Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:17

Tak w praktyce wygląda system rozpoznawania twarzy w Chinach... przerażające

www.demotywatory.pl
+
233 237
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U UBywatel
+9 / 9

spokojnie PE przyjął przepisy o tworzeniu europejskiej bazy danych biometrycznych obywateli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+6 / 8

Jeśli weryfikacja jest z bazą danych poszukiwanych morderców to ok. Jak trzymają dane wszystkich to już nie. System to tylko narzędzie, jak kamera. Można nią monitorować magazyn za domem, albo podglądać sąsiadów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UBywatel
+4 / 8

@MajorKaza zgadzasz się aby twoje zdjęcia, odciski palców itp zebrać prewencyjnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+7 / 7

@RoosZeiry
Zasadnicze pytanie, jaki jest prawdziwy cel działania tego systemu?

"Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego." Benjamin Franklin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+7 / 7

@RoosZeiry Głupiś człowieku, głupiś... Poczekaj jeszcze 50 lat. Zobaczymy, czy będziesz tak przyklaskiwał masowej inwigilacji, jeżeli władza będzie miała wpływ nawet na to, w jakiego rodzaju pidżamie idziesz spać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RoosZeiry
-3 / 7

czty ty masz problem z rozumowaniem czy masz IQ ameby? nie da się zatrzymać rozwoju, więc jak ci to przeszkadza to wyjedz i tyle. taka jest kolej rzeczy , albo rozwój albo zacofanie, strata anonimowości to naturalna kolej rozwoju społeczeństwa i jeśli ci to przeszkadza to tak jak napisałem pakuj manele i wylatuj póki możesz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+5 / 5

@RoosZeiry Zdaje się, że Twoje IQ oscyluje w granicach IQ ameby, skoro nie jesteś w stanie, choćby w niewielkim stopniu, zdać sobie sprawy z konsekwencji powszechnej inwigilacji. W sumie, ktoś z Twoim poziomem inteligencji idealnie się w takim społeczeństwie odnajdzie, ponieważ każde Twoje zachowanie będzie w pełni sterowalne i nie będziesz już za nic odpowiedzialny. Świat idealny dla takich, jak Ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niechcemisiewymyslacloginu1
+3 / 3

Mi nie pasuje, więc się przed tym bronię - maile w bezpiecznych miejscach typu proton, VPN, tor, bezpieczne komunikatory - Signal, szyfrowanie dysków twardych i telefonów. Jak rządowi nie pasuje to nie mój problem, mogą się wyprowadzić na wysepkę na Pacyfiku ;) Myślę, że ten system łatwo oszukać brodą, okularami i czapką z daszkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
-3 / 3

@Ashardon A teraz jesteś odpowiedzialny za tyle znowu rzeczy i na tyle rzeczy masz wpływ? Nie trzeba rozpoznawać Ci twarzy, żeby wiedzieć precyzyjnie gdzie się znajdujesz albo co robisz. Masz telefon w kieszeni? Masz internet w domu? Telewizor na ścianie? To tyle w temacie geniuszu. Jeśli będę chciał, to będę o Tobie wiedział więcej niż Ty sam o sobie. Nie potrzebuję czekać 50 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RoosZeiry
-2 / 2

Ale kretynizm... państwo już wie wszystko co chciało by wiedzieć i tego nie powstrzymasz ani nie zaradzisz, naiwnym jest myśleć że możesz w jakikolwiek sposób się bronic przed państwem. najlepsze że to nie problem państwa że tobie coś nie pasuje w jego działaniu, a co najlepsze nie powstrzymasz rozwoju, zbieranie informacji biometrycznych już nastąpiło, zbieranie danych w sieci to normalka, śledzenie i namierzanie jest na porządku dziennym. czy to się podoba komuś czy nie to rozwój i tak nastąpi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+1 / 1

@UBywatel dobrowolnie oddajemy swoje odciski, zdjęcia by logować się do telefonów, swoje dna oddajemy dietetykom, genetykom a nawet genealogom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+2 / 2

@OverdriveA Tu nie chodzi o to, że można, tylko o to na ile można temu ufać. A nie można wcale, bo każdy taki system rozproszony jest cholernie mocno wrażliwy na manipulację wprowadzanych danych. Doskonałym przykładem była ta akcja z aktorką, która dostawała ujemne punkty bo autobus oklejony jej twarzą pojawiał się na przejściu dla pieszych na czerwonym (dla pieszych).
Tym razem skończyło się łagodnie, bo system jest w fazie testów, teraz wyobraź sobie taką akcję, kiedy system już będzie "ready" i będziesz musiał się szarpać z betonem urzędniczym i udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
Tutaj dochodzę do sensu takiego systemu, po co to komu? Jaki niby postęp to jest? Że muszę paranoicznie pilnować, aby przypadkiem mi z kieszeni coś nie wyleciało, bo jeszcze z pracy wylecę za zbyt niski indeks? Na zasłonięty ryj i tak to nie zadziała, więc kogo taki system ma chronić i przed czym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+1 / 1

@UBywatel Chyba źle Pan zrozumiał ostatnie zdanie. Jeśli zbierane są dane o osobach poszukiwanych za zbrodnie np. morderstwo to jest to w porządku. Równie dobrze kilku policjantów mógłby przyglądać się ludziom na ulicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+1 / 1

@RoosZeiry Takie postawienie sprawy zakłada, że większość ma prawo narzucić dowolną rzecz mniejszości, a mniejszość nie ma prawa się bronić. Jak komuś się nie podoba na ziemi to niech leci na Marsa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RoosZeiry
-1 / 1

jest jeszcze kilka miejsc żeby na ziemi zostać ale gdy postęp się rozwinie to tak nie podoba się społeczeństwo pakuj manele i szukaj miejsca gdzie indziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
-2 / 2

@z111 Czyli będzie dokładnie tak samo jak było i jest. Teraz też musisz się szarpać z betonem urzędniczym i udowadniać, że nie jesteś wielbłądem przed ZUS'em, przed Urzędem Skarbowym, przed policją... To nie jest kwestia coraz nowszych technologii, tylko kwestia tego, żeby szary człowiek miał w starciu z państwowym walcem szanse. A teraz nie ma szans żadnych. I jest to wina sądów, które są niewydolne i orzekają latami, oraz prawa, które nie nadąża za technologią. Dlaczego człowiek skazany prawomocnie za morderstwo, którego faktycznie nie popełnił, musi również latami czekać, żeby został wypuszczony? Skoro są dowody, że nie popełnił tego co zrobił, to powinien zostać wypuszczony w ciągu 24 godzin od ustalenia tego faktu. Tak długo jak ludzie będą dla prawa, a nie prawo dla ludzi, tak długo tego typu sytuacje będą miały miejsce i jeśli chcesz, żeby coś się zmieniło, to domagaj się zmiany prawa i nie walcz z technologią, tylko z debilami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
0 / 0

@OverdriveA Ok, tylko że nie sprzeciwianie się takim systemom, kiedy to o czym piszesz nie działa, to dawanie im kolejnych narzędzi terroru, czyli pozwolenie aby właśnie ten beton był dolewany. Z tego też, nie wiem o co Ty właściwie się tutaj kłócisz :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
-1 / 1

@z111 Tak jak piszesz, to tylko narzędzie. Problemem jest system, a nie wykorzystywane narzędzia. O tym jest rozmowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekjajos
+7 / 7

@RoosZeiry Czy ty rozumiesz co czytasz? Nie jest istotny cel? Właśnie prawdziwy cel jest tu bardzo ważny - całkowita inwigilacja i obrona "wolności słowa" wg. standardów europejskich, czyli marksizm wchodzi coraz głębiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pedro65
+6 / 6

Każdy ustrój marksistowski dąży do maksymalnej inwigilacji obywateli. W UE możemy się spodziewać podobnych rozwiązań, oczywiście kulturalnie i dla naszego dobra, w przeciwieństwie do tych nieładnych Chin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 2

Kilkanaście lat temu był taki film z Tomem Cruisem "Raport mniejszości". To było w 2002 roku, czyli całkiem niedawno. I minęły prawie 2 dekady i świat filmu jest światem rzeczywistym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+5 / 5

To Chińczyków można rozróżnić?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+3 / 3

Zaraz... To już nie będziemy mieli kodów kreskowych i nie będą nas chipować, czym straszono 10, 20 lat temu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+1 / 5

@daclaw Nosisz kod kreskowy w telefonie, a kartę chipową w portfelu. Zaczipowani jesteśmy od dawna, a durne społeczeństwo się nawet nie zorientowało. :D Ludzie będą sobie wszczepiać chipy, bo tak będzie po prostu szybciej i łatwiej, niż nosić to wszystko ze sobą. Wszystko kwestia korzyści płynących z technologii. Ostracyzm społeczny załatwi temat, tak samo jak obciachem jest dzisiaj nie mieć telefonu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2019 o 15:57

J J_R
+3 / 3

Nie chcę nikomu podnosić ciśnienia, ale praktycznie wszystkie rządy się ślinią na takie coś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eina
+2 / 2

czas szukać domu na wsi....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxxl12
0 / 0

@eina
Ale na wsi w Ameryce Południowej czy w Afryce? To jedne z niewielu miejsc, gdzie ten źle rozumiany "postęp" i "cywilizacja" dociera z opóźnieniem... no, może jeszcze Rosja by się nadała...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nickznikl
0 / 0

niezła technika skoro wszyscy wyglądają tak samo, swoja drogą to jest chore.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Haszkers
+2 / 2

Kazdy ktory mysli ze skoro jest niewinny i nie ma nic do ukrycia to nie musi sie bac inwigilacji jest IDIOTA!

Proponuje kazdemu zeby zobaczy sobie Google data archive ile o was informacji sie tam znajduje....
Sam tak zrobilem i jestem w szoku ;/ Dostalem mozliwosc do pobrania 41GB danych a tam jest doslownie wszystko . Nie myslcie sobie ze jak macie wylaczony internet w telefonie to google nie wie gdzie jestescie ... Daty, godziny , skad wyszedlem , gdzie dotarlem (Google nawet wie czy jade samochodem czy poprostu ide)
Zdiecia .... macie jakies prywatne fotki ktore tylko trzymacie na telefonie/ kompie ? No to sa juz w necie .....
jakie zakupy internetowe robiliscie , komentarze na stronach/forach , co wyszukujesz w przegladarkach nawet ze Steam rozmowy znalazlem .
Z tych 41 GB danych przejrzalem tylko jedna 2GB paczke i najstarsze byly informacje z 2010 roku .
9 LAT szpiegowania doslownie o wszystkim co robie .... NA CO TO KOMU ???

Wyszukajcie sobie Google data archive na google i tylko trzeba pamietac przy opcjach co chciecie sobie pobrac zaznaczyc kazda opcje. Archiwum przyjdzie w 24H i macie 3 dni na pobranie

Odpiszcie jak mozecie ile GB jest o was ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxxl12
0 / 0

@Haszkers
O mnie mają tylko niewiele ponad 1,5 MB...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B benasek
-1 / 1

Wystarczy sobie patyka od calipso wpakować do "pyska" i identyfikator dostanie pier..olca ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxxl12
0 / 0

Ostatnio ponoć jedno miasto w Australii zakupiło ten system, by testować go u siebie... a ludzie w dupie mają takie wartości jak wolność czy prawo do prywatności ;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem