Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
52 80
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Nace92
+4 / 4

W tym przypadku to akurat nie rząd jest winny.
Przejdź się po mieście i zapytaj przypadkowych ludzi w wieku produkcyjnym (około 30 lat).
Większość durniów głęboko wierzy w ZUS i całkowicie popierają opodatkowanie wszystkich rodzajów umów o pracę.
Taka jest prawda. Ludzie tego chcą. Niby każdy jęczy, niby każdy wie, że to szwindel, ale jak przychodzi co do czego to się okazuje, że bronią systemu rękoma i nogami i słyszysz tylko bełkot "bo jak nie będzie ZUSu to skąd wezmę emeryturę", "jak nie będzie NFZtu to za co pójdę do szpitala". I gadaj zdrów, nie przerobi ich żadna argumentacja.
Jak trzeba ponarzekać w internecie, albo przy butelce ze szwagrem to wszyscy zgodnie twierdzą, że ZUS i NFZ to złodziejstwo. Ale gdy trzeba głosować to nagle wszyscy za systemem stoją murem.

Chodzi głównie o to, że wszyscy bardzo chętnie drą mordę, że rząd kradnie, ale nikt z tych krzykaczy nie widzi alternatywy. Drzeć japę do każdy, ale ruszyć dupę i znaleźć alternatywę dla siebie w życiu to już nikt. Najlepiej jakby ktoś za nich to zrobił.
Koniec końców przy korycie wciaz te same mordy, bo w gruncie rzeczy przytłaczająca większość społeczeństwa nie widzi żadnej alternatywy, bo widzieć jej nie chce. Bo alternatywa to konieczność wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, znalezienie alternatywnych metod oszczędzania na przyszłość. Dlatego koniec końców, jak przychodzi do wyborów to wybierają jednak tych samych, no bo w końcu jak mawia klasyk - ch...owo, ale stabilnie.

Koniec końców liczy się przecież wygoda i fakt, że "no może kradną", ale przynajmniej przeciętny Kowalski ma problem z bani, bo "jakąś" emeryturę dostanie i "jakąś tam" opiekę zdrowotną ma, więc mu to wisi, bo ten przeciętny durny Kowalski sam sobie tej emerytury nie przyoszczędzi, a zapewnienie sobie opieki medycznej we własnym, prywatnym zakresie przerasta jego intelekt. Więc koniec końców taki Kowalski woli, żeby zrobił to za niego rząd - nie ważne jak, nie ważne, że przy tym kradnie - ważne, że Kowalski ma problem z bani.
I Kowalski ze strachu, że będzie musiał wziąć odpowiedzialność za te rzeczy woli "chu...owo, ale stabilnie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2019 o 20:06

avatar MirrorOfDoom
+6 / 6

@Nace92 masz rację ale za każdym razem kiedy władzuchna sięga po pieniądze tego przypadkowego człowieka to ten ostatni zaczyna się wkurzać.Ludzie akceptują dodatkowe podatki, jeżeli wydaje im się, że zapłaci sąsiad albo znajomy. A mateutek igra z ogniem - obecnie jest chyba rekordzistą w wyciąganiu kasy ludziom i coraz więcej osób to widzi. Dlatego trzeba pokazywać, jak typy jego pokroju kradną i oszukują. Niech każdy z nas przekona jedną osobę, a w końcu uda się pogonić komuchów :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 maja 2019 o 19:36

H konto usunięte
0 / 0

W których krajach obywatele są najmniej okradani, które kraje nie są komunistyczne a kapitalistyczne? Pytam, bo jestem ciekaw, do którego wzoru dążymy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+2 / 2

ZUS niby miał sie obniżyć a poszedł do góry.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bart__
+1 / 1

No i to jest właśnie super przykre w naszej rzeczywistości. Wg. obecnego nierządu ludzie pracujący mają zarabiać tylko po to aby nierząd mógł zabrac im te pieniądze i dać leniom i nierobom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem