Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Glaurung_Uluroki
+2 / 2

Czekam na jakąś galerię po polsku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MareG01
-1 / 9

Pacjrnt który nie umie czytać nazwy leku, alw godzine juz potrafi przeczytać.... to chyba siw dzieje w stanach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C corvus_pl
+2 / 6

@MareG01 W Polsce również. System edukacji to porażka. Kuratoria nie przyjmują do wiadomości, że pewien odsetek uczniów jest ubogich intelektualnie, żeby nie powiedzieć, że to debile. Żeby zatem szkoła nie miała problemów w postaci kontroli z kuratorium bo załóżmy nie przepuści kilu z klasy do klasy (kuratorium to rozumie jako problem niskiego poziomu nauczania) to przepychają na siłę. Znam przypadki kiedy siedemnastoletni chłopak nie umiał pisać ani czytać, inny z kolei w wieku 13 lat alfabet z wielkim trudem recytował tylko go J. Znajomość cyfr często występuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2019 o 0:33

A andyk77
+2 / 2

@MareG01 Akurat cyfr łatwiej się nauczyć niż liter (jest ich więcej niż cyfr) a co dopiero całych słów. Dzieci najpierw poznają cyfry (a tu już krok do ogarnięcia godziny) a dopiero potem litery, nie mówiąc już o czytaniu całych słów. Moja córka umie liczyć do 500, dodawać do 20 a słowa czyta z trudem. Więc nie jestem zaskoczony, że dorosły analfabeta (może nawet wtórny) z godzinami sobie radzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cagenicolas
+4 / 8

Dużo Polaków nie zna cyfr bo jadą 100 gdzie znak byl 50

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I immo
+1 / 3

@Cagenicolas Dużo urzędników nie zna dróg, bo stawiają 50 tam gdzie nie ma ku temu powodu. Dużo robotników ma problemy z pamięcią, bo po skończonym remoncie zapominają zabierać 30 ze sobą. Dużo włodarzy miast ma przerost swojego ego, bo ich miejscowość musi mieć zawsze prędkość dopuszczalną minus 10 (niezależnie od tej obowiązującej).
Polacy honorowali by te 50, gdyby one faktycznie były tylko tam gdzie być powinny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przytycki
+2 / 2

W Polsce transliterujemy po Polsku. Walerij Jermakow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
0 / 0

@przytycki
A daj spokój, na Filmwebie tak samo:
Uri Boyka
Gdzie nawet ten aktor wymawia:
Jurij Bojka.
Jurij, takie imię ukraińskiego pochodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dominek82
+6 / 6

Ciekawe jak drzewo urośnie i zwiększy objętość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I incepto
0 / 2

Koszt przeprojektowania budynku, aby zachować drzewo był kilkadziesiąt razy większy, niż posadzenie i odchowaniem 100 drzew w innym miejscu.
Wszystkim trzęsącym się nad każdym wycinanym drzewem przypominam, że ludzie nieco bardziej ogarnięci ubolewają, że drzewostany w Polsce są już za stare. Pochłaniają mniej CO2 niż drzewa młode, powoli obumierają, trudniej bronią się przed szkodnikami i pożarami. W Polsce co roku przybywa kilkanaście milionów m3 drewna (mimo wycinki), więc sraczka przy każdym wyciętym drzewie jest mocno na wyrost.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem