Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Nie musisz pomagać, ale 
możesz nie przeszkadzać
by Mentally
+
1510 1586
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Rhanai
+7 / 53

@przemkoO to nie płać, Twoja sprawa! Ale po co obrażasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~antyTroll1
-1 / 39

@Rhanai jak mam nie płacić skoro moje podatki idą na niego? Przecież cokolwiek jak jest organizowany jakis koncert w mieście to nawet jeżeli artyści występują za darmo to już jego organizacja która spada na prezydenta/burmistrza i radę miasta a także prąd nie są za darmo, tak samo jak straż pożarna czy policja itp urządzi jakieś pokazy to też za nasze podatki i tak wszystko na sprzątaniu po imprezie skończywszy. Nawet jak nic nie dam do puszki to płacę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+11 / 49

sama robiłam pokazy przy WOŚPie. Obstawę medyczną. Za darmo. Ani grosza z tego nie mieliśmy. Wiele innych organizacji też to robi, z dobrego serca, nikt im nie płaci. W każdym mieście, gdzie coś się dzieje, jest sztab wolontariuszy, którzy przy tym pracują. Za darmo. Masa ludzi się na tych eventach świetnie bawi, lepiej, jak się nic nie dzieje, niż żeby się działo z pożytkiem? A teraz idź do szpitala i powiedz ludziom, którzy leżą na łóżkach z serduszkami leczeni sprzętem z serduszkami, że mają wy#ierdalać, bo Ciebie to nic nie obchodzi, a żal Ci paru groszy z budżetu miasta, których i tak byś na oczy nie zobaczył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 stycznia 2019 o 12:37

avatar nand82
+5 / 41

@przemkoO Lepiej oddaj wypłatę księdzu, żeby się nie zmarnowała...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rikross
+11 / 23

Pomijając to, na co idą pieniądze, w dzień finału WOŚP jest fajna impreza w całej Polsce, można poczuć, że jesteśmy jednym narodem, czego ostatnio wyjątkowo brakuje. Nawet jakby Owsiak nie kupił nic z tych pieniędzy dla szpitali i tak dam mu pieniądze, chociażby za zorganizowanie tej imprezy. Jeśli ktoś nie chce rozstawać się ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi, niech po prostu nie daje, nie musi zaraz rzygać hejtem, nikt go o sknerstwo nie oskarży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+13 / 23

@incorrect29 Rozumiem, że spodziewałeś się, że Owsiak zbierze pieniądze porównywalne z budżetem Państwa? 70mld.?
Mimo to, że zbiera "grosze" to żaden szpital nie powiedział: wie Pan, dziękujemy alke NFZ już nam kupił tyle inkubatorów dla wcześniaków, że nie mamy ich gdzie trzymać, za karetki też dziękujemy ale mamy więcej niż potrzebujemy, NFZ nam kupił.
Ciekawe czemu ? Czyżby tego sprzętu brakowało? Dziwne, że sprzęt do ratowania życia, który z założenia powinno dać Państwo musi kupować pojedyncza fundacja oparta na konsolidacji Obywateli wokół idei o pomaganiu potrzebującym!
A co do kwoty... dajemy tyle ile możemy. Wcześniej "ograbił" nas fiskus, więc się nie nadymaj kwotą NFZ bo ona też jest z naszych kieszeni. Dorzucamy ile damy radę aby kupić jeszcze jeden inkubator, karetkę, łóżko geriatryczne itd. w nadziei, że komuś pomożemy, uratujemy życie. Bo tego nie robi Owsiak, to robimy my! My wszyscy, którzy zrzucamy się co roku, czasami groszami odjętymi sobie od ust. I wiesz co, myślę że w tym roku, aby dorównać budżetowi Państwa, lub choćby do niego się zbliżyć, wrzucisz do puszku kilka milionów ze swojego konta. Ja tyle nie mam ale dorzucę dodatkową stówę, wyjętą z wydatków na żywność.
Wszyscy czekamy na twój dar!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Antey
-2 / 12

@Oriolus
No nie rozumiesz go, i to widać. Cały dorobek w historii WOŚP to równowartość kasy jaką NFZ co roku rezerwuje na koszty sądowe.
Krótko mówiąc, kwota którą zbiera NIE MA ZNACZENIA, szczególnie że udostępnia na dziwnych zasadch szpitalom sprzęt, którego użycia nie ma kto opłacić a niedługo nie będzie miał także kto użyć.
Polska służba zdrowia ma inne problemy. Ale Naród woli festyn zamiast reform.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I incorrect29
-3 / 9

@oriolus: Rozumiem,że popierasz Owsiaka i nie chcesz przyjmować do wiadomości argumentów które podaje powyżej @Antey ? Ciężko będzie ci to zatem wytłumaczyć,zwłaszcza,że widzę to podobnie jak @Antey. Ale dodam ci jeszcze : "wcześniej ograbił nas fiskus" - a dając na WOŚP sprawiasz,że ten fiskus wiedząc,że część sprzętu kupi WOŚP resztę kasy przesuwa na inne wydatki (szczególnie kiełbasę wyborczą PiSu,bo to jest rok przed wyborami) - pośrednio dokładasz kasę grabieżczemu fiskusowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+6 / 6

@incorrect29 Przecież nie ma co przesuwać, bo wg wypowiedzi @~Antey to kwota nie warta uwagi i nie mająca żadnego znaczenia. Musisz się trochę zdecydować w doborze argumentów, bo tu jest ewidentny dysonans.
Rozumiem, że obaj jesteście przeciwnikami Owsiaka. Ok. Każdy ma swoje wybory. Nie wrzucajcie do puszek, omijajcie szerokim łukiem wolontariuszy. Ale nie przeszkadzajcie w zbiórce. Ludzie koło tego się skupili. Idea pomagania potrzebującym jest wystarczająco cenna aby, po prostu nie przeszkadzać.
Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I incorrect29
-2 / 6

@Oriolus: potrzebującym biurwom i Owsiakowi... No jak chcecie to im pomagajcie,wasza kasa - ale dla ludzi stokroć lepiej by było zamiast jednego dnia zbiórki na wośp choć przez jeden dzień zmusić pracowników NFZu by wykonywali po prostu dobrze pracę za którą biorą ciężkie pieniądze z naszych podatków.Było by to dużo bardziej pożyteczne niż taka WOŚP. PS: "Idea pomagania potrzebującym" - dziękuję za taką ideę która pozwala na podtrzymywanie konieczności dalszego pomagania zamiast rozwiązać problem stworzony przez polityków i samorządowców co lansują się w ramach WOŚPu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 2Mass
+2 / 6

@incorrect29 @Antey jeśli kiedyś będziecie mieli dzieci i nieszczęśliwie będą wymagały ratowania życia, mam nadzieję, że wykażecie się odpowiedzialnością za swoje słowa i powiecie, że nie życzycie sobie, by były ratowane na sprzęcie od Owsiaka, bo nie dość, że to złodziej, to jeszcze sprzęt z WOŚP nie ma żadnego znaczenia.
Dziwnym trafem, w takich sytuacjach każdy krzykacz okazuje się strasznym hipokrytą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+3 / 3

@incorrect29 Po pierwsze, zbiórka na potrzebujących w żaden sposób nie ogranicza kwestii zmuszania pracowników NFZ aby choć jeden dzień w roku... itd. Może być i to i to.
Po drugie, Nie sądzę aby tylko Owsiak i biurwy korzystały z urządzeń zakupionych przez WOŚP.
Po trzecie, nie przyjmujesz argumentów. Musisz się zdecydować, czy Owsiak zbiera grosze bez znaczenia, stanowiące promil tego co w NFZ wydają na kawę dla sprzątaczek. Czy zbiera kwoty wpływające na system, powodujące, że rząd zaciera ręce i dokonuje korekt w budżecie Państwa utrwalając w ten sposób nieprawidłowości w jego, Państwa funkcjonowaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I incorrect29
0 / 4

@2Mass: Spokojna twoja rozczochrana,założenie rodziny w Polsce raczej mi nie grozi. Nawet jeśli związałbym się z Polką to sorry,ale w naszym "wspaniałym" kraju nie ma klimatu do życia i wychowywania dzieci... @Oriolus: nie muszę się zdecydować,bo OBA SPOJRZENIA SĄ POPRAWNE. Z jednej strony - to są marne grosze w porównaniu z tym co marnotrawią i rozkradają politycy i ich pociotki w NFZ. Z drugiej - nawet taka kasa wystarczy by zrobić korektę i wydać te kilka milionów na jakąś kiełbasę wyborczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2019 o 19:21

avatar Slawa238
0 / 2

@Rhanai fajny szantaż emocjonalny: "A teraz idź do szpitala i powiedz ludziom, którzy leżą na łóżkach z serduszkami leczeni sprzętem z serduszkami, że mają wy#ierdalać, bo Ciebie to nic nie obchodzi, a żal Ci paru groszy z budżetu miasta, których i tak byś na oczy nie zobaczył"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
+5 / 41

Mam wrażenie że, te wszystkie demoty na WOŚP to Trolle Caritasu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~antyTroll1
-4 / 20

@Ignus nawet gdyby to z Caritas jest OK, bo prawie cała zebrana kasa idzie do potrzebujących z WOŚP tylko ok 60% zabranej kasy idzie na cel na, który jest zbierana. Gdzie jest reszta?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
+7 / 21

@~antyTroll1 Co Ty wygadujesz za głupoty? Kiedy ksiądz nie miał kasy by zapłacić za konserwacje obrazu z kościoła wydawał kartony żywności z Caritasu. Kto się zderzył z Caritasem to wie jak to wygląda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tfujnick
+2 / 12

@~antyTroll1 skąd dane? Tylko konkrety a nie blog Matki Kurki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+5 / 9

@~antyTroll1 A masz jakieś źródło tej wiadomości o kosztach Caritasu? Wiarygodne źróło!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Antey
-3 / 9

@Ignus
1. Świadczy to o tym, że masz manię prześladowcą i postrzegasz świat w prostackich uogólnieniach - bo gdyby WOŚP i Caritas działały zgodnie założeniami, to byłby znakomitym własnym uzupełnieniem. Te organizacje mają b. komplementarne grupy beneficjentów i sposoby działania.
2. Świadczy to o tym, że nie chcesz znać realnego kosztu WOSP dla samorządów oraz realnych, aktualnych problemów służby zdrowia.
3. Świadczy o tym, że prawdopodobnie nie pracujesz i pojecia o składkach, podatkach i wydatkach państwa w ogóle nie masz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KamaNutria
+2 / 4

@Ignus

Oo może nam Pan zdefiniuje co to jest "troll caritasu"?
Co więcej jeżeli masz wiadomości o wydawaniu nieswoich pieniędzy leć na prokurature, ewentualnie do urzędu skarbowego - ten jest szybszy : D

@tfujnick @oriolus

No Panowie, nikt tu nie bedzie dysponował zadnymi danymi, w koncu to klotnia internetowa, a w takiej znieważenia są "plusowane", a meritum jest odstawiane w głebokie czelusia, skąd dobiega zgrzyt kursora i desperackie machanie klawiaturą...

Na szczęście, Państwo socjalne tym się różni od full socjalizmu, że elementy wolnego rynku tutaj mamy. I mamy konkurujące organizacje charytatywne, wśród ktorych mam prawo wybrać. No bo "charytatywne" usługi państwa, darmowa edukacja, socjal i opieka zdrowotna, wybrac muszę.
Wybór miedzy organizacjami charytatywnymi to typowy wybór rynkowy. Wiec nie ma się co podniecać, czy jest Owsiak czy go nie ma, czy jest caritas czy go nie ma. Mam prawo wyboru i nie muszę kucać na zawołanie, ze wszyscy muszą pomagać... najwyraźniej niektórzy az tak są zmanipulowani, ze nie rozumieją istoty.

To nie my mamy pomagac fundacjom, ale one nam. Więc jakiekolwiek poświęcenie dla fundacji jest zbędne, w koncu w kazdej chwili przyjdzie inna. Jest ich wiele...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~cgngggg
0 / 2

@Ignus A teraz wyobraźmy sobie, że ktoś kogoś dźgnął nożem na imprezie "Radia Maryja". Ależ byłby lincz na organizatorach!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 0

@antyTroll1 To ja się pytam gdzie są pieniądze, które przeznaczył płocki Caritas na aktywację zawodową osób niepełnosprawnych? Oskarżenie poszło o 17mln, a prokuratura kazała zwrócić 13mln. Się pytam GDZIE TA KASA WYPAROWAŁA?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tyuol
-2 / 18

ja nigdy nie pomagałem i pomagać nie będę i tyle w temacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irvis3000
+1 / 13

Szczerze to sram na to !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotkameleon
+2 / 2

@Arbor

Czyli w wielkim skrócie, na przykład Rewolucja Francuska była rewolucją neomarksistowską, gdyż "trzeba akceptować wszelkie praktyki dążące do zniesienia tradycyjnego pojmowania świata, natomiast sprzeciw wobec tego jest aktem antytolerancyjnym, więc należy się pozbyć wszystkich tradycjonalistów. "
I owe piekelne "Róbta co chceta" dla mnie to parafraza "Kochaj i rób co chcesz".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 2Mass
+1 / 3

To miejmy nadzieję, że gdy znajdziesz się w potrzebie, wszyscy inni będą mieli takie samo zdanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
-3 / 3

@kotkameleon ,

https://demotywatory.pl/4884800/Tolerancja-wedlug-Herberta-Marcuse-jednego-z-tworcow-i

Nie jest tajemnicą, że większość "pofrancuskich" rewolucji czerpała właśnie z tej francuskiej- była to druga w historii chrześcijańskiej Europy udana rewolucja i jak każda dążyła do zniesienia tradycyjnego modelu społecznego. Marksizm w tym aspekcie po prostu posuwa się dalej i brutalniej. Do tego Jakobini nie dążyli do zniesienia kultury, natomiast marksizm w swej istocie jest antykulturą- chcesz tego czy nie, Owsiak wpisuje się w ten program.

"Róbta co chceta" dla mnie to parafraza "Kochaj i rób co chcesz".

Czyli zostań zwierzątkiem bez wyższych wartości i olej wszelkie zasady etyczne na rzecz przyjemności. To właśnie nazywamy demoralizacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotkameleon
+1 / 1

@Arbor
Przykład francuski był tylko przykładem.
Historia świata zna wiele wystąpień ludowych, przewrotów, które obalały bieżący porządek rzeczy. I niemal zawsze, rewolucjoniści byli spostrzegani w negatywnym świetle - oczywiście dla tych, którzy byli obalani. Przypisywanie takim wydarzeniom jednej, jakiejkolwiek, ideologii, jest bez sensu.
A co do bycia zwierzątkiem. W krajach muzułmańskich też mają zasady etyczne...
Gdyby ludzie nie posiadali podstawowych wartości etycznych, to byśmy żyli w świecie anarchii. Czerpanie przyjemności z życia, nie wyklucza posiadania norm zachowań. A to, że Iksińskiemu przeszkadza co Kowalski robi w łóżku, to jest tak naprawdę problemem Iksińskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2019 o 20:51

avatar Arbor
-1 / 1

@kotkameleon ,

"Historia świata zna wiele wystąpień ludowych, przewrotów, które obalały bieżący porządek rzeczy. I niemal zawsze, rewolucjoniści byli spostrzegani w negatywnym świetle - oczywiście dla tych, którzy byli obalani. Przypisywanie takim wydarzeniom jednej, jakiejkolwiek, ideologii, jest bez sensu."

Nie twierdzę, że każda rewolucja charakteryzuje się jedną ideologią. Twierdzę że wszystkie rewolucje mają pewien obszar wspólnych zagadnień i celów- jest to m.in. zamach na własność, wypchnięcie Kościoła rzymskokatolickiego na margines społeczny (w najlepszym wypadku, w najgorszym- wymordowanie kleryków i katolików), ograniczanie swobód obywatelskich i rosnący fiskalizm. Znalazłoby się tego więcej. Generalnie rzecz biorąc każda rewolucja uczy się od poprzedniej.

"A co do bycia zwierzątkiem. W krajach muzułmańskich też mają zasady etyczne... "

Owszem- z tym, ze gorsze od zasad etycznych cywilizacji łacińskiej.

"Gdyby ludzie nie posiadali podstawowych wartości etycznych, to byśmy żyli w świecie anarchii. "

To ty nie wiesz, ze Owsiak właśnie do takiej anarchii dąży?

"A to, że Iksińskiemu przeszkadza co Kowalski robi w łóżku, to jest tak naprawdę problemem Iksińskiego."

To prawda- każdy dorosły człowiek może robić ze swoim życiem co mu się podoba i na tym polega rzeczywista wolność. Problem pojawia się wtedy, kiedy "Kowalski" upublicznia swoje niemoralne zachowanie i zmusza Iksińskich do tego, aby to zachowanie zaakceptowali i uznali to za normę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotkameleon
-1 / 1

@Arbor
He, jeżeli KK tak mocno cierpiał, he, to może warto zadać sobie pytanie dlaczego? Może warto poszukać innej odpowiedzi niż prześladowania religijne?
Zamach na własność... hm... Ja rozumiem, że dość niewielka rzesza społeczeństwa tak mogła spoglądać na zmiany ustrojowe. Szkoda tylko, że tak mało się mówi o wyzysku, chłopach pańszczyźnianych itd. Jeżeli jakaś firma, przejmuje olbrzymie połacie państwa, a potem owe tereny traci. To ok, jest zamach na własność, tylko... z reguły owe zamach na własność są poprzedzane innymi niecnymi czynami.
A co do Kowalskiego, to tylko pewna grupa osób uważa, że Kowalski upublicznia swoje zachowania. Zasadniczo Kowalski wolałbym żyć jak Iksiński, ale niestety Iksiński pokazuje palcem Kowalskiego. Więc Kowalski się wkurza i w ramach buntu zachowuje się obscenicznie.
I ogólnie zmierzamy do tych zasad etycznych. Są one trudne do skodyfikowania. Dajmy na to Persowie całowali się w usta podczas powitania. Problemem jest to, że pewna grupa uważa, że ma patent na etykę i nie poddaje tego pod dyskusję. Wtedy druga strona automatycznie reaguje tak samo i też jest na "nie".
Owsiak dąży do anarchii. Jak? Ucząc ludzi współpracować w celu osiągnięcia konkretnego celu? To ja poproszę więcej takich anarchistów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
-1 / 1

@kotkameleon ,

"He, jeżeli KK tak mocno cierpiał, he, to może warto zadać sobie pytanie dlaczego? Może warto poszukać innej odpowiedzi niż prześladowania religijne?"

Nie chodzi tu o prześladowania religijne, a o chęć zniszczenia tak Kościoła, jak i chrześcijańskiego modelu życia społecznego. Prześladowania religijne nie są żadnymi odpowiedziami, a wydarzeniami historycznymi. Odpowiedzi układają badacze historii, nie akcje historyczne.

"Zamach na własność... hm... Ja rozumiem, że dość niewielka rzesza społeczeństwa tak mogła spoglądać na zmiany ustrojowe. Szkoda tylko, że tak mało się mówi o wyzysku, chłopach pańszczyźnianych itd. Jeżeli jakaś firma, przejmuje olbrzymie połacie państwa, a potem owe tereny traci. To ok, jest zamach na własność, tylko... z reguły owe zamach na własność są poprzedzane innymi niecnymi czynami."

1. Bunt Lutra- książęta niemieccy przechodzili na luteranizm z jednego prostego powodu: dzięki temu przejmowali majątki kościelne.
2. Schizma anglikańska- do dzisiaj żyją wielkie i bogate rody angielskie, które bogactwa dorobiły się na gwałtach zakonnic, podrzynaniu gardeł zakonnikom i księżom oraz zagrabieniu sum, które procentują nawet teraz.
3. Rewolucja Francuska- OCZYWISTY skok na majątek kościelny, ale tutaj dochodzi już ogromny fiskalizm. Chłopstwo francuskie miało ciężki żywot za panowania ostatnich Burbonów, ale poziom opodatkowania i ingerencji państwowej był tak wielki, że większość z nich tęskniła za czasami ludwikowskimi.
4. Rewolucja bolszewicka- tu już się nikt nie patyczkował, ani nie dbał o pozory. Mordowano wszystkich posiadających choćby mały majątek- od Romanowów po kułaków. Carską Rosję doprowadzono do skrajnej nędzy, a Ukraińców do masowych śmierci głodowych.

Dzisiaj robi się to lżejszymi metodami, ale fiskalizm cały czas rośnie.

"Zasadniczo Kowalski wolałbym żyć jak Iksiński, ale niestety Iksiński pokazuje palcem Kowalskiego. Więc Kowalski się wkurza i w ramach buntu zachowuje się obscenicznie. "

W Europie zasadniczo do okresu międzywojnia homoseksualistom żyło się całkiem swobodnie, nawet w Rosji, o dziwo. Homoseksualizm był tematem tabu i o ile nie upubliczniano swoich preferencji, to można było przeżyć życie całkiem spokojnie. Zaczęło się to zmieniać po rewolucji seksualnej w przełomie lat 60 i 70 XX wieku. Tzw. wskazywanie palcem, o którym piszesz jest konsekwencją obnoszenia się ze swoimi preferencjami, nie na odwrót.

"Dajmy na to Persowie całowali się w usta podczas powitania. Problemem jest to, że pewna grupa uważa, że ma patent na etykę i nie poddaje tego pod dyskusję."

Każda cywilizacja rozwinęła jakąś etykę. Nie ma cywilizacji bez etyki, więc do obalenia cywilizacji i kultury dąży lewica.

"Owsiak dąży do anarchii. Jak?"

Przecież napisałem: "Róbta, co chceta", czyli chlejcie, ćpajcie, parzcie się, jak króliki, olejcie szkoły. Owsiak już nawet zaczął rozgrzeszać, wystarczy, że wrzucisz mu do puszki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotkameleon
0 / 0

@Arbor
Niezły dobór faktów pod tezę.
Kler od wieków dysponował władzą oraz bogactwem. Więc jeżeli doły wywoływały rewolucję, to oczywistym jest, że po łbie dostawali księża. Nawet w kwestii Polski KK brał stronę silniejszego - potępiając powstanie. W Ameryce Południowej też często obrywali księża - za popieranie władzy.
Homoseksualizm był tabu i ludzie homoseksualni musieli ukrywać swoje preferencje - zresztą dzisiaj też jest pełno dziwacznych małżeństw, gdzie jest z partnerów jest homoseksualny, tylko ukrywa swoje preferencje. To właśnie chodzi o ostracyzm, z jakim się spotykają tacy ludzie. A nie o namawianie innych do zmiany preferencji seksualnych, bo tego nie da się "nauczyć".
Do tej pory, szeroko rozumiana lewica kojarzona była raczej z otwartością na świat oraz szeroko rozumianą kulturę, a nie jego dewastację. Równie dobrze mogę powiedzieć, że świat niszczy tzw prawica, bo chce zatrzymać czas w różnej maści obwarowaniach. Kreować jedne jedyne wzorce. Tylko jak pokazuje historia, świat nie stoi w miejscu. Co zabawne, ludzie od zawsze uważali "Kiedyś to było lepiej". Efekt przywiązania do tego co znane.
I owe hasło Owsiaka. Każdy widzi, co chce widzieć. Jakoś nie dostrzegłem grup anarchistów, które pod owsiakowym hasłem wyczyniała spektakularne rzeczy. W zasadzie nie rozumiem, jak z kilku słów można tworzyć całą ideologię? Tylko zacietrzewione osoby, będą się doszukiwać czegoś, czego nie ma. Ale idąc tym tropem, uprzejmie donoszę, że wiele lat temu powstała nie mniej niebezpieczna ideologia, kryjąca się pod wszystko mówiącym hasłem "Wolność". Autorami proklamacji są osoby powiązane z grupą Boys. Mężczyźni nawołują do wolności oraz swobody - nie ma słowa o ograniczeniach. Ich manifest ma ponad dziewięć milionów odsłon na portalu YT. Tak więc statystycznie co czwarty Polak jest sympatykiem owej ideologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
0 / 0

@kotkameleon ,

"Kler od wieków dysponował władzą oraz bogactwem."

A w jaki sposób tę władzę i bogactwo zdobyły?

"Więc jeżeli doły wywoływały rewolucję, to oczywistym jest, że po łbie dostawali księża. Nawet w kwestii Polski KK brał stronę silniejszego - potępiając powstanie. W Ameryce Południowej też często obrywali księża - za popieranie władzy."

Podaj mi choć jeden przykład udanej rewolucji, która była przeprowadzona oddolnie.

Kościół potępił powstania (ówcześnie mówiło się właśnie REWOLUCJE), ponieważ ich charakter był antykatolicki. Jeżeli sobie życzysz, to podam szczegóły. W Ameryce natomiast Kościół rzymskokatolicki przede wszystkim bronił pokrzywdzonych- polecam poczytanie sobie o redukcjach jezuickich i Sublimis Deus.

"Do tej pory, szeroko rozumiana lewica kojarzona była raczej z otwartością na świat oraz szeroko rozumianą kulturę, a nie jego dewastację."

Polecam przeczytanie prac Ericha Fromma, Wilhelma Reicha, Maxa Horkheimera, Jurgena Habermasa, Theodora Adorno... To są twórcy nowej lewicy na zachodzie. Kojarzyć, to sobie różne rzeczy można, liczą się fakty. Fakty natomiast można przeczytać w pracach teoretyków nowej lewicy i zaobserwować, jak rzeczywistość się poprzez ich ideologie zmienia.

"Jakoś nie dostrzegłem grup anarchistów, które pod owsiakowym hasłem wyczyniała spektakularne rzeczy."

Owsiak nie jest anarchistą sensu stricte, a dąży do antykultury. Nie widać efektów? W chwili obecnej mamy mniej więcej 30% ludzi niezdolnych do twórczej i pożytecznej pracy (a nie ma kultury bez twórczej pracy), to jest jeden wymiar tego. Drugi jest taki, że to paradoksalnie nie o Woodstock tutaj chodzi, a o WOŚP, która jest zapleczem finansowym Owsiaka oraz daje mu statu przywódcy moralnego narodu. A skoro Owsiak każe chlać, Ćpać i rżnąć się po namiotach oraz nie przejmować się niczym, to autorytet moralny (a nie jakiś zdegenerowany zbok) musi mieć rację. Wśród roczników 1989-2000 następuje zanik wyższych wartości. Co raz popularniejsza staje się dewiza "popić, por. i radia posłuchać", "Zarobić, ale się nie narobić", "róbta co chceta". Sytuacja się nie polepsza, tylko pogłębia, a Owsiak się do tego dokłada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+6 / 14

@elpiwo jakieś dowody na to że jest on oszustem? tak przy okazji - jeśli rzeczywiście Owsiak na coś na sumieniu i dalej działa, pokazuje to nieudolność pisu, który nie jest w stanie oszusta powstrzymać.
Osobiście uważam że cała ta propaganda antyjurkowa jest śmieszna, min dzięki niej co roku pada rekord w ilości zebranej kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
-3 / 11

@tomkosz |Proces z matka kurką. A co PiS ma ma do powstrzymywania oszustów. Ty jakis PiSowiec jesteś by wierzyc w bajki o uczciwosci POPiSu zresztą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irvis3000
+1 / 3

@elpiwo No to masz już gotowe rozwiązanie to zrobić z tym całym pisowkim bydłem !!! nic tylko działać... do boju !!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+4 / 14

@elpiwo przecież matka kurka przegrał wszystko co przegrać mógł, Jurek został oczyszczony ze wszelkich zarzutów. kłamstwo ma krótkie nogi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lokis91
-5 / 11

Że co? Owsiak przegrał tą sprawę bo nie dostarczył do sądu żadnych dokumentów. Co ty bredzisz? TVNy łeb wyprały?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~takkkkk
-1 / 1

@elpiwo To samo chciałem napisać. Te kreatury typu owsiak, kijowski, rzepliński po prostu powinny być napiętnowane na każdym kroku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elpiwo
0 / 4

Najdziwniejsze wśród wyznawców Owsiaka jest to, ze gdy rzuci sie w przestrzeń słowo "oszust" oni z automatu czuja sie w obowiązku wspomnieć o nim. Ot taka ciekawostka na dziś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Antey
0 / 2

@Arbor
Owsiak dla Hutu to taki Rydzyk dla Tutsi.
Tyle że 'naród' kocha tanie festyny i symbolizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tfujnick
+4 / 4

@Arbor Możesz to trochę uzasadnić, nie opierając się tylko na sloganach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
-4 / 6

@Tfujnick , musiałbym chyba zacząć od Adama i Ewy. XD Ale postaram się.

Kiedy na Zachodzie idea marksizmu upadła, szkoła frankfurcka doszła do wnioski, że trzeba zastosować inne narzędzia do wprowadzenia komunizmu ogólnoświatowego. Dzięki marszowi przez instytucje do władz doszli ludzie, którzy oparli swoje doktryny polityczne i doktryny życia społecznego właśnie na ideach neomarksistowskich. Wilhelm Reich i Erich Fromm doszli do wniosku, że po 1. Opresyjne społeczeństwo (a za takie uważali właściwie wszystkie kultury) wynika z faktu, że człowiek praktycznie od urodzenia jest wychowywany w modelu opresyjnym- czyli rodzina jest przyczyną wszelkiego zła. 2. Aby obalić opresyjne społeczeństwo, trzeba pozbawić je zdolności do tworzenia kultury i zdolności do pracy. 3. Jest to możliwe tylko poprzez przekonanie społeczeństwa, że wszelkie nakazy są opresją- szczególnie opresja wstrzemięźliwości seksualnej narzuconej przez kulturę. 4. Człowiek pozbawiony hamulców moralnych nie jest zdolny do twórczej pracy.

Do urzeczywistnienia myśli neomarksistowskiej potrzebne jest obalenie tradycyjnie pojmowanej rodziny, wolności i tolerancji. Rodzinę trzeba uznać za źródło patologii i dać aparatowi państwa narzędzia do kontrolowania rodziny. Do szkolnictwa należy wprowadzić teorię krytyczną (jej twórcą jest Max Horkheimer), która wychowa ludzi właśnie w przekonaniu, że tradycyjny model świata jest wadliwy i opresyjny. Tradycyjną definicję tolerancji należy zastąpić pojęciem tolerancji represywnej (Herbert Marcuse), czyli przekonaniem, że trzeba akceptować wszelkie praktyki dążące do zniesienia tradycyjnego pojmowania świata, natomiast sprzeciw wobec tego jest aktem antytolerancyjnym, więc należy się pozbyć wszystkich tradycjonalistów.

Teoria krytyczna weszła do polskich szkół mniej więcej pod koniec lat 90 (wtedy zaczął się diametralny spadek poziomu nauczania), natomiast wprowadzaniem tolerancji represywnej zajęły się środowiska początkowo związane z Agorą, później już zaczęło się to wszystko różnicować i rozdzielać. W tej chwili najbardziej oddziałującym ośrodkiem jest Krytyka Polityczna i Gazeta Wyborcza- choć ta druga zaczyna się marginalizować.

Mimo tych wszystkich starań szło to dość opornie. Przyszedł jednak Owsiak i zrobił coś genialnego- powiedział "Róbta co chceta", zorganizował festiwal na którym wszyscy mogą ćpać, chlać i się parzyć jak króliki, i nazwał to prawdziwą wolnością. A że przy okazji zbiera pieniądze na chorych... Nie wypada źle o nim mówić, bo to taki dobry człowiek. :) Nieważne, że zawdzięczamy mu degradację społeczeństwa, które za kilka dekad będzie niezdolne do jakiejkolwiek pożytecznej pracy. Napisałbym jeszcze o Unii Europejskiej i Manifeście z Ventotene, ale to jeszcze kupa opowiadania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 0

@Arbor Doprawdy uważasz, że jednym festiwalem muzycznym Owsiak zdemoralizował społeczeństwo? Całe wieloletnie wychowywanie poszło w gwizdek, całe lata nauczania, że chlanie, ćpanie i rozwiązłość seksualna jest złe poszły w p** d*, bo Owsiak 3dni w roku robi koncert? Czy nie wypada źle mówić o Owsiaku? Tak, wypada, ale mówić fakty, a nie bawić się w idiotyczne manipulacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+3 / 11

Jak chodzi kolęda to co chwile głosy "Nie podoba się? To nie wpuszczaj księdza!". Jak prychodzi do WOŚP, to naglę "Aa jasne, płać dla Owsiaka i jego żony". A wy myślicie, ze jak ksiądz dostaje w kopercie, to tej kasy nie wydaje na siebie/kochanki/swoich dzieci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mensta
-3 / 7

Współczuje parafii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
0 / 0

@mensta Rozumiem, ze w Twojej parafii księżą śpią w kawalerkach opłacanych za to co "zarobili" w szkole, utrzymując tych co nie pracują?
PS. poszukaj czy porozmawiaj o księżach co przeszli do Twojej parafi z innej, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o rożnych kapłanach. Ze świecą szukać takich z powołania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyliszekkrwisty
+3 / 19

Lekarstwo dla hejterów Owsiaka i tych co mu zazdroszczą kasy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2019 o 7:12

avatar Arbor
+2 / 8

@bazyliszekkrwisty , większe chamstwo i personalne ataki widzę wśród obrońców Owsiaka, niż wśród jego przeciwników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyliszekkrwisty
-1 / 1

@Arbor tutaj niestety czasem się potwierdza to co piszesz. Jednak mnie drażni to, że najwięcej do powiedzenia na temat Owsiaka mają ci, którzy nic nie robią aby pomóc bliźnim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~HHHHHHHHHHHHHHHH
+1 / 1

@bazyliszekkrwisty Używałeś i wiesz jak działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyliszekkrwisty
0 / 0

@HHHHHHHHHHHHHHHH używam co dzień tej maści gdy widzę chamstwo i buractwo :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 stycznia 2019 o 21:34

avatar ~Antey
-4 / 4

@Lokis91
Bez przesady - ale ulotki uświadamiające im skale tego co robią, można by wrzucać do puszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wandaodolska
+1 / 1

@Lokis91 SUGERUJESZ ŻE SKORO SĄDU SIĘ NIE BOI, DOKUMENTÓW NIE POKAZAŁ I JESZCZE NIE SIEDZI - TO ZNACZY ŻE KOMBINUJE Z ZIOBREM I KACZYŃSKIM.
Odważna teza, uważaj możesz mieć rano o 6 gości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Antey
0 / 8

Dokładnie tak - WOŚP tez nie musi pomagać, tylko niech nie przeszkadza i nie łudzi rodaków, że coś zmieniają.
Ciekawe, ilu kontraktów w tym roku NFZ nie podpisze albo placówki nie dostaną, bo samorządy wydadzą kasę na finały, których koszty prekroczą wpływy :>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pandora007
+1 / 1

- ależ jest to dokładnie wyliczalne... mniej więcej tyle ile szpitale otrzymują z Caritasu. Szczęść boże za tryśnięcie katolickom dobrocią
ps - lubimy być łudzeni, kościółkowi tego nas nauczyli obiecując raj na tamtym świcie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vlkuplzn
0 / 2

Marciniak we Wrocławiu - ani jednego serduszka. Mój syn miał tam sposobność raz gościć. Poza parkingiem (3 zł za godzinę) czapki z głów.

https://www.youtube.com/watch?v=jXHR6UOCo40

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arqs1986
0 / 2

I wice wersa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Prwda_w_oczy_kole
-5 / 9

Oczywiście :) Nie przeszkadzajcie patologii działać. Niech owce płacą podwójnie za to, co im się bezwzględnie należy i niech nie wymagają od rządu, który obowiązkowe składki rozpi*rdala na własne widzi-mi-się. Oto kolejny dobitny przykład, jak polski tępy motłoch niszczy państwo i potem jojczy, jak to źle się dzieje. Brawo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~s_poko
-2 / 2

Myślę tak samo! I dlatego nie wspieram imprezy pana O.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rumburak
0 / 8

Niech żyje Złoty Melon i Mrówka Cała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~pandora007
+1 / 1

aleś im dopiepszył... pewnie dostaniesz za to 50 dni odpustu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~dowcipa
+2 / 6

A mury runą, runą, runa i wyPielą TVP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mensta
+4 / 8

To po co on się mieszał w czarny marsz ?
Nie chcesz by Ci mówili co masz robić ? Nie mów innym.
To takie proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@mensta krytykować też nie mogę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R riserubi2
+2 / 8

Trolujcie i plujcie więcej na Owsiaka dalej pisy i puste, zryte berety... dzięki wam więcej ludzi się dołącza do akcji WOŚP i idziemy na rekord :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~takkkkkkk
0 / 4

@riserubi2 Jaki rekord? Sześciokrotnie przepłaconych leżanek podarowanych przez WOŚP w 2018. Czy może rekord wynagrodzenia dla żony Owsiaka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azhul
+1 / 5

Ale mam brechte z tych co mają ból dupska że Owsiak zbiera kasę....Haha to weź jeden z drugim sami załóżcie fundacje a nie gadacie takie bzdury. Tylko sami się ośmieszacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~s_poko
0 / 2

Dokładnie taką myśl, jak w podpisie zdjęcia, zadedykowałbym "totalnym" z POKO!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~s_poko
0 / 4

Zasadniczym powodem, dla którego nie dałem i nie dam ani grosza na Owsiakową hucpę jest to, że przez jego akcję maskuje się rządową nieudolność, indolencję i marnowanie kasy na służbę zdrowia! Nie po to płacę bandycko wysokie podatki, z progami i kwotą wolną niezwaloryzowanymi od dziesięciolecia, by potem dodatkowymi pieniędzmi przykrywać te skandaliczne zjawiska!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Pandora007
+1 / 1

obejdą się bez ciebie... ale z drugiej strony to mógł ksiądz wymyślić coś bardziej sensownego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~arpjs
0 / 2

Problem w tym, że polaka boli dupa, jak ktoś dysponuje swoimi pieniędzmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wkurzony_Polak
0 / 4

Czy ktoś może podać chociaż jeden przypadek, gdy z pieniędzy WOŚP sfinansowano jakiś zabieg czy operację? Chyba nie. Czy to przypadek, że WOŚP jest na początku stycznia? Chyba nie. Styczeń to miesiąc czyszczenia magazynów kolesi Owsiaka. Dlatego ani grosza nie dał na operacje czy zabiegi. Jedną ręką podobno pomaga biednym dzieciom, ale za resztę pieniędzy, te same dzieci demoralizuje na Woodstock. A ile bierze sam pan Owsiak i jego żona, to do dzisiaj jest tajemnicą. Ta cała jego akcja to robienie sobie jaj z dobroczynności, to szyderstwo. Cel nie uświęca środków. Jeśli od dziś założę sklep z pornografią dziecięcą, a na zapleczu burdel, i 99.9% dochodu oddam na cele charytatywne, to będę dobroczyńcą czy gnojem i bandytą? Przecież dam więcej niż Owsiak. Szkoda mi tylko tych wszystkich ludzi, którzy się angażują w WOŚP, myśląc, że w 100% pomagają, nie zdając sobie sprawy z istnienia drugiego, podłego dna. Pan Owsiak robi jedną akcję, w ciągu jednego dnia i jest ustawiony na całe życie, udając dobroczyńcę. A np taki nauczyciel musi się później użerać cały rok (za jałmużnę zwaną wynagrodzeniem) z "pociechami", zdemoralizowanymi przez Woodstock i "róbta co chceta". Ludzie opamiętajcie się i nie dajcie się manipulować różnym Owsiakom. Jak chcecie pomagać, to możecie to zrobić osobiście, a nie za pośrednictwem bardzo drogiego hipokryty, showman'a i celebryty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~klęcznik
+1 / 3

Nie ma sprawy - podaj adres to prześle informacje o zabiegach i operacji. Chętnie wysle też wszelkie inne dane. Nie ma z tym żadnego problemu.
Tylko proszę o szybki kontakt w tym tygodniu bo słyszałem że jedzie Ksiądz poza parafie na ferie zimowe i rekolkcje z dziećmi i może mieć Ksiądz problem z zabraniem tej kupy papierów ze sobą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 0

Tylko Orkiestra nie finansuje operacji, a najwyżej sprzęt medyczny od wózka inwalidzkiego po tomografy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinms24
0 / 6

Z WOŚP związane były 2 naganne praktyki:
1. korzystał z pomocy państwa i samorządów (a inne np. Caritas - nie)
2. nie publikuje swoich rachunków i faktur, a jedynie sprawozdania bez żadnego dowodu, że te są prawdziwe.

Pierwsza rzecz zniknęła (Prawi i Sprawiedliwi ukrócili ją). Druga pozostała, więc teoretycznie 99% pieniędzy mogłoby iść na koszty organizacyjne. Albo kupować sprzęt medyczny po bardzo zawyżonej cenie.
Na tym polega zło sytuacji. Nie przesądzam, czy p. Owsiak wykorzystuje ową niewiedzę społeczeństwa, czy nie, ale jest to możliwe.
Tym co wątpią radzę przypomnieć sobie obłudę naszych elit w sprawie reżysera Polańskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wkurzony_Polak
0 / 2

@marcinms24 Niestety, ale pierwsza rzecz nie zniknęła. W postaci 1% dalej dostaje pomoc od Państwa. I tym samym Woodstock stał się organizacją (imprezą) pożytku publicznego. !!!???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~klęcznik
0 / 2

@marcinms24 - Nie bądź jednostronny - Widzę że dużo wiesz i pamiętasz - przypomnij więc co to była Komisja Majątkowa i dlaczego tak szybko posprzątano ją po dywan.
Wbrew pozorom, społeczeństwo dużo wie i dlatego sypie Owsiakowi kasę aż miło patrzeć... a inni to nawet do pomnika swojego idola musieli dopłacać
Jaki też problem abyś kupił ten sprzęt kupił taniej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 0

@marcinms24 Caritas np. w roku obrotowym 2010 dostał 144mln zł, więc nie kłam. Caritas dostaje rok w rok pieniądze z budżetu. Od samorządów też. Jakby nie rozliczał zbiórek do czego jest zobowiązany prawnie zamknęliby mu fundację już dawno temu, a szczególnie odkąd PIS jest u władzy. Może napiszesz co się stało z dofinansowaniem płockiego Caritasu na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych? Przy okazji chciałabym się dowiedzieć dlaczego ta fundacja jest "świętą krową", która nie stosuje się do wyroku sądu, a nikomu włos z głowy nie spada?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2019 o 2:31

avatar ~Mirrro
-1 / 3

@brudger A co mnie obchodzi że nie wpuszczasz. A ja wpuszczam i będę, i daje koperty. Bo jest to mój Kościół, moja świątynia. Jak nie jesteś katolikiem to co tobie do mojej wiary i Kościoła.... Tylko niech rodzina nie przypomina sobie o kościele jak trzeba będzie cie pochować. Bądź konsekwentny. (ja rabina żydowskiego też nie wpuszczam, bo to nie moja wiara :) )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wkurzony_Polak
+3 / 3

Brawo. Wiara nie jest przymusowa. Jak się komuś nie podoba chrześcijaństwo, to może iść np do Arabów lub Żydów. Najwięcej zawsze ujadają ci, którzy nic nie dają na tacę. Gdy jest się członkiem jakiegoś kościoła lub organizacji, to się o nią dba, a nie kala. Nawiasem mówiąc, to ksiądz nie może wziąć ani grosza z tacy, a z kopert, zebranych podczas kolędy, muszą dużą część oddać, m.in. dla biednych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~klęcznik
+1 / 1

- ty czymś straszysz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kebabakbar
+1 / 5

To niech oni mi nie przeszkadzają. Wszędzie gdzie nie pójdę tylko "daj daj daj" z tymi puszkami. A paszoł won!!!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wkurzony_Polak
+1 / 3

I tak trzymać :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~klęcznik
-1 / 1

a próbowałeś odstraszyć natrętów własną puszką, taką ze caritasowym znaczkiem lub świcom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jan_kowalski_1966
-1 / 5

Frajerzy do golenia przez Owsika byli, są i jeszcze długo będą. Typowe TVN-owskie odmóżdżenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Rumburak
+1 / 3

WOŚP - coroczne strzyżenie baranów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~HGW_
+1 / 1

Mam głęboką nadzieję, że w najbliższym czasie opamiętają się ci, co są goleni przez takich cwaniaczków jak Owsiak i Rydzyk. Oboje są warci siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Antey
+1 / 1

@2Mass
Z przyjemnością podpiszę takie doświadczenie...
... a Ty podpiszesz, że rezygnujesz tych finansowanych z NFZ ? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 2Mass
0 / 0

@Antey - jak mi budżet państwa odda pieniądze, które wtopiłem w NFZ i pozwoli mi się ubezpieczyć prywatnie, to z wielką radością podpiszę oświadczenie, że nie chcę być leczony ze środków NFZ.
A korzystać z ich sprzętu? Mój ubezpieczyciel się z nimi rozlicza, więc mam do niego prawo. I to jest różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Niepopieram
+1 / 3

Owsiak ma krew na rekach. Beznadziejne zabezpieczenia imprez masowych .Jak broodstock chcieli zamknąć ze względu na zagrożenie to robił wielkie halo nasze imprezy są bezpieczne pis zły. Oby tą złodziejską organizacje zamknęli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kzaurus
+1 / 3

Ja nie przeszkadzam, tylko uświadamiam, że z WoŚP Owsik bierze miliony dla siebie, a część pieniędzy idzie też na ten degeneracki Przystanek Woodstock. Wolę pomagać dzieciom na własną rękę, a nie raz komuś już pomogłem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Wiedźmin
+2 / 2

No to nie przeszkadzajcie. Dlaczego zwalacie winę na to co się stało w Gdańsku na zwolenników PiS hipokryci? Nie przeszkadzajcie. Róbta co chceta. Wolne sądy wypuściły gościa po 5 latach, czyż nie takie wyroki miały wydawać "wolne sądy"? Patrzcie w lustra, zobaczycie winnego hipokryci, lewicowy ciemnogród z odmętami szaleństwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Owsiak_komuch_wytresował_Polaków
+1 / 3

Złodziej okrada dom? " Nie musisz pomagać, ale możesz nie przeszkadzać. Przecież to takie proste."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~fsafsafafdfdcdvdsvvs
+1 / 1

Możesz pomagać, ale możesz też nie próbować mnie przekonywać jakimiś głupi demotami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DarkPsychopath
0 / 0

"Nie musisz pomagać, ale chociaż nie przeszkadaj"
- barbarzyńcy niszczący dorobek starożytnego Rzymu i cofający europę o całe wieki

-Niemcy 1934-1945

-ZSRR 1917-1991

-Islamscy terroryści 2001- teraz

-unia europejska niszcząca Europę

- zwolennicy tolerancji i upadku społecznego

Nie musisz pomagać patrz bezczynnie jak niszczą dorobek setek pokoleń naszych przodków. Jak niszczą godność i normalność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
0 / 0

1000 poszedł :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem