Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Wszyscy jesteście towarem
by definitiveobjectivism
+
116 128
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K Krakus1976
+3 / 3

Zajebiste! ale kto to zauważa!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
0 / 4

Nie przejmowałbym się. Blisko 90% społeczeństwa to są tylko anonimowe "ktosie", narzędzia w rękach ludzi bardziej kumatych. Tacy zawsze istnieli, nie łudź się, że to znak czasów. Tacy ludzie zawsze istnieli, tylko kiedyś było mniej dostępnych dóbr, a brak internetu, czy innych środków masowego przekazu sprawiał, że zjawisko to nie przybierało, aż tak na sile.
Ale to naturalny stan rzeczy. Większość ludzi funkcjonuje tylko i wyłącznie w oparciu o świat materialny. Z tego samego powodu spora część ludzi boi się nauki, boi się tego czego nie rozumie.
Znacznie prościej żyje się materialistom, bo oni nie zastanawiają się "kim są i dokąd zmierzają".
To pytanie mocno utrudnia życie, bo zaprząta nam myśli. Bycie prostym materialistą jest łatwe, a ludzie lubią przeciętność i brak wyzwań dlatego lgną do komerchy, choć zdarzają się nierzadko takie absurdy, że ktoś krytykuje komerchę, a na drugi dzień idzie na srogie zakupy do galerii i nie widzi tej hipokryzji.

Mnie to osobiście mało interesuje. Ci ludzie są narzędziem w rękach bardziej kumatych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar definitiveobjectivism
+1 / 3

@Nace92 Pewnie, niech "bardziej kumaci" wykorzystujący masy bogacze zniewolą "mniej kumatych" biednych dobrych ludzi, przecież to naturalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
-2 / 4

@definitiveobjectivism A co jest w tym obiektywnie złego?

Ustalmy pewne fakty. Ludzkość dąży do tego, że w pewnym momencie będą istnieć tylko kumaci ludzie, ponieważ część osób nigdy się nie zaadaptuje. Mam tu na myśli postęp technologiczny.
Jeśli postęp technologiczny wyeliminuje chociażby najprostsze zawody i profesje to otrzymamy masę ludzi bez zajęcia i teraz jeśli Ci ludzie nie wezmą się w garść i nie staną się "bardziej kumaci" to będą cały czas w ogonie stawki i jeśli będzie ich wystarczająco dużo to obalą całą resztę i cofną ludzi w rozwoju. Więc albo my ich, albo oni nas. Brutalne, ale taka będzie przyszłość. Bo gros społeczeństwa wykonuje proste niewymagające specjalnych kwalifikacji zawody i to właśnie CI ludzie są najbardziej podatni na komercję, bo to właśnie te masy ludzi utrzymuje się w ryzach poprzez komercyjną kontrolę.
Ale problem będzie narastał, bo Ci ludzie któregoś dnia przestaną być potrzebni, tak zwyczajnie, brutalnie kiedyś część zawodów przestanie być potrzebna, ot choćby taki ja - zwykły kierowca ciężarówki, kiedyś to za mnie zrobi komputer i wyląduję przed dylematem, albo robię coś ze swoim życiem albo ląduje w slumsach i zapijam się na śmierć.
Więc prędzej czy później te masy ludzi będą musiały wybrać - albo robię coś ze swoim życiem i staję się "bardziej kumaty", albo ginę.
Także specjalnie mnie to nie dziwi.

Tak, jakkolwiek to brutalnie brzmi - to całkowicie naturalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
0 / 2

@definitiveobjectivism Chcę przez to powiedzieć, że choć to może pozbawione typowej ludzkiej empatii nie jest mi tych ludzi w żaden sposób żal. Tacy ludzie zawsze byli, są i będą narzędziem tych, którzy pchają ten świat do przodu. Gdyby Ci "zwykli, biedni, dobrzy ludzie" panowali nad światem to pewnie nigdy nie polecielibyśmy w kosmos, może nigdy nie zadawalibyśmy sobie nawet takich pytań.
Ale dzięki pracy "mniej kumatych" ludzi na rzecz lepszej sprawy ten świat idzie do przodu. Oczywiście gdzieś w tym wszystkim trzeba zachować umiar, bo nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja, ale umówmy się, że część ludzi zawsze będzie nikim, zawsze będą tylko narzędziem ku wyższej sprawie. Zawsze będą wymiennymi trybikami wielkiej machiny.
Bo chyba nie sądziłeś naiwnie i życzeniowo, że każde istnienie na tej planecie ma jakiś swój "wyższy cel" prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2019 o 17:46

avatar definitiveobjectivism
+1 / 1

@Nace92 Wiesz.. pytanie tylko co jest tą kumatością. Jest taka piosenka, gdzie ktoś mówi że "takich jak ja miliony chce być mądrych w tej wiosce ale... tu cenią spryt, nie talent." Być może jestem zbyt miękki, choć też to jest ludzka cecha, twierdzę, że jeśli tacy kumaci mają wygrać, to wolę być tym przegranym. Nie zostanę superczłowiekiem Nietzschego, nie pozwoli mi na to moralność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+1 / 1

@definitiveobjectivism No dobrze, ale czy my w ogóle możemy coś z tym zrobić? Nie.
Nawet globalny konflikt, ani jakaś klęska żywiołowa tego nie zmieni. Wszystko i tak po czasie wróci do tego samego punktu.
Rozwój technologiczny dąży w jednym kierunku i jest to kierunek bliski zatraceniu człowieczeństwa. W końcu przyjdzie moment, że człowiek będzie bardziej maszyną, niż... człowiekiem. Kogo zatem wtedy będzie interesować coś takiego jak moralność?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar definitiveobjectivism
0 / 0

@Nace92 "If a wrong nan uses right means, the right means work in a wrong way." Aktualnie grupa "niekumatych" zdecydowanie przekracza liczebność "kumatych". Punktem zwrotnym będzie wojna wynikła z głębszego wyindywidualizowania i nienawiści każdego wobec każdego, lub bunt większości przeciw mniejszości w wyniku przewagi świadomej moralności nad egoistycznym zbieractwem. Jedno i drugie wywoła katastrofalne skutki, przy czym niezależnie od drogi jaką los wybierze, mniejszość przegra bitwę. Tak a nie inaczej, gdyż do tej sytuacji dojdzie do czasu 200 lat biorąc pod uwagę tempo życia i rozwoju technologii. Do tego czasu ilość ludzi takich jak mniejszość nie przewyższy większości, ewolucja Nietzschego legła pod gruzami jego argumentacji. Moralność jest w interesie organizmu jakim jest ludzkość, jeśli przestanie być to w jego interesie, umrze śmiercią tragiczną w następstwie choroby autoimmunologicznej. Mimo wszystko jestem optymistycznie nastawiony, bo dobro wygra sprawę po raz kolejny, zaraz po upadku. I tak, fakrycznie, wszystko wróci do tego samego punktu za następne kilka lub kilkanaście tysięcy lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar definitiveobjectivism
0 / 0

@Nace92 Ej, jak lubisz dokumenty, oglądałem ostatnio dwa fajne, pierwszy to "Unacknowledged" i "Ocalić Kapitalizm"
^^,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gottvater
+1 / 1

Stara prawda:
Ludzie, którzy oglądają telewizję, będą zawsze
rządzeni przez ludzi, którzy czytają książki :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar definitiveobjectivism
+1 / 1

Trafione w punkt! Byle pamiętać o tym, by strzec się ludzi jednej książki. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
0 / 0

@gottvater A to książki nie mogą nieść ze sobą szkodliwych treści?
Szkodliwość telewizji potęguje fakt, że można przesyłaną treść dowolnie w czasie rzeczywistym modyfikować, książka zaś raz napisana nie zmienia się.

W zasadzie nie rozumiem kultu książki. W końcu to tylko jedna z form przekazu informacji. Czy Wy naprawdę naiwnie sądzicie, że przed erą telewizji nie istniała manipulacja? Że nikt nie wydawał książek ze szkodliwą zawartością, przekazującą wątpliwe moralnie wzorce?
Różnica polega tylko na tym, że za pomocą książki ciężko taką treść przekazać, bo przeczytanie jej zajmuje trochę czasu, a sama forma przekazu nie jest specjalnie atrakcyjna dla przeciętnego człowieka.
Telewizja w gruncie rzeczy przekazuje informacje tak samo jak książka tylko szybciej i atrakcyjniej, a przez to rozleniwia.
Przecież protoplastą dzisiejszej telewizji jest zwykła, najzwyklejsza prasa, która to bezpośrednio wywodzi się z książki.

Mam czasem wrażenie, że ludzie nazbyt gloryfikujący książki są momentami większymi ignorantami, niż Ci którzy oglądają telewizję...
Wszakże samo czytanie książek nie czyni nikogo mądrym, a co najwyżej oczytanym.
Jeśli o wartości człowieka mówimy w kontekście czytania to jeszcze zależy jakie lektury sobie dobiera, bo przecież ktoś może dobierać sobie literaturę piorącą mu mózg, a gloryfikacja tej formy przekazu sprawia, że człowiek traci instynkt oceny przyswajanej informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gottvater
+1 / 1

@~Nace92;
To jest trochę tak, jak z terrorystami:
Nie wszyscy muzułmanie są terrorystami,
ale ogromna większość terrorystów jest muzułmanami.
Podobnie nie wszyscy, którzy czytają książki, rządzą światem,
ale ogromna większość rządzących światem czyta książki.
A telewizję to oni ROBIĄ :o)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+1 / 1

W każdej chwili możesz się z tego wypisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem