Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Tulia z piosenką "Fire of Love (Pali się)" - tak zaprezentowały się reprezentantki Polski w półfinale Eurowizji 2019 w Tel Awiwie

Niestety dziewczynom nie udało się awansować do finału. A jak Wy oceniacie występ Polek?

www.demotywatory.pl
by Meav
+
178 216
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R rikki96
+5 / 13

Piosenka ciekawsza niż San Marino, które składało się głównie z na na na I Białorusi, która składała się z 'is he gonna like it'. Zawiodłam się mocno. Nawet oryginalne propozycje Węgier czy Portugalii przegrały z tymi mainstreamowymi dziadostwami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sceptyk00
+8 / 12

no cóż... nie było potępienia polskiego zoologicznego antysemityzmu, nie było nic o zwrocie mienia bezspadkowego... więc skąd awans w izraelu? dobrze, że nie trafiły do więzienia!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kosakk1001
+11 / 11

I My Polacy się dziwimy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuarizumochi
+1 / 31

Mniej niż zeroooo oooooo :] ...a tyle o nich we Wiadomościach w TVPiS trąbili, jakie one wspaniałe, eh, ah, oh... poświęcili im chyba z 10 minut, aż przez to zabrakło czasu na dokładniejsze omówienie tematu pedofilii uprawianej przez tajnych agentów SB przebranych za księży (mniej więcej tak to podsumowali)... o księżach było tylko około 4 minut... eh jakież rozczarowanie jutro będzie w TVPiS, pewnie powiedzą, że to spisek, że celowo przed wyborami, że nagonka Żydów na Polaków, że się nie znają i promują LGBT, że rasiści, dewianci, sodomici i wykolejeńcy... chętnie jutro obejrzę TVPiS :) ...A wracając do tematu występu TULII... z całym szacunkiem do zespołu i ich głosów... no cóż szału chyba nie było, coś się komuś popierdzieliło znowu wybierając taką piosenkę na Eurowizję :] mogą takie coś śpiewać na konkursie muzyki ludowej... nie ten konkurs :] i tyle... Pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuarizumochi
+3 / 5

@Tomekkruk samo bezpodstawne nazwanie kogoś debilem pokazuje jak niski poziom intelektualny prezentujesz swoją wypowiedzią. Nie przypominam sobie żebym napisał, że uważam to zdarzenie (dziwnie to wydarzenie nazwałeś) za godne brania w nim udziału. Skomentowałem jedynie sam fakt, że coś takiego się odbyło i odniosłem się do tego w związku z wielkim zachwytem i oczekiwaniami jakie można było zaobserwować w "telewizji publicznej". Albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem albo z myśleniem u Ciebie nie najlepiej. Po drugie nazywanie kogoś debilem za to, że obejrzał Eurowizję lub jej zapowiedzi czyni z Ciebie człowieka bardzo prostego (w sferze intelektualnej), który ma zapewne jakieś problemy lub co najmniej kompleksy. Nie pozdrawiam. Bez odbioru :]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Elandiel1
+20 / 22

Na początku mówiłem, że przegrają bo ogólnie utwór wydawał mi się taki sobie ale z czasem kiedy pojawiali się kolejni reprezentanci zacząłem powątpiewać jakobyśmy jednak nie mieli szans - ba, okazało się nawet moim zdaniem, że Tulia wypadła znacznie lepiej od wielu innych a na pewno od San Marino, Białorusi i Irlandii. Po chwili jednak przyszło znowu zwątpienie jak sobie przypomniałem, że rok temu wygrał Izrael z tą panią kaczką dziwaczką :) To je ejrowizja!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2019 o 12:22

A aberg
+5 / 5

@Elandiel1 Irlandia nie startowała z nami w półfinale. Nasze dobrze zaśpiewały i nic po za tym. W tym wystepie nic nie było. Islandia zszokowała. San Marino miało proste słowa. Białoruś chyba miała najwięcej energii na scenie. Żeby być wysoko w eurowizji trzeba mieć albo piosenkarza z petardą w głosie albo pokazać coś innego. Ludowe babki są kolejny raz na eurowizji. Ile razy można oglądać to samo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Elandiel1
0 / 0

@aberg Racja, już poprawiłem. Najwyraźniej tak jak piszesz - na tym polega ten konkurs. On jest dla ludzi małp - ma być szokująco - niekoniecznie ładne - po prostu chodzi o to, żeby dać pożywkę do rżenia, skakania i czochrania. Normalność nie ma tu większych szans.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qwerenda
0 / 0

@Elandiel1 ah to dlatego wcześniej wygrał Salvador, Jamala, Mans czy Loreen. Rzeczywiście rozrywka dla ludzi małp xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Elandiel1
-1 / 1

@Qwerenda Po wygraniu Netty w zeszłym roku - co innego mam myśleć o ludziach? Nie o wszystkich ale jednak większość tak zagłosowała - no chyba, że wyniki były zmanipulowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malibu193
+13 / 13

Generalnie piosenka spoko, wykonanie ok, główny zarzut jaki mam to fatalna choreografia, a w sumie jej brak, chyba, że za choreo można uznać klaskanie i bujanie się. Taka energiczna i żywiołowa piosenka prosi się o coś więcej.
Jednak mimo, że byłem sceptycznie nastawiony do tej piosenki, to uważam, że zasługiwały na finał, patrząc chociażby na piosenki, które przeszły. Połowa z nich to totalne, niewyróżniające się, mdłe szmiry, które w chwili, gdy ogłaszali wyniki ledwo w ogóle byłem w stanie sobie przypomnieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaem38
0 / 22

Trzeba zacząć bojkotować tę imprezę (jako widzowie i jako kraj). To był pokaz propagandy LGBT.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuarizumochi
+4 / 14

...no jak zobaczyłem tych gejów całujących się na wizji, celowo pokazywanych w serduszku i później ten francuzko-francuz, stwierdziłem: pie**olę nie patrzę... ŚWIAT SIĘ KOŃCZY...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2019 o 0:42

avatar costamzczymstam
+3 / 9

@kaem38 uuu prawaków dupa boli XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rammsteinowa
-5 / 23

To od początku było skazane na porażkę. To się po prostu nie mogło udać! Wiocha i wstyd! Piejące kury ze skansenu. Tak, pokazujmy dalej, że Polska to przaśny, zacofany kraj bezguścia... :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+3 / 7

Szczerze, to cieszyłem się gdy wybrano Tulię jako nasze reprezentantki na Eurowizję. Dziewczyny mają ciekawy głos, ten ich "biały wokal" (zdaje się tak to się nazywa) jest naprawdę intrygujący, ale i wymagający repertuarowo. Covery zespołu z YT, choćby "Nothing else matters" Metalliki są świetne. Głosy niby na pierwszy słuch pozbawione emocji, jednak w rzeczywistości są nimi przepełnione, aż ciary chodzą po plecach. Ale gdy usłyszałem co zaśpiewają na konkursie wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Ten utwór to był dramat od samego początku. To już nawet nie chodzi o treść, ale o dobranie repertuaru do wykonawcy. Kazać dziewczynom śpiewać ten utwór to tak jakby ... hmmm... Rammsteinowi kazać śpiewać "Pszczółkę Maję", chociaż i to myślę wypadło by lepiej. Osoba odpowiedzialna za wybór tego utworu dla Tulii powinna mieć dożywotni zakaz pracy z jakimikolwiek artystami. Mimo strojów to nie jest Zespół Mazowsze;) Jeśli Tulia ma się rozwijać, trzeba tworzyć utwory tylko i wyłącznie dla nich, uwzględniając sposób w jaki śpiewają i barwę ich głosów. Jeśli będzie się im po prostu klepać na siłę kolejne utwory tylko po to, aby śpiewały, zginą pośród setek naszych "gwiazd" połowy sezonu, a byłoby szkoda, bo mają naprawdę wielki potencjał. Według mnie doskonale sprawdzą się we wszelkiej maści balladach. Może warto poszukać inspiracji w słowiańskich legendach? Nie wiem dlaczego ale gdy usłyszałem dziewczyny po raz pierwszy, po kilku pierwszych wyśpiewanych zdaniach oczami wyobraźni ujrzałem słowiańską świątynię ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zakalakamienicy
+5 / 7

Nie wykorzystano w pełni ich możliwości. A teraz kibicuję Słowenii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar B00mba00001818
+4 / 8

...a po co one tam śpiewały?... Jeszcze nie znisli obowiazku śpiewania na Eurowizji?
Przeciez Eurowizja to prezencja wypaczeń człowieczych, które poprawność polityczna nakazuje nam przyjąć i tolerować na obecny rok... mozna domniemywać, że w tym roku wygra afroamerykanin-albinos, transseksualny/homoseksualny pochodzenia arabskiego.
Muzyka już od kilku lat tam jest mało ważna :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MythAmi
+2 / 8

Od bardzo dawna Eurowizje wygrywają zespoły, które od razu zachodzą w pamięć, których nuta wpada w ucho, których wokaliści po występie nie są jacyś anonimowi. Do teraz pamiętam, jak wygrał zespół Lordi w maskach, ta ładna Ukrainka, faceto-baba z brodą, czy Kaczka. Z czego zagraniczny widz ma zapamiętać nasze występy? Na konkurs muzyki popularnej, wysyłamy jakiś weselny zespół, który śpiewa nie wiadomo o czym (bo po polsku), który nawet z miejsca się nie rusza, co najwyżej rękoma pomacha. Jak coś takiego ma wygrać? Nie gustuje w takiej muzyce, nie chce za bardzo oceniać, ale dziewczyny brzmią, jakby miały po 15 lat. Strasznie nieprzyjemny głos, szczególnie dla zagranicznego widza. Sam język polski jest niezbyt dla nich przyjemny, szeleszczący

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciorek17
+7 / 15

Choćby i sam Freddie Marcury powstał z grobu i wystąpił jako reprezentant Polski to by w Tel Avivie nie mógł wygrać....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

Może to i dobrze dla tych dziewczyn. Tak to kilka dni ludzie pobiadują i zapomną, a jakby zajęły jakieś naste miejsce w finale, to by im latami wypominali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+4 / 6

Tulia jest super, ale folk nie nadaje się na takie imprezy jak Eurowizja, więc nie miały szans.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
+6 / 8

Co to kuźwa jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polopiryn
+1 / 1

Od początku było wiadomo jak to się skończy. Czyli czy przepuszczą nas jurorzy rzutem na taśmę czy nie... No i wygrała druga opcja.

Fakt, pierwszy półfinał strasznie słaby. San Marino nie świeci, ale jest przyjemną pozytywną piosenką do ponucenia. A większość to smęty z tego półfinału. No i przyznaję ten finał był strasznie słaby, 4-5 piosenek na jedno kopyto. Cóż, przynajmniej w czwartek będzie ciekawiej. Obstawiłem dobrze 8/10 piosenek, jedynie Islandia nie wierze, że przeszła. Rozumiem, że jest wyrazista i czymś się wyróżnili, ale co roku są takie dziwaki.... Gdzie Conchita pomimo swojej brody był wybitnie dobry na ich tle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2019 o 2:39

W Wujekdobrrarada
-3 / 5

Po kiego ch.ja wystawiamy swoich reprezentantów w tym upolityczniony, lewackim pseudokonkursie?! Jak się nie wystawia gwałconegoo przez ojca w dzieciństwie, homoseksualnego transwestyty w damskiej sukni, z brodą i wąsami, śpiewającego o zagładzie jednorożców uchodźców, to nie ma się tam szans! Piękne kobiety, z dobrą, folkową piosenką, są tam bez szans. Wygrywa zawsze szmira!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qwerenda
0 / 0

@Wujekdobrrarada rzeczywiście Mans Zelmerow, Loreen, Lena, Emellie, czy Salvador to strasznie gwałcone osoby z brodami XD niezłe urojenia masz. A motyw z dziewczynami w ludowych strojach już użyła rosja i zajęła pierwsze albo drugie miejsce :) Po prostu trzeba wysyłać dobre albo chwytliwe piosenki, a nie krzykliwą piosenkę i choreografię w postaci staniu na talerzu obrotowym jak w mikrofali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pani_Informatyk
+2 / 4

W sumie chyba jeden z najgorszych występów polski na Eurowizji. Chyba wszystko poszło nie tak. Piosenka była bardzo kiepska, zupełnie nie pod nie i ich biały krzyk. Czemu nie stworzyli czegoś podobnego do Nothing else mather? W takich, coverach metalowych ballad Tulia wypada najlepiej i wyróżnia się. Poza tym wydaje mi się, że biały krzyk jest super, ale do fragmentów utworów. Na dłuższą metę robi się monotonny i usypiających. Ja rozumiem, że to jest chyba tradycja, ale gdyby bardziej zróżnicowały swój śpiew, byłoby lepiej. Poza tym miałam wrażenie, że ich głosy straciły swoją siłę. Nie miały takiej mocy, jak potrafią. Ale może to stres, może tak naprawdę nie zależało im na wygranej, a idę to wina tej piosenki.
Ale moim zdaniem największy błąd to wygląd dziewczyn i brak jakiejkolwiek choreografii. No przecież to młode dziewczyny, a wyglądały i zachowywały się jak 60 letnie babcie. Ja rozumiem, że one mają taki styl, ale śpiew ludowy kojarzy mi się z radosnymi, młodymi dziewczynami śpiewający przy pracy, a nie 80 która już tylko myśli o umieraniu. Tym bardziej, że nie śpiewały o umieraniu. I, nawet jeżeli one miały by stać i nic nie robić, nie mogli im dać jakichś tancerzy, tańczących wariacje na temat tańca ludowego? To chyba dozwolone? Jestem też w ogóle przeciwniczką strojów ludowych na scenie, ale nawet te da się fajnie dopasować, aby z jednej strony nie były swoją parodią w stylu Cleo, a z drugiej mundurkiem 60 latki.
Podsumowując było bardzo słabo i nudno. A szkoda, bo była szansa na Eurowizji pokazać coś nowego i polskiego. Nawet, jeżeli mielibyśmy nie wygrać, Tulia to batdzo dobry zespłó i mógłby promować polskość na świecie w bardzo fajny, pozytywny i oryginalny sposób, ponieważ biały krzyk jest chyba czymś niespotykanym w świecie. Ale japierw trzeba zrobic tak, by je "sprzedać"..Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2019 o 4:01

W Wujekdobrrarada
+2 / 6

kurła, Eurowizja w Tel Aviv'ie? Kogoś popier...liło? Gdzie tu Europa?! To może następnym razem w... Nowej Zelandii? Judowizja raczej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
0 / 2

@Wujekdobrrarada Od kiedy Eurowizja to konkurs piosenek europejskich? Od początku był to konkurs członków EBU. W momencie gdy my wymachiwaliśmy szabelką do nieprzyjaciela takie kraje jak Maroko czy Egipt były już członkami EBU, czyli eurowizji. Polska do lat 90 była członkiem interwizji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D demian666
+1 / 5

polska piosenka to raczej jakies jeczenia byly

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BecouseLife
+3 / 3

niezła wiocha:)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paczek85
+2 / 2

Szału nie robi, a poza tym widać, że Polacy znowu nie wstrzelili się w typem piosenki na Eurowizji..... Czyli nic nowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pokos
+3 / 3

Byle czego nie oglądam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stypson
-1 / 5

Idioci z pisu myśleli, że jak się dowolną piosenkę ubierze w polskie stroje ludowe, to świat oszaleje i rzuci się do głosowania. Donatan miał chociaż ładne, młode, obdarzone modelki. A prawda jest taka, że Europa nas nie cierpi i jest zmęczona idiotyzmami polskiego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acanekd
0 / 0

Jak zwykle, CDD !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acanekd
0 / 2

Ludziska ! Nie piszcie elaboratów ! G...o nas obchodzą wasze "wnętrzności". Piszcie do sensu !
A.Mleczko narysował nosorożca kopulującego z żyrafą - podpisał *obywatelu, nie pieprz od rzeczy*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wujekdobrrarada
-1 / 3

Zenek Martyniuk zamiotlłby tam! I to nie jest żart!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubert123454
+1 / 1

Rozwaliłby system, ale nie u nas zespól pieśni ludowej lepiej było wysłać, no ludzie ręce opadają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D d421584
+2 / 2

Nie jestem w temacie tej imprezy. Nawet nie wiedziałem że to ma miejsce teraz. Ale włączyłem tutaj ten utwór bez obrazu. Posłucham. I to jest słabe, bardzo slabe. I pomyślałem sobie ze juz nasze disco polo by o wiele lepiej wypadlo.
A jak czytam ze inni byli slabsi od tego to... w zasadzie szkoda więcej czasu pisac o tej zenujacej imprezie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W woodykosa1
-1 / 3

EUROwizja w Izraelu...
AZJAexpres w SOSnowcu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+2 / 2

Gdybym nie wszedł na demotywatory, to nie wiedziałbym, że trwa eurowizja :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubert123454
0 / 0

Najlepiej jak któregoś roku nasza polska wokalistka, Margaret startowała z ze swoją piosenką, jako reprezentantka innego kraju, bo polska wypięła na nią d...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rikki96
0 / 0

Nie, Margaret nie przeszła polskich preselekcji, bo źle się zaprezentowała Z piosenką "cool me down". Stwierdziła wtedy, że Eurowizja to już nie jest jej poziom I to nie dla niej. Rok później pojechała na szwedzkie preselekcje, gdzie przepadła bez sukcesu podczas Melodifestival. Więc Polska nie, ale Szwecja jak najbardziej? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubert123454
0 / 0

Dla czego ciągle na siłę promujemy zespoły ludowe, chcemy pokazać jakimi tradycjonalistami jesteśmy, jak widać tradycje, jeżeli chodzi o muzykę są nudne, lepiej by było wysłać Groome z remixem piosenki Ćma - Reni Jusis, by miała przynajmniej szansę konkurować, a nie ciągle koko koko euro spoko i tak od 2012 dalej trwa, sialalala la...

Albo zaskoczyć wszystkich i wysłać Zenka Martyniuka na Eurowizję, przynajmniej zaszokowalibyśmy ludzi głosujących w Eurowizji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
-1 / 3

słabo piszczą mocno żaden szał to nie jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Szpadelek
-1 / 1

Zastanawiam się,kiedy do eurowizji dołączy Królestwo Tonga..... skoro dzisiaj już jest Izrael...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nearshore
0 / 0

porazka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fifusik
+1 / 1

Nie dość że darły gębę,to jeszcze powinny robić na szydełku.
Chociaż może udziergałyby jakaś serwetki i byłby z tego jakiś pożytek.
Potem zlicytowałoby się te rękodzieła na radio z Torunia i PiS uznałby to za sukces na Eurowizji.
Podsumowując.
Do remizy z taką twórczością wokalną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem