Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T thodo
+9 / 9

Nie zrobili go wczoraj. Wczoraj je opublikowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cagenicolas
+1 / 5

Jak można zrobić zdjęcie czegoś co pochłania swiatło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
+6 / 6

@Cagenicolas zasadniczo tak samo jak robisz zdjęcie "czarnemu" przedmiotowi. tyle że "czarny" (w sensie to co potocznie nazywamy czarnym) pochłania jakieś 80-90% światła. idealna czerń po prostu pochłania całe światło podobnie jak czarna dziura (z tą różnicą że nie ściąga go również do siebie, a pochłania tylko to co na nią padnie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Vantablack tu masz przykład czegoś co jest dość bliskie pojęciu ciała idealnie czarnego. nie pochłania tylko 0,035% padającego światła

edit. tak btw to zdjęcie odpowiada mniej więcej temu co widzisz oczami (nie licząc duuuuużo mniejszej rozdzielczości). aparat zasadniczo działa tak jak oko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2019 o 11:49

Q qaro1
0 / 0

@hokek
Może coś źle rozumiem, ale kolor czarny pochłania światło bo nie odbija żadnych fal widzialnych (poprawcie mnie jesli gadam głupoty), a nie z powodu super silnej grawitacji, jak czarna dziura. Więc faktycznie - jeśli czarna dziura jest kulą, to powinna być otoczona światłem, które jeszcze nei zdążyło do niej wpaść. Otoczona ze wszystkich stron, czyli niewidoczna. To jak to jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deathrider123
0 / 0

@qaro1 - przy założeniu że czarna dziura jest nieruchomą kula. Zgodnie z obecnymi teoriami większość z nich jednak wiruje (przez co tworzą się chociażby dyski czy jety). Przy wirowym ruchu odkształcenie światła nie ma jednostajnego charakteru -> najmniej "wykręca się" w okolicach "równika", najbardziej przy "biegunach". Pi razy oko odpowiada to temu co widzimy - zdaje się ze cyknęliśmy fotkę od strony jednego z biegunów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qaro1
0 / 0

@deathrider123
Wierzę Ci na słowo, bom słaba z fizyki. Jakoś sobie wyobrażałam, że powinno to wyglądać podobnie jak kula ziemska (która się przecież też obraca) otoczona atmosferą, tyle że w przypadku czarnej dziury jest światło. No ale w końcu przy takiej grawitacji to musi działać inaczej, muszę sobie o tym poczytać.
Dzięki za wytłumaczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+1 / 3

Oko Saurona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiskad
+3 / 3

@Taktyczny Podejrzewam, że to może nie być oko...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem