Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Tak często mówi się o przemocy wobec kobiet i konieczności walki z nią
by rafik54321
+
295 329
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tomkosz
+2 / 20

nie ma nic bardziej dyskryminującego niż neofeministyczna poprawność polityczna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
-5 / 7

Kobiety we współczesnym świecie często nie mają pełni praw. O prawa innych grup walczą inne osoby np. męskie feministki lub ruchy LGBT

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oli_
+2 / 6

Dzisiejsze feministki nie walczą o równość wobec praw a o przywileje dot. kobiet

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
-3 / 13

Zdefiniuj proszę przemoc wobec dzieci w Twoim rozumieniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 marca 2019 o 20:01

avatar rafik54321
+13 / 13

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata choćby maltretowanie, czy bicie bez najmniejszego powodu (to chyba takie najbardziej oczywiste).
Poniżanie również zalicza się do przemocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+7 / 7

Jest też przemoc ekonomiczna, jest nadmierna ambicja rodziców z ocenami i zmuszanie dziecka do pracy ponad własne siły i możliwości. Jest przemoc dzieci wobec dzieci, dorosłych wobec dzieci, dzieci wobec dorosłych. Nie bez powodu większość skupia się na przemocy wobec dzieci i kobiet, tradycyjnie pojmowanych jako słabszych fizycznie i zależnych ekonomicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar eukaliptu
+6 / 6

A cala akcja Kocham nie bije?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Darksmakosz
-1 / 11

Jeśli o mnie idzie, ja za gwałt na kobiecie, torturował bym gościa i uciął mu jajka a gwałt na dziecku to samo + zabicie go.
Jeśli zaś idzie o znęcanie sie bicie itd. to też komuś kto robi to dziecku należy sie większa kara niż kobiecie chyba wiadomo dlaczego, Ja tam słysze o przemocy różnej z różnych stron i nie zauważam jakiegoś większego zainteresowania kobietami niż dziećmi.
Może feminazistki tak to wyolbrzymiają że kobiety tylko pokrzywdzone bla bla bla, tyle tylko że one same mają mało wspólnego z kobietami i słuchanie tych dziwnych ludzi nie ma żadnego sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+3 / 15

Kobiety są w większości przypadków sprawcami tej przemocy. a przecież krytykować kobiet nie można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
+11 / 19

A czemu nie mówi się wobec przemocy wobec mężczyzn? Hę? PRZEMOC NIE MA PŁCI!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+4 / 8

Dokładnie , o tym się milczy - dlaczego ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+8 / 10

@kea1111 @DarthKarl oczywiście. Gdy kobieta poniża mężczyznę to również jest przemoc.
I tutaj kobiety są jakby w uprzywilejowanej pozycji. Bo faceci (w większości) z zwykłej uprzejmości i moralności, nie używają swojego ostatecznego argumentu - pięści. Więc tutaj kobieta ma spore pole do manewru, jak choćby "szantaż" seksem.
I taka przemoc kobiety wobec mężczyzny jest tak samo karygodna, jak przemoc faceta wobec kobiety - ja tutaj różnicy nie widzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarthKarl
+4 / 8

@rafik54321 zaraz szantaz seksem, zwykly foch jest proba wywierania presji, celem uzyskania jednostronnych korzysci, wzglednie"kompromisu", gdzie mezczyzna ustepuje i nie dostaje nic w zamian... oczywiscie wszystko jest ok, bo ona ma te dni, czy jakas inna wymowka... tak samo jak wszelkie "nic" i "domysl sie"- to samo... z wymienionych przez Ciebie powodow nie uzywam sily, chociaz lapa swiezbi, ale reaguje agresywnie, tego typu zagrania odbieram jako atak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 8

@DarthKarl taka jest dziwna choroba dzisiejszych związków - kobiety lubują się w roszczeniach :/ . Do tego zapominają że facet nie jest połączeniem terminatora i bankomatu :/ . Facet też ma słabości, których kobieta nie powinna wykorzystywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar costamzczymstam
+1 / 5

@kea1111 @ssebastianek dlaczego o tym się milczy? bo sami faceci nie zgłaszają takiej przemocy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
-1 / 1

@up i co? Zgłasza taki na policję szantaż seksem, a ta co robi? Zmusza kobietę do seksu z partnerem, czy zawozi do prostytutki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+1 / 5

@kea1111 - to że sie nie mówi to jedno trzeba dodać że poza nie mówieniem wszelkie portale kobiece często podają fałszywe dane jakoby 90-95 % sprawców przemocy to mężczyźni robiąc z nas tego złego. Natomiast dane CBOS-u jednoznacznie wskazują że tak jak mówisz przemoc nie ma płći! Wynika z nich ze 11% kobiet i 10 % mężczyzn doświadcza przemocy , różnica jest taka że kobiety częściej odnoszą obrażenia natomiast kobiety przodują w używaniu przemocy psychicznej (20 % do 14 %)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
-3 / 5

@costamzczymstam a czemu nie zgłaszają? Bo są dyskryminowani...
zaraz będzie że cipeusz, że mięczak... że wyolbrzymia, bo kobietki są takie niewinne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiktorro73
0 / 2

Niestety często sami mężczyźni wyzywają bitych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcinProgramista
-5 / 11

@kea1111 Jak to się nie mówi? Pod każdym newsem / demotem / infografiką o przemocy wobec kobiet lub dzieci, zawsze znajdzie się cała masa inceli tobie podobnych, które drą ryja o tym jak to faceci są wszędzie i zawsze maltretowani. Więc może, jeśli według was faktycznie o przemocy wobec mężczyzn "się nie mówi", to w końcu STULICIE TĘPE MORDY, bo mam już dosyć waszego p*erdolenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
+1 / 3

@MarcinProgramista
Nie jestem incelem. Po pierwsze: mam chłopaka, po drugie: jestem kobietą.
I słusznie, że takie komentarze się pojawiają. Nawet jak była reklama na TVPInfo dot. pomocy prawnej dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, to była tylko przedstawiona historia kobiety maltretowanej przez męża. A gdzie historia np. mężczyzny, który został niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne/pedofilię przez jakąś durną babę? Hę?
Statystycznie rzecz ujmując to mężczyźni częściej są ofiarami przemocy domowej niż kobiety (tylko tej przemocy nie widać, bo jest to głównie przemoc psychiczna). Mężczyźni są również dyskryminowani- kobietom po mastektomii funduje się nawet implanty piersi (co jest operacją czysto estetyczną). U mężczyzn odpowiednikiem raka piersi (pod względem statystycznym) jest rak jąder- NAWET nie finansuje się w takim stopniu leczenia podstawowego, jak rak piersi, mimo, że statystycznie wypada niemal to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@Cascabel widzisz, taki "szantaż seksem" jest tutaj dla kobiety wybitnie wygodny, bo jest w praktyce nie do obejścia, co zresztą sama zauważasz. Kobiety do seksu zmusić nie wolno z oczywistych względów. Faceci mają taką naturę że trudno nam jest się bez tego obejść (zwyczajnie facet zaczyna bez seksu podupadać psychicznie). A znowu do prostytutki to też nie jest ok, bo raz że byłaby to zdrada małżeńska, dwa że to dyshonor płacić za seks, (reszty punktów już chyba pisać nie muszę).

I tutaj zmierzamy do meritum.
W normalnym związku, nie występuje żadna forma przemocy czy nacisku na drugą osobę - nie jest to kompletnie potrzebne. A jest tak, bo zdrowy związek to partnerstwo, a nie dominacja jednej osoby nad drugą.

Jest jeszcze inna kwestia.
Choć to moje prywatne przypuszczenie, to śmiem twierdzić iż kobiety są znacznie bardziej "skuteczne" w przemocy psychicznej niż mężczyźni.
Bo faceci używają przemocy (fizycznej czy psychicznej) wyłącznie w osiągnięciu swojego celu. Np strzeli w pysk, bo chce mieć spokój, albo za karę (brzmi to brutalnie ale tak to wygląda).
U kobiet jest to już inaczej, kobiety w ten posób odreagowują swoje zachowania, swoje emocje. Poniżanie kogoś sprawia im konkretną przyjemność. Do tego wyjątkowo dobrze wiedzą gdzie wbić "szpilę" aby zabolało najbardziej...
Jednak mogę się mylić, tak mi mówi moje doświadczenie a akurat z przemocą psychiczną miałem sporo wspólnego (niestety).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarthKarl
+3 / 9

a przemoc psychiczna kobiet wzgledem mezczyzn?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem