Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
37 44
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L lech2
-1 / 7

Zgodnie z definicją WHO NOP (niepożądany odczyn poszczepienny) nie musi być wywołany przez szczepienie. Nazwa jest myląca. Ten doktor w trakcie nauki się pomylił. Jakiekolwiek objaw medyczny - nawet krwotok po postrzale otrzymany w trakcie napadu o ile wystąpił w trakcie 4 tygodni od szczepienia można zgłosić jako NOP. I nikt nie ma prawa tego usunąć poza samym zgłaszającym. Oczywiście w praktyce oznacza to też, że nie każdy zgłoszony odczyn poszczepienny jest faktycznie spowodowany przez szczepienie. Działa to w obie strony.
Mimo wszystko zgłaszający na ogół starają się zachować zdrowy rozsądek i nie zaśmiecać rejestru. I nie zgłaszają objawów powstałych w oczywisty sposób spowodowanych przez inną przyczynę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2019 o 0:34

L LaughOutLoud1
+1 / 3

Porównajcie ile ludzi ma objawy chorobowe po szczepieniu z tym, ile ludzi umierało na choroby zakaźne zanim szczepionki zostały wynalezione. Ta statystyka powala na kolana.
Szczepione dziecko musi być zdrowe i wtedy jest to bezpieczne. Nieszczepione dziecko ma szansę przeżyć tylko do czasu kiedy większość nadal się szczepi. Jak to się zmieni to wrócą choroby, o których dawno nie słyszeliśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pirogron
-1 / 3

@LaughOutLoud1
Niestety, nie tylko ten doktor ale cały system się pomylił. Wielu nopów się nie rejestruje, jeszcze więcej w ogóle nie zgłasza. A co ze skutkami długofalowymi? Dlatego właśnie statystyka może i powala, ale nie przekonuje. Zwłaszcza, że śmiertelność z powodu chorób zakaźnych spadła bardzo znacznie jeszcze przed wprowadzeniem na nie szczepień, a nawet zanim wprowadzono antybiotyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem