Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
1:22

Osiedlowy kozak

www.demotywatory.pl
by AyrtonSenna
+
234 247
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M Magiell
+26 / 32

Ja bym mu już sprawę założył za groźby karalne....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
+7 / 9

@Magiell Ja bym po prostu wysiadł i zaj#bał bez ostrzeżenia, a potem cofnął jego samochód i wyrzucił kluczyki daleko jak potrafię. Nic innego nie nauczy śmiecia cywilizacji.

M Magiell
+1 / 1

@maksiking9 Hehe :D fakt ...

E edzsledz
+6 / 6

@Chung, przeczytaj co stoi w kodeksie drogowym. Włączając się do ruchu masz obowiązek wszystkim ustąpić pierwszeństwa, a jak widać gościu "merolem" wyjeżdżał z parkingu. Zanim się wypowiesz kolejny raz, pogłęb wiedzę.

C Chung
-2 / 2

@edzsledz @Koszowy @w0lnosc @Sevivo Chciałbym ustalić, czy aby na pewno Merol włączał się do ruchu (nie wydaje mi się, ale pewności NIE mam, liczę na sensowną dyskusję popartą linkami i źródłami). "Włączając się do ruchu masz obowiązek wszystkim ustąpić pierwszeństwa" tak, to wiadomo... ale w którym momencie jesteśmy już "włączeni" do ruchu? Czy merol w tej sytuacji NIE włączył się do ruchu już wcześniej? I teraz jest sytuacja, że oba pojazdy są na tej samej drodze na przeciwko siebie? IMHO osoby, które piszą o "włączeniu" się do ruchu nie mają racji.
"Pytanie brzmi kiedy manewr włączania się do ruchu uważamy za zakończony?[...]Gdy ruszymy do przodu jesteśmy już w ruchu czy nadal się włączamy do ruchu?
Włączasz się do ruchu, wjeżdżając na jezdnię - bez różnicy, czy tyłem, czy przodem. Przyjmij manewr za zakończony po wsadzeniu czterech kół na jezdnię i będzie ok."
oczywiście w ramach rozsądku:
"Nie ma sztywnej zasady, która by mówiła w sposób bezpośredni gdzie jest granica pomiędzy włączaniem się do ruchu a byciem w ruchu. Jeżeli rozstrzygamy sytuację typu "kto jest winny", to winny jest ten, kto zmusił kierowcę będącego w ruchu pojazdu do gwałtownej zmiany prędkości, czyli winny jest kierowca pojazdu, który włączał się do ruchu. Tak więc, logika nakazuje przyjąć koniec manewru tam, gdzie kierowca rozpędzi się do takiej prędkości, która nie zmuszałaby będącego w ruchu pojazdu do gwałtownej zmiany prędkości. Poza tym, rozważanie tego, gdzie zaczął się ruch jest jak rozważanie tego, kiedy zaczęło się padanie deszczu - wtedy kiedy krople zaczęły spadać z nieba czy kiedy dotknęły ziemi."
źródło: http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=39568

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2019 o 17:39

M Magiell
-1 / 5

@mydas A ty k#rwa co??? obrońca takich sk#rwysynów, czy sam jesteś sk#rwysynem??? W każdym z przypadków kij ci d#pę frajerze...

E edzsledz
+3 / 5

@Chung, czytaj kodeks to się dowiesz, a jak wciąż wątpisz to idź na policję i cię doedukują. Tu nie ma nad czym debatować. Merc wyjeżdża z parkingu - włącza się do ruchu, widzi nadjeżdżające auto to czeka aż przejedzie bo nie ma miejsca dla dwóch. Koniec tematu. Sebix powinien dostać mandat za wymuszenie pierwszeństwa i jeszcze grzywnę za całokształt.

C Chung
0 / 0

@edzsledz 1) Czytam kodeks, (w sumie to googluje), przeglądam fora wklejam Wam linki i wychodzi mi, że Merol już skończył manewr "włączania" się do ruchu. Proszę nie traktuj ludzi "z góry" i nie odsyłaj "do kodeksu" tylko wrzuć linka, na jakiej podstawie twierdzisz, że Merc jeszcze nie skończył manewru włączania się do ruchu... (bo to, że takowy manewr robił, to jest oczywiste). 2) Merol jak rozpoczynał manewr nie widział auta (niebieski citroen go zasłaniał)... nawet nagrywający (mimo iż patrzy "do przodu" - ma lepszą widoczność) nie widział momentu jak Merol rozpoczynał manewr, a dopiero jak był w "trakcie".

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2019 o 8:04

R RaistlinMG
-1 / 1

@Chung tu nie chodzi czy skończył manewr czy nie. Zaczynając manewr musisz upewnić się czy nikt przez Ciebie nie musi zwolnić. A tu ewidentnie spowodował że koleś musiał się zatrzymać i zwolnic od samego początku (gdyby tego nie zrobił to by w niego walnął jak jeszcze wyjeżdżał)

Druga sprawa pas Mercedesa jest zajęty. Pas kolesia jadącego może w kilku centymetrach, tym bardziej koleś z Mercedesa musi ustąpić.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2019 o 8:32

C Chung
0 / 0

@RaistlinMG " tu nie chodzi czy skończył manewr czy nie. Zaczynając manewr musisz upewnić się czy nikt przez Ciebie nie musi zwolnić." Pisałem o tym już, jak zaczynał NIE mógł widzieć nadjeżdżającego samochodu, bo stoi citroen. (przyjrzyj się). 2) idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, to wyjazd z parkingu z ruchliwej ulicy w Gdańsku / Warszawie / Krakowie byłby - niemożliwy, a jak ktoś wyjechałby tyłem z parkingu, znalazł by się na pasie i akurat by "skręcał koła" i włączał 1dynkę, aby jechać do przodu, to "złotówa Janusz" jadąc 50km/h mógłby walnąć w wyjeżdżającego i powiedzieć "jego wina, bo musiałbym hamulca użyć". Przecież to jakiś nonsens.

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2019 o 8:51

R RaistlinMG
0 / 0

@Chung ja mówię jak jest prawo, na ruchliwych ulicach wrzesz itp da się dołączyć, wstarczy odpowiednio dynamicznie ruszyć (sam to robię i nie zajeżdżam ludziom drogi nawet na ruchliwych ulicach, najwyżej chwilę poczekam dłużej), ale abstrahując od tego tak jest skonstruowane prawo, a mówimy o aspekcie prawa. Ten citroen jest źle zaparkowany, i nawet jak się wynurzył za niego i widzi drogę, to może się cofnąć. (nieraz tak się robi)

T theBatman9000
+6 / 28

dlatego broń powinna być legalna aby odstrzelić takiego śmiecia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+4 / 10

@w0lnosc
Na pewno oglądasz ten sam film, co ja? Bo przecież agresor z miasta wyjeżdża z boku a pan ze wsi jedzie prostą drogą. Agresor po miastowemu pakuje mu się na czołowe przecież i zazdroszcząc, że sam musi żyć w betonowych bunkrach miasta, wytacza swoje grube d.psko spasione na miastowej wysokoprzetworzonej żywności i próbuje podskoczyć werbalnie, bo jako słoń nie podskoczy fizycznie

W w0lnosc
-5 / 7

@Koszowy

"Bo przecież agresor z miasta wyjeżdża z boku"
Przez co ma ograniczoną widoczność przez citroen Berlingo.

"pan ze wsi jedzie prostą drogą."
Nie mając pierwszeństwa przejazdu - skoro nie ma znaków - zasada prawej ręki.

"Agresor po miastowemu pakuje mu się na czołowe"
Dlatego napisałem, że jeden drugiego warty...

"próbuje podskoczyć werbalnie, bo jako słoń nie podskoczy fizycznie"
Nie wiemy nic o człowieku ze wsi. I wciąż: jeden drugiego warty.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 7:45

avatar Koszowy
+12 / 12

@w0lnosc

żadna zasada prawej ręki. Wydaje mi się, że agresor nie wyjechał ze skrzyżowania, a włączył się do ruchu. Więc w ogóle to nie ma zastosowania, ale nawet jeśli to było skrzyżowanie, to Gość ze wsi był dość daleko i miał wolny pas, natomiast pas agresora miastowego był zajęty parkującymi. O ruchu prawostronnym słyszałeś? Widzisz na którym pasie rozgrywa się akcja?

Agresor wyjechał na pas pana ze wsi i interpretacja w świetle PoRD jest tylko jedna – miastowy z krotkim penisem i długim autem ma problemy z samoaceptacją i robi co robi.

W w0lnosc
-4 / 6

@Koszowy

"nie wyjechał ze skrzyżowania, a włączył się do ruchu. "
Może masz rację, ponieważ jest tam bruk. Ale widziałem także brukowane całe ulice. Także ze spowalniaczem w postaci wysepki. Dlatego zwykle jest oznakowanie - tu takowego nie ma. Dlatego stwierdziłem, że mamy za mało informacji. Dodatkowo Pan ze wsi nie jechał przepisowe w takich miejscach 20km/h...

" i miał wolny pas" - tu także masz rację, ale znowu jest kwestia kto miał łatwiej zjechać: ten wyjeżdżający, zasłonięty, czy też agresor. Dlatego napisałem, że są siebie warci...

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 8:20

avatar Koszowy
+2 / 2

@w0lnosc

No ale nie chodzi o to, komu było łatwiej zjechać, ale o to, że podstarzały sebix wylazł i rzucał groźby karalne. Nawet jeśli z grzeczności pan ze wsi powinien cofnąć, to grzeczność jest odpowiedzią na grzeczność, a nie na wulgarne postępowanie. Lubię ustępować, ale nie takim agresorom z miasta.

S Sevivo
0 / 4

@w0lnosc Jeżeli jest krawężnik (różnica w wysokości dróg) lub jeżeli droga którą jedziesz jest krótsza niż ileś tam metrów to zawsze włączasz się do ruchu. Tutaj na 100% zjechał z krawężnika czyli mercedes miał obowiązek ustąpić wszystkiemu na tej prostej. Jeszcze dodam, że u mnie też tak się wyjeżdża i główna też jest czasami tak zastawiona i tak faktycznie to cofamy komu łatwiej a najczęściej co logiczne i wbrew przepisom to kultura wymaga, że wypuszcza się tych co wyjechać chcą. Ale przepisowo jest odwrotnie.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 10:14

W w0lnosc
-4 / 6

@Sevivo "Jeżeli jest krawężnik" tutaj mocno "zdegradowany", w takim stanie, że nie miałbym pewności.

"lub jeżeli droga którą jedziesz jest krótsza niż ileś tam metrów"
Tego także nie widać na filmiku.

"Tutaj na 100% zjechał z krawężnika"
krawężnika? może zakończenia bruku? Różnica wysokości jak dla mnie może być tam ze 2 - 3 cm. Znowu - za mało informacji. Dla mnie to wygląda, jak miejsce, gdzie jest znak "strefa mieszkalna 20 km/h". W wielu miejscach, by wymusić spokojną jazdę jest to powiązane ze znakiem "zasada prawej ręki", byś na każdym skrzyżowaniu musiał znacząco zwolnić.

@Koszowy
"podstarzały sebix wylazł i rzucał groźby karalne."
"Nawet jeśli z grzeczności pan ze wsi powinien cofnąć"

"WieśMan" Miał około 20 sekund na manewr, za nim tamten wyszedł.
Widział wcześniej. Nie wiemy co prowadził (może osobówkę z przyczepą, może jakieś szkła). Nie wiemy tego. Dlatego napisałem, że obaj siebie warci. Policzmy:
1. Merc wjeżdżał na pas "pod prąd".
2. WieśMan widział Merca znacznie wcześniej.
3. Merc wyjeżdżał
4. WieśMan wjeżdżał i stał długie 15 sekund.
5. Merc - wychodzi z auta i klnie, ale nie stosuje żadnej przemocy.
6. WieśMan podjudza dodatkowo, zamiast odpowiedzieć, że mam pierwszeństwo i... cofając się pokazuje, że uznaje, że nie miał racji (nawet jeżeli tylko ustępuje idiocie).

Jak dla mnie obaj pokazali się z głupiej strony, dlatego napisałem: obaj siebie warci...

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 10:32

S Sevivo
-2 / 2

@w0lnosc Nie, zjechał z krawężnika, wiadomo że jest obniżony tam gdzie są drogi do jazdy samochodem, ale przy połączeniu dróg równorzędnych gdzie jedna jest z innego materiału (np. z kostki) ten beton tworzący krawężnik wkopany by był na wysokość asfaltu czyli obie byłby na równym poziomie. Przykładów z kostką ciężko szukać bo z kostki zazwyczaj robi się drogi podporządkowane, ale dróg brukowane kamieniem też mają takie podłużne kamienne bloki które właśnie zamiast tworzyć krawężnik są czasem wkopywane na wysokość asfaltu.

Tu jest bardzo ciekawy przykład z brakiem krawężnika, gdyby był roweżyści musieliby przepuścić wszystkich co skręcają tam (a nie muszą). Kostki krawężnikowe wkopane tak, by obie drogi były wyrównane.
http://www.rowery.rbgp.pl/images/full-asfalt-3.jpg

Tutaj znowu masz przykład krawęznika do jazdy samochodem z którego jak zjeżdżasz to masz obowiązek wszystko przepuścić (połączenie kostka z kostką, ale wiesz... ciężko znaleźć akurat idealny przykład).

http://www.zielbruk.pl/UserFiles/Image/Produkty/201103209288409584d85eb7c41f68.jpg

Tutaj połączenie kostki z kostką z kamieniami do robienia krawężników, ale brak krawężnika, wszystko na jednym poziomie.

http://graty.art.pl/forum/werttrew/IMG_3376.jpg

Strasznie kijowa droga, ale przykład połączenia asfalt bruk bez krawężnika.

http://fotopolska.eu/foto/1117/1117887.jpg

A tu z krawężnikiem.

http://i695.photobucket.com/albums/vv314/krajan88/tramwaj%20do%20dworca%20pkp/DSC08184.jpgZmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 11:16

S Sevivo
-2 / 2

@w0lnosc To wynika z definicji skrzyżowania, drogi muszą być na jednym poziomie, jeżeli nie są bo jest taki uskok mały (zrobiony intencjonalnie, a nie dlatego, że droga się rozpada) to nie ma tam skrzyżowania a ktoś włącza się do ruchu.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 11:34

W w0lnosc
-1 / 1

@Sevivo - ok, w tym mnie przekonałeś, czyli jeden punkt więcej dla WieśMana :-)

Wciąż:
- zamiast powiedzieć np. "przecież mam pierwszeństwo", to się z nim drażni...
- mimo wszystko się wycofał pokazując Sebixowi, że miał rację...

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 11:46

S Sevivo
+1 / 1

@w0lnosc Ale do kolejnych kwestii już się odniosłem, u mnie jest tak, że raczej wypuszcza się tych co chcą wyjechać z osiedla (bo to logiczne, normalne i uprzejme) i nikt na przepisy nie patrzy i nie ma z tym problemów. Ale jak ten co jest powiedzmy na takiej prostej musiałby cofać, to ustępuje ten co wyjeżdża chyba, że ten na prostej włączy u nas kierunkowskaz, to wiadomo, że on zaraz cofnie (jak ten z filmu co nagrywał), bo chce wjechać dokładnie tam gdzie my jesteśmy. Ogólnie... to chyba raczej mercem powinien cofnąć, jak jeszcze był prostopadle do wyjazdu a przednimi kołami wyjechał to już widział i nic mu nie zasłaniało, nie musiał nawet skręcać kół, wystarczyło dać wsteczny. Ale nawet jak wyjechał... to burza w szklance wody.

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 12:01

P Pasqdnik82
0 / 2

@w0lnosc... a Ty na pewno masz prawo jazdy? Ty chcesz tutaj stosować "zasadę prawej ręki"? A widzisz tutaj gdzieś jakieś skrzyżowanie by tak zrobić? Jeśli masz, to powinni Ci zabrać bo nie znasz widać zasad ruchu drogowego..

A and1985
0 / 0

Może i kodeks nie stanowi kiedy kończy się manewr włączania do ruchu, nie mogę tego zapisu znaleźć. Mój instruktor tak mi to tłumaczył i brzmiało sensownie: jeżeli Twój manewr wymusza zmianę prędkości innego pojazdu czytaj hamuje lub przyśpiesza przez Ciebie, to wymusiłeś pierwszeństwo. Brzmi to logiczne bo z tego co Ty mówisz to nawet jak komuś zajedziesz drogę że wejdzie Tobie w kuper będziesz mówił że Ty już się włączyłeś bo stałeś prosto do drogi.

K Krait
+29 / 35

Czy naprawdę ktoś myśli że takie ustępowanie jest ok? Kolejnym razem od razu da komuś w zęby bo widzi że to działa. Sami napędzacie ten wagonik aż któregoś dania was przejedzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+1 / 5

@Krait Ok, będziesz w takiej sytuacji to wysiądziesz i takiego trolla Sebę usadzisz jednym strzałem.

avatar maksiking9
-2 / 2

@Paszkwilant Jak zrobisz to bez ostrzeżenia, kiedy będzie zajęty mówieniem, to nawet nie zauważy strzała, a przy rozluźnionych mięśniach 1 wystarczy.

B bsch
+4 / 4

@maksiking9 a później zgarnie Cię policja za pobicie, super sprawa.

avatar maksiking9
0 / 0

@bsch Taki typ raczej nie pójdzie na policję, a nikt nie będzie sam z siebie ścigał.

B bsch
0 / 0

@maksiking9 ja akurat takich widzę jako JP na 50%, czyli z kolegami JP a jak coś się stanie to od razu poleci.
Może to się też skończyć tak, że typa jeszcze kiedyś spotkasz i to on wtedy sprzeda Ci niejeden strzał.
Mimo że takich ludzi najchętniej widziałbym w dybach na rynku, to wolałbym jednak powstrzymać się od agresji w rozwiązywaniu problemów.

G Guodny
+6 / 6

Cwel i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar theplaguedoctor
0 / 4

https://www.youtube.com/watch?v=8eSbHS7dVH4 Moja odpowiedź na kozaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZimaIdzie
0 / 0

@theplaguedoctor O nie... Ty tutaj. Pomór nadchodzi.

E elefun
+3 / 5

Nie bardzo rozumiem dlaczego nagrywający mu ustąpił i zaczął cofać ?
Wystarczyło czekać i spokojnie filmować. Niech wali w samochód, przecież to on płaci.
Za same teksty są już paragrafy.

EDIT:
MA ktoś nagranie bez zasłoniętych tablic ?
Samo zasłanianie tablic jest tutaj chore !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 9:11

avatar Koszowy
+4 / 4

@elefun No wiesz, prymityw z miasta może być silniejszy i może pana ze wsi pobić faktycznie, a kamerkę zjeść i dowodów nie będzie. Już takie nagranie gdzieś widziałem, gdzie miejski agresor potłukł szybę w samochodzie dwóch pań i uciekł. Kamerki nie wyrwał, przestraszył się jednak. Ale ten wygląda na tak bardzo bezmózgiego, że może się nie wystraszyć i faktycznie zniszczyć dowody.

E elefun
+6 / 6

@Koszowy
Tutaj można nieco dyskutować kto w tej akcji jest "ze wsi" ;)

avatar Koszowy
0 / 2

@elefun No przecież jest to ustalone na nagraniu. Agresor z merca jest z miasta, a Pan z kamerą jest ze wsi, sam to potwierdza. Zresztą, na wsi by takiego gościa jak z merca nie chcieli i szybko by wrócił do miasta.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2019 o 9:56

E elefun
0 / 2

@Koszowy
Może źle się wyraziłem.
Na filmie widać kto jest ze wsi, oraz kto jest "wsiokiem", a to wielka różnica.

Co do agresora z merca... Myślę, że na wsi szybko zrobiliby z nim porządek ;)

avatar Koszowy
+3 / 5

@elefun Nie wiem, ja jestem ze wsi i dla mnie to zawsze komplement, jak się komuś powie, że jesteś ze wsi. od 20 lat się męczę z biedy w mieście, ale pomimo tych 20 lata nasiąkania miastem, powiedzenie, że jestem z miasta jest dla mnie zawsze obelgą.

Ja, dostołby widłami w ten durny czerep i się schował za tą swoją furmanką z celownikiem na przedzie.

P piter1984
+4 / 4

W stanach by tak nie zrobil. Podobno bog stworzyl czlowieka ale to Samuel Colt uczynil ich rownymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
+1 / 1

Po co było ustępować? Mając kamerę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hajna89
0 / 2

gdyby tym mietem przystaną to by ten mu sie schował na chodnik gdyby na mnie trafiło to ma poprzejeżdzane nie odsunoł bym sie na centymetr kamerka była wiec nie ma sie czego bać w sądzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
0 / 2

No i weź tu się obroń jak taki debil wyskakuje. Cokolwiek zrobisz to albo dostajesz w ryj, albo masz uszkodzone auto, albo odpowiedzialność karną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcziw
+3 / 5

po co wy się kłucicie o przepisy? z tym bezmuzgim pseudo kozakiem z merca sie idzcie kłucić o przepisy. on ma to w dupie. chciał pokazać swoja wyższość i tyle to pokazał jakim jest chamem a na takich zawodników zawsze mam buteleczke gazu pod ręką :) polecam: z kozaka do płaczącego niemowlaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aKasia69
0 / 0

Speniał!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F frankpunk
+2 / 2

Niepotrzebnie się złamał. Ja w podobnej sytuacji zadzwoniłem po odpowiednie SŁUŻBY. Ch*j tam poczekaliśmy sobie półgodziny, ale idiota dostał piękny mandat. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LRLogan
+1 / 1

Pedał z mercedesa zgrywa cwaniaka bo go chłopak słabo w dupsko wygrzmocił to się musi wyżyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M ma6i
+1 / 1

Bardzo szkoda, że ustąpiłeś - uczysz tylko że takie zachowanie popłaca. I trzeba było nie zasłaniać twarzy tego człowieka - miałby nauczkę. A tak przy okazji, to co on robi i mówi to już jest co najmniej wykroczenie. Można z tym iść na policję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2019 o 16:40

avatar Karbulot
+7 / 7

Ma nagrany jego ryj, to zapodaje na wiocha.pl filmik bez blura.
Niech cała Polska obejrzy sobie nadymającego się jak puzon jełopa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartekss1
0 / 0

groźby karalne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 3

Powiało kulturą wielkiego miasta. Pan w Mercedesie taki światowy, że czereśniak musiał się wycofać. Od razu widać, że to Warszawa. Tam kulturą wieje na każdym osiedlu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slukis
0 / 0

Oj tam pewnie Praga.

B Bloodonice
+1 / 1

Gazem ch.jowi po oczach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S S_Jupiter
0 / 0

nienawidzę ludzi wiedzacych wszystko na drodze i wpieprzajacych się kaj popadnie, nie chodzi o marke samochodu do końca, po prostu wiele dobrych bryk nie pasuje do wielu ich wlascicieli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem