Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1214 1252
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T trebi
-3 / 31

Tu się śmiejesz, a ja słyszałem że niedługo wszyscy Polacy zdolni do noszenia broni mają zostać wysłani do obrony zachodniej granicy przed ostatnimi białymi uciekinierami że zgnilego Zachodu. Całe szczęście że nie trzeba się martwić Dobrym Wschodem urządzonym prze wspaniałego wodzą Władimira co się LGBT nie kłanial

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
+14 / 26

@TomTom75 : Czy to o to tylko chodzi zeby bylo na bogato? Chyba chodzi o to zeby państwo nie bylo dla obywatela wrogiem. Francja: 3 lata stanu wyjątkowego, zniesionego w końcu ale przywileje policji zostały. Od pol roku regularne bitwy z policją a teraz wojskiem. Nie, nie czerwone race jak na Marszu Niepodległości, które wywoływały takie oburzenie w PL. W niemczech, stan wyjątkowy od napadów na kobiety w sylwestrową noc. Pozniej ukrywanie tych faktow i cenzura w mediach, która trwa do dziś. Regularne napady na restauracje żydowskie, regularne, legalne manifestacje neofaszystowskie.
Naprawde wieksza pensja rekompensuje wszystko? Tak, Polacy to naród bohaterkski, nie ma tu antysemityzmu, nie ma faszyzmu poza gimnazjalnymi wybrykami, ktokolwiek mowi inaczej jest ślepy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+3 / 15

@asdur poprawka trochę. Na pewno są jakieś osoby które są faszystami i antysemitami. Wszędzie są tacy, nie można nas całkowicie wybielać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+2 / 6

@asdur

No patrz jakie mają dzikie demokracje te lewacki państwa. Mogliby jak prawilni Polacy po cichu umorzyć śledztwo z powodu nie znalezienia winnych oraz zakwalifikowanie czynu jako nienoszącego znamion przestępstwa. Stany wyjątkowe, we łbach się poprzewracało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 marca 2019 o 21:46

A asdur
+4 / 6

@bobycob: nie wiem o jakim umorzeniu i prawilności piszesz. Mi chodzi o to, ze nie mierzymy siebie tą samą miarą. jesteśmy krytyczni wobec siebie, a przymykamy oko jak coś sie dzieje na "zachodzie" bo przeciez tam zawsze lepiej. U nas byla afera 3 tygodnie w mediach o race na pokojowym marszu niepodleglosci bo taka u nas niepraworządność. We Francji trwają regularne walki i każdy mówi: przecież to normalne, wartości europejskie, tolerancja i takie mydlenie oczu.
Nie, mityczny "zachód" nie ma wcale najlepszej wersji demokracji, może i u nas też nie ma, ale przynajmniej u nas ludzie nie umierają z rąk policji na manifestacjach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GunMeat
+21 / 29

Żeby tylko o podpalenie samochodu tu chodziło ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lukson997
+8 / 20

No pięknie zaorał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar auto1
+22 / 40

Przecz z eurokomuną bo u nas będzie tak samo. Najbogatsze i najlepsze państwa na świecie zostały zrównane do poziomu Afryki pod względem bezpieczeństwa przez lewackich fundamentalistów - szaleńców.
Jak ktośzagłosuje za Biedroniami itp ma problem z głową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar auto1
+11 / 27

@zaymoon ci to tam protestuja to "neoliberalnego kapitalizmu" na oczy nie widzieli :D to raz
dwa - wypadki drogowe to nie terroryzm i destrukcyjne multikulti

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+3 / 5

@auto1
Protestują bo Macron porozdawał korporacjom i oligarchii ulg podatkowych, prowadził politykę rozdawnictwa dla bogatych pasożytów i to się Francuzom nie spodobało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+1 / 3

@auto1
Na manifestacjach nie, co innego na komisariatach.
Zaczekaj parę lat i być może (czego nie życzę) wyjdą na ulicę protestować przeciw odebraniu socjalu, pomimo, że stan gospodarki do tego zmusza. Inaczej wygląda demonstracja ku obronie praw, inaczej gdy naród walczy o "swoje".
Świnie rzucane na asfalt to nic innego jak wzorowanie się na protestach m. in. z Francji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+10 / 12

@zaymoon A jeżeli się nie zgadzają i protestują jak chociażby nauczyciele to jest na nich wielka nagonka ludu, jak to oni przesadzają bo przecież jak można żądać więcej za to że pracują 4h dziennie!*
Walczą we francji i nic z tego oprócz ofiar i burdelu jak narazie nie mają. U nas się nie protestuje bo od razu się znajdą fanatycy hejtu.

*wiem że nauczyciele pracują więcej z własnych obserwacji, ale chętnie wykorzystuje przykład tego jak ktoś mi próbował wmówić iż pracują 4h dziennie, mają pełno wolnych dni i jeszcze zrzucają na biedne dzieciaki zadania domowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gosc101
+10 / 16

Nauczyciele oczywiście powinni godziwie zarabiać gdyż edukacja to powinien być wysokiej jakości dział publiczny. Jednakże: Gdy nauczyciele grożą, że nie przepuszczą uczniów do następnych klas to jest żałosne. Co następne lekarze pozwolą pacjentom umierać bo będą się domagali podwyżek. Pominę już milczeniem, że PO teraz mówi, że spokojnie można znaleźć pieniądze na 1000 zł podwyżki a jeszcze 5 lat temu twierdzili, że nauczycielom podwyżki się po prostu nie należą. Populizm straszny.

Co do Francji, ktoś mógłby się zastanowić, czy podnoszenie podatków by finansować programy socjalne to liberalny kapitalims, czy może socjaldemokracja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 marca 2019 o 17:58

P Plaskaflaszka
+4 / 8

@gosc101 ja się tylko zastanawiam, który idiota stwierdził że uczniów się nie przepuści. Ludzie, ja rozumiem że można chcieć podwyżek, ale z perspektywy ucznia który ma rodziców za nauczycieli to jakiś absurd. I że co niby zrobią? Będą siedzieć całe wakacje wypełniając kwity na jakij mocy dany uczeń nie przeszedł do kolejnej klasy? Bo nie ma czegoś taiego jak widzi mi się nauczyciela. Na takie sprawy znajdzie sie zawsze jakiś artykuł i po sprawie, pa pa głupie groźby.

Co prawda, podobno jest to jakie takie zagranie psychologiczne- rząd czeka aż się trochę uciszy i się z nauczycielami może dogada na spokojnie, bo jakby po prostu dał tą forsę to zamiast pracować, dosłownie wszyscy by prostestowali, bo im się należy. Nie to że się nie należy, po prostu to chyba nie najlepsze by nagle wszyscy mieli strajk, o względach politycznych nawet nie wspomnę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 4

@Plaskaflaszka Jeżeli chodzi o nauczycieli, jest to jedyna grupa zawodowa której strajk bym poparł, ale nie gdy oni chcą strajkować w terminie kiedy dzieciaki mają egzaminy.
Co do promocji do następnej klasy, nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś jeżeli nie podchodziło się do egzaminu to nie dostawało się promocji, a ciężko żeby egzamin odbył się ze strajkującymi nauczycielami.

Jeżeli chodzi o protesty, rząd nie musi nic robić, już i tak coraz więcej grup strajkuje bo "solidarność" i wszelkie związki zawodowe poczuły że mają władzę w garści.
Wszystko przez to że obecny rząd zakaz handlu robił pod "solidarność", górnikom sypnął kasy, jest rozdawnictwo a rząd mówi że ma pieniądze. To wpływa na ilość strajków.
Jednak jak wspomniałem, nauczyciele to jedyna grupa która bym poparł, ale też spójrzmy prawdzie prosto w oczy. Na rynku pracy jest za dużo nauczycieli to i zarobki są niskie, wszystko dzięki temu że rocznie szkoli się więcej nauczycieli niż jest ich potrzebnych.

Co do samych strajków? Będzie ich więcej, nie mniej. Rząd twierdzi że ma pieniądze chociaż ich fizycznie nie ma, rozdaje na prawo i lewo.
Jeżeli chodzi o czas pracy, z nauczycielami jest pewnie podobnie jak z górnikami. Górnicy "pracują" 8 godzin, chociaż tak naprawdę pracują ok. 4-5 godzin. Ale to i tak jest dobry wynik jak przepracują 5 godzin.

Sam strajk nauczycieli wygląda na szczęście nieco bardziej kulturalnie niż to co odstawiają rolnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+3 / 3

@yankers
Jezeli mowa o egzaminach, to nie rozumiem zbytnio co to ma do testów. Nauczyciele strajkują 8 kwietnia, gimnazjalne egzaminy są od 10 a 8-klasistów od 15...
Jeżeli ogółem mowa o grupach zawodowych to nie jestem bardzo zorientowana. Osobiście popieram nauczycieli bo po prostu znam ich warunki, przynajmniej jeżeli mowa o zachowaniu dzieci z podstawówek i realia tych w technikum, no i też trochę pielęgniarki bo nie wyobrażam sobie bym dała radę ogarniać w szpitalach tylu różnych ludzi...

Nie wiem czy rząd kase ma czy nie. Ostatecznie zawsze się jakąś znajdzie, ale wiadomo, przecież nie każdemu się to podoba więc od razu skandal, bo czemu ktoś ma z podatków opłacać jakiegoś nauczyciela skoro nie ma dzieci i tak dalej...

I hej! Z perspektywy ucznia, im mniej lekcji tym lepiej XD niech strajkują! XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
-1 / 5

@zaymoon
Poczekasz zobaczysz polską Grecję w sosie PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+3 / 3

@bobycob
Może i tak być, polityka niskich podatków, masowych zwolnień z podatków dla bogaczy prowadzi właśnie do tego co stało sie z Grecją!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+2 / 10

@zaymoon i co mają realne zabójstwa do gwałtów, włamań, niebezpieczeństwa na tych wszystkich pokazówkach itd? Co to ma do polityki? Bo z tego co wiem kary śmierci się w Europie nie stosuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B boooooomber
+4 / 10

@zaymoon Najszczęśliwszy kraj na świecie (Finlandia) i chyba niewiele gorsza w tych rankingach Szwecja w tej samej kategorii co Polska? Podobnie Belgia - serce UE. A może jednak nie jesteśmy tak złym krajem jak się niektórym wydaje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wladek1
+4 / 8

świetne :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+2 / 4

W UK spokojnie, tylko biednie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+2 / 2

@DexterHollandRulez
Akurat w czasach carskiej Rosji Zachód naprawdę był zgniły i popełniał morze zbrodni na całym świecie, tyle że carska Rosja to wtedy pod ten Zachód się podczepiała. Zgniłym Zachodem straszył ZSRR, ale też raczej ich imperialną polityką międzynarodową, a nie tym jak mają wewnętrznie poukładane państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+3 / 5

@zaymoon Zależy za którego cara... Określenie 'zgniły Zachód' to oczywiście są czasy ZSRR, i nie mówię że taki Piotr Wielki nie próbował się na ten Zachód otwierać, ale straszenie w Rosji moralnym upadkiem i 'toksycznością' Zachodnich wzorców jest znacznie starsze niż komunizm...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PanTalonik2
+5 / 17

Wysłać oddziały naszych KODomitów do Paryża, bo cos ostatnio się rozleniwili xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
-2 / 6

@PanTalonik2 Wraz z lotnymi brygadami gazetypolskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rododendron90
+7 / 17

A ja tam się cieszę że na codzień nie mam do czynienia z gejami, tęczusiami na każdym skrzyżowaniu, Biedroniami, transami, zoofilami, arabami, urofilami, koprofilami i innymi tego typu. Nie jest mi to do niczego potrzebne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+7 / 9

@bobycob Wystarczy że ze mną pracuje paru Francuzow z Paryża i wiez mi jakie filmiki mi pokazują i to co robi Policja to nie są bajki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
-4 / 6

@Saerion85
Puszczają Ci fragmenty 13 dzielnicy? :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saerion85
+3 / 3

@bobycob tak nowe wydanie z udziałem ich rodzin i przyjaciol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 marca 2019 o 6:57

H HieronimaLucinda
+2 / 6

Ej, jakie kilkanascie osob zginelo w protestach zoltych kamizelek? Cos mnie ominelo? Mozna prosic o oficjalne dane, czy tez moze nie dowiem sie prawdy, bo rząd ukrywa te straszne statystyki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tedi28
+3 / 5

banda degeneratow sponsorowanych przez sorosa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+4 / 6

Turcy ? Arabowie ? Zandberg ? Biedroń ?
I nic....
Ale "Kijoski" i "Matełusz".... panie, widać na kilometr, gdzie panu żółć wyłazi. I to najniższego sortu - co to namawia do przekręcania nazwisk, takie tanie wycieczki osobiste dla niewyrośniętych intelektualnie.
Nawiazem mówiąc - "tak, że" to nie "także". Na tej samej zasadzie, co przynajmniej i bynajmniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Billy_Shears
0 / 0

Zachciało im się wpuszcania imigrantów, to teraz mają. Oczywiście imigrant imigrantowi nierówny, ale jedyna rzecz, z której się cieszę jeśli chodzi o nasz rząd, to nieustępliwość w kwestii imigrantów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem