Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
327 345
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Fragglesik
+4 / 6

No i? Mahomet, którego nakazy są istotą walki Islamu ze wszystkimi, też to zrobił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
0 / 2

@Fragglesik Islam wywodzi się z judaizmu i chrześcijaństwa. Treści, jak twierdził, przekazywał mu anioł Gabriel. Pewne aspekty są związane z samą wolą przetrwania islamu, który był dość popularny i atrakcyjny w swojej pierwotnej formie, co nie podobało się kurajszytom oraz żydom. Zdobywał wyznawców co zagrażało judaizmowi i chrześcijaństwu. Początkowo próbował zjednoczyć żydów i muzułmanów w Medynie, niestety żydzi wymordowali część muzułmanów i kolejną część wygonili z ów miasta. Może się to wydać abstrakcją ale islam w swojej pierwotnej formie był faktycznie religią pokojową. Jego nauki były zmieniane wraz ze wzrostem ataków plemion pogańskich, żydowskich jak i późniejszych wypraw krzyżowych, przez które dla radykałów muzułmańskich biały człowiek jest krzyżowcem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2019 o 16:21

Q Quant
-1 / 1

@Meroller - no nie opowiadaj, że święta wojna i nakaz obcinania głów innowiercom zostały dodane wraz ze wzrostem ataków na muzułmanów. Owszem, na przestrzeni wieków do nauk Mahometa dodano mnóstwo rzeczy i interpretacji, ale akurat to, co popycha muzułmanów do mordowania, było w tej religii od samego początku. Co więcej, koncepcja dżihadu była bardzo potrzebna samemu Mahometowi i można powiedzieć, że od tego właśnie zaczął tworzenie islamu. Nowa religia miała mu zapewnić władzę i zdolność do stosowania siły na dużą skalę. To te pokojowe przykazania wymyślił później.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
+1 / 1

@Quant Jak już pisałem, islam wywodzi się z judaizmu i chrześcijaństwa. Opiera się po części o ST, a tam treści związane z mordowaniem niewiernych znajdziesz, więc niczego nie pominąłem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L login999
+2 / 4

A po nóż to jak poszła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+5 / 5

@login999 Może to kumochi - zabójczyni ninja, muszą mieć jakieś zabawki przy sobie.......:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joonie
+2 / 2

kunoichi jak już :D Poza tym w pewnych wiekach normą było noszenie przy sobie broni (np. tanto) do obrony lub (jak ktoś wspomniał) w razie konieczności do popełnienia samobojstwa, gdy sytuacja tego wymagała. Kobiety z wyższych rodów podobnie. Np. w erze sengoku (nie jestem pewna co do nazwy, mam na myśli ten okres, kiedy żył Oda Nobunaga i który zakończył się rozpoczęciem shogunatu Tokugawa) Japonia była bardzo skonfliktowana i daimyo rożnych prowincji walczyli między sobą, więc członkowie rodzin szlacheckich byli uczeni jak popełniać samobójstwo (tzw jigai) w przypadku gdy, np. zamek został podbity przez przeciwnika. Zachowały się zapiski, że po wejściu do takiego zamku znajowano tylko trupy krewnych, a służba pouciekała.
Ale rycina i samo kimono przypominają mi te z ery heian (jeśli się mylę, to proszę o poprawienie), a o wojnach tamtego okresu wiem niewiele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2019 o 14:48

C Combo2104
+14 / 14

Japońce zawsze mają ze sobą nóż w razie gdyby mieli popełnić rytualne sudoku ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+8 / 8

@Combo2104 Popełnianie sudoku. . . Moja Żona lubiła je popełniać kilka razy w tygodniu.........:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morgotheron
-1 / 1

Bez sensu nie mogła go po prostu przesunąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+1 / 1

To raczej współczesna stylizacja, a nie stara rycina. Oryginalna historia dotyczy bowiem mnicha czyli faceta. Później pomysł podpierniczyli muzułmanie tworząc historię jak to Mahomet odciął sobie rękaw drogocennej szaty aby nie obudzić swojego kota imieniem Muezza. Było to jednak oczywiste zapożyczenie z kultury chińskiej, ponieważ przypowieść o mnichu, który tak zrobił jest kilkaset lat starsza niż islam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem