podatku. Po coś on był więc albo na coś braknie pieniędzy albo odbiją na czymś innym ale mylisz zupełnie kwestię sterowania ceną. Cena prądu nie jest sterowana. Cena prądu sama w sobie będzie podniesiona czyli elektrownie nie będą stratne i nie będą działać po kosztach bo one w cenie prądu uwzględniają podwyżkę. To odbiorca zapłaci mniejszy podatek akcyzowy co ma stworzyć iluzję, że koszt prądu się nie zmienił. Co do opozycji to głosując za bierze na siebie odpowiedzialność również. Mogła wstrzymać się od głosowania. I też mylisz się co do procedowania ustawy. To nie jest nowa ustawa gdzie cała logika powstaje na nowo. W zasadzie jest to tylko prosty zapis obniżający stawki. Więc o jakim bublu tu można mówić. Opozycja nie boi się atakować rządu gdy ten wypuszcza buble ale w tym wypadku takiej narracji nie używa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
0 / 0

@Oriolus Wyraziłem się nieprecyzyjnie - chodziło mi o wypowiedź Kamińskiego. Ale jak widzę i esencja demokracji ci się nie podoba... ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
0 / 0

@elpiwo Sorki, ale to co robi PiS nie ma z demokracją nic wspólnego. Tak samo można było działania Hitlera po 1936 zasłaniać "demokratycznym głosem suwerena".
Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
0 / 0

@Oriolus Nie. To własnie jest esencja "demokracji".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
0 / 0

@elpiwo pozostanę przy swojej opinii.
Dzięki za rozmowę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
-1 / 1

@Oriolus Do czasu... ;))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

Michał, zjedz Snikersa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem