Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ZIWK
-1 / 17

Cichy BOHATER...

p.s.
Dla żołnierzy radzieckich widok i warunki były całkiem swojskie - jeszcze jedna GUŁAG-u :(
A potem Oświęcim przejęła Polska i ci, którzy przeżyli też i drugi pobyt jednoznacznie stwierdzali
"Za Niemców to było sanatorium"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 marca 2019 o 19:02

avatar Borsuk231
0 / 16

@maksiking9 W sowieckich Łagrach było właśnie jeszcze gorzej. Po samym "wyzwoleniu" przez kacapów stworzyli w tych niemieckich obozach warunki gorsze niż za Niemca. Szkoda im było amunicji by rozstrzeliwywać tych więźniów i rżnęli ich nożami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+4 / 8

@maksiking9, Z takich niemieckich jeńców z pod Stalingradu których to było ok. 90tys, 5tys wróciło do Niemiec... po 12 latach. Nie było tak źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+5 / 9

@maksiking9 Jak zachorowałeś, to trafiałeś do lazaretu. A dobra organizacja ruchu oporu w obozie, pozwoliła ocalić wielu więźniów trafiających do lazaretu, mimo skrajnie słabych warunków, braku środków, ogromu wszy i Niemców dyszących w kark. I nie pisz bzdur, że chory trafiał do gazu, bo Niemcy byli pragmatykami i nie gazowali każdego dla wygody. Wysyłano chorych ludzi do pracy, ze świadomością, że to gwarantowana śmierć. Dlatego ruch oporu jaki powstał Auschwitz, zajmował się też podmianą więźniów i ratowaniem chorych i niezdolnych do pracy od prac, w których umarliby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+12 / 16

@Borsuk231 To, że dzicz wyciągnięta z zapadłej tajgi była po prostu sobą, specjalnie dziwne nie jest. Nieodmiennie dziwi jednak to, że naród ówczesnego pierwszego świata, dysponujący najlepszą na ówczesne czasy techniką i wspaniałą kulturą, upadł do tego samego poziomu.

Tak więc, minus jednak dla Niemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
0 / 2

@maksiking9 Nie, nie było lepiej ani trochę. Miały ten sam cel, zabić a wcześniej upodlić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 3

@Tummler Słusznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
+4 / 12

Poproszę o twarde dowody a nie kreowanie. Stworzenie hasła na wiki to jeszcze nie dowód historyczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K khartus_
-3 / 9

w porównaniu z dzisiejszą służbą zdrowia, to cud nad cudami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alienapacz
+4 / 12

żaden cud, przetrwali po prostu najsilniejsi, byłem dwa dni temu w Majdanku, czytałem opisy losów ludzi którzy przetrwali Majdanek, jeśli już to przeżyli to duża ich liczba dożywała do na przykład 1999 albo lepiej, więc przetrwały widocznie tylko najmocniejsze jednostki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PogromcaCiapatychPrawiczkow
+5 / 9

Dla osób z demotów to szok, informacja nie z tej ziemi. Dla osób znających historię obozu, odwiedzających to miejsce, to kolejny akt tego dramatu. Niestety. Jeszcze w okresie, kiedy leczono byłych więźniów, do baraków NKWD już "wprowadzała" nowych więźniów. Polaków, Rosjan, Ukraińców i oczywiście Niemców. Zmieniły się flagi, idee i warunki zmieniły się na gorsze, chociaż trudno to sobie wyobrazić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PogromcaCiapatychPrawiczkow
+1 / 5

Tak. Staję w obronie ludzi, którzy zwyczajnie byli narodowości niemieckiej i wcale nie byli nazistami, nie byli kolaborującymi Ślazakami. Zwyczajnie, zostali tam gdzie mieszkali. Nie zapominaj, że Polska po IIWŚ granicami przesunęła się na zachód. Wielu Niemców trafiło do obozów profilaktycznie. O wyklętych bandytach mi nie wspominaj. SSmanów, Banderowców, winnych zbrodni wojennych w owych czasach, zatrzymanych przez rodzacą się SBecję i NKWD było jeszcze mniej niż Akowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem