Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
876 904
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J Jelitanastole
+14 / 34

Co jak co, ale mądrzejsza córka od matki, że chciała usunąć. Lepiej dla wszystkich. Poza tym to, że część ludzi nie może mieć dzieci nie jest argumentem. Część ludzi chce mieć prawo jazdy, ale ze względu na chorobę nie może go mieć, czy zatem wszyscy zdrowi powinni je robić? Pierdzielenie po Szopenie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jelitanastole
+5 / 25

@greggor Na świecie jest już wystarczająco dużo niechcianych dzieci, których nawet nie ma kro przytulić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jelitanastole
+9 / 15

@Tomekkruk Świetnie. A teraz proponuję Ci obejrzeć kilka dokumentów o porzuconych i niechcianych dzieciach z całego świata. Głodnych, zaniedbanych, często wykorzystywanych, bo ich mama zamiast humanitarnie dokonać aborcji wolała je urodzić i skazać na taki los.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+5 / 9

@Jelitanastole Otóż to. Matka nie potrafiła wychować córki, to wnuka też na pewno nie będzie umiała. Bo o wychowywaniu go przez tę gówniarę nawet nie wspomnę.
Pominę fakt, że ktoś o takim rozumku nie powinien brać się za seks, a za wychowywanie dziecka tym bardziej nie.
@greggor I co to za argument, czy dziecko chciałoby być usunięte? A pytałeś niekochanych i porzuconych dzieci, czy chciały być w takiej sytuacji? A tych dzieci-roślinek pytałeś, czy cieszy ich takie życie? Bo ja wolałabym nie żyć, niż być w 100% na łasce innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+3 / 11

@Tomekkruk z innej strony patrząc to ty jesteś degeneratem. Śmiertelnie okaleczonych żołnierzy na wojnie, którym nie dało się już pomoc, po prostu sie humanitarnie dobijało, i był to gest nie tylko miłosierny, ale wręcz honorowy. Nazywanie takiego dobicia "morderstwem" to taka sama degeneracja moralna, jak nazywanie tak uzasadnionej aborcji.
Ale takich jak ty nie obchodzi los dziecka po narodzinach, ważne tylko, żeby się urodziło a potem nich się dzieje co chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2019 o 20:33

avatar AllHailMegatron26
+1 / 1

@Jelitanastole

Analogicznie można powiedzieć "dzieci w Afryce głodują, więc ty swoje pieniądze wydaj na coś pożytecznego a nie na nowe gry i inne bzdety".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+3 / 11

@Tomekkruk gadasz jak małe dziecko. Masz świadomość, że taka niedoyebana siksa może temu dziecku poważnie zrypać życie jeszcze zanim się narodzi? myślisz, że ona się nim przejmuje? może palić, pić, ćpać i du#czyć się z byle kim podczas tej ciąży i niestety nikt jej tego nie zabroni. Zakaz wyjścia na impreze dany przez matkę nijak tu nie pomoże. Jak będzie bardzo chciała, to wystarczy że skoczy parę razy na proste nogi ze stołu i poroni. Myślisz że nasze babcie i prababcie nie dokonywały w ten sposób "aborcji"? Mało wiesz o świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AsikRambo
+12 / 26

No ja sobie nie wyobrażam, żebym zaszła w ciążę, a mame zmuszałaby mnie do donoszenia :/.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P p110
+1 / 5

Przypomnijcie sobie Waśniewską z Sosnowca, potem każcie wszystkim rodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+3 / 7

@tadek77 Bo w swoim democie trochę nakłamałeś i dopuściłeś się manipulacji źródłami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tadek77
-3 / 3

wiesz co warszawiaczanko - nic nie na kłamałem wręcz przeciwnie podałem całą prawdę. prawdę której ludzie się boją i ich przeraża więc zachowują się jak małe dzieci i zamykają oczy bo myślą że jak czegoś nie widzą to tego nie ma. np aborcja w późnej fazie wygląda tak:
Dziecko dostaje zastrzyk z trucizny w głowę, tułów lub serce, w wyniku którego maluszek umiera po kilkugodzinnej męczarni, co matka rozpoznaje po tym, że przestaje się ruszać. Następnie wywołuje się poród. Jeśli są trudności w wyciągnięciu zwłok dziecka z łona matki, używa się szczypiec i kleszczy do rozczłonkowania ciała dziecka i wygrzebania ich z macicy kawałek po kawałku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Ferian
+1 / 13

Pytanie brzmi jak zaszła.
Ja jednak podejrzewam, że na imprezie zabalowała. W takiej sytuacji w ogóle mi tej dziewczyny nie żal. 16 lat to już taki wiek, w którym trzeba ponosić odpowiedzialność za to, co się wyprawia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Ferian
+3 / 13

@pani__jeziora Jeśli została w jakikolwiek sposób zgwałcona, to może nawet zrozumiałbym jej reakcję i w ogóle bym jej nie potępiał, ale jeśli uprawiała sex bez zabezpieczenia zgadzając się na to, albo (bo tego nie wiem) tym bardziej nie znając faceta, to nadal ją winię. Już wiele razy widziałem takie nastolatki, które chyba myślą, że jak się zamknie oczy, to się w ciążę nie zajdzie. No i zgadzam się z Tobą, jak najbardziej powinien także wziąć za to odpowiedzialność. Ciąża to wynik "współpracy" dwojga ludzi. Tyle, że dziwnym trafem tylko kobieta może zdecydować, czy urodzi, czy nie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jelitanastole
+5 / 7

@Ferian Prawda jest taka, że gdyby to mężczyźni zachodzili w ciążę aborcja byłaby powszechna jak paracetamol. A @pani__jeziora ma rację, że wszyscy mają pretensje do dziewczyny, a o tatusiu nikt nie wspomni. Często ojcowie są kilka lat starsi i powinni ponosić podwójne konsekwencje. Tymczasem poza 5 stowkami alimentów chodzą zadowoleni i zapylają kolejne naiwne dziewczyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2019 o 14:17

avatar maggdalena18
0 / 2

@Ferian Jej nie żal, ale dziecka już tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
-1 / 3

@Tomekkruk

Powiem dobitniej o co chodzi z konsekwencjami:

Kiedy facet spłodzi dziecko - o stary, jak ja ci współczuję! Ale jakoś sobie poradzimy!
Kiedy kobieta znajdzie w ciążę - mogłaś dupy nie dawać ty puszczalska zdziro!

Dotarło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
-1 / 1

@Tomekkruk

tylko czemu ta odpowiedzialność zawsze musi spaść na kobietę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+7 / 13

Może zabezpieczenia zawiodły i teraz przez byle wpadkę zmarnuje sobie życie. Zamiast dorosnąć, wybawić się, zdobyć edukację, samodzielność, odpowiedniego faceta i znaleźć rodzinę będzie miała dziecko, jej dzieciństwo się skończy, pewnie wykształcenie i usamodzielnienie się zejdzie na drugi plan i będzie kolejna bezradna, samotna matka. Tak dla idei.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michuu1
+4 / 8

Dlaczego nie powiedziałeś wprost tej dziewczynie co myślisz? Tylko w Internecie próbujesz rozpętać gównoburze. Im więcej takich ignorantów tym większa patologia również.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zawszedoprzodu92
-1 / 3

jest jeszcze dla niej nadzieja. nazywa sie eutanazja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
+5 / 7

Dziewczyna ma 15 lat a wielka "dorosła" sfrustrowana bezdzietna już wiesza na niej psy
Przecież ta ciężarna nastolatka to jeszcze mentalne dziecko
Dziecko!
Trochę starsze od tego które sama nlsi w sobie

Jest przez ciążę nieszczęśliwa a autorka ma ją gdzieś, bo teraz dla autorki liczy się dziecko które.owo dziecko.ma w sobie.

Czyli traktuje nastolatkę, a właściwie dziecko, które powinno się uczyć i bawić a nie niańczyc swoje dziecko, jako żywy inkubator który wraz z ciążą traci siebie jako osobę. I aktorka.ma. gdzieś że owa dziewczyna nie jest szczęśliwa przez swoją ciążę - bo teraz nie liczy się ona a jedynie dziecko w niej.

Smutne że wraz z ciążą kobieta, nie ważne czy ma lat 30 czy 12, przestaje być człowiekiem a.stwje się pojemnikiem na dziecko. Traci prawo do dobrego samopoczucia, do zdrowia, do spełniania marzeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Ferian
-2 / 4

@AllHailMegatron26 Przechodzisz ze skrajności w skrajność. 16 lat to już nie jest 7latka, która nawet nie wie, czym jest seks. O tym uczy się już w gimnazjum (kiedy jeszcze były). Gdyby była zgwałcona popierałbym nawet aborcję, bo to byłoby zniszczenie jej życia, ale jak pisałem wcześniej, 16 lat to już wiek w którym powinno się wziąć trochę odpowiedzialności za siebie. Dwa lata i może sobie legalnie wyjść za mąż, to nie jest tak dużo. Gdyby doszło do gwałtu nie musiałaby prosić matki o "szukanie takiego lekarza", który dokona aborcji, więc wnioskuję, że dziewczę zrobiło to z własnej, nieprzymuszonej woli i musi ponieść tego konsekwencje. Jeśli ja śpiesząc się, czy nawet nie myśląc przejadę na czerwonym świetle i potrącę pieszego nikt nie mówi jaki jestem biedny, bo trafią do więzienia za to co zrobiłem. Co z tego, że wtedy zmarnuję sobie życie? Co z tego, że nie planowałem nikogo skrzywdzić? Ona pewnie też nie planowała zajść, ale albo nie pomyślała, albo zapomniała się zabezpieczyć, albo nawet pękła gumka, trudno... Osoba w jej wieku w ogóle nie powinna tego robić, nawet, jeśli bardzo chce i na pewno została o tym poinformowana, w szkole jednak tego uczą. I wcale nie twierdzę, że jest tylko inkubatorem i nie ma żadnych praw. Zaciążyła przez głupotę? Trudno, niech urodzi, może oddać do adopcji, może babcia przygarnie, bo często tak bywa. Może za parę lat przyjdą instynkty i będzie je chciała? A jak nie to przynajmniej będą żyć oboje. Ona urodzi, wraca do szkoły, może sobie dalej balować, ale teraz pewnie wyciągnie wnioski i będzie mądrzejsza w tym co robi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
+1 / 3

@Ferian ale urodzenie w tak młodym wieku może mieć konsekwencje zdrowotne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNiku
+3 / 3

@Ferian Na wstępie - przyznaję Ci rację. :P Szesnastolatka to nie dziecko i musi znać konsekwencja swoich czynów. Znam dziewczyny, które w tym wieku urodziły i jakoś żyją, nawet są zachwycone swoimi dziećmi i bardzo je kochają. Chciałabym jednak wtrącić, że trzeba zrozumieć negatywne uczucia w takiej sytuacji. Obstawiam, że ta historia to fejk, ale przypuśćmy, że nie. To w pełni normalne, że w tym wieku, w takiej sytuacji w dziewczynie gotują się wszystkie złe uczucie, że jest wściekła, może ojciec dziecka się na nią wypiął, pewnie w domu jest jedna wielka kampania nienawiści wobec niej, czuje, że jest sama, nie może robić wszystkiego tego, co robiła do tej pory, a przy tym nie czuje wsparcia, więc co się pojawia? Nienawiść. To nieprawda, że własnego dziecka nie można znienawidzić, bo można i nie wiem, czy ktokolwiek jest takiej nienawiści winien, bo przecież uczucia często są irracjonalne i mimowolne.
Sama jestem znacznie starsza od tej dziewczyny, wychodzę za mąż niedługo, ale obstawiam, że gdybym jakimś cudem zaszła w ciążę, to nie umiałabym tego przyjąć i byłabym zrozpaczona, dlatego chyba rozumiem, że ta rozpacz może przybrać formę wściekłości i nienawiści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
0 / 0

@Ferian

TheNiku swietnie to wyjasnila, dodam od siebie jedynie, ze wlasnie czesto takie narzekanie, "zwierzanie" sie koleznakom, w taki wulgarny sposób, moze pomoc dziewczynie z oswojeniem sie z sytuacją, i poczuc, ze nie jest z tym sama, ze chociaz ma te kolezanki. W takiej sytuacji dziewczyna potrzebuje wsparcia, a nie, nagle jej potrzeby sie nie liczą, bo jest dziecko, co tam ból porodu w tak mlodym wieku (trauma), co tam nie szkonczenie szkoły, co tam brat czasu dla siebie, na nauke i przyjaciół, nagle dziecko ma sie stać dorosłe, nikt jej nie wspiera, tylko nagle każdy wymaga, w domu pewnie krzywo na nią patrzą, rodzice się jej wstydzą, sąsiedzi wytykają palcami, w szkole to samo, ona to czuje wyraźnie, do tego jest młoda i niedojrzała, przez co też inaczej na to patrzy i dużo bardziej przeżywa, ale nagle każdy ma ją gdzieś, bo okazuje sie ze wraz z ciąża kobieta traci swoją podmiotowość, staje sie przemiotem mającym na celu zapewnienie wygód dziecku, i to ona musi wszystko poświecic, a koleś, ktory ją zapylił, moze robić dalej co chce bez konsekwencji. I to ją boli i frustruje co z kolei wywołuje wściekłość. Normalna reakcja.
Natomiast babiszcze piszące te lamenty na Piekielnych jest pozbawione empatii, tylko wiesza na dziewczynie kolejne psy. Zamiast podejsc spokojnie, moze wytłumaczyć, woli ją obrażać. I to wymowne "mam tylko nadzieje, ze twoje dziecko bedzie szczesliwe. Ty nie musisz" ktore potwierdza to co pisałam wyzej. Nagle 16 latka, jeszcze nie dorosła osoba, jeszcze siano we łbie, jeszcze dziecko właściwie - nagle nie musi być szczęśliwe, bo kij z nią, ważne by dziecku było dobrze, a ona już sie nie liczy. Jest za młoda by sie z tym psychicznie skonfrontować. Takie komentarze powodują właśnie, że jeszcze bardziej tego dziecka nienawidzi. Błędne koło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Ferian
0 / 0

@AllHailMegatron26
@TheNiku
Nie myślałem o tym w ten sposób...W sumie przekonałyście mnie, ale nadal nie popieram tego, w jaki sposób to wszystko mówiła. I chyba macie rację, trochę przesadziłem, jednak wstrząsnęło mną mówienie o dziecku "żeby to zdechło", jakkolwiek to się nie stało. Cóż... Ja nie wiem czym jest poród, jedyna moja wiedza to słowa mojej własnej matki "e tam, do przeżycia, jakby było tak źle to nikt by dzieci nie miał". I fakt, nie wiem jaka jest postawa jej otoczenia wobec tej ciąży. Jak znam swoją własną rodzinę, to pewnie byłoby coś w stylu "nie martw się, pomożemy Ci, my się zaopiekujemy, skończysz szkołę" Ale czasem zapominam, że nie wszędzie tak jest... Także przepraszam, jeśli moje słowa kogokolwiek tutaj uraziły. Wciąż jednak uważam, że jeśli dziewczyna zrobiła to świadomie (a podejrzewam, że tak było) powinna ponieść tego konsekwencje. Dodatkowo nie wierzę w przyjmowanie z góry, że dziecko będzie niekochane i nieszczęśliwe, tego nie możemy być pewni nawet w "normalnej" rodzinie. Może być oczkiem w głowie babci, także nie uważam, że w takim przypadku powinna dokonać aborcji, chyba, że będzie miała konsekwencje zdrowotne (nie znam się na tym).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
0 / 0

@Ferian

Wiesz dla niej problemem może być to, że teraz to dziecko będzie oczkiem w głowie jej matki, a nie sama 16latka. Może być nawet zazdrosna o własne dziecko, że zabrało miłość jej matki..
Psychika ludzka to dość skomplikowany świat
W nerwach różne głupoty się mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Ferian
0 / 0

@AllHailMegatron26 W sumie to było lata temu, dokładnie 4, bo sprawdziłem i szczerze naprawdę mam nadzieję, że oboje mają się teraz dobrze i że dziewczyna poukładała sobie w życiu. Różne rzeczy się dzieją, jedne planowane, drugie nie, trzeba się wziąć w garść i iść dalej... Sam wiele powiedziałem w nerwach... Zdecydowanie za dużo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 lutego 2019 o 23:21

P konto usunięte
+3 / 3

Kolejna ckliwa opowiastka proliferów :-(
Po co? W normalnym kraju 16 latki nie chodzą w ciąży. A jeśli już to jest ich znacznie mniej niż u nas.
W normalnym kraju - to jest tam gdzie środki antykoncepcyjne są dużo łatwiej dostępne niż u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNiku
0 / 0

@probeczka75 U nas środki antykoncepcyjne wcale nie są trudne do zdobycia, tylko ludzie często nie myślą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Skorpion91
+1 / 1

ale to norma, typowe dla przecietnego kowalskiego, jak cos ma to tym gardzi jak nie ma to zazdrosci tego innym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

Podejrzewam, że jej matka jednak nie była wzorową matką... taka patola zwykle ma korzenie w wychowaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem