Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
396 420
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Paszkwilant
+7 / 23

Czy WOŚP konsultowało wcześniej ze szpitalami chęć umieszczenia takiego sprzętu i zasady jego wykorzystania? Jeżeli było to wcześniej ustalone i zapisane w jakiejś umowie, to należy sprzęt zabrać lub wyegzekwować udostępnianie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. A może było tak, że po prostu któregoś dnia podjechała ciężarówka nie wiadomo skąd i zostawiła jakieś leżanki z logo WOŚP, z którymi nie bardzo było wiadomo co zrobić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jakis_Nick
+3 / 15

@Paszkwilant
Albo szpital chciał zarobić na leżankach dla rodziców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+9 / 9

@Jakis_Nick nie wykluczam żadnej możliwości, znając polską organizację i mentalność jestem w stanie uwierzyć że jedni dali bo im się wydawało że się przyda a inni pomyśleli że na tym zarobią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
-2 / 2

Na zdjęciu jest karetka z napisem DAR FUNDACJI WOŚP DLA BIAŁEGOSTOKU. Nie wiem jak wy, ale ja interpretuję słowo dar jako coś dane komuś, jakiejś zbiorowości, instytucji itp. DAR nie WYPOŻYCZENIE. Jak zatem sprawa ma się ze sprzętem od WOŚP dla szpitali. To jest dar, czyli sprzęt przechodzi na własność szpitala, czy wypożyczenie sprzętu, który pozostaje własnością WOŚP i mogą się obrazić i odebrać sprzęt szpitalowi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SeDay
-2 / 4

@Paszkwilant tu się mylisz bo jeśli szpital potrzebuje sprzętu to do fundacji się zgłasza konkretnie co potrzebuje przedstawiajac konkretny powód dlaczego sami nie mogą zakupić. Z tego co wiem to WOŚP nawet osobiście sprawdza czy danej placówce należy się sprzęt od nich.

Zanim coś napiszesz najlepiej zapoznaj się z regułami WOŚP na przyznawanie sprzętu które można poczytać na ich stronie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xmen1
+6 / 16

No to dał im te leżanki czy nie? Może je zabrać? Ps. Tak naprawdę Owsiak nic niczego szpitalom nie daje - cały sprzęt pozostaje własnością WOŚP - jest tylko użyczony. Jak zechce - może zabrać i sprzedać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edzsledz
+1 / 7

To może wreszcie poruszymy temat na jakich zasadach Jurek przekazuje sprzęt do szpitali i ewentualnie za ile?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SeDay
-3 / 3

@edzsledz Poczytaj sobie na ich stronie bo wszystko jest opisane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rej
+6 / 8

Sprzęt i tak należy do WOŚP, nikomu go NIE "PODAROWANO". Gdyby tak było, WOŚP nie moglby odebrać. Widać towarzyszom na coś kaski potrzeba i rumomiści trzeba ruszyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rej
+1 / 3

Albo jedni dali, żeby były pozory, ale tak naprawdę tylko na przechowanie, a teraz zpieniężą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A apsik100
+3 / 9

Widzę w komentarzach, że ludzi całkiem popier*oliło. WOŚP udostępnia szpitalowi ZA DARMO fotele, żeby rodzice chorych dzieci mogli ZA DARMO z nich korzystać. Szpital postanawia kasować za użytkowanie foteli hajs od rodziców dla siebie. W komentarzach: "hurr durr zły Owsiak". Kur*a serio?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
-1 / 3

@apsik100 Szpitale mają długi - szukają pieniędzy u rodziców... bo najłatwiej. Z leżankami i łóżkami jest podobna sytuacja jak z parkingiem pod szpitalem - czasem stawki za parkowanie wynoszą kosmiczne kwoty. A powinno to być darmowe dla rodziny chorego.

Problem leży w przepisach, zakupach( powinny być przetargi robione dla jak największej liczby szpitali z jednego regionu - tak aby cena była odpowiednio niska) i wycenach za ich pracę.
WOŚP to fundacja przekazująca do szpitali masę sprzętu. Chora jest sytuacja, że szpitala nie stać na jego zakup. A co do odbierania - jeśliś szpital chce takie "opłaty" pobierać niech leżanki i sprzęt kupi sobie sam - wiem szantaż, ale tylko nim jakieś zmiany wymusimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
+3 / 9

Wystarczy umiejętność czytania, by nie mieć pretensji do WOŚP w sprawie wyżej opisanej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tlmundi
-4 / 4

Chciwe szpitalne ch*je

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tlmundi
-1 / 5

Dla tych co hejtuja WOSP. Przyklad. Jestes kolarzem. Ja daje Twojemu trenerowi najlepsza kolarke (jako WOSP) abys mogl ja uzywac. Jednak chciwy trener pobiera od Ciebie oplate za uzywanie tej kolarki lub wcale Ci jej nie daje. Wiec kto jest tutaj tym zlym? Ten co dal kolarke czy ten co pobiera pieniadze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
0 / 2

@tlmundi Poprawka. Nie dajesz kolarki, tylko wypożyczasz, a kupiłeś ją nie za swoje pieniądze, tylko za pieniądze ludzi, którym wmówiłeś, że kupujesz kolarkę aby przekazać ją trenerowi. Kolarki nie przekazujesz tylko WYPOŻYCZASZ i ustalasz warunki jakie ma spełnić trener. Kolarka jest twoja, choć nie dałeś za nią ani grosza ze swoich pieniędzy. Mało tego, pieniędzy na kolarkę było więcej, to co jest ponad cenę kolarki, wziąłeś na swoją reklamę, utrzymanie swoje i rodziny, może wystarczy na kolarkę dla ciebie? Jak nie wystarczy, to za rok namówisz innych na finansowanie innego sprzętu. I tak wygląda sprawa jeśli chcesz to porównywać do kolarki, trenera i kolarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P p110
+2 / 2

Skoro dyrektorzy szpitali mogą pobierać opłaty za noclegi i korzystanie ze szpitalnych gniazdek i telewizji, już nic mnie nie zdziwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sonko86
0 / 2

Szpitale mają udostępniony sprzęt bo w przeciwnym razie komornik mógłby go zająć na poczet DŁUGÓW szpitala. Wtedy nikt by go nie miał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SeDay
-2 / 2

W kolejnym etapie weryfikowane są prośby przesłane przez szpitale z całej Polski pod kątem tematu Finału, wysyłane są ankiety do szpitali w zakresie szczegółowego zbadania potrzeb i zasadności próśb, odbywają się konsultacje z ekspertami medycznymi. Proces ten trwać może od kilku tygodni do kilku miesięcy – w zależności od ilości potrzebnych urządzeń.Po dokonaniu analizy potrzeb i przygotowaniu wykazu sprzętu, który będziemy przekazywać do poszczególnych jednostek, odbywają się Konkursy Ofert, podczas których Fundacja wybiera spośród złożonych ofert najlepszy sprzęt i aparaturę medyczną, oraz dokonuje jej zakupu. Następnie przystępujemy do podpisywania i realizacji kontraktów. Na realizację kontraktów składa się: wyprodukowanie sprzętu, rozwiezienie do obdarowanych szpitali, zainstalowanie i przeszkolenie personelu. Po zrealizowaniu kontraktów, po zakończeniu roku obrotowego składamy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawozdanie za dotychczas rozdysponowane środki. Sprawozdanie to zawiera informacje o wysokości wydanych środków, z podziałem na temat Finału i programy prowadzone przez Fundację

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luftmysza
+1 / 1

O tym się nie mówi, ale zdarza się, że ten sprzęt od WOŚP jest wielkim kłopotem dla szpitala. Często szpitale nie potrzebują akurat takiego sprzętu. Na dodatek, fundacja dostarcza sprzęt, wymuszając na danej placówce konserwację i montaż tego sprzętu, przez firmę wskazaną przez Owsiaka. Często jest to b.droga firma (i usługa). Niestety, z tą WOŚP nie jest tak różowo, jak to niektóre media przedstawiają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem