Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1416 1428
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
+3 / 31

Kapitalizm zawsze wygląda ładnie jeśli pozawala mu się w spokoju kwitnąć a socjaliści niczego nie rozkradają bez kontroli. :)

Rewelacyjne zdjęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 maja 2019 o 11:31

avatar survive
+2 / 10

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata o tak, szczególnie ta XIXwieczna złota era kapitalizmu była taka piękna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
+3 / 11

@survive zdaje się ma Ciebie i Twoje doświadczenie. Ja urodziłem się w XX wieku i nic mi po tym, co się działo 100 czy 200 lat temu. Współcześnie, tu i teraz - jak na załączonym obrazku. Mi się podoba, co pozwoliłem sobie powyżej zaznaczyć. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcinProgramista
+1 / 7

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata 85% budownictwa w Singapurze jest PAŃSTWOWE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
0 / 0

@MarcinProgramista w żaden sposób nie zmienia to faktu, że Singapur jest aktualnie jednym z najprężniejszych, kapitalistycznych rejonów na świecie. Zwyczajnie władze państwowe zrozumiały, co przynosi rozwój, wzrost bogactwa i postęp, a co nie. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2019 o 1:24

K killerxcartoon
+2 / 2

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
Celem kapitalizmu jest bogacenie się. Jedną z kluczowych idei umożliwiających bogacenie się jest posiadanie kapitału na jakim będziesz zarabiał, zmuszeni innych by pracowali na ciebie , monopolizacja i wyniszczanie konkurencji, oraz unikanie podatków i danin. Jednym słowem prywatyzacja zysków upublicznianie kosztów i problemów. Ochrona środowiska, krajobrazu ,dbania o normy , nie szkodzenie innym jest tylko przeszkoda w bogaceniu się. Klasycznym przykładem kapitalizmu jest np obecna tandeta.. Kiedyś wytwarzali towary rzemieślnicy i małe często rodzinne firmy jakich było dużo i jakie między sobą konkurowały nie tylko ceną ale i jakością i przestrzegania norm cechowych. Obecnie kilku producentów jakim udało się wyciąć konkurencje dzięki cenom dumpingowym i przewadze kapitałowej lub kartelom monopolowym produkują masowo towar w krajach III świata a dzięki gigantycznej różnicy kursowej ten towar jest niezwykle tani na dodatek natychmiast się uszkadza lub wymaga już kosztownych elementów ekspolatacyjnych jakich koszt produkcji jest śmiesznie niski ale dzięki monopolu i trolowym patentom jet monopol na ich produkcję lub chore opłaty licencyjne. nie współmierne do kosztów ani do wartości intelektualnej patentów. Dzięki temu mamy taki G świat jaki mamy. Oglądnij co zrobiły zachodnie firmy wydobywcze w Nigerii zdewastowany krajobraz i zatrute środowisko. Poczytaj o Nauru Jak tam kapitalizm zniszczył państwo. Wydobycie fosforytów przez GB potem Australię a później przez niepodległą republikę nauru sprawiło że to małe państwo maiło najwyższy współczynnik dochodu na mieszkańca . Tyle że zyski trafiały do nielicznych kapitalistów powiązanych z przemysłem fosforytowym oraz skorumpowanych rządów. z końcem lat 70tych złoża się wyczerpały , Rządzący krajem kapitaliści się wynieśli a byli przywódcy rozkradli pieniądze państwowe. teraz ten kraj to ruina, ze zniszczoną gospodarką i środowiskiem oraz biedą. Tak wygląda to wszędzie. Kapitalista to taki pasożyt gdzie lezie tam gdzie może się nażreć wyżera to co mu pasuje a jak się skończy idzie dalej szukać nowej okazji do żarcia. Większość kapitału lub podstaw takiego kapitału u kapitalistów pochodziła z kradzieży lub przestępstw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
0 / 0

@killerxcartoon witam. Bardzo dobry wpis i nie piszę tego z sarkazmem.
Kwestia doprecyzowania czy piszemy o teraźniejszości czy o przeszłości. Jak zaznaczyłem wyżej, skupiam się na współczesnych realiach. Żadne inne nie mają znaczenia merytorycznego.

Szczególnie przypadł mi do gustu ten fragment. Poprawiłem jedynie drobną literówkę w jednym słowie.

"Obecnie kilku producentów jakim udało się wyciąć konkurencje dzięki cenom dumpingowym i przewadze kapitałowej lub kartelom monopolowym produkują masowo towar w krajach III świata a dzięki gigantycznej różnicy kursowej ten towar jest niezwykle tani na dodatek natychmiast się uszkadza lub wymaga już kosztownych elementów eksploatacyjnych jakich koszt produkcji jest śmiesznie niski ale dzięki monopolu i trolowym patentom jet monopol na ich produkcję lub chore opłaty licencyjne"

Przypomnij mi, proszę, czyje nieudolne działania legislacyjne tworzące luki prawne, tonaż ustaw i rozporządzeń, czyj interwencjonizm w rynek oraz próby sterowania tam, gdzie nie powinny mieć miejsca, miały wpływ na taki rozwój rzeczy? Nie socjalizmu i socjalistów czasem?

Jeśli ostatni fragment Twojego wpisu zmodyfikować do następującej postaci

"Większość kapitału lub podstaw takiego kapitału u socjalistów pochodziła z kradzieży lub przestępstw."

to współcześnie oddajemy całe sedno problemu aktualnie istniejących gospodarek, w tym między innymi Polskiej. Tam, gdzie socjalizm zrozumiał podstawy ekonomii i pozwala kapitalizmowi działać na swoją korzyść mamy możliwość oglądania rosnących potęg gospodarczych jak Chiny, omawiany Singapur czy HongKong. Tam, gdzie socjalizm zdaje się nadal nie rozumieć ekonomii, mamy takie przypadki jak Wenezuela albo eksportujące inflację USA.

Coż więcej pozostaje napisać?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2019 o 12:18

K killerxcartoon
0 / 0

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
Twoim problemem jest to ze mylisz socjalizm z komunizmem.
To że wiele państw o systemie komunistycznych nazywało siebie socjalistycznymi ma się tak jak monopartyjna demokracja ludowa do demokracji. A ponieważ przeczytałem parę dzieł ideowych socjalizm nie zakłada upaństwawiania. To była idea Komunizmu monopolizacja państwowa źródeł wytwórczych z produkcji przemysłowej i rolnictwa oraz rozdawnictwo ich po równo a nawet nie rozdawnictwo a użytkowanie wspólne bo miała zaniknąć własność prywatna. Tak na dobrą sprawę tylko w dwóch miejscach sprawdzono i doprowadzono w pełni do wdrożenia idei komunizmu. Był to okres wielkiego skoku w Chinach gdzie powstały komuny bez własności prywatnej i państwo Polpota w Kambodży gdzie wszystkich schłopiono i zagnano do pracy w komunach . Reszta krajów miała systemy mniej lub bardziej komunistyczne ale zachowujące pewne resztki systemów gospodarczych,

W moim postrzeganiu rzeczywistości uważam że żaden czysty system nie ma szans na realizacje bo będzie się wypaczał. Konieczne jest istnienie kilku często sprzecznych nurtów jakie wzajemnie się bilansują jakie łączy praworządny i demokratyczny system sprawowania władzy. Wymusza to konieczność dogadywania się i kompromisów co powoduje ze żaden z nurtów nie pójdzie zbyt radykalnie w swoją stronę hamowany przez przeciwny a wrazi zbyt mocnego odchylenia w jakimś kierunku nastąpi konieczne odbicie lekko przeciwną.

Co do kradzieży i pochodzenia kapitału. Nie widzisz koto stoi za firmami i jak zdobyli swoje majątki. To dzięki wymyśleniu w XIX wieku spółek z ograniczona odpowiedzialnością i światowa sieć powiązań miedzy nimi. Nawet rządy często nie wiedzą do końca kto za czym stoi. Naprawdę niewiele jest firm jakie powstały od zera. Są to głównie firmy jakie w odpowiednim momencie weszły w rynek na jakim nie było konkurencji.

Jednym z największych problemów kapitalizmu jest to osoba majętna będzie dążyła do tego by się bogacić ale nie ponosić kosztów .. ponieważ ciecie kosztów zwiększa zysk. To przez to pracodawcy zaniżają płace, obniżają standardy, oszukują na jakości, lewarują ceny w zmowach kartelowych lub przez przekupstwo, korumpują urzędników dla zdobycia kontraktów , korumpują parlamentarzystów by uchwalali korzystne dla nich prawo a nie korzystne dla kraju lub ogółu obywateli, albo robiące celowe luki czy niedopowiedzenia.
Dlatego istotne w demokracji jest silna praworządność skuteczne , rozsądne i bezwzględne prawo, uczciwi ,profesjonalni i kompetentni urzędnicy. Oraz racjonalne i pragmatyczne wykształcone społeczeństwo nie dające się łatwo oszukiwać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
0 / 0

@killerxcartoon dziękuję za ostatni wpis. Nie będę pisał długo, ponieważ w zasadzie oddałeś w pełni moje stanowisko. Jedno uściślenie. Nie mylę socjalizmu z komunizmem. Mam świadomość tego, że komunizm powstał z socjalizmu i jest jego ideologiczną mutacją. Podobnie jak narodowy socjalizm albo maoizm. Bez socjalizmu nie byłoby komunizmu.

Co do pozostałej treści, jak wspomniałem przed chwilą, zgadzam się praktycznie w 100% z Twoim punktem widzenia. Ten fragment, jeśli pozwolisz, chciałbym móc od czasu do czasu używać jako cytat w różnego rodzaju dyskusjach.

"W moim postrzeganiu rzeczywistości uważam że żaden czysty system nie ma szans na realizacje bo będzie się wypaczał. Konieczne jest istnienie kilku często sprzecznych nurtów jakie wzajemnie się bilansują jakie łączy praworządny i demokratyczny system sprawowania władzy. Wymusza to konieczność dogadywania się i kompromisów co powoduje ze żaden z nurtów nie pójdzie zbyt radykalnie w swoją stronę hamowany przez przeciwny a wrazi zbyt mocnego odchylenia w jakimś kierunku nastąpi konieczne odbicie lekko przeciwną."

Ja osobiście jestem bliżej liberalizmu i libertarianizmu. Mimo otaczającej nas rzeczywistości, wierzę w wolność i odpowiedzialność a ludzi staram się traktować jako samodzielnie myślące i odpowiedzialne za siebie jednostki. Również uważam, że każda skrajność jest niewłaściwa i może prowadzić do fanatyzmu.

Gdybyśmy mogli realnie funkcjonować w warunkach wolnorynkowych, nieprawidłowe praktyki, które trafnie wymieniasz nie miałby by racji bytu. Jeśli klient zostałby raz oszukany na jakości to więcej nie kupowałby u danego producenta ale poszedł do innego. Jeśli taki producent utrzymałby swoją praktykę, to straciłby wszystkich klientów i zniknął z rynku. Masz całkowitą rację względem korupcji, zmów i przekupstwa urzędników. Nie powoduje tego kapitalizm ale mierne prawo umożliwiające zachowania korupcjogenne i przyzwolenie samych polityków na branie kasy za ustawy. Ponownie - socjalistycznych polityków. Przejrzystego, prostego i jasnego moralnie prawa nie stworzą szemrani, niemoralni ludzie, lubiący pod zawiłościami przepisów chować swoją nieprawość. O ile mam ograniczone zaufanie do demokracji o tyle za ostatnie słowa, gdyby było mi to kiedyś dane, postawiłbym Ci butelkę dobrego trunku i z przyjemnością wzniósł wspólnie toast.

Z wyrazami szczerego uznania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
Ja uważam że kapitaliści kradną i oszukują. Przez swoje życie nie spotkałem ani jednego uczciwego kapitalisty. Każdy oszukiwał a naprawdę spotkałem ich sporo. Wg moich przemyśleń to kapitalizm powoduje słabe państwo. Bogaci obywatele właściciele środków wytwórczych nie są zainteresowani ponoszeniem kosztów i finansowania państwa chcą z nich czerpać tylko zysk. To socjopaci o myśleniu egocentrycznym i egalitarnym. Jestem lepszy niż inni i powinienem mieć większe lub inne prawa lub wolno mi ich nie przestrzegać bo to się opłaca. Boją się tylko śmierci swojej lub rodziny (o ile ja mają i cenią ) lub utraty kapitału. Są zainteresowani słabym państwem bo się mu nie wtrąca w interesy i jego psuciem by nie było za silne i skuteczne oraz ogłupianiem ludzi bo na głupkach najlepiej się zarabia bo nie rozumieją że są oszukiwani. Najlepiej zarabia się tam gdzie jest dzika anarchia a kapitalista jest silny. Każde prawo i regulacja utrudnia bogacenie się. To jest myślenie kapitalistyczne. To proste jeśli mogę cie oszukać i na tym będę się bogacił to będę cię oszukiwał. Po co utylizować padlinę, można z niej zrobić kiełbasy i zarobić. Poco kosztownie przerabiać odpady jeśli można wylać je do rzeki. Po co płacić za pracę tyle ile jest warta jeśli mogę płacić minimalną stawką taka by nie umarł z głodu jeśli znajdę na to frajera. Najlepiej takich hodować przez ogłupianie, po co płacić podatki jak da się oszukać i nie wykazywać zysku. Jeśli coś jakieś dobro na jakim da się zarobić jest dostępne należy je bezwzględnie wyeksploatować bo za moment nie będzie już okazji do zysku. Tak przełowiliśmy zasoby rybne oceanów, wytępiliśmy wiele gatunków wykarczowaliśmy miliony hektarów lasów tak zatruliśmy rzeki i oceany wyrzucając tam śmieci.

Socjalizm to myślenie o społeczeństwie i długotrwałych konsekwencjach działań.

Myślisz że kapitalizm rozwiązuje wszytko? myślę że wszystko wyniszcza. Niestety życie w komunizmie i bankructwo systemu moim zdaniem wywołane celowo przez rządzących tu komunistów w zemście za próbę odsunięcia ich od władzy, wypaczyło nam patrzenie na dobro wspólne jakie jak by nie patrzeć w komunie całkiem znośnie było realizowane. Z nienawiści do sytemu jaki nas zniewolił i prześladował niszczyliśmy każdą rzecz jaka nawiązywała do dobra wspólnego wierząc jak idiocie ze neoliberalizm i własność prywatna wszystkiego rozwiąże wszystkie nasze problemy. I tak o to po 25 latach takich rządów mamy takie byle jakie pseudo państwo w centrum europy z jakiego uciekło 3 miliony ludzi. W jakim rządzi obecnie chora religijna sekta kupująca sobie przez ojca dyrektora głosy tępych biedaków ze wsi by być u władzy i kraść identycznie jak poprzednia ekipa tyle że w innej konfiguracji z innymi partnerami.

Swoją droga komunizm w dużej mierze przypomina feudalizm, czyli system typowo kapitalistyczny .. był tylko odwróceniem piramidy społecznej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
0 / 0

@killerxcartoon ja za to uważam, że socjaliści robią dokładnie to samo w kwestii kradzieży i kłamstwa. Jedyne co zmienia się w tym kontekście, to wymówka. Używają szeroko - pojętego "dobra innych" do usprawiedliwienia wszelkiej maści podłości i moralnie kontrowersyjnych działań. Stosowane jest również bardzo wygodne pojęcie "mniejszego zła" dla znieczulania sumień ludzi i budowania tolerancji dla nieprawości pod pretekstem uniknięcia większej niegodziwości. Uważam, że ludzie z definicji powinni mieć pełną wolność decydowania o sobie i swoim życiu z jednoczesnym, pełnym ponoszeniem odpowiedzialności za swoje decyzje. Szacunek dla wolności innych naturalnie wynika z poszanowania wolności własnej. Ludzie są wewnętrznie uwarunkowani do koegzystencji społecznej i pomagania sobie wzajemnie. Dowodzi do tego tak historia jak i współczesna nauka. Nie potrzeba tak znacznego zaboru mienia na cele ogółu w postaci danin państwowych, żeby sprawnie funkcjonować społecznie. Nawet obecnie można przytoczyć masę akcji humanitarnych i dobroczynnych, które nie są finansowane urzędowo a czynią znacznie więcej dobrego niż, odgórna pomoc socjalna. Państwo jako takie powinno właśnie poprzez żelazne, jasne, silne i stabilne prawo grawitować wolność swoich obywateli a nie coraz mocniej ingerować w nią poprzez budowanie kolejnych ograniczeń. Państwo ma stać na straży wolności każdego, swojego członka i pilnować bezwzględnie, aby wolność wszystkich była równorzędnie respektowana. Niezależnie od jego wyznania i poglądów, orientacji czy dowolnego, innego kryterium.Wolność jednych nie może być nigdy propagowana kosztem wolności innych, jak obecnie wynika z działań lewicy Kapitalizm natomiast jest narzędziem. Narzędziem, które właściwie regulowane, prowadzi do cyklu nieustannych przemian i doskonalenia. Jest kołem napędowym rozwoju i progresu ekonomicznego. Jak każde narzędzie, jak trafnie wskazujesz, może zostać wykorzystane do budowanie, ale równocześnie ma też potencjał niszczący.

Piszesz o ogłupianiu. Ponownie masz rację. Socjalizm nieprawidłowo stosowany prowadzi właśnie do ogłupiania, malkontenctwa, bierności, wygodnictwa, postawy roszczeniowej i wielu innych, nieprawidłowych zachowań. Ludzie otoczeni "opieką" państwa, żyjąc na koszt innych, zatracają jakiekolwiek przejawy szacunku do samych siebie i reszty społeczeństwa. Przestają żyć z pracy własnych rąk a zaczynają zachowywać się jak żebracy i pasożyty, nieustannie krzycząc tylko "DAJ". Bardzo łatwo zbudować takie uzależnienie ale niezwykle trudno ludzi z niego wyprowadzić. Czasem muszą mijać pokolenia, zanim sytuacja się unormuje i społeczeństwo zaczyna ponownie myśleć racjonalnie. Obecne realia Polski są tu najlepszym przykładem.

Nie sądzę, że kapitalizm rozwiązuje wszystko. Podobnie nie sądzę, że robi to socjalizm. Zwłaszcza nie ten socjalizm, który można obserwować obecnie. Nie ten, którego ideą było - tak jak piszesz - troszczenie się o bliźniego, ale ten wynaturzony, ten dziwny twór oparty na politycznej poprawności zmieszanej z propagacją tolerancji represywnej i indoktrynacją od najmłodszego poprzez edukację krytyczną. Twór, który ma na celu ugruntowanie władzy neomarksistowskich frakcji lewicowych poprzez systematyczne dyskredytowanie i niszczenie przeciwników, nawołujących do opamiętania się, zanim będzie za późno.

Sądzę zatem, że tak Ty jak i ja, jesteśmy bardzo blisko wspólnego rdzenia poglądowego, jednak po przeciwnych stronach układu. Osobiście, bardzo brakuje mi poglądów lewicowych na Twoim poziomie. Na poziomie zdroworozsądkowej, racjonalnej lewicy myślącej szczerze o dobru drugiego człowieka. Śmiem twierdzić, że podobnie jak prawdziwych wolnościowców, ludzi o poglądach jak Twoje jest z dnia na dzień coraz mniej.

Szczerze cieszę się, że mogę wymieniać z Tobą poglądy.
Dzięki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2019 o 16:30

avatar survive
0 / 0

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata "Współcześnie, tu i teraz - jak na załączonym obrazku. Mi się podoba" Mi to współczesne tu i teraz to akurat na socjalizm wygląda, no ale nie znam się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 maja 2019 o 1:21

avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
0 / 0

@survive witam.

Nie warto osądzać książki po okładce.

Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+6 / 10

zawsze to trochę zieleni w miastach. Może u nas też do tego dojdą, jak wytną już wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Elandiel1
+7 / 7

@Rhanai Dojdą do tego jak warunki w ogołoconych betonowych miastach zaczną być wysoce uciążliwe szczególnie w upalne lato.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+2 / 2

@Rhanai W katowicach już takie coś jest. Możesz sobie iść po schodkach na dach MCK i posiedzieć na trawce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O orajo
-5 / 9

To akurat Białystok, więc cudze chwalicie, a swego nie znacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

@orajo Piękne... Nie znałem budynek zasługuje na moje ogromne uznanie.. takiej architektury bym chciał w przestrzeni publicznej. Niestety popatrz na Kraków i to co walnęli na terenie dawnego lotniska w Rakowicach albo paskudny stadion Wisły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cthulhuJimi
+14 / 16

Prypeć wygląda podobnie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cthulhuJimi
+9 / 13

Niemcy już w latach 40-tych pokrywali zielenią dachy swoich... bunkrów aby ukryć je przed bombowcami Aliantów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar VladPalovnik
+3 / 3

Mieszkańcy tego państwa są jednym z najnieszczęśliwszych narodów świata więc bliskość natury i pokolorowanie miwjskiego molochu jest wskazane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VipeRsan
+1 / 1

No ekstra w szczególności ten grzyb w środku :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jhon
+1 / 1

Jak dla mnie to super! Bardzo mi się podoba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheNiku
+5 / 5

Czy takie obrośnięte ściany nie będą sprzyjać wilgoci w ścianach i w konsekwencji rozwojowi grzybów? Może ktoś się zna i mógłby mi powiedzieć, bo, że tak to tematycznie ujmę, jestem zielona w temacie, ale to pierwsze co rzuciło mi się w oczy. :D Może jest jakiś sposób budowania takich naściennych ogrodów, by tego uniknąć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@TheNiku Nie. Byłem kiedyś w kamienicy z XIX wieku jaka była pokryta cała bluszczem . W środku nie było ani pleśni ani nadmiernej wilgoci ale było wyraźnie chłodniej w lecie . Niestety obecnie z uwagi na remont i zrobienie sklepu zniszczono ogromny 120 letni bluszcz . Takie obrośnięcie faktycznie powoduje że wolniej schnie budynek ale powoduje tez że ściany nie mokną w czasie deszczu bo woda spływają po liściach , nie nagrzewa się nadmiernie ale też nie chłodzi tak szybko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 maja 2019 o 14:06

B bushdoctor
+1 / 1

Wpasowanie architektury w krajobraz nie jest nowym pomysłem (np. Frank Lloyd Wright, na pewno przykładów jest więcej, jestem spoza branży). Nie zmienia to faktu że na zdjęciach są bardzo fajne budynki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 maja 2019 o 20:50

D daclaw
+1 / 1

To nie ma się podobać, tylko maksymalizować zysk. Zamiast zrobić zwyczajny park albo zieleniec, albo nasadzena zastępcze za wycięte pod inwestycję drzewa, można to wszystko obejść zieloną ścianą albo zielonym dachem i upchnąć dzięki temu dodatkowe szklane pudło na drogiej działce. Stosowane także w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczorex
0 / 0

"Coraz bardziej popularne?" Przecież nie mają wyjścia, tam jest tak wilgotno że roślinność wdziera się wszędzie. Może w końcu przestali z tym walczyć, i udają że to taki "styl" architektoniczny, pozwalając roślinom na poratsanie budynków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

tylko co z robactwem? :f

Odpowiedz Komentuj obrazkiem