Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
410 457
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~rassat_wygnaniec
-1 / 5

Jak papież nie zrobi porządku w Polskim Kościele tak sam co w chile to skutek będzie taki że polacy wybiorą partie która jest przeciw działaniom kościoła w Polsce i jak wygrają to rozwiążą Konkordat z Watykanem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kamileo123456
-1 / 1

I tu jest problem. Polaków kościół irytuje i pójdą znowu glosować na PO. A wtedy wybory wygra tzw. "większe zło".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 0

Jak mawiał Geralt . Nie ma mniejszego zła czy większego zła.. zło zawsze jest złem. I nie można miedzy nimi wybierać.
Natomiast można logicznie przewidzieć co będzie mniej lub bardziej destruktywne dla państwa i społeczeństwa na dłuższą metę. Myślę ze pomysł PiS z wyjściem z układu gospodarczego UE albo raczej jak wykombinowali wbrew woli narodu niech nas wyrzucą może nas na dłuższą metę kosztować utratę niepodległości. PO ma sporo brudu za paznokciami UE też ale są dla mnie bardziej przewidywalni niż Rosja Putina lub stanie samotnie miedzy dwoma potęgami i czekanie kiedy cię zgniotą .
Tez chciał bym mieć jakąś inną rozsądna opcję polityczną ale jej nie ma .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+6 / 14

Warto wybrać się do Irlandii, albo tylko do sąsiednich Czech. I kto tobie, niewolnikowi watykańskiemu dał prawo nazywania Polaków "małymi szczekającymi pieskami"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2019 o 16:36

avatar ~hieheiehie
+2 / 4

Właśnie :) Irlandia jest pięknym przykładem czym jest Kościół i kim są Księża = Pedofilami , 70% wiernych przestało chodzić do Kościoła. Niestety jest różnica między Katolikami i Katolami , Katole są wciąż zaślepieni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morog
0 / 0

Polaków?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 0

~hieheiehie To badania z 2014 publikowane w 2015 w 2018 było już 17%-18% pamiętaj że Irlandia to około 5 milionów (w okolicach 2005) a jest tam około 200-300 Polaków to 5-7% może być polską Emigracją.. W badaniach liczono osoby na mszach a nie ich obywatelstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewinski
+1 / 1

Wszystko ma swój kres, nie ośmieszaj się, nic nie trwa wiecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 12

@hippe Jeśli faktycznie tylko 17% mu daje, to po co Ty i tobie podobni rzucają się tak po internecie o tę kolędę i tacę? A jak większa część im daje (jak zapewniacie) to nie jest "wina księdza" czy kościoła, a hipokryzja społeczeństwa, także zrobiłeś demot nie przeciw kościołowi, a przeciw naszemu społeczeństwu....:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 stycznia 2019 o 13:42

avatar Fragglesik
-4 / 12

@hippe Sprawa nr 2 - sprawa dofinansowania kościoła, tak jak Ty to przedstawiasz, to mit oszołomów, wyobrażających sobie, że bez tego kościół upadnie i że sam to sobie zapisał w konstytucji, by mieć więcej kasy na bentleye. Prawda jest taka, że dofinansowanie dostają WSZYSTKIE RELIGIE I ZWIĄZKI WYZNANIOWE W POLSCE, i to dofinansowanie POZWALA PRZETRWAĆ dużej ilości religii z ilością np. 1000 wyznawców, lub nawet tylko kilkuset i pozwala utrzymywać ich świątynie, które by padły, gdyby nie to i to głównie te małe grupy religijne są orędownikami tego państwowego wsparcia. natomiast chęć odcięcia od tej formy pomocy akurat TYLKO kościoła rzymskokatolickiego, jest już tym, o czym mówią ludzie wierzący - atakiem na kościół KK. Bo niby czemu wszyscy mają mie dotacje, a akurat KK nie? to ma być ta "demokracja i równość" w działniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SXZ1
+8 / 20

Kościół dostaje z budżetu Polski ok 6mld zł rocznie. To jest ok 16.5 mln zł DZIENNIE, CODZIENNIE.

Jest to kwota wysokości połowy zadłużenia wszystkich szpitali w PL. Czyli w zaledwie 2 lata odrywając kościół od budżetu naszej Polski można by zniwelować zadłużenie w NFZ a do końca kadencji dofinansować je w 100%.

Ale wy wolicie płacić za usługi jak kropienie wodą z kranu czy rzucanie zaklęć. Przypomnijcie to sobie następnym razem gdy wy lub wasza rodzina dostaniecie 5 letni termin do specjalisty. Zostanie wam tylko modlitwa - wszak za nią zapłaciliście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SXZ1
+10 / 16

"Przy okazji masz zlikwidować składkę zdrowotną (tak dobrze czytasz MASZ), bo dlaczego mam płacić dwa razy za to samo?".

Płacisz raz - stawka ci się nie zmienia, a jakość obsługi wzrasta. To źle?
Lub upraszczając to - kogo wolisz dofinansować? Czarodzieja co zmienia wafelek w ciało człowieka czy kardiologa, który uratuje życie Tobie lub Twoim bliskim?

"Co zrobiłeś w kwestii odczepienia KK od państwowej kroplówki? Konkrety."

- Głosuję na partie, które postulują wykonanie takiego oderwania,
- Przestałem chodzi do kościoła i wspierać go finansowo,
- Nie jestem hipoktytą i nie wziąłem ślubu kościelnego,
- Nie posyłam dziecka na religię,
- Edukuję rodzinę i znajomych, którzy również odeszli od kościoła po pokazaniu faktów,

Kwestia jest taka, że kościół to polityka - zwłaszcza teraz za PiS widać jak sobie "robią dobrze". Oderwanie kościoła od koryta nastąpi tylko wtedy gdy ludzie odejdą z kościoła - bo politycy nie bedą widzieć w tym łatwego sposobu na pozyskanie głosów.

Natomiast w kraju, gdzie indoktrynuje się religijnie już 5-latków chwile to zajmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~xFoka4
+2 / 2

Kiedy komentarz pod demotem jest lepszym demotem niż on sam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
+2 / 14

Zawsze powtarzałem i będe powtarzać, kościół jest od szerzenia wiary, nie od zbijania majątków i ustalania prawa w danym państwie. Dobrze, że ludzie się budzą z letargu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sashkya
+2 / 4

@Meroller powinien być, ale niestety nie jest. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
+4 / 6

@Meroller Problem w tym ze krzewienie wiary ma na celu robienie majątku. I tego nie da się rozdzielić. Hodowanie uległych ogłupionych wyznawców jacy finansują tego ogłupiacza i kupionych przez niego polityków. To zamknięty krąg. Liczę że pokolenie ciemniaków ze wsi jakie się obecnie do miasta wyprowadziło i jakie zrobiono w z tych samych względów konia z ich wykształceniem wmawiając im że coś umieją po studiach typu stosunki międzynarodowe , Bezpieczeństwo narodowe czy marketing i zarządzanie albo bankowość na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim szybko zweryfikuje swoje poglądy w kontakcie z cywilizacją gdzie nie trzeba biegać do wygódki przez zabłocony podwórzec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~smutny_ekolog
+2 / 10

hippe czy zacząłeś już szukać normalnej pracy? z tego co dostaniesz za hejtowanie na forach nie zaprosisz dziewczyny na narty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 8

Chyba pewne rzeczy znasz z autopsji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~23r5wefsd
-3 / 7

A czy w ankiecie brali udział tylko ci, co przyjmują księdza po kolędzie? Bo jak nie, to to jakaś kpina stworzona przez debili dla debili, czyli klasyka antyklerykalnego ścierwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

Czy jest jakaś grypa antyklerykalna która zyskuje uznanie w Twoich oczach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jajozanik
-1 / 1

Przecież mówię, że nigdy nie dawałem księdzom, żadnej koperty po kolędzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morog
-1 / 3

A potem się obudziłeś i musiałeś wyprać gacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KuTwi
0 / 0

przez ostatnie 4lata co roku inny ksiądz koperta zawsze przygotowana dopiero dzisiaj ksiądz wzioł bez mrugnięcia okiem więc chyba kryzys dopada także ich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Akinot
0 / 2

Nie wiem jak to jest w innych parafiach, ale u mnie większość zarobku z kolędy idzie do lektorów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Keyle
+2 / 2

@Akinot byłam lektorką przez 4 lata i dostałam tylko dwa razy po pięć złotych, kilka razy czekoladę i tyle było z mojego wynagrodzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
0 / 4

Jestem niewierzący. Żona tak, więc księdza przyjmujemy.
Ludzie, koleś wykonał jakąś robotę, którą chcieliście żeby wykonał. Jak można mu nie zapłacić?!

Ten kto tak uważa to cwaniak i oszust.
Nie chcesz płacić to nie przyjmuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
0 / 2

Ale ja jako Katolik się cieszę w pewnym sensie z tego, bo zostają takie osoby, które naprawdę wierzą, a nie są w kościele na Boże Narodzenie, Wielki Piątek i Niedziele Wielkanocna. Co zabawniejsze te osoby, które najmniej mają wspólnego z kościołem najwięcej się na ten temat wypowiadają. Ale no to po poziomie demotywatorów widać najbardziej. Dyskusja o nauczycielach, gdzie większość słyszała o ich systemie pracy, podczas rodzinnego obiadu, gdzie osoba wypowiadająca jest dajmy na to rodzicem osoby z jedynką na semestr. Dyskusja o finansowaniu służby zdrowia, gdzie większość nawet nie wie ile budżet państwa na to kładzie i zasłania się śmieszną kwotą od jurka. Ludzie naprawdę zachęcam do wejścia w tą instytucję, porozmawiania z osobami naprawdę wierzącymi, duchownymi, osobami konsekrowanymi z prawdziwego zdarzenia, a nie ilustrowaniu się na nic nie znaczącym odsetku tej instytucji. Naprawdę jako osoba związana z kościołem, doskonale widzę, gdzie ludzie kłamią,a gdzie mówią prawdę. W większości gadka się zaczyna jak mnie nie dopuszczą do bierzmowania, bo sobie temat całkiem olałem, do chrztu gdzie nie ma przeciwskazań do ślubu. Wiara jest naprawdę łaską, dopóki ludzie tego nie zrozumieją będą biedni. Lepiej żeby człowiek odszedł i kiedyś wrócił ze zdwojoną wiarą, niż udawał że wierzy. Bo wiara jest jak stan prądu albo się wierzy, albo jej w ogóle nie ma. Polecam przypowieść o synu marnotrawnym, gdzie jest pokazana istota Kościoła. Każdy ma prawo błędu i każdy ma prawo powrotu, przebaczaj nie 7 a 77(biblijny symbol nieskończoności) razy. Życzę Błogosławionej Niedzieli i prawdziwej łaski wiary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Poirytowany23
0 / 0

Do poki ksieza beda jezdzic samochodami za 100tys, a ja nadal bede musial siedziec za granica zeby w ogole pomarzyc o takim samochodzie, to nie mam zamiaru dac ani zlotowki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pytanie_do_HIPPIE
0 / 0

Przepraszam bardzo. Jak to BRAĆ ? Ksiądz powinien DOSTAWAĆ tyle, ile jego parafianie chcą mu dać, i koniec.

Dlaczego pan profesor socjolog (a raczej autor tego demota) nie zadał pytania ile powinna BRAĆ Anna Dymna na swoją fundację ile powinna BRAĆ klinika "Budzik" albo też WOŚP ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
-1 / 1

Wystarczy nie dawać, przecież ofiara nie jest obowiązkowa! Kolejny, sztuczny problem. Jedni dają, a potem dziwią się, że drudzy nie odmawiają przyjęcia (co, pewnie też niektórzy, mogą odebrać jako niegrzeczność - bo jak daję prezent, to obraża mnie, jeśli ktoś odmawia jego przyjęcia). Proste i oczywiste,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem