Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Tak powinna wyglądać 
edukacja seksualna!
by bizontatanka
+
1016 1057
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O oeriel
+25 / 35

Tak sobie wszedłem, zobaczyć, czy jest ktoś kto to w ogóle czytał ;))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
+46 / 56

@oeriel O dziwo ja przeczytałem. I nawet szacuneczek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lowipe
+31 / 35

Oczywistość - mówić do ludzi zrozumiałym dla nich jezykiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+13 / 19

Bo ewentualna "świętość Kościoła" pochodzi z zaangażowania w poprawianie świata, a nie sam fakt bycia "instytucją Boga".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+4 / 26

@Dordie niestety przez to cało oburzanie się nad pedofilami (nie że ujmuję wagę sytuacji, po prostu czemu KAŻDEGO księdza większość teraz widzi jako pedofili?) nie widać tego co niektórzy kościelni robią dla ludzi. Że pomagają, różne grupy gdzie ludzie się spotykają i mogą wygadać, wiele innych ciekawych akcji do otwarcia się na ludzi. Czasem lepsze, czasem gorsze pomysły się zdarzają, ale się starają niektórzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+22 / 30

@Plaskaflaszka Ludzie mają problem nie z religią czy księżmi jako takimi, tylko z instytucją Kościoła. Zauważ że Ci 'kościelni' którzy faktycznie starają się robić coś dobrego i żyć w zgodzie z naukami Chrystusa o miłosierdziu itp. to są przeważnie bardzo prości duchowni najniższego szczebla żyjący 'blisko ludzi', natomiast ci wysoko postawieni to najczęściej zwykłe upolitycznione i egoistyczne szuje, które mają łapy tak samo brudne jak większość polityków, ale jeszcze sobie przy tym wycierają gęby moralnością i przyznają sobie prawo do nakazywania ludziom, jak mają żyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
-2 / 24

@DexterHollandRulez Nie wiem. Jedyna osoba wysoko postawiona której życiorys znam, to Jan Paweł II. I o dziwo, on jakoś spędzał czas z ludźmi i im pomagał, potem wprowadził coś takiego jak światowe ddni młodzieży. A i przy okazji podnosił polaków na duchu podczas komuny. Ale kogo to może obchodzić, skoro on podobno wiedział o pedofilii w kościele i nic nie robił, bo może nie znał z imienia każdego pedofila...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+3 / 9

@Plaskaflaszka Ja nie mówię że absolutnie wszyscy 'na górze' są źli - ot, uważam że Franciszek jest dobrą osobą próbującą ciągnąć cały ten majdan w dobrą stronę... ale spójrz jakie są reakcje na to co robi wśród 'zagorzałych katolików' i biskupów, zwłaszcza polskich - najchętniej by go nazwali antychrystem i spalili na stosie, albo się uniezależnili od Watykanu, bo im nie pasuje że papież im wytyka hipokryzję i odnosi się uprzejmie i przyjaźnie do grup, których oni nienawidzą i którymi gardzą jak ateiści, muzułmanie, geje itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 2

@PancernaBrzoza wyrażenie ,,bo może nie znał z imienia każdego pedofila..." pewnie nic Ci nie mówi co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
0 / 2

@DexterHollandRulez (jejaaaa, jaki długi ten nick XD sorki musiałąm XD)
Rozumiem co masz na myśli. Po prostu stwierdziłam fakt że ja tego nie studiuję i nie znam życiorysu i stopnia w chierarchi każdego pedofila po kolei. no dobra, praktycznie żadnym się nie interesuje, bo w mojej okolicy po prostu nikogo takiego złego nie ma. Z drugiej strony, skoro podobno raczej ci wyżej postawieni, to dlaczego tyle się słyszy o skandalu że ,,Ksiądz zgwałcił dziewczynkę/chłopca, jedyna kara jaką poniósł to zmieniono mu parafię", bo to jest najczęściej przeze mnie widziany temat do oburzenia. A biskupowi to się raczej parafii nie zmienia jeżeli się nie mylę...najwyżej diecezja by była...czy się myle?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+3 / 3

@Plaskaflaszka Pedofile się zdarzają przecież też najczęściej wśród duchownych najniższego szczebla, bo są najbliżej ludzi, a przy tym najmniej im ktokolwiek patrzy na ręce, bo się 'nie liczą'. Wina wyżej postawionych w tym jest taka, że to oni po wykryciu pedofila nie oddają go w ręce policji, tylko go ukrywają i ryzykują, że będzie działał dalej, żeby nie psuć opinii Kościołowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+2 / 2

@DexterHollandRulez dobra, teraz to ma trochę sens XD sorki jeżeli byłam męcząca, źle skojarzyłam fakty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+2 / 2

@Plaskaflaszka Nie byłaś, nie ma problemu :) Mnie nikt nie męczy o ile nie próbuje mnie obrażać albo nie wciąga mnie w logicznie zapętloną dyskusję na 1000 komentarzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adraxer12
+7 / 7

Odnosząc się do Wojtyły całującego koran: gdy Kościół z powodu agresji islamu inicjował krucjaty, to teraz się go za to szkaluje. A gdy przy pomocy ekumenizmu i uległości próbuje zapobiec wojnom religijnym, to też się go szkaluje. Zatem co ma zrobić Kościół z islamem, żebyście się od niego odczepili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rinnko
-1 / 1

@Plaskaflaszka nie podobno, tylko na pewno. Ty oceniasz tylko jego dobre strony, ja też o nich pamiętam, ale miał również wady jak ten epizod z ukrywaniem pedofili, ale też przyjaźń z Pinnochetem, oficjalna krytyka rozdawania prezerwatyw w Kenii, ówczesnego siedliska AIDS. Wojtyła dla mnie to wielka postać, z zaletami i wadami, ale żaden święty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M monteskiusz1
+27 / 29

Na pewno trzeba dzieciaki uczyć o czystości inaczej, niż 100 lat temu. One już więcej wiedzą, więcej widziały, najczęściej źle wiedzą i źle widziały i to im trzeba wytłumaczyć. Że można inaczej, że można nad sobą panować, że to łączy się z szacunkiem, że dziewczyna nie musi udowadniać miłości ściągając majtki. Znam kilka małżeństw, które czekały do ślubu (i nawet im wierzę ;) ). Fajne z nich pary, nie mają za sobą historii typu nieślubne dziecko, złamane poczucie kobiecości, akcje zazdrości z powodu byłych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
+2 / 22

Nie mogę w to uwierzyć, że 16 latkowie uprawiają sex jak rzeżuchę, nie patrzą na uczucia, na sami nie czują, tylko bzzzz i następna. Że dla nich "kochać się" to "ruchanie" a idealna dziewczyna to nie "mądra, ładna, dbająca o siebie i innych " tylko "wąska".

Niby wiem że hormony buzują, ale uwierzyć nie mogę, że tak młodzi ludzie mają w sobie tyle bezwzględności, podłości, próżności, braku moralności i szacunku do innych ludzi i siebie samych, że są tak zezwierzęceni. Kompletna patologia, dzicz.

I nie tłumaczy ich środowisko wychowania.

Jeśli już teraz są tacy, i pewne oczywiste rzeczy trzeba im tłumaczyć, to jakimi dorosłymi będą?

Jakim mężem bedzie dla dobrej nieśmiałej i czystej kobiety facet po 25 roku życia, który już w wieku 16 lat zaliczył 3 dupy? W takim tempie koleś zaliczy pół Polski. Obrzydlistwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+16 / 20

@AllHailMegatron26 Wow, napisałaś kilkuakapitowy wywód o tym, że patologia jest patologią. Bo jakbyś nie zauważyła to w democie jest wyłożone kawa na ławę że to 'młodzież dysfunkcjonalna z patologicznych rodzin'

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Sudowiec
+11 / 13

@AllHailMegatron26 Właśnie do tego odnosi się puenta pasty, czyli że edukacja seksualna (czy "sexualna" jeśli wolisz pisać w ten cringy sposób) jest potrzebna, żeby właśnie nie dochodziło do takich sytuacji.
Co do kobiety wąskiej, oczywistością był tutaj żart, który okazał się fajną bramką, by omówić inny problem.
Nie wiem jakie rzeczy są dla Ciebie oczywiste, ale nie rodzimy się z wiedzą na temat praw seksualnych, tożsamości seksualnej itp. Tego ma za zadanie nauczyć edukacja seksualna, która niestety w naszym kraju kuleje, przez konserwatyzm społeczeństwa i ogólne tabu rzucone na ten temat.
Natomiast odnosząc się do nieśmiałej i czystej kobiety. Po pierwsze, ich gusta mogą wcale nie współgrać, ze względu na różnice temperamentów. Po drugie, i jedna, i druga osoba może się zmienić i zacząć funkcjonować albo w sposób bardziej zamknięty, albo vice versa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+9 / 11

@AllHailMegatron26 ludzie są po prostu ciekawi. Chodzi...dobra, trudno mi się wypowiedzieć bo sama tego nie robiłam, ale jak widzę że w mojej okolicy, jest szkoła którą nie bez przyczyny nazywa się ,,porodówką" to chyba nieco ogarniam co się z 16-latkami może dziać. To nawet nie musi być patologia. Jak się ostatnio dowiedziałam, moja znajoma też to robiła, porządna dziewczyna, z porządnej rodziny. Ludzie traktują sex jak coś takiego jak wódka czy papierochy. Jest zakazane, więc chcą spróbować, co im się dziwić? W końcu mogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
-4 / 8

@DexterHollandRulez @Sudowiec


"nie rodzimy się z wiedzą na temat praw seksualnych, tożsamości seksualnej itp. Tego ma za zadanie nauczyć edukacja seksualna".

"w democie jest wyłożone kawa na ławę że to 'młodzież dysfunkcjonalna z patologicznych rodzin'"


To z jakiej rodziny pochodzą ich nie tłumaczy. Widać przez to, że gdyby nie wychowanie w rodzinie, młodzież zachowywała by się zgodnie z pierwotnym instynktem, a już wiemy, jaki jest ten instynkt. "Ludzie traktują sex jak coś takiego jak wódka czy papierochy. " I to że ten prymitywny instynkt istnieje u tak młodych ludzi jest przerażający.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+9 / 9

@AllHailMegatron26 A co ma tłumaczyć? Wybacz, ale ludzie z rodzin patologicznych, np. alkoholickich, gdzie są awantury, chore zachowania w domu i np. matka piła/ćpała w ciąży praktycznie nie mają szans być 'normalni'. Na to się przekłada wszystko, od biologii - przeważnie bardzo niskie IQ związane z niskim IQ rodziców plus bonusami w stylu chlania w ciąży - po wychowanie właśnie: dzieciak który przez kilkanaście pierwszych lat naogląda się w domu nienormalnych zachowań będzie myślał, że świat tak już wygląda, i jeśli nawet sam z siebie nie jest głupi czy amoralny to i tak pozbycie się tego wzorca zajmie mu całe lata...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
+5 / 5

@AllHailMegatron26
Już się trochę gubię w tym, co piszesz... Popierasz czystość aż do ślubu, czy tylko wierność jednemu partnerowi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+5 / 5

@AllHailMegatron26 Jest bardzo różnie. Ale z reguły "najwięksi kozacy" mówiący kogo by to nie wyruchali to po prostu ci najbardziej zakompleksieni, desperacko próbujący budować image męskości i doświadczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B binka02
+6 / 6

@AllHailMegatron26 Ktoś zburzył twoją wizję świata z grzecznymi nastolatkami. Tacy osobnicy z rozhulanym życiem erotycznym w wieku nastu lat byli od zawsze, i właściwie wszędzie. Jak kończyli? Z kilku, co znam osobiście, to do "połowy Polski" nie doszli, bo po drodze się wykrzaczyli na niechcianej ciąży lub chorobie wenerycznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
+1 / 7

@AllHailMegatron26
No zobacz:
nie incele
nie mizogini
nie seksiści
i znowu kobiety same sobie zgotowały ten los.
Bo chyba nie powiesz, że ten Kamil zgwałcił te 3 laski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
+2 / 8

@Albandur

Tak. A jakimś cudem młodzież lat 16 "puka się na prawo i lewo" znając ryzyko. Ja rozumiem, jakby to była parka co się ze sobą normalnie regularnie spotyka, spędza czas inaczej niż w łóżku... Wtedy i łóżko jest normalne.

Ale żeby w tak młodym wieku traktować sex jak sport?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
+1 / 3

@AllHailMegatron26 Aleś ty mi tefaz zaimponowała...
Ale czy to nie ty pisałaś że masz trzech ruchaczy? Być może pomyliłem osobę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AllHailMegatron26
-1 / 3

@preskot

Ale ja nie mam 16 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
+2 / 6

@AllHailMegatron26
Czyli mając 16 lat seks powinien być w związku, a mając 26 lat już niekoniecznie. Fakt, że z dwojga złego tak jest lepiej, ale jednak idea podejścia do seksu zostaje ta sama.

Prawda jest taka, że chłopcy nastoletni zawsze byli "napaleni". Jednak ich napalenie studziły właśnie kobiety, w zasadzie dziewczyny. One jednak oczekiwały czegoś więcej niż tępego seksu. Oczekiwały też jakiegoś poziomu od chłopaka. Nagle Sebek próbował się jakoś zachować, nawet zmienił swój dres na coś normalnego. Może nawet kwiatki kupił. Próbował jakoś zaimponować. Po prostu dziewczyna go uszlachetniała.

Dzisiaj... kobiety są wyzwolone i równają w dół. Tępe dzidy. Jak ja się cieszę, że mam dwóch synów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+2 / 2

@PancernaBrzoza a co tu jest sprzeczne hm?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hatesmog
-3 / 5

Plaskaflaszka, to sprzeczne jest np to, że w KK to kobieta jest zła kusicielką i seks to już jest całkiem łzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hatesmog
0 / 0

*no

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+2 / 4

@hatesmog a powiedz mi dziecko, gdzieś to może wyczytał? XD KK popiera wielodzietność, ciekawe jakim innym sposobem dzieci się robi ;) w fabrykach? O czymś nie wiem :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PancernaBrzoza
+1 / 3

@Plaskaflaszka
Nie ma to jak kogoś od dzieci zwyzywać.

Muszę sprostować bo użyłem nieprawidlowych słów .
Chodzi właśnie o zaprezentowany na końcu rozdźwięk.
Ten rozdźwięk między normalnym laickim współczesnym humanistycznym musleniem a średniowiecznymi naukami KK.

Przedmówca hatesmog słusznie zauważył czym w bibli i tradycji kk są kobiety.
Są przedmiotami.
Zarówno w starym jak nowym testamencie oraz w kkk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DietrichSchwarzman
-3 / 9

odszedłem po przeczytaniu biblii i kk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drPsy
-1 / 3

Uwielbiam te niby-prawdziwe historie - Gazeta Wyborcza jest niedościgniona w te klocki. I te pseudo ewangeliczne kawałki. Mógł jeszcze napisać, że na koniec otworzyli konstytucję i ze wzruszeniem czytali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drPsy
-2 / 2

...i dodajmy, że pan jest w związku z drugim panem więc bardzo zdaje się być wiarygodnym w temacie relacji z kobietą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LaughOutLoud1
+1 / 1

Super. Po prostu. Mnie też mierzi lanie wody w kościele. Człowiek czasem wychodzi wymęczony i poirytowany :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kreos
+5 / 5

@LaughOutLoud1 Bo tak jest najłatwiej. Serwować w kółko te same banały żeby nikt nie zadawał pytań. Księża to nie psychologowie, i nie powinno się ich traktować jak autorytetu w tej kwestii, a sposób w jaki Biblia wypowiada się o seksie jest ściśle związany z czasami w jakich powstawala. Nie rozumiem czemu w kwestii karania złodziejstwa obcinaniem rąk ludziom łatwo przychodzi stwierdzenie,że to już nieaktualne i można stosować inne kary, a w kwestiach tak ważnych jak małżeństwo czy seks nadal się z Bibli korzysta jak z najlepszego wzorca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LaughOutLoud1
+3 / 5

@Kreos W kwestii 'nie puszczania się na lewo i prawo' kościół akurat ma rację. Szkoda tylko że zamiast mówić o zagrożeniach z tym związanych straszy karą Boską :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kreos
-1 / 1

Ale rzecz o niepuszczaniu się na prawo i lewo to trywializm. Kościł nie odkrył Ameryki. Zwroty typu "nie zabijaj, nie kradnij, nie uprawiaj seksu z kim popadnie" to wartości uniwersalne, przekazywane w szkołach i domach i bez udziału religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LaughOutLoud1
-1 / 1

@Kreos Piszesz o sposobie w jaki biblia wypowiada się o seksie. Ja nie kojarzę nic więcej niż jest w 10 przykazaniach. A jeśli chodzi o antykoncepcję to skomplikowane, ale wg mnie jak ktoś nie uprawia przygodnego seksu to nie potrzebuje się zabezpieczać bo kobieta jest płodna przez około 1 tydzień w miesiącu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kreos
+1 / 1

Nie trzeba się zabezpieczać? A jeśli parner ma Aids? Albo kobieta zwykłą grzybicę. Jeśli kobieta jest na kuracji sterydowej i ma wahania hormonalne a co za tym idzie naregularny cykl? Jeśli żyje w stresie? Okres może się przesuwać jak miarka po krawędzi w zależności od stanu zdrowia. Są kobiety, którym okres się spóźnia nawet przez zmiane strefy klimatycznej po podróży. Nie trzeba chyba tłumaczyć czym się skończy seks w jeden niefortunny dzień gdy cykl się przesunie, nawet nieznacznie. Zostawiać kwestie dziecka na pastwę ruletki to trochę niepoważne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
-2 / 4

Po kolei:
1. Duchowni nie mogą mówić zbyt świeckim językiem bo to godziłoby w powagę stanu duchownego - coś jak adwokaci nie mogą podjąć pracy na etacie bo to poniżyłoby palestrę. Trudno oczekiwać od duchownego kumpelskiej i swojskiej retoryki, oni nie wymyślą nic czego nie ma w Biblii i pismach Ojców Kościoła
2. Gospodarz nie musi wpuszczać każdego gościa i to gospodarz bierze odpowiedzialność za jego zachowanie pod swoim dachem. Chamskiego gościa można wyprosić
3. Pan Staroń fajnie pojechał bo HIPERRELIGIJNYCH, WYPIERAJĄCYCH SEKSUALNOŚĆ KATOLACH.
To niech jeszcze pojedzie po hiperzblazowanych, wypierających niewygodne sytuacje UCZYTIELACH którzy nie widzą jak im pod nosem wieszają się prześladowane dzieci:
https://natemat.pl/253311,popelnil-samobojstwo-bo-w-szkole-mu-dokuczano-mama-dominika-jest-zmowa-milczenia
https://trojmiasto.onet.pl/to-byla-najladniejsza-dziewczyna-w-klasie/repzb

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SenuaWarrior
+1 / 1

@Gats Co do drugiego argumentu - figa. Jeśli zaproszę swoją ciotkę z jej dziećmi i te dzieci zniszczą mi omputer, to kto płacić powinien? Oczywiście, że ciotka. Odpowiedzialność to się bierze za dzieci, nie za gości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczorex
0 / 0

"Things That Never Happened", season 11 episode 172

Odpowiedz Komentuj obrazkiem