Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
952 985
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M michalSFS
+28 / 32

Brzmi to dużo sensowniej od durnych tłumaczeń i teorii spiskowych polskiego Herculesa Poirota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Limak5
-2 / 14

@michalSFS Niby brzmi ale pytanie się nasuwa - dlaczego nie oddadzą wraku? Skoro wszystko wyjaśnione, skoro wszystko wiadome, czemu wrak dalej nie oddany? Żadne państwo by sobie nie pozwoliło na takie coś. No, jedno się znalazło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Houston2504
+2 / 14

@Limak5 bo sie o niego co chwila upominamy- tak jak z wizami jak ktos czegoś chce to mu tego nie dawaj od razu, ciągnij ile sie da i odpuść jak wygrasz to co do wygrania miałeś

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
+4 / 4

@michalSFS jaki kraj, taki Hercules Poirot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mluki3
0 / 8

@wrednota

Podstawowy błąd w Twoim rozumowaniu polega na tym, że stawiasz Tuska, Kopaczową czy choćby przywołanego Busha w roli pomysłodawcy i organizatora, a przede wszystkim jako ludzi którzy mają wladzę.
Otóż nie.
To wszystko to są tylko kukiełki. Nieprzypadkowo na ważne stanowiska wybiera się ludzi średnio rozgarniętych (patrz Wałęsa, Komorowski itp.). Takimi łatwiej sterować. Oni tylko wykonują rozkazy, ale ich nie wymyslają. Tusk też nie jest tu wyjątkiem - kto zapoznał się z jego nieautoryzowaną biografią, ten wie na czyim pasku chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 4

@Limak5
Napisałem tylko, że brzmi sensowniej, nie że jest to prawda absolutna.
Poznałem trochę Rosjan, wg mnie wina tkwi po części w ich mentalności, nie przyznają się. Nie tyle do zamachu, co po prostu do jakiegokolwiek zaniedbania. U nich wszystko jest najlepsze. Jak jednak było - może dowiemy się za dekady, może nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+3 / 3

@Limak5
bo im to na reke
nikt nie bierze na powaznie oskarzen rzucanych przez polska "prawice", za to masz wewnetrzny spor i wieksze podzialy w spoleczenstwie, co oslabia nasz kraj od srodka.
szczerze mowiac to mam wrazenie ze dzisiaj jest wiecej nienawisci miedzy zwolennikami po i pisu niz w latach 90 miedzy postkomuna a post solidarnoscia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
+2 / 2

@Limak5
Bo mogą. Wyobrażam sobie zadowolonego Putina który popija sobie na kremlu herbatkę i patrzy jak Polacy kłócą się i oskarżają o to dlaczego Rosjanie nie oddali wraku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artipb
+2 / 6

Rosjanie w życiu wraku nie oddadzą.Bo na 100% po 24 godzinach pobytu w naszym kraju, na wraku znajdą się cudownie dowody na wybuch.Których obecnie na wraku nie ma i chyba raczej nie było.Przyczyna katastrofy jest tylko jedna-ten i wszystkie poprzednie loty dyplomatyczne na okazjonalnie uruchamiane lotnisko-klepisko wojskowe nie powinny mieć miejsca,a jeśli już, to helikopterem,a nie pasażerskim odrzutowcem.Przysłowiowe 99 razy się udało,a za 100 niekorzystny splot wielu okoliczności sprawił, że koncertowo przydzwonili w glebę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 3

@kiraftw Latają, gdyż mają radary (), ILS, oświetlone lotnisko. To że jest ciemno nie oznacza że nic nie widać. Tylko nie widzę związku z mgłą....

"lecący z prędkością minimalną czyli 230 km/h " o tej "minimalnej prędkości" to teraz jakaś nowomowa? jadąc z prędkością 60km/h uderzając w przeszkodę i mając zapięte pasy masz 80% szans na przeżycie. Jadąc z prędkością 100km/h twoje szanse maleją do zera. mfałkwadratprzezdwa.
https://www.youtube.com/watch?v=FfEgOyQapX0
https://www.youtube.com/watch?v=LmRkPyuet_o&t=18s
A teraz pomyślmy sobie nie o 190 a o twojej "minimalnej". Minimalna to ona jest dlatego żeby samolot miał szansę unosić się w przestworzach a nie dlatego że jest mała i bezpieczna.
Popatrz sobie na drzewo i na to co stało się z tym samochodem:
https://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=150635


"nizinach siedzi w dole " - nie wiem, pogadaj z pilotem jaka który stał na płycie lotniska i o całej reszcie która tą mgłę widziała. Z czym ty chcesz dyskutować?


"bo wg twojego wykresu mamy dół aż 60 metrów " wg mojego wykresu jest napisane 11m. Nie jest to dużo jednakowoż nie bardzo daje możliwość wylądowania. Szczególnie jeżeli do tego schodzi się za ostro. I gdzieś po drodze traci się skrzydło.

"że za dużo w tej całej katastrofie jest różnych "ale" " w twojej główce i Macierewicza. pytanie jest tylko jedno: co powiedział Jarosław że postanowili wylądować za każdą cenę. Szczególnie że precedens już mieli w Gruzji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
0 / 4

@rdaneel Nie ma sensu dyskutować skoro jak byk na Twoim wykresie mamy spory dół 60m Ty piszesz, że takiego dołu nie ma, nie widzisz różnicy w sile samochodu, który waży 1.5 tony, a samolotem ważącym 60 ton. Tutaj jak już lepszym porównaniem byłby tir, który nie rozpada się jak bolid bo takim wjeździe. Może mi zaraz napiszesz, że samolot ten chciał lądować niczym helikopter, tylko w złym miejscu. Na koniec do wszystkich przekonanych w słuszność raportu Milera, odwróćcie sytuacje i wyobraźcie sobie, że to ruski samolot z całą świtą rozbija się na terenie Polski, albo amerykański, albo jakikolwiek inny i oddają nam całe śledztwo bo nam ufają, a my myjemy ten wrak pierzemy fotele i tak prawie dekadę leży gdzieś na polu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Limak5
+1 / 1

@michalSFS Czy ja pisałem coś o prawdzie, ja tylko pytam, bo prawdą jest to, że wrak dalej jest u ruskich jakby to była ich własność. Jakby ruski samolot się u nas rozbił wrak byłby u nich w przeciągu roku, a tu taka szopka :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+4 / 4

@kiraftw "Nie ma sensu dyskutować skoro jak byk na Twoim wykresie mamy spory dół 60m Ty piszesz, że takiego dołu nie ma," - a no przepraszam, przegłębienie 60, walnęli w brzozę 11m poniżej poziomu lotniska, co wg ciebie tu się nie zgadza nie licząc tego że potwierdza wszystkie zastrzeżenia co do błędnego użycia radiowysokościomierza?


"nie widzisz różnicy w sile samochodu, który waży 1.5 tony, a samolotem ważącym 60 ton. Tutaj jak już lepszym porównaniem byłby tir," oznacza to że z większą energią przywali w drzewo. Nie pomożu mu to, ale proszę bardzo: http://spottedlublin.pl/wp-content/uploads/2018/08/68-132327.jpg A fakt jest taki że samolot uderzył z waszą "minimalną" szybkością skrzydłem o drzewo. Jak wygląda metalowa konstrukcja przy uderzeniu w drzewo widać.


"który nie rozpada się jak bolid bo takim wjeździe". Jasne

"Może mi zaraz napiszesz, że samolot ten chciał lądować niczym helikopter, tylko w złym miejscu." Zapewne nie odróżniasz jednego od drugiego. Bełkoczesz.

I w d... mam twoje wyobrażenia skoro fakty są jak wyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
-2 / 2

@rdaneel
Skoro tak bardzo lubisz zdjęcia to na pierwszy ogień katastrofa samolotu Tu-204-100, podobnego samolotu do tego ze smoleńska:

Inna sprawa, skoro samolot, a raczej jego pilot postanowił odbić w górę to musiał przyspieszyć inaczej poniżej prędkości minimalnej nie miało by to sensu bo wtedy musiałby wybrać lądowanie awaryjne na to wskazuje logika, chyba, że pilot popełnił tak głupi błąd w co ciężej mi uwierzyć bo do Dęblina ciężej się dostać niż odebranie legitymacji poselskiej. Musisz mieć świadomość, że samolot to nie bolid i w razie katastrofy jego konstrukcja ma być w miarę cała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2019 o 20:27

avatar kiraftw
-1 / 1

@rdaneel

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2019 o 20:36

avatar kiraftw
-1 / 1

@rdaneel
ttp://demotywatory.pl/uploads/comments/8110/81104630fc6460408270eaabf12d8f1f.jpeg
Generalnie zdjęć jest bardzo dużo małe samoloty/awionetki to się na drzewach zatrzymują. To nie jest tak, że ja sobie rękę daję uciąć, że to był zamach, tylko taka katastrofa jest mało prawdopodobna bo skoro ten samolot rozpadł się na tyle części, że nic z niego nie zostało, z pasażerów nic nie zostało to musiał, zapier*****ć, a tego typu samolot to nie myśliwiec bojowy co w kilka sekund osiąga swoje maksimum, ale wtedy te drzewa są dla niego jak patyki i nie powinien nawet odczuć ściecia pancernej brzozy, natomiast jeśli prędkość była niska to powinien awaryjnie wylądować, a już na pewno by się tak nie rozpadł. Tak jak pisałem już w pierwszym komentarzu, gdyby zacząć odtwarzać przebieg katastrofy w tym terenie, to by tysiąc samolotów można by i rozbić i żaden pewnie nie zaliczyłby takiej kraksy.
Teraz wikipedia: W marcu 2012 roku grupa 18 naukowców Uniwersytetu Warszawskiego skrytykowała w liście otwartym dotychczasowe badania katastrofy (nieprzedstawienie wyników badań kinematycznych i laboratoryjnych, ogłaszanie domniemań, według sygnatariuszy listu „nawet bez żadnych podstaw”) i poinformowała, że „grupa inicjatywna profesorów mechaniki i fizyki z całej Polski poszukuje jak najszerszego poparcia profesorów i doktorów habilitowanych z zakresu nauk technicznych i ścisłych w celu intensyfikacji badania katastrofy metodami naukowymi”.
Polacy za wyliczenia laboratoryjne zabrali się dopiero 2.5 roku po katastrofie, a te niestety nie zgadzały się z raportem MAK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2019 o 20:48

R rdaneel
+4 / 4

@kiraftw

"Skoro tak bardzo lubisz zdjęcia to na pierwszy ogień katastrofa samolotu Tu-204-100, podobnego samolotu do tego ze smoleńska " - nie wiem, rżniesz głupa czy jak? W czym to ma być podobne i do czego?
Do ponad półmetrowiej średnicy pnia brzozy w smoleńsku?

https://ocdn.eu/images/pulscms/ODI7MDA_/d22329494a1ee910a795c46289a64dbf.jpg

Czy wam tam Macierewicz łby pootwierał i trocin z nawozem napchał do środka?
Naprawdę nie widzicie różnicy w skali problemu? Nie wiem jak przyjdzie ci zawiesić worek dla bujania dla dzieci pod sufitem to weźmiesz jakiś 4mm haczyk po co za różnica 4 czy 12mm?

W czym to ma być podobne? W tym że jeden samolot przyziemił w młodniku a drugi postanowił stracić pół skrzydła i wykonać beczkę? W tym że jak Kowalski przewróci się na chodniku to jak ja zwalę się ze schodów i a na koniec przywalę łbem w krawężnik to to prawie to samo?


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+4 / 4

@kiraftw "Generalnie zdjęć jest bardzo dużo małe samoloty/awionetki" no k.... nie wierzę... Po co mi zdjęcie wraku Cataliny wrośniętego w las? Aaaa, to może dowód na to że można wylądować pionowo w lesie? Znaczy się wyląduję a za pół wieku jak drzewami obrośnie to dzieciom pokażę? To z raportu Macierewicza?


"ale wtedy te drzewa są dla niego jak patyki i nie powinien nawet odczuć ściecia pancernej brzozy" A Audi którego co chwila pokazuję nie powinien odczuć drzewa... No tyle że się rozpadł. Rozumiem że gdyby ciężarówka którą podlinkowałem (pierwsze z brzegu zdjęcie) jechała szybciej to by też ścięła to drzewo i nawet go nie zauważyła? To jest nowe ciekawe ujęcie i cenny wkład w bezpieczeństwo na drodze. Jak stracisz panowanie nad samochodem to przyśpiesz, wtedy będzie bezpieczniej?
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/LMmktkpTURBXy80NTE3YWE3YjM0NzE4MjIxZTk1YmVlODI1NDMxM2QwMS5qcGeRkwIAzQHk
Rozumiem że gdyby ten autobus jechał takie 230 km/h to przeciąłby to drzewo jak zapałkę?


"gdyby zacząć odtwarzać " - wobec powyższych twoje wiary i przeczucia są, oględnie rzecz ujmując, mało przekonujące....


"W marcu 2012 roku grupa 18 naukowców Uniwersytetu Warszawskiego " mamy dzięki Bogu 2019. Wrak miał być odzyskany, katastrofa wyjaśniona. Ostatni ekspert Maciory, Binienda odleciał zdaje się w łapówkarskiej kompromitacji (choć co do zasady uważam że pownniśmy brać UH-60).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
-3 / 3

@rdaneel Chyba już nawet nie czytasz co w rzucam i piszę. I merytorzyczność dyskusji nie ma kompletnie sensu bo mogę w kleić początek taki sam względem ciebie: Czy wam tam TVN łby pootwierał i trocin z nawozem napchał do środka? Naprawdę nie widzicie różnicy w skali problemu?
Masz prawo wierzyć w co chcesz, że samolot dosłownie kilka metrów nad ziemią ścina brzozę a potem kilkadziesiąt metrów dalej robi obrót o 180 stopni i się rozpada w drzazgi. To brzmi bardzo prawdziwie, tak jak to, że wrak tam leży już od 9 lat, wyczyszczony z wypranymi siedzeniami, z całkowitym oddaniem śledztwa, kłamstwami Kopaczowej, że osobiście pilnowała ekshumacji i "w 100% zidentyfikowano ciała" świetnie jej się współpracowało ze stroną rosyjską, masą dziwnych seryjnych samobójców, z tym kto politycznie objął władze absolutną nad Polską (kto wymieniał sędziów jak chciał i nikt wtedy nie krzyczał KONSTYTUCJA!!!). Jako tako żyjemy w wolnym kraju i masz prawo wierzyć w co chcesz i na tym zakończę bo dyskusja nie ma sensu już od dłuższego czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@kiraftw "Chyba już nawet nie czytasz " - przesłałeś obrazek Cataliny czy nie? Jeżeli to czytasz odpowiedz...

"merytorzyczność dyskusji" już abstrahując od literówki, wiesz w ogóle co to znaczy?


"Masz prawo wierzyć w co chcesz, że samolot dosłownie kilka metrów nad ziemią ścina brzozę "
Mniej więcej tak?
https://youtu.be/3hSQQoUESZQ?t=132

Szczerze nawet nie wiem czy to jest film pro- czy anty- zamachowy, idea wydaje się właśnie taka.


"bo dyskusja nie ma sensu już od dłuższego czasu" miałkość twoich wypowiedzi jest porażająca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
-2 / 2


@rdaneel Nie wiem, czy wiesz, ale rów w które się wjeżdżasz wytłumiają siłę, inna sprawa, że odruchem jest w takiej chwili jest wdepnięcie hamulca. Co do awionetek wpisz sobie w googlea wypadek awionetki w Ustrzykach Dolnych. Inna sprawa, że tir i autobus ma inny rozkład siły w trakcie uderzenia a inny ma skrzydło samolotu, tak jak pisałem wcześniej dalsza dyskusja nie ma kompletnie sensu. W mojej opinii jesteś po prostu ignorantem, który w jednym zdjęciu widzi, że normalnym jest, że jedno drzewo rozwala w drzazgi 60 tony (plus minus) samolot, natomiast co jest naturalne, gdy samolot ląduje w lesie o masie już około 80 ton może stworzyć lej i nie ma w tym nic dziwnego.


Edit, a co do Twojego zdjęcią to ręce mi opadają stary autosan (z silnikiem z tyłu, masą góra 10 ton (to nie ma szans przetrwać) wjeżdżający w dęba o średnicy 1m, (z takich drzew robiono belki nośne na zamkach bo może nie wiesz, natomiast nie słyszałem, żeby robiono takie belki z brzozy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2019 o 22:27

R rdaneel
+2 / 2

@kiraftw

W d... sobie wsadź wypadek w ustrzykach dolnych... Co z Cataliną ? podobno to ja nie czytam?

"że tir i autobus ma inny rozkład siły w trakcie uderzenia a inny ma skrzydło samolotu, " nie że mają inny rozkład tylko że przy 230 uderzenie rozerwie samolot - bądź zetnie skrzydło. Co też się stało..

"to ręce mi opadają stary autosan (z silnikiem z tyłu, masą góra 10 ton (to nie ma szans przetrwać) wjeżdżający w dęba o średnicy 1m" a no popatrz, to jednak dochodzisz do wniosku że średnica ma jednak jakieś znaczenie? Czynisz postępy mój drogi Watsonie.... Domniemuję że chwilowo o ciężarówce jednak nie porozmawiamy? Jak myślisz, czy przy 220 ścięłaby to drzewo czy nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
-4 / 6

Haha i to ja niby skacze do gardła. Nie twierdze na 100%, że zamach był, ale uważam za bardzo mało prawdopodobne by na terenie płaskim jak naleśnik z kilkoma drzewami dookoła bo to żaden las, doszło do takiej katastrofy. Mam nadzieje, że zadałeś sobie choć odrobinę trudu i obejrzałeś w necie jak ten teren wygląda? To trochę jak na pustym parkingu, rozwalić samochód, że nadaje się tylko do kasacji, w teorii możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne. I jeszcze bardzo istotna sprawa, chcesz mi powiedzieć, że ruskie wyczyściły wrak, fotele wyprali też tylko po to by siać zamęt w Polsce? Tutaj problem jest zupełnie inny, co kiedy by udowodniono czarno na białym, że to zamach? Ponadto dwie główne opcje polityczne zbijają na tym niezły kapitał. Podstawowa zasada: "dziel i rządź", ale pewnie zaraz napiszesz, że skacze ci do gardła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+2 / 4

@kiraftw
https://gazetagazeta.com/wp-content/uploads/2012/08/Ostatnie-sekundy-710x473.jpg
Ale co tam, autostopem na Kołymę, obrót niemożliwy, ziemia płaska a drzew nie było, tylko jedno...

Samolot 400m od pasa startowego znajduje się 10m poniżej pasa startowego. Traci końcówkę skrzydła z lotką w momencie kiedu powinien jakoś doczołgać się do pasa który znajduje się WYŻEJ.
Czego z tego zdania nie rozumiesz?

Cyt: "Lotki: najpotrzebniejsze spośród narzędzi pozwalających wybronić się przed dominacją przyciągania ziemskiego. Lotki pozwalają sterować samolotem w płaszczyźnie poprzecznej i są sprzętem do tego stopnia elementarnym, że utrata kontroli nad nimi, która zdarza się w walce jest równie bolesna co utrata obu nóg i tego co mamy pomiędzy nimi" (http://kg200.il2forum.pl/main/index.htm)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
-2 / 4

@rdaneel W takim razie samoloty w nocy nie latają bo zbyt niebezpieczne? Inna sprawa dam Ci linka może mi pokazesz to miejsce na zdjęciu satelitarnym. Rozumiem, że normalnym jest ze samolot ważący 60 ton i lecący z prędkością minimalną czyli 230 km/h traci skrzydło?https://www.google.com/maps/@54.8263469,32.0095018,7190m/data=!3m1!1e3
Chciałbym zobaczyć to miejsce bo wg twojego wykresu mamy dół aż 60 metrów poniżej tego lotniska. I tutaj wystarczy podstawowa wiedza z survivalu (a taką akurat mam), że już ta mityczna mgła na nizinach siedzi w dole a nie na wzniesieniach, chyba, że to chumura to wtedy siedzi na wzniesieniu, ale zdaje się, że wtedy do nawigacji na wojskowych lotniskach rozpala się po prostu ognisko). Chodzi mi o to, że za dużo w tej całej katastrofie jest różnych "ale" i oddanie raportu na sam początek ruskim było błędem, ale z punktu widzenia polityków dobrą taktyką, bo obojętnie czy był to zamach czy nie, można tym budować kapitał polityczny, a gdyby czarno na białym okazało się, że był to zamach to ja tam nie zamierzam ginąć na woje z Putinem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 kwietnia 2019 o 23:55

R rdaneel
+2 / 2

@kiraftw ...a wydawało mi się że odpowiadałem:
"W takim razie samoloty w nocy nie latają bo zbyt niebezpieczne" - latają gdyż mają radary, ILS a w nocy jednak coś widać szczególnie jak są oświetlone lotniska...

"normalnym jest ze samolot ważący 60 ton i lecący z prędkością minimalną czyli 230 km/h "
prędkość 230 to minimalna żeby ten samolot utrzymał się w powietrzu a nie że to jest mała prędkość:
https://www.youtube.com/watch?v=FfEgOyQapX0&t=20s
https://www.youtube.com/watch?v=LmRkPyuet_o&t=19s
emfałkwadratprzezdwa!!

"I tutaj wystarczy podstawowa wiedza z survivalu (a taką akurat mam), że już ta mityczna mgła na nizinach siedzi w dole " czy ty możesz mi do cholery powiedzieć o czym ty bredzisz? Może porozmawiasz na ten temat z osobami które raportowały mgłę, z pilotem Jak-40 który mówił o tej mgle stojąc na płycie lotniska, z prognozami które o tej mgle pisały? Kłócisz się z faktami?

"że za dużo w tej całej katastrofie jest różnych "ale" " - gdzie ty tu widzisz jakieś "ale"? Gdzie jest zapis ostatniej rozmowy Kaczyńskich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrednota
+13 / 17

@mstapor Dowody czego posprzatali? Czlowieku co ty brales? Kopacz od rzucania kamieniami w dinozaury jest wedlug Ciebie na tyle inteligentna zeby takie cos zorganizowac? Moze z Kononowiczem to zorganizowala albo kosmitami od Walesy? Widziales kiedys wywiad z Tuskiem? Powaznie uwazasz ze ci ludzie to potrafia takie cos zorganizowac? Serio serio? Tak jak podejrzewano Busha najglupszego w historii prezydenta USA o zorganizowanie zamachu na WTC. Jak widac spiskowe teorie dziejow maja sie dobrze rowniez i u nas. W zyciu najeczesciej okazuje sie jedno - ze to glupota i niekompetencja sa przyczyna wiekszosci nieszczesc. Zobacz jak u nas BOR jezdzi a potem dorabiaj teorie do wypadkow lotniczych. Mnie to dziwi raczej ze wiecej ich jeszcze nie bylo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+11 / 15

@mstapor "Bardzo ładny tekst, jednak łyżka dziegciu do tej beczki miodku" mianowicie ja wierzę w zamach i wszystkie twarde dowody skutecznie zignoruję bo przecież "winą Tuska i Kopaczowej" jest to że Lech nie był w stanie o odpowiedniej porze zwlec się z łózka i wystartować o czasie.

Winą Tuska jest że nad Smoleńskiem była mgła o której wiedziano w momencie startu, lotu i lądowania. O czym informował pilot Jak-40.

Winą kopaczowej jest że pilot leciał na radiowysokościomierzu chociaż na podejściu TEREN ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ lotniska.,

No ale "to żargonem pilota". Ważne że "zdrada stanu".

Jedno k... pytanie: gdzie jest ostatnia rozmowa Jarka z Lechem która doprowadziła do morderstwa 100 osób?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Limak5
-3 / 3

@wrednota ej ej, ale wiesz co to znaczy "teorie spiskowe" :D Teorie spiskowe, to zakładanie, że ludzie (nie wszyscy, tylko jakaś część) działa na szkodę innych. Czyli skoro nie ma teorii spiskowych, wszyscy ludzie są dobrzy. No a jak niestety wiemy, tak nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrednota
+2 / 2

@Limak5 Za grosz logiki w Twoim poscie. Jezeli nie ma teorii spiskowych to nie znaczy ze nie ma spiskow. Jezeli nie ma spiskow nadal moga istniec teorie spiskowe. Kiedys logika byla obowiazkowa. Dzis to pisza nawet nie mysla co. Zanim zaczniesz pouczac przeczytaj co napisales tak ze dwa razy. Twierdzic ze jest gdzies spisek latwo. Podac kto do tego spisku nalezy juz gorzej. Zwlaszcza jak nie ma ten spisek dowodow. Podaje sie wiec zwykle politykow i ludzi u wladzy. Tylko czemu zawsze najglupszych? Ja nadal uwazam ze glowna przyczyna wieksosci nieszczesc to przypadek, powszechna glupota i niekompetencja. Ludzi inteligentych nie jest wcale tak wielu jak wyglada to w amerykanskich filmach, nie ma sterujacych swiatem organizacji. Jest chciwosci glupota i bezmyslna rzadza wladzy. Moze kiedys cos ciekawego wyjasni sie w tej sprawie, a moze i nie. Poki co rzucanie posadzen pod czyims adresem publicznie i bez dowodow na to podchodzi pod paragraf.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+7 / 11

Bardzo mądre słowa. A tak poza tym, gdy bada się kto stoi za śmiercią danej osoby pierwszym podejrzanym jest zawsze ten, kto najbardziej zyskał na danym zgonie. I w 99 % się to sprawdza. A kto zyskał najwięcej po śmierci Lecha? Jarek i jego ekipa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rainboweyes80
-2 / 4

@profix3 a kto najwięcej zyskał na śmierci Adamowicza? Można tak odbijać piłeczkę ile wlezie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+4 / 6

rainboweyes80 Na jego śmierci to chyba nikt nie zyskał, zabił go człowiek chory psychicznie i tyle. Nie jestem z Gdańska nie wiem jakie tam układy wygrywają. Ale jeśli faktycznie ktoś wypłynął na tej śmierci, to jest to mikroświat, nie mający wpływu na ogólną politykę w Polsce. Do śmierci 96 ludzi (jak wyżej wykazano) doprowadziła polityka braci K. A gdyby nie ta tragedia na fali której Jarek rozwinął skrzydła nie było by już pewnie pisu, albo byliby w zupełnie innej formie. Nie było by w obecnej Polsce takiego socjalnego rozpasania, które bezpośrednio zagraża finansom moim i mojej rodziny. Każdy logicznie myślący człowiek dojdzie do tych samych wniosków.
PS Adamowicz umarł i nie ma komisji, kolejnych miesięcznic, wiecy politycznych itp itd, więc raczej nikt nie czerpie "zysków" z jego śmierci, z Jarkiem i jego kumplami jest zupełnie inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2019 o 0:07

V Vonhenryrejluka
+9 / 9

A może, patrząc z perspektywy lat należy zadać sobie pytanie ,,kto tak naprawdę skorzystał na katastrofie smoleńskiej? kto odniósł ogromny sukces w polityce? kto nigdy by nie osiągnął tego co ma i kim jest gdyby nie śmierć Lecha Kaczyńskiego? kto w tamtych czasach dałby radę ,,technicznie" zmontować coś takiego przy pomocy służb? odpowiedzcie sobie na te wszystkie pytania a cały dzisiejszy świecznik zapłonie pięknym blaskiem. Oni wiedzą gdzie kierować tropy bo wiedzą jak to zrobili, tylko winny się nie zgadza w ich teoriach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 kwietnia 2019 o 20:17

avatar Karzolinio
-3 / 9

Nie ma to jak wykorzystac imie zmarlego, szkoda ze jego opisy staly sie slynne dopiero po smierci. I oczywiscie pod cala krytyką.
Po pierwsze kazdy samolot jest wyposazony w awionike ktora pozwala wyladowac bez zadnej widocznosci. Piloci nawet z zbita szyba lądowali. A wiecie dlaczego? Bo nie ma pilota amatora jak to opisuje artykuł. No chyba ze na motolotni.
Po drugie samolotom braknie paliwa tylko w filmach. Samoloty sa zawsze kierowane na najblizsze lotniska i tak tez jest szykowane paliwo. W sytuacji awaryjnej jest go wiecej zeby mozna doleciec do lotniska awaryjnego.
Po trzecie. W kokpicie przy ladowaniu zawsze jest dwoch pilotow z oddzielnymi osprzetem.

Mozna podac o wiele wiecej ale nie chce sie rozpisywac. Piloci tu bledu nie popelnili. Sa rozne teorie i kazdy w rozne wierzy. Lecz zaden pilot nie zaczne ladowac 1 km przed lotniskiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+6 / 10

@Karzolinio
Po czwarte nie ma to jak kompletnie nie rozumieć tematu, przyjmować bzdury na wiarę i po raz kolejny wyważać otwarte drzwi. Ale czego spodziewać się w kraju w którym w podstawówce jest 800h religii i 100 fizyki.

Żaden samolot nie jest wyposażony w awionikę "ktora pozwala wyladowac bez zadnej widocznosci". W ILS są wyposażone lotniska. Samoloty są wyposażone w układy które są w stanie to odczytać.
"Piloci nawet z zbita szyba lądowali" - jak wyżej.

"Samoloty sa zawsze kierowane na najblizsze lotniska i tak tez jest szykowane paliwo" i o to chodzi. Było zawracać dupę i lecieć choćby na Okęcie, tylko Jarkowi po powrocie trzeba by się było tłumaczyć.

"W kokpicie przy ladowaniu zawsze jest dwoch pilotow z oddzielnymi osprzetem." To pewnie jakiś związek z tematem ma. Drugi pilot na pewno ma zapasową końcówkę skrzydła.

"Mozna podac o wiele wiecej ale nie chce sie rozpisywac" dzięki bogu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karzolinio
-2 / 4

@rdaneel
Masz zerowe pojęcie o temacie więc po co się odzywasz.
Nie znasz praw fizyki nawet nie wiesz co to jest aerodynamika i zaczniesz mi wmawiać ze występuje tylko przy samochodach jak już kiedyś mi chciał ktoś to wmówić. Więc zamilcz i się doucz. Ten kraj to też Twój więc go nie obrażaj albo stąd wyjedź

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+2 / 2

@Karzolinio "aerodynamika" nie używaj obcojęzycznych zwrotów znaczenia których nie rozumiesz. Nie powołuj się również na fizykę bo to nie jest ustęp w biblii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+5 / 9

@mluki3 "wszyscy pracownicy polskich tajnych służb nie mają wątpliwości" rozmawiałeś ze wszystkimi? Nie? To spadaj z takimi dowodami.

"Twardym dowodem mógłby być wrak samolotu" jesteś idiotą.

"Ilość hejtu, jaka niesłusznie wylała się na komisję Macierewicza" Macierewicz powinien siedzieć za kompromitującą nieudolność, sabotaż i mataczenie.

"podważ czyjąś wiarygodność, a wówczas to co mówi będzie bez znaczenia" JEŻELI było podejrzenie zamachu to nie uważasz że teorie o helu, wybuchach, magnesie, sztucznej mgle WŁAŚNIE SŁUŻYŁY DO PODWAŻANIA WIARYGODNOŚCI ZAMACHU? Pisałem o posadzeniu Maciory za sabotaż?

Czy to nie pilot Jak-40? Który lądował w Smoleńsku wbrew zaleceniom wieży? Który raportował o mgle na lotnisku? BTW. Mgła na lotnisku była: w momencie startu, lotu i lądowania. Od początku do kraksy była raportowana. Tylko dziwnym trafem przy podejściu do lądowania nie była widoczna. Pewnie przez mgłę.

Pytanie: jak to się stało że pilot podchodził do lądowania na radiowysokościomierzu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mluki3
-5 / 7

@rdaneel

"jesteś idiotą" - Ohoho, skoro TY tak napisałeś, to MUSI być prawda! W końcu jesteś internetowym ekspertem, wyrocznią i znasz się na wszystkim! A tak poważnie - taka żałosna wypowiedź źle świadczy o Twojej inteligencji. No ale czego można się było spodziewać po internetowej dyskusji? Że będzie kulturalna i merytoryczna?

Nie napisałem że wszyscy pracownicy, tylko wszyscy, z którymi rozmawiano. I nie, nie ja rozmawiałem tylko dziennikarze śledczy, którzy w takich służbach mają swoich znajomych informatorów.
Przykładowa wypowiedź jednego z takich dziennikarzy:
https://youtu.be/wnzAF6SBIzc

Wybacz, ale jakoś bardziej ufam Panu Sumlińskiemu niż jakiemuś internetowemu pseudoznawcy, któremu wydaje się że jest najmądrzejszy na świecie, czyli Tobie.

Wrak jest potrzebny - dzięki analizom wraków udało się ustalić przyczyny wielu katastrof lotniczych. Polecam wygooglować.

Odnośnie Macierewicza, to Twoja wypowiedź idealnie odzwierciedla to pranie mózgów, jakie zgotowano Polakom. Czy zapoznałeś się z ustaleniami komisji Macierewicza, czy swoją wiedzę opierasz na opisach zawartych w Wyborczej i Newsweeku? Polecam włączyć samodzielne myślenie i pewne fakty analizować samemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+1 / 5

@mluki3 "Nie napisałem że wszyscy pracownicy" napisałeś, i teraz rżniesz głupa. Mam powtórzyć swój osąd?

A teraz po polsku: wierzę w zamach bo wierzę a jak fakty temu przeczę i nie mam dowodów to wierzę w zamach i tym gorzej dla faktów.
Nagranie rozmowy Jarek-Lech powie nam 3x więcej na temat przyczyny katastrofy niż złożenie wraku w latający samolot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Karzolinio
-2 / 4

@rdaneel
Widzę że jednak głupi jesteś i pod każdym wypisujesz takie bzdury. A z głupim się nie dyskutuje bo z ciągnie Cię do swojego poziomu a potem wygra przez doświadczenie.
Jaka rozmowa, wiesz że taka była? Skąd wiesz co Ci ta rozmowa powie słyszałeś ją ? Nie wierzysz w zamach mimo tylu podpartych argumentów a twierdzisz że rozmowa rozmyje wszystko? kretyn jesteś nie masz w ogóle wiedzy żeby argumenty podważać wiec cofnij się do podstawówki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+1 / 1

@Karzolinio "Nie wierzysz w zamach mimo tylu podpartych argumentów a twierdzisz że rozmowa rozmyje wszystko" nie ma ŻADNYCH argumentów świadczących o zamachu które luźno trzymały się kupy.

"Jaka rozmowa, wiesz że taka była? Skąd wiesz co Ci ta rozmowa powie słyszałeś ją ? " Taka rozmowa się odbyła ponieważ pomimo braku widoczności podjęli próbę lądowania. Mało tego, pół godziny później mieli by już czystsze niebo. No ale pół godziny to spóźnienie na Obchody...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
+1 / 1

Podobno pilot to pisał, odniosę się więc do samych procedur i wspomnienia o Teneryfie. Kapitan linii KLM miał zgodę na lot, nie zapytał nawet o zgodę na start. Zgoda na lot rezerwuje przestrzeń w powietrzu dla maszyny szykującej się do startu, bez niej miałby spore szanse na kolizje. Dopiero ze zgodą na lot należy zapytać o zgodę na start. Drugi 747 nie wtargnął pas startowy. Zajmował go zanim Holender ustawił się na jego końcu (gdzie miał czekać, ale mu się spieszyło bo kończył się czas pracy). Brytyjski jumbo szukał swojej taxi way we mgle, nie mogąc znaleźć właściwego zjazdu wciąż był na pasie, z którego KLM postanowił wystartować SAMOWOLNIE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nearshore
+2 / 2

PanAm to byl

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
0 / 0

@nearshore mój błąd, nie będę edytować, najwyżej minus dostanę za głupią pomyłkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mcjahjah
+2 / 2

Prawdziwie HONOROWI piloci czy też kapitanowie, oddaliby życie żeby zabić chociaż 1 kłamliwego sku*wiałego polityka. Dlatego dziwię się że każdy lot polskich polityków nie kończy się katastrofą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Limak5
Jest szopka, ale główny cyrk - i pokaz małp - był po naszej stronie. Ruscy też nie są bez winny. Wg główny winny znajduje się na Wawelu, otoczony czcią i wyniesiony ponad swoje zasługi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NieLeming
-1 / 1

Nie czytam dalej. Standard Russian Propaghada. Dowody?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem