Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Podwójne standardy
by InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
+
708 733
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F FenrirIbnLaAhad
+13 / 45

Bo facetów zawsze się oczernia, a kobiety zawsze usprawiedliwia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 20

@FenrirIbnLaAhad Nie zawsze. Kiedy facet ma wiele lasek i bzyka je, to jest ogier. Ale kiedy kobieta ma wielu facetów i bzyka ich, to dziwka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2019 o 8:56

avatar rasizm45
+5 / 9

@dncx
Tylko na nizinach społecznych. Im wyżej tym bardziej mają to gdzieś, aktorzy itp. mają wielu partnerów i się tym nie chwalą, też nikt iż przez ten aspekt nie ocenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
+6 / 16

@dncx
Dobrze powiedziane.
@olmajti
O, a ty też tutaj widzę. Ehm. Z tego, co wiem, to mężczyzna też daje przyzwolenie na seks. Jeżeli nie ma zgody po dwóch stronach, to jest to gwałt. Tak samo mogę powiedzieć, że kobiety też muszą udowodnić, że są warte dostępu do bolca. To działa w obie strony. A czy ruchanie wielu kobiet nie jest wyznacznikiem niskich standardów? Jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-3 / 9

@Jasiek2r 'Tak samo mogę powiedzieć, że kobiety też muszą udowodnić, że są warte dostępu do bolca' może. A teraz to udowodnij :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
+5 / 7

@olmajti
Myślenie algorytmiczne zakłada, że każdy człowiek ma swój własny, ściśle zdefiniowany spis cech, które są pożądane u potencjalnego partnera i wnikliwie analizuje ich obecność lub nie u ludzi, którzy są potencjalnymi partnerami. Sam myślę algorytmicznie i na przykład gdy kupuję słuchawki w sklepie, to mam zdefiniowaną listę cech, które te słuchawki muszą mieć, abym mógł je kupić. Jeżeli słuchawki spełniają wszystkie z tych cech, to je kupuję, w przeciwnym wypadku nie. To, jakie cechy słuchawek są dla mnie ważne zależą od moich doświadczeń, od celu, w jakim te słuchawki kupuję i szeregu innych czynników, których nie będę tutaj teraz przytaczał. Identyczna sytuacja ma się z ludźmi szukającymi partnerów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2019 o 13:14

B barney37
+3 / 7

@olmajti
Generalnie tak, ale niektórzy panowie obniżają poprzeczkę baaardzo, by móc się pochwalić liczbą. Kończy się na złapaniu jakiegoś syfa i roznoszeniu dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-5 / 9

@Jasiek2r jak się to ma do stwierdzenia że kobiety muszą udowodnić że są warte dostępu do bolca? nijak. to próbowałeś wytłumaczyć stosując obrzydliwe kłamstwo... tzn stereotyp o tym że mechanizmy decyzyjne i wymagania względem partnera u obydwu płci są takie same. otóż nie są. analogia ze słuchawkami może odnosić się tylko do kobiet. polecę przykładem (może zatrybisz). do sprzętu grającego średniej jakości kupowanie słuchawek z najwyższej półki mija się z celem bo nic nie wniesie do poprawienia jakości dźwięku. tak działają mężczyźni. natomiast jeśli masz średniej jakości słuchawki to dokupienie sprzętu grającego wyższej jakości wzmocni ich brzmienie. nie jesteś zainteresowany sprzętem niższej jakości. tak działają kobiety. mężczyźni nie są w stanie związać się z kobietami które mają status wyższy niż oni sami a kobiety nie są w stanie związać się z mężczyznami których status jest niższy niż ich własny. to obrazuje że wymagania względem partnera są skrajnie różne. pokazuje też to że mężczyźni nie kładą nacisku na to by kobiety udowodniły czy są warte dostępu do bolca bo to nic nie wnosi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
0 / 4

@olmajti
-_-
Próbuję Ci wytłumaczyć, że jesteśmy ewolucyjnie dalej niż gadziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 4

@Jasiek2r tak. nie wiesz jak działają mechanizmy decyzyjne danej płci ale wiesz że jesteśmy ewolucyjnie dalej niż gdziny. już pomijając fakt że nasz układ nerwowy ma taki sam skład chemiczny co homary i na homary działają ludzkie antydepresanty to rzeczywiście się różnimy. nie sramy na podwórzu. koty też da się wytresować żeby robiły do kibla :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
0 / 2

@olmajti
Nie ma mechanizmów decyzyjnych, jest tylko chłodna, logiczna analiza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
0 / 2

@olmajti
A skąd wiesz? Nie złapałeś nic od nich, czy tak powiedzieli? ;)

Fajnie poderwać chętną laskę w klubie, ale jak zaprasza do WC, to pojawiają się mieszane odczucia i jednak zawsze dziękowałem ;) Porównałbym to z zaliczaniem w burdelu... też to nie dla mnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-1 / 3

@Jasiek2r gdyby istniała chłodna, logiczna analiza wszyscy mieliby takie same wymagania względem partnera. no chyba że uważasz że ta sama analiza, tych samych danych może dać 2 skrajnie różne rezultaty :D

@barney37 "A skąd wiesz?" bo większość z nich oddaje krew co jest równoznaczne z regularnymi badaniami na choroby zakaźne?

po za tym? co ma piernik do wiatraka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barney37
-1 / 3

@olmajti
Gdybyś oddawał kiedykolwiek krew, wiedziałbyś, że na korytarzu jest taka specjalna anonimowa skrzyneczka, gdzie wrzucasz druczek o treści odpowiadającej "naściemniałem w ankiecie, wylejcie te moje 450ml do toalety, bo tam może być wszystko" (na wypadek, gdyby koledzy/partner/rodzina siedzieli obok i ktoś świadomie będąc nosicielem był "przymuszony" do oddania krwi jak inni albo chciałbyś zebrać punkty na darmowy bilet, ale bez narażania innych).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2019 o 15:11

B barney37
+1 / 3

@olmajti
Przejdź się sam, bo warto zrobić +1 dobrą rzecz w życiu :)

Będzie to bardziej patriotyczne od noszenia przepoconej koszulki z orzełkiem przez cały tydzień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
+1 / 3

@barney37 oddałem w swoim życiu ponad 10 litrów krwi i nigdzie nie widziałem takiej skrzyneczki. dlatego nie mam zielonego pojęcia o czym Ty piszesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 3

@FenrirIbnLaAhad Co prawda to prawda, zwłaszcza jako ojców. Spójrzmy chociaż na reklamy, matki niby ogarniają wszystko a facet to fajtłapa, która musi sie o wszystko pytać żony. MI to wygląda na seksizm. Ale seksiz w społeczeństwie działa tylko w jedną stronę, kiedy można obarczyć nim faceta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RM_PL
+5 / 13

Moim zdaniem z przeświadczenia społeczeństwa, że jak dziecko to tylko z matką (wiadomo zresztą jak ciężko idzie facetom walka o prawa do opieki). Zwłaszcza, że zazwyczaj może to wyglądać tak:
- Samotna matka - na pewno odeszła od męża, który na pewno był alkoholikiem, zdradzał, bił żonę i dziecko, itp. Co za bohaterka!
- Samotny ojciec - A to (inwektywy)! Zabrał biedne dziecko od jeszcze biedniejszej matki. Pewnie bidulka teraz całymi dniami siedzi nad pustym łóżeczkiem i płacze, bo nie ma swojego dziecka.
Może ten filmik nie odnosi się wprost do pytania w democie, ale polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=jpH8LKCPhZE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 3

@RM_PL Tak jest z wieloma rzeczami, gdzie ogólna opinia, stereotypy przeważają nad dogłębną analizą i rzeczywistym stanem (że każdy homoseksualista to pedofil, że każdy żyd to wyzyskiwacz, albo że każdy muzułmanin to terrorysta). Zresztą kto będzie analizował setki spraw w sądach gdzie mężczyzna chciałby zająć dzieckiem, ale mu na to nie pozwoli sąd. Nawet filmy o tym powstają. Ale to nie zmienia stanu rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2019 o 9:00

P pani__jeziora
+2 / 10

@RM_PL jak jest samotna matka to jest karyna, która nie chciała porządnego chłopaka tylko się na 100% puszczała z sebixami albo była taką zołzą, że facet nie wytrzymał i odszedł.
Wystarczy wejść na demoty. Nie widziałam tu ani jednego komentarza czy demota przeciwko samotnym ojcom, za to po samotnych markach jest pojazd codziennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2019 o 9:53

avatar rasizm45
0 / 2

@pani__jeziora
Zabawne.
Facet trafił na złe, takie sobie wybrałeś, to nie wina kobiet że poruszasz się wśród karyn.
Kobieta wybrała źle, biedna kobieta a wy jeszcze ją oskarżacie o wybór.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pani__jeziora
+2 / 16

O nie, nie!
Jest zupełnie odwrotnie. Wystarczy wejść na demotywatory. Cały czas jest pojazd, że jak samotna to sama sobie winna, karyna, madka. Albo wzięła sobie bad boya albo wykończyła porządnego chłopa i odszedł biedaczek. Samotny ojciec to są w społeczeństwie zachwyty. Matka to matka - ona jest od dzieci jak d...pa od .... Wiele razy się spotkałam z takim postrzeganiem zarówno w internecie jak i na żywo.

Dopiero co był demot o tym jak to samotne matki ubierają swoje dzieci na wzór swoich ex albo o tym jak to KAŻDA kobieta przechodzi w życiu etapy od rozkapryszonej księżniczki do samotnej matki, a pod spodem rynsztok męskich komentarzy więc gdzie te zachwyty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2019 o 9:47

T trebi
0 / 10

Co za stulejkowe brednie. Należy szanować każdego rodzica, który opiekuje się bezbronnym dzieckiem. Z przyczyn biologicznych dzieci potrzebuje matki, więc to matek jest znacznie więcej w przestrzeni publicznej. Matki są odbierane jako oczywistość, to na ojca, który jest że swoim małym dzieckiem, patrzy się znacznie przychylniej. Mówię to z własnego, ojcowskiego doświadczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mavey
+6 / 6

Ponieważ w tym momencie również działają stereotypy, tylko w drugą stronę.
Tak samo jak wy silicie się na głupawe demoty o tym, jakie to kobiety są głupie, słabe i hałaśliwe - tak samo społeczeństwo pielęgnuje stereotypy o tym, że mężczyzna zawsze jest ,,gorszym" rodzicem.
No bo przecież, hurr durr, wiadomo, że matka ewolucyjnie jest lepiej przystosowana do bycia rodzicem, a ojciec na pewno dziecko zaniedba. :p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+5 / 9

Znam raczej odwrotne podejście. Włącznie z faktem, że samotnemu ojcu łatwiej jest stworzyć kolejny związek, znaleźć pomoc przy wychowaniu, uzyskać wsparcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+1 / 5

Wynika to ze starych konserwatywnych stereotypów wśród których jest m.in. dogmat kobiety zajmującej się domem i dziećmi i facetem który pracuje i zarabia, stąd sądy kierując się tym stereotypem zawsze oddają dziecko matce a ojcu nakładają obowiązki alimentacyjne.
Na szczęście nowa polityka Unii Europejskiej przełamujące stereotypowe patrzenie na role poszczególnych płci (prawica nazywa to polityką gender) niedługo zmieni te skostniałe konserwatywne stereotypy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
0 / 4

@zaymoon
Nareszcie ktoś powiedział coś mądrego. Kur*a tak długo na to czekałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HieronimaLucinda
+4 / 4

Tym bardziej ze teraz to swietny biznes pozbyc sie chlopa i zostac samemu z dziecmi. Na kazde minimum 1000zl-500+ i alimenty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Keront
-5 / 7

Niedobrze się robi czytając lewackie I poprawno-polityczne komentarze. Dzisiaj normalny facet, pracujący I zarabiający na rodzinę jest kimś nagannym wśród LGBT I innego lewactwa. W miarę upływu lat społeczeństwo głupiej stając się bezsilna i durna masa cala swoja wiedzę czerpiaca z telewizji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
-1 / 3

Jakieś przykłady (ale prawdziwe, a nie histeryczne interpretacje "prawicy") "nagannej oceny >>normalnych, pracujących mężczyzn

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+5 / 11

Demotywator jest nieprawdziwy. Samotna matka to zwyczajny widok i zjawisko i nikt się nią nie przejmuje, ale facet, który opiekuje się swoimi dziećmi ZAWSZE kreowany jest na bohatera i wszyscy się nim zachwycają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+1 / 5

Samotnych ojców traktuje się zwykle całkiem dobrze, z podziwem i w ogóle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

To nie tak. Samotny ojciec to bohater, matka to norma. Jakby to ojciec nie potrafił ogarnąć wychowania swojego szkraba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrednota
-1 / 1

Heh bo sobie i tak poradza i bez tych ulatwien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem