Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
215 243
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Fragglesik
+3 / 11

@Evandro Mój drogi, akurat pingwiny to nie bardzo miały problem z potopem, podobne jak delfiny i wieloryby.....:P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro97
+4 / 6

Może poszedł do zoo i wziął pingwiny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+6 / 10

Zdecyduj czy jesteś Evandro, czy też LegendaNinjaAssassin ?

Źródło: demotywatory pl 4914894

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar O8s3rv3r
+1 / 19

Cała ta książka to niezłe historical-fiction.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K khartus_
-5 / 13

znawca Biblii i jego urojenia. Czyżby zabrakło tematów czy leków?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+3 / 11

Po prostu zbiór legend. W czym ta o Noem jest gorsza od legendy o Lechu, Czechu i Rusie? Jak chciałbyś tłumaczyć świat niepiśmiennym chłopom sprzed tysięcy lat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StoryTime
+4 / 6

@daclaw Wiesz, o Leczu, Czechu i Rusie nikt nie mówi jak o niepodważalnych faktach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-2 / 8

Przypominam, że w czasach Mojżesza inaczej liczyło się lata. Tam były lata księżycowe, czyli m.w. nasz miesiąc. Nie liczyło się lat słonecznych. Stąd Mojżesz miał kilka tysięcy lat, choć żył może 50-60. (52 tygodnie razy 60 lat daje ponad 3100 lat księżycowych). Stad te 40 lat podzielony przez 30 daje jakieś 3 lata z hakiem. Przy założeniu, że kluczył po pustyni, czekał na znak od Boga by przejść morze Czerwone to i tak było szybko. Miał piechota z paroma tysiącami swoich wyznawców do przejścia blisko 1000 km (prostej linii ok. 500 km). Na nogach to sporo jak na pustynne warunki, brak wody, jedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mirror21
+2 / 4

Nie wiem czemu po takim czasie wchodzę na ten portal i czytam komentarze. Tym bardziej nie wiem czemu chcę się tu wypowiedzieć, ale tak przeglądam wypowiedzi użytkowników pod różnymi demotywatorami i zaskakuje mnie ile błędów poznawczych, błędów logiczno-językowych w argumentacji i innych niemerytorycznych sposobów argumentowania można tu spotkać. W każdym razie tu chciałbym ująć kilka nieścisłości, które są związane z tematami zawartymi w tym democie.
Demot ten polega na dwóch błędnych założeniach wynikających z nieznajomości tematu lub ze zwykłej ignorancji:
1. Sugestia jakoby droga Izraelitów była nieprzerwana. Jakie były powody tego, że Izraelici otrzymali Ziemię Obiecaną po 40 latach? "I rzekł Pan: Żaden z tych mężów, którzy widzieli moją chwałę i moje znaki, jakich dokonywałem w Egipcie i na pustyni,(...) nie zobaczy ziemi, którą przysiągłem ich ojcom. Żaden z tych, którzy mnie znieważyli, jej nie zobaczy." "Na tej pustyni legną wasze trupy i wszyscy zapisani spośród was, w pełnej liczbie, od dwudziestego roku życia wzwyż, wy, którzy szemraliście przeciwko mnie, nie wejdziecie do ziemi, w której poprzysiągłem was osiedlić (...) Lecz dzieci wasze, o których mówiliście, że staną się łupem, te wprowadzę i one posiądą ziemię, którą wy pogardziliście. (...) Lecz i synowie wasi będą koczowali na pustyni przez czterdzieści lat i poniosą karę za waszą niewierność, aż zniszczeją wasze trupy na pustyni.Według liczby dni, w ciągu których badaliście tę ziemię, a było ich czterdzieści, dzień licząc za rok, będziecie ponosić karę za wasze winy przez czterdzieści lat i doznacie mojej niechęci." (Lb 14:20-34) Polecam zapoznać się z całym tekstem dla lepszego zrozumienia.
2. Sugestia, że Noe zabrał wszystkie zwierzęta. Każdy wie, że Noe zabrał po parze. No ale jakiej parze? "Oni i wszelkie zwierzęta według RODZAJU swego, i wszelkie bydło według RODZAJU swego, i wszelkie płazy, pełzające po ziemi, według RODZAJU swego, wszelkie ptaki, wszystko, co ma skrzydła. I weszło do Noego, do arki, po parze z wszelkiego ciała, w którym było tchnienie życia." (Rdz 7:14-15) Geologiczny obraz świata też się zmienił, popękała skorupa ziemska i wytrysnęła woda" w tym właśnie dniu wytrysnęły źródła wielkiej otchłani i otworzyły się upusty nieba". (Rdz 7:11)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 marca 2019 o 21:34

K khartus_
+1 / 1

@Mirror21 masz ode mnie plusa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem