Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:14

Dzielny piesek!

www.demotywatory.pl
by Wired
+
541 554
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Paszkwilant
+6 / 14

Nie mogę zrozumieć, czemu fajerwerków zakazuje się, bo jeden czy drugi pies zes*ra się w kącie ze strachu. Ale nie zakazuje się, mimo że co roku dziesiątki ludzi tracą palce czy dłonie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pokos
+9 / 11

@Paszkwilant . Pies nie ma wyboru, natomiast ten kto sobie łapę kaleczy zazwyczaj jest sam sobie winien. Już rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+1 / 7

@pokos No właśnie nie rozumiem. Bo po psie można po prostu posprzątać lub go uspokoić. A ofiara, niezależnie czy zrobiła sobie krzywdę sama, czy ktoś w nią tą petardą rzucił na przykład, to są olbrzymie koszty. Trzeba wysłać po kogoś takiego karetkę z personelem, opatrzyć, nierzadko operować, potrzymać w szpitalu, itd. Plus ewentualnie późniejsza niesprawność dłoni na resztę życia. Koszt rzędu pewnie kilku tysięcy złotych na osobę. Razy kilkadziesiąt czy kilkaset przypadków w całym kraju myślę że co najmniej pół miliona złotych. I to jest argument, a nie jakaś urojona litość nad zwierzętami. I żeby nie było, mam dwa koty i mimo że mieszkam niemal w centrum miasta, bez problemu przetrwały sylwestrową kanonadę. Może one nie wiedzą, że miały się bać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
+4 / 6

@Paszkwilant
Proponuję zapoznać się z informacją, czemu są zakazy i czemu miasta nie organizują pokazów. Tu nie chodzi tylko o psy, jak mógłby wywnioskować ktoś kto przegląda demotywatory, ale o wszystkie zwierzęta, a zwłaszcza te leśne, które, w popłochu wybiegają na ulice albo wbiegają do miast tworząc zagrożenie dla siebie i ludzi. Także ptaki spłoszone hukiem uciekają i przez to zaburzona jest ich ilość. Dodatkowo miasta często wolą pieniądze na fajerwerki, przeznaczyć na coś innego. Tak samo ludzie. Koszt dwóch dużych baterii fajerwerków (czyli jakieś 150 zł/baterię) można wydać na udaną noc sylwestrową w restauracji.
Poza tym, u nas nie ma zakazu strzelania w sylwestra. Często to tylko miasta odwołują pokazy. A np. w Berlinie czy w kilku miastach Finlandii ludzie sami piszą petycje o zakaz strzelania fajerwerkami i dziesiątki tysięcy ludzi się pod tym podpisuje. A np. w Irlandii jedynie możesz sobie puszczać to zimne ognie i małe petardy. Na wszystkie inne musisz mieć zezwolenie.
Co do psów, to nie każdego można uspokoić, bo w odróżnieniu od naszego strachu, który często spowodowany jest wiedzą o skutkach czegoś, zwierzęcy strach powodowany jest instynktem. I jedynie środki usypiające pomagają.
Duże grono ludzi tu piszących, sama po sobie nie sprząta, a mówi innym, że mają sprzątać. Przykład z wczoraj. Moja suczka sikała na śniegu. Szedł do nas koleś z papierosem i wyrzucił go w śnieg, a potem do mnie "tylko nie zapomnij posprzątać po psie". Pokazałem mu żółtą plamę to skomentował "bo wy nigdy nie sprzątacie po psach". Jak mu powiedziałem, że przed chwilą wyrzucił peta w śnieg, to się wielce oburzył, że mu zwróciłem uwagę.
A pies na filmie nie cieszy się, a obserwuje co się dzieje. I idę o zakład, że jakby ktoś rzucił pod balkonem kapiszony, to by go już na balkonie nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2019 o 9:46

avatar ~Jimmy_Jimmy
+1 / 1

@LeClerc2 Komu to tłumaczysz... i tak nie pojmie. Nawet nie raczył odpowiedzieć, bo pewnie nie wie jak się do tej merytorycznej wypowiedzi wyczerpującej temat odnieść.

Poza tym ten pies dyszy... czyżby zmęczył się patrzeniem? To objaw strachu, mimo wszystko jest przy nim Pan i to nieco go uspokaja, choć pewnie nie wystarczająco, bo za chwilę rezygnuje z tego "pięknego" pokazu.

@Paszkwilant Serio szczytem zabawy w sylwestra dla ludzi twojego pokroju jest wystrzelenie w powietrze kilkudziesięciu/kilkuset złotych... To samo możesz obejrzeć w tv zupełnie za darmo. Już dawno wyrosłem z tej szczeniackiej zabawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

@Paszkwilant Bo to sami sobie robią. Nie uważają, robią to po pijaku, to mają karę. A psy same fajerwerków nie puszczają.
Btw nie każdy pies się boi. Moi sąsiedzi mają dwa i jeden biegał po podwórku i miał w nosie, a drugi schował się w domu.
A Ty weź uspokajaj psa przez 4 tygodnie, kiedy idioci rzucają petardami, to dopiero wtedy pogadamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2019 o 18:48

avatar nand82
+1 / 3

@maggdalena18 Tym ludziom już nie wytłumaczysz. Wg nich pies się nie boi i basta. To też mentalnośc na zasadzie - "jo nie mom, to mnie to nie interesuje"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
-1 / 1

@Jimmy_Jimmy @LeClerc2 umówmy się że miasta są dla ludzi, a jeżeli nie jesteś w stanie ogarnąć swojego zwierzaka JEDEN dzień w roku to może nie nadajesz się na opiekuna? Suczka sikała na śniegu i w nią ktoś petem rzucił... No klękajcie narody, zakazać palenia w miastach bo się czyjś pies może zdenerwować. Rozumiem że dyskutuję z ludźmi, którzy przy -1 zakładają zwierzakom na spacer wydziergane przez siebie kostiumy, bo zakładają, że im zimno.To nawet zabawne jest. Adoptujcie może te psy i dopiszcie sobie ewentualnie jako swoich spadkobierców. Jestem za zakazem fajerwerków ale z zupełnie innej przyczyny. Zwierzęta ludziom towarzyszą od zawsze i z tego co wiem fajerwerki nie pojawiły się nagle kilka lat temu. Jak to się stało że żeby usunąć zdrowy płód, bo moja macica to moja sprawa, to wystarczy dać parę groszy ginekologowi, ale los psa to już temat na ogólnopolską dyskusję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

@Paszkwilant Co z Ciebie za upośledzona istota? Nie chodzi o jeden dzień w roku, ale o to, że takie własnie przygłupy rzucają petardy pod oknami przez pół grudnia i stycznia! A psa nie mozna faszerować przez taki czas lekami!
A brak czytania ze zrozumieniem jest straszny. Nie w psa rzucił! Chodzi o to, że ludzie ŚMIECĄ, RZUCAJĄ PETY NA ULICĘ, A ZWRACAJĄ UWAGĘ, ŻEBY INNI SPRZĄTALI. To się nazywa hipokryzja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LeClerc2
0 / 2

@Paszkwilant
Dokładnie tak jak napisała @maggdalena18. Wyrzucił peta od tak gdzie popadnie, a potem śmie zwracać mi uwagę, że mam sprzątać po psie.
Raz w roku, o północy, mogę psu dać żel do spania i prześpi sylwestra, ale mózgi niektórych ludzi pracują chyba na Internet Explorerze i z opóźnieniem wysyłają informacje, że sylwester jest o północy z 31 grudnia na 1 stycznia, a nie od 29 grudnia do połowy stycznia. No chyba, że ktoś nie potrafi używać kalendarza, ale to już wiedza, którą zdobędą takie osobniki w szkole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
-1 / 1

@maggdalena18 pół grudnia i stycznia... To może Ty mieszkasz w jakimś Rejonie Umocnionym, gdzie zimą są manewry NATO i się nie zorientowałaś. Ludzie śmiecą od tysięcy lat. Wiele wykopalisk archeologicznych to właśnie starożytne wysypiska śmieci, potłuczonych amfor i kości, skarbnica wiedzy podobno. Jeżeli nie potrafisz się z tym pogodzić to oddaj tego psa. Bo dziś fajerwerki, jutro klaksony aut, a za dwa lata Twój pies będzie się kulił jak usłyszy brzydkie wyrazy na ulicy. Ludzie wy nie macie pojęcia o opiece nad zwierzętami albo traktujecie je jak ludzkie dzieci. One w naturze na co dzień spotykały się z zagrożeniem życia w relacji drapieżnik - ofiara. I dotrwały do naszych czasów. Myślę że to raczej problem psychiczny właścicieli. Sami kalecy tak samo traktują swoje kudłate pociechy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

@Paszkwilant Tak, to moja wina, że pies od urodzenia boi się burzy i petard. Atawistyczny lęk - mówi ci to coś? I jakich właścicieli mają dzikie zwierzęta, które boją się fajerwerków? Myśl.
A pety czy puszki po piwie raczej archeologom się nie przysłużą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~psia_dupa
+1 / 3

SzczuroŁapy te yorki tak nie potrafią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
+3 / 9

Widać, po przyspieszonym oddechu i szerokich źrenicach, że jest mocno poddenerwowany i zestresowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Gregor91
-4 / 4

@nand82 A może tylko podekscytowany bo nigdy czegoś takiego nie widział?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar nand82
0 / 4

@~Gregor91 Na początku i na końcu się lekko oblizuje. To objaw tego, że nie podoba mu się sytuacja otoczenia reakcja:- strach, poddenerwowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
0 / 0

@nand82 zakażmy wszystkiego, co denerwuje zwierzaki;

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garumi
0 / 2

I takiego psa chcę w czołgu !!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 6

Przecież on się boi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barabura
+3 / 3

Mnie to bardziej wkurza niż mojego psa, ale nade mną nikt się nie będzie litował :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~on
-1 / 1

I co chcesz przez to udowodnić? ze twój pies należy do 1% zwierząt niebojących sie huku? brawo ignorancie za inteligencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem