Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Wyobraź sobie zakaz ruchu z powodu zatoki przystankowej dla autobusów z przeciwka...

...tak, to możliwe. Na drodze dla rowerów Wiązowna-Duchnów.

www.demotywatory.pl
+
33 42
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P konto usunięte
+1 / 1

Tak zwana "polska inżynieria drogowa". Zgodnie z przepisami i sensownie zrealizowane DDR w Polsce pewnie można policzyć na palcach jednej ręki nieuważnego stolarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tfujnick
0 / 0

Na samym początku jest ciąg pieszo rowerowy - więc "i chodnik i DDR", ale na tym ciągu piesi mają pierwszeństwo. To, że źle oznakowany (znak po złej stronie) to inna historia...
Prawdopodobnie piesi dochodzą od przeciwnej strony do przystanku (po rozdzielonej stronie) a dalej (w stronę z której nadjeżdża autor fimu - już nie).
Drugie pytanie, czy obowiązuje nas znak po przeciwnej stronie pasa ruchu?

Inna bajka, że np. u nas DDR / CPR wykazują skłonności do przemieszczania się na przeciwną stronę drogi - tak co kilkaset metrów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2019 o 3:55

P konto usunięte
0 / 0

@Tfujnick " Drugie pytanie, czy obowiązuje nas znak po przeciwnej stronie pasa ruchu?" Ale pytasz teoretycznie, czy praktycznie? Teoretycznie, znak ma być ustawiony po prawej części drogi, której dotyczy. Czyli np. C-13a ustawiony po lewej stronie DDR nie ma żadnego sensu i niczego nie kończy.
Tyle teoria.
Bo w praktyce w Polsce dostaniesz mandat od niedouczonych policjantów, a jak go nie przyjmiesz i sprawa trafi do sądu możesz np. dostać wyrok mówiący, że znaki tak właściwie są nieważne (słynna swojego czasu sprawa w światku rowerowym, kiedy człowiek dostał wyrok mówiący, że powinien był wiedzieć, że po drugiej stronie drogi jest DDR).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kusmierc
0 / 0

zgłosić do absurdów w telewizji turbo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem