Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
67 82
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wyblinka
+4 / 10

Co za brednie, pełno jest ginekologów wypisujących antykoncepcję awaryjną. używanie sloganu "dzień po" jest bardzo szkodliwe! Po pierwsze dlatego, ze idioci mogą myśleć, że nie można jej używać od razu a dwa, że po dwóch dniach jest już za późno. Antykoncepcja awaryjna jest już do 5 dni po, ale najlepiej zastosować ją od razu po stosunku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 1

@wyblinka zależy od rodzaju pigułki, bo jest ich kilka.
jedne są tylko do 12h, inne do 72h, a jeszcze inne do 120h.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
0 / 2

@FenrirlbnLaAhad Tak, ale własnie dlatego @wyblinka ma racje, nazwa "dzień po" jest błędna i szkodliwa. Poprawne określenie to "'antykoncepcja awaryjna"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 3

@wyblinka @maat_
Co w tym niby szkodliwego, i co to ma za znaczenie, że autor demota użył tego określenia? :/
Przecież on nie wypisuje recept. Robi to lekarz na wizycie i zapewniam Was, że nie tylko używa fachowych określeń, ale też dokładnie tłumaczy pacjentkom zasady ich przyjmowania.

Co do samego pomysłu takich gabinetów: uważam go za bardzo dobry! Jakiś czas temu jeździłam z kuzynka całą sobotę po aptekach, bo pierwszy lekarz, u jakiego była, odmówił wypisania pigułki, a drugi wypisał pigułkę, której już w aptekach nie ma (nie wiem, czy celowo(?)), a do tego panie aptekarki w prawie każdej aptece nie chciały wydać odpowiednika twierdząc, że nie mogą, chociaz w przypadku każdego innego leku zawsze to robią. Udalo się dopiero w aptece w Krakowie, ale musiały sny pokonać 45km żeby się tam dostać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
0 / 2

@7th_Heaven Prawidłowa nazwa to antykoncepcja awaryjna nie tabletka dzień po, idioci mogą myśleć, ze warto czekać, co z tego,z ę im wytłumaczy jeśli przyjdą po dobie? I co z tego, ze by im wytłumaczył jesli nie przyjdą wcale bo już trwa druga doba?
nazwy nie mogą być mylące w tak ważnych sprawach. Do tego warto na wizycie u ginekologa poprosić o taką receptę, wykupic ja sobie by móc w razie konieczności od razu zażyć lek.Ja tak robię i nie mam stresów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 marca 2019 o 14:56

7 7th_Heaven
0 / 0

@maat_ dobrze się czujesz?? :l w czymś takim jak "sok jednodniowy" też węszysz zagrożenie i dezinformację? Chyba dobrze byś się odnalazła w USA - tam na opakowaniu chipsów muszą pisać "nie jedz opakowania".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maat_
0 / 0

@7th_Heaven Po pierwsze ja się czuję dobrze, ale wiem jakie pytania pacjenci zadają mojej mamie, łącznie z tym czy czopek połknąć, ostatni hit to czy antybiotyk dla bardzo chorego niemowlaka jest aby wegański, bo nie wegańskiego nie chcą podać. Prawidłowa nazwa to antykoncepcja awaryjna. "Dzień po" nic nie znaczy, nie ma żadnego uzasadnienia. Akcja informacyjna przy obecnym prymitywnym stanie wiedzy młodych i nie tylko powinna być jasna i czytelna. Nie raz nie dwa widziałam to poglądy jakoby kobiety miały wspólne ujście układu wydalniczego i rozrodczego. Ale wracając do sedna. jeśli sie współżyje nalezy byc przygotowanym i posiadać w zapasie tabletkę antykoncepcji awaryjnej, wtedy nie ma absurdalnego latania po lekarzach i aptekach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@maat_ Pacjenci zadają Twojej mamie pytania o leki, które im zaproponowała, a nie o leki, po które świadomie przyszli. Jeśli ktoś sobie nieodpowiedzialnie użył podczas dni płodnych (lub nieszczęśliwie został zgwałcony/wykorzystany) to Twoim zdaniem idzie do lekarza pytać co w takiej sytuacji się robi? no nie, moja droga, nie wyobrażam sobie sytuacji, aby komukolwiek w jakikolwiek sposób mogło zagrozić potoczne nazewnictwo tych pigułek. Każdy, kto po nie idzie, ma przynajmniej częściową wiedzę na ich temat, a podczas wypisywania recepty na owe tabletki lekarz ma OBOWIĄZEK poinformowania pacjenta o sposobie ich przyjmowania, ewentualnych skutkach, oraz o tym, jak (w przybliżeniu) działają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A apsik100
+1 / 9

Zatrzymajmy to! Proszę o szturm modlitewny oraz wspólny różaniec przy wejściu do tego lewackiego gabinetu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jhony_Bravo
-2 / 2

@apsik100 to jest właśnie lewacki poziom dyskusji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekjajos
-1 / 3

Co mam rozumieć pod hasłem "aktualne potrzeby kobiet"? Aborcję na życzenie? Bo szczerze mówiąc nic poza tym nie jest ani trudno dostępne, ani zabronione.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
+2 / 2

@marekjajos zazdroszczę zatem pozytywnych doświadczeń z lekarzami tej specjalności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekjajos
-1 / 1

@bezn A jakie miałaś problemy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem