Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
434 452
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
+28 / 38

Była tu już kiedyś wstawka o jakiejś brytyjskiej doktor indyjskiego pochodzenia, która zrobiła to samo. Z takim samym skutkiem.

Wtedy nie wiedziałem jak skomentować zabicie dziecka.
Obecnie również nie wiem...

Już sama próba wyobrażenia sobie sytuacji sprawia, że czuję ogromny dyskomfort psychiczny. Coś jak na horrorze w scenie kompletnie bestialskiej, irracjonalnej przemocy w trybie max gore.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2019 o 15:50

K kamilioza85
+9 / 15

dyskomfort to malo powiedziane. Mam dwojke dzieci i jak pomysle o tym to na miejscu ojca nie popuscilbym takiemu specjaliscie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T testujac092
-3 / 11

@oy_gevalt skazanie osoby o jej karnacji to rasizm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+1 / 3

@kamilioza85 ja bym realnie zatłukł tę babę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+12 / 22

To tak a propos wzajemnego się krycia w obrębie jednego środowiska...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P prfx
-4 / 26

mieć w pracy "urwanie głowy" nabiera nowego znaczenia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar oy_gevalt
-1 / 23

@prfx

Bardzo zabawne w kontekscie tego, ze jacys rodzice stracili dziecko w wyniku dzialania sformalizowanej szarlatanerii..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
+5 / 19

Lekarz właśnie zabił człowieka. Powinien odpowiadać za nieumyślne spowodowanie śmierci. Koniec kropka. A, że ten kraj to kraj bandytów i interesów prywatnych to umarzają . Tak się dba o nowe życie. Niby dyskusja o tym jak chronić dziecko w łonie matki a i tak wszyscy mają to w dupie. Liczy się interes polityczny, biznesowy czy jaki tam sobie wolicie. Wstyd i hańba!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Finger03
0 / 0

Jest taki dowcip, że jak lekarz kogoś uratuje to "dzięki Bogu", a jak ten ktoś umrze to pozywają lekarza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
-5 / 13

Bo żeby mieć cesarkę trzeba wcześniej dać w łapę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ziapka
+1 / 1

@slagen cesarke w 22 tyg ciazy? do 22 tyg to poronienei wiec o jakiej cesarce ty mowisz? to dziecko mialoby nikle (wlasciwie to prawie zerowe) szanse na przezycie o ile zylo jak sie rodzilo..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+35 / 43

O, widzę że tu sami specjaliści, którzy codziennie odbierają po kilka skomplikowanych porodów. Gratuluję wiedzy i doświadczenia. Cóż, ja jestem zwykłym laikiem w tych sprawach i jakkolwiek na pierwszym planie dostrzegam ogromną tragedię rodziców, to zauważam też, że nie chodzi o poród we właściwym czasie, kiedy dziecko jest w pełni ukształtowane, ale o kruchego wcześniaka w 22. tygodniu ciąży. Chyba nawet nie do końca wcześniaka, bo internety mówią, że za takie uważa się dzieci urodzone po 22 tygodniu. Nie wiecie na ile poważna była sytuacja i czy radykalne działania nie były konieczne ze względu na ratowanie życia matki. Przeczytaliście kilka zdań, osądziliście lekarza (który może i na taki osąd zasługuje, ale ode mnie - przy braku wiedzy w tej dziedzinie i o okolicznościach tragedii - takiego nie doświadczy) i pewnie poczuliście się fajniej, tacy nieskazitelnie moralni i nieomylni. Tak trzymać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T topornik43
+11 / 11

@marucha79 W Polsce poza przysłowiem że zły to ptak, który własne gniazdo kala, działa również mentalność że jak przeczytam wersje zdarzeń jednej osoby to staje się specjalistą od sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+17 / 19

@marucha79 Kobieta poroniła a jak w tych przypadkach się dzieje wywołuje się sztucznie poród. Kobieta by mieć szanse na zajście w ciążę w przyszłości musiała urodzić naturalnie. Gdyby zrobili jej cesarskie cięcie to mało prawdopodobna byłaby ciąża w przyszłości. Także dziecko już było martwe. Dodatkowo drogi rodne tej kobiety nie były przygotowane na poród (dziecko wyszło nogami a powinno pośladkami albo główką). Także w mojej opinii do błędu nie doszło. A szpital powinien walczyć o odszkodowanie o manipulacje przez media. Bo tytuł "lekarz urwał głowe" super brzmi. Dziecko było martwe, a jakoś trzeba było je wyciągnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
0 / 8

@Britta1 i tu jest pies pogrzebany.... argument "bo nie będzie potem mieć dzieci" akurat argumentem nie jest bo po cesarskim można mieć dzieci :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+9 / 13

@Britta1 - niepłodność wtórna - zapraszam do lektury. Na to czy będziesz mieć 2 i kolejne dziecko zalezy od przebiegu pierwszej ciąży. Tu było poronienie i groźba cesarki. A dziecka, które jest martwe nie wyciąga się za pomocą cesarskiego cięcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arabelka
+7 / 7

22. tydzień ciąży to granicą między poronieniem a przedwczesnym porodem. Na świecie udało się uratować najwcześniej dziecko z 24 czy 25. tc. Oczywiście uratować, to znaczy że jakiś tam czas przeżyło, ale skrajnie niepełnosprawnie. A naprawdę dwa tygodnie w ciąży wiele znaczy. Sama jestem matką wcześniaka. Dziecko nie byłoby w stanie przeżyć poza macicą matki, a może było już martwe w brzuchu. Podejście personelu było pewnie poniżej godności, bo to niestety często się zdarza. Gdyby lekarz poinformował położnicę, że musi teraz pociągnąć za nogi, żeby wyciągnąć dziecko, że idzie ciężko, cokolwiek, by rodząca nie czuła się jak zwierzę, gdyby poinformowano ją, że może dojść do takiej sytuacji, byłoby jej łatwiej w tym tragicznym czasie, w dniu śmierci swojego dziecka.
Dzieci między innymi z tego powodu rodzi się, gdy główka idzie pierwsza, a ułożenie pośladkowe jest wskazaniem do cesarki (choć jak się kobieta uprze, to też można naturalnie). Główka jest największą częścią ciała u dziecka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ziapka
0 / 0

britta "czemu nie zrobil cesaeskiego" b0 cesarskie robi sie w velu ratowania dziecka a nie pop to xzeby tylko wydobyc dziecko nawet jesli jest martwe. to byloby okaleczenie matki po to by tylko wyjac płód... to oepracja a nei jakies usuniecie pryszcza. tutaj prawdopodobnie dziecko bylo juz martwe jak sie rodzilo, w 22 tyg to poronienie plod jest delikatny a przejscie przez kanal rodny latwe nie jest, ponadto jesli dziecko uz bylo martwe to moglo byc zmacerowane co dodatkowo moglo byc przyczyna uszkodzen podczas poodu. kto stwierdzil ze lekarz ciagnal na sile?matka?-niby jak...taki plod jet tak maly ze nie czuc az tak bardzo jak przy normalnym porodzie jak sie rodzi a co dopiero pociaganie...nigdy nie ciagnie sie na sile, bzdury ta baba mowi! i nie mogla czegos takiego czuc! rozumiem ze kobieta ma uraz psychiczny itd ale na tej podstawie nie wsadza sie ludzi do wiezienia i nie daje jej toprawa do takich oskarżeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2019 o 13:57

avatar rafik3001
-3 / 3

@marucha79 inaczej bys gadal jak by cos takiego ci sie przytrafilo rura by ci zmiekla

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+1 / 1

@rafik3001 Oczywiście masz rację, pewnie też bym tak zareagował, w takiej sytuacji emocjonalne podejście i szukanie winnego to zupełnie naturalna sprawa. Nie sądzę, by ktoś miał o to pretensję do rodziców. Ponieważ jednak nie jestem w sprawę bezpośrednio zaangażowany stać mnie na dystans i obiektywne spojrzenie na tę tragedię w ramach informacji, które są o niej dostępne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baniapfdq
+4 / 8

Miałem coś podobnego, jak się rodził mój syn. Ciężko szło, więc ciągnęli za głowę. Oczywiście, zanim zaczęli, podsunęli dla żony papier do podpisania - nie czytaliśmy co na nim było, ale na pewno podpisując zrzekła się wszelkich odszkodowań jakby coś poszło nie tak.
Także ten...
Jak pani z demota miała podobnie, to dla lekarza nic nie zrobią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+6 / 6

22 tydzień ciąży: co dzieje się z dzieckiem

Dziecko waży ok. 450 g, mierzy 19 cm, a według wymiaru CHL, czyli od czubka głowy do pięt może już mierzy nawet ok. 28 cm.

Więcej: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html

Jednym słowem to nie poród a jakaś patologiczna sytuacja bo noworodek waży od 3000g w górę (moje z 50g niżej).
Co to w ogóle znaczy "za nóżki"? "znafcy" oczywiście nie mają pojęcia że poród zaczyna się od główki żeby dziecko miało szansę odetchnąć. No ale to w przypadku normalnego porodu a nie w 22 tygodniu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arabelka
+5 / 5

Waga poniżej 2500 gramów jest uznawana za niską. Powyżej to już norma.

Ale dziecko z 22 tygodnia ciąży jest niestety nie do uratowania, medycyna nie jest w stanie tego przeskoczyć (czytałam kiedyś taki wywiad z bardzo znanym neonatologiem, że od 24 tc. są szanse, ale poniżej już naprawdę się nie da, a przypomnę, że ciąża trwa 40 tygodni, więc to jest troszkę powyżej jej połowy, dzieci ważące 0,5 kg)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+16 / 16

@Britta1 "22 tydzień" "dziecko wychodzi nóżkami" powodzenia z porodem domowym...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+7 / 7

@Britta1 "Czemu nie zrobił zatem cesarki" nie wiem. Ale "nikomu nie postawiono zarzutów" sugeruje że coś mogło być na rzeczy....

edit: A w ogóle robi się cesarkę przy poronieniach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2019 o 12:17

R rdaneel
+8 / 8

@Britta1 "raczej nikt by się nie oburzał, że oderwano głowę zwłokom" Tytuł sugeruje że to poród choć to 22 tydzień. NIe wiem co ludzi oburza a co nie i co powiedzieli a czego nie dopowiedzieli.P: Panie Doktorze, zanim rozpoczął Pan autopsję, zbadał Pan puls?
O: Nie.
P: Zmierzył Pan ciśnienie?
O: Nie.
P: sprawdził Pan oddech?
O: Nie.
P: A więc jest możliwe, że pacjent jeszcze żył, kiedy dokonywał Pan autopsji?
O: Nie.
P: Jak może być Pan tak pewny, Panie Doktorze?
O: Ponieważ jego mózg stal w słoju na moim stole.
P: Ale czy pomimo to, mogło być możliwe, że pacjent był jeszcze przy życiu?
O: Tak, było możliwe, że jeszcze żył i praktykował gdzieś jako adwokat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-5 / 5

@rdaneel A więc jesteś pewien, że dziecko, któremu urwano głowę, było już martwe? I lekarz, a właściwie media, cytując go, pomyliły się twierdząc, że "RYZYKO poronienia jest bardzo wysokie", bo ono miało miejsce już wczesniej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kibic777
+4 / 4

"Szpital Mikulicz w Świebodzicach ze sprawy tłumaczył się już kilka tygodni po zdarzeniu. - Ratowanie zdrowia i życia młodej kobiety, która zgłosiła się z poronieniem zagrażającym, było dla naszego zespołu równie ważne jak bezpieczeństwo płodu. Niestety mimo wysiłków lekarzy ciąży nie udało się utrzymać. "

https://gazetawroclawska.pl/ginekolog-urwal-dziecku-glowke-podczas-porodu-izba-lekarska-bledu-nie-bylo/ar/c14-14127881

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar monikashell
+7 / 7

ludzie 22tydz dziecko i tak by nie przeżyło. cesarski w takiej sytuacji się nie robi bo szkoda zdrowia kobiety. cesarska utrudnialaby jej zajście w następną ciążę. nie wielce dlaczego był pośpiech. może uratowano życie matki. A dziecko i tak było już martwe.? nie wypowiadajcie się na tematy na których się nie znacie i nie macie dokumentacji przed sobą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siaty
+5 / 5

A czego tu nie napisano ????? Że to było poronienie i dziecko już nie żyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wowo1234
+4 / 4

Ooo widzę sami biegli w ginekologii i położnictwie się wypowiadają... Szkoda że dziennikarz goniący za sensacją nie dopisał, że dziecko w 22-gim tygodniu ciąży totalnie nie jest przystosowane do przyjścia na świat, a przy porodzie pośladkowym (gdy dolna połowa ciała wychodzi najpierw) głowa na nierozwiniętej należycie szyi może się zaklinować i urwać - tak po prostu, nawet przy prawidłowym postępowaniu lekarza. Niestety na przesłodzonych blogach parentingowych o tym nie napiszą. Poród to brutalny moment w którym wiele może się zepsuć - ot tak, bez niczyjej winy. No ale po co czekać na jakiś tam wyrok sądu, czy opinie biegłych, przecież każdy "swoje wie". Szkoda dziecka, matki ale i lekarza z którego dziennikarskie hieny próbują, przed ustaleniem faktów, zrobić morderce - no bo przecież "urwana głowa" świetnie się sprzeda. :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
+2 / 2

Jak to jest że w internecie m. in. tu jest tylu wybitnych specjalistów w zakresie medycyny a do lekarza trzeba czekać czasami ponad rok? xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-1 / 1

Jak oderwani głowę? Co za kit? Głowa trzyma się na kręgach, mięśniach i skórze a mieśnie macicy nie są tak silne by zadziałać jak imadło czy inna gilotyna i nie rozszerzyć się podczas ciągnięcia na siłę dziecka za nogi. Rozwarły by się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem