Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

DEEWOLUCJA

Skecz zmuszający do niepokojących przemyśleń. Zachęcam do poświęcenia 10 min i 57 sec na obejrzenie.

www.demotywatory.pl
by InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
+
29 34
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K KateWlodarska
+1 / 5

Zobaczcie sobie film IDIOKRACJA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZrytyRyj
+1 / 3

Jaka deewolucja ??? Zawsze tak było , że była garstka geniuszy i ogromna rzesza idiotów i ludzkość jakoś trwa i się rozwija. Nie trzeba być geniuszem aby to zauważyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+2 / 2

Nie jest to tekst wysokich lotów, a sposób myślenia też nie zachwyca. Pomylił chłopak mądrość z inteligencją i wykształceniem i ze znajomością technologii, a to zupełnie inne rzeczy. Obecni geniusze też nie umieją zrobić komórki, czy komputera, ale czy to znaczy, że są idiotami? Obecnie nauka jest tak rozczłonkowana i każdy skomplikowany produkt wymaga takiej wiedzy z dziesiątków dziedzin, ze brak umiejętności zbudowania go jest normalna rzeczą, a nie idiotyzmem. Facet nie ma tak napradwę pojęcia o czym mówi. Weźmy ten jego prąd, do którego się przyczepił: górnik (niech będzie, że w jednym z geologiem) , musi znaleźć złoże, wydobyć kopalinę, hutnik wytopić metal, ceramik znaleźć odpowiednia glebę i wypalić odpowiednie kształty, nafciarz wydobyć ropę, a chemik zrobić z niej osłonki do kabli, wszelkie przełączniki i obudowy, fizyk, dzięki któremu można by ten prąd wyprodukować i który wszystkim poprzednim powie , co potrzebuje, ale SAM NIE WIE, JAK TE CZĘSCI ZROBIĆ. i nigdy żaden nie wiedział. Von Tschirnhaus i Bottger którzy w Europie pierwsi wyprodukowali porcelanę, też nie mieli pojęcia o stawianiu pieca. Stevenson tworzenia swojej "Rakiety" też nie zaczął od szukania złóż metali i nauki hutnictwa. Inteligencja nie jest wiedzą, jak wszystko zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2019 o 10:40

K killerxcartoon
-2 / 4

@Fragglesik
Ty tez się mylisz. Może wymienione przez ciebie osoby nigdy nie budowały pieca ale mylisz się że nie widziały jak jest zbudowany i jak działa. Myślę że gdyby przed takimi osobami postawić zadanie zbudowania takiego pieca podołały by temu. Dobrze wykształcona osoba wie jak większość rzeczy działa i zna prawa fizyki jakie nimi rządzą. Problemem jest brak praktyki w danej dziedzinie i narzędzia niezbędne do wyprodukowania danej technologi.. Czasami trzeba narzędzi do stworzenia narzędzi. Nikt z marszu nie zbuduje procesora. Na to trzeba wielu etapów przejściowych technologi. Ale zbudowanie prostych technologi jest możliwe w każdej chwili przez przeciętnie technicznie wykształconą osobę. W każdym razie z mojego pokolenia. Wiem że obecne pokolenie CTR-C CTRL-V ma niezbyt dużo wiedzy w głowie i wszystko bierze z sieci ale myślę że jeszcze trochu ludzi coś umiejących by się znalazło . Wszystko zależy do jakich narzędzi masz dostęp . Jeśli trzeba zaczynać od epoki kamienia łupanego to trochu zajmie, Ale jeśli są współczesne narzędzia a tylko nie ma źródła zasilania, zawsze zasilanie można zastąpić prościej. Silnik . może być silnik parowy, albo koło wodne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+1 / 1

@killerxcartoon Ja mam inne zdanie, nie mówiąc o tym, że budowa pieca do wypalania nie jest tak prosta, jak pieca do ogrzewania czy gotowania i wymaga szczególnych umiejętności i wiedzy, a już w ogóle nie mówiąc o obecnych sprzętach. Ogólna teoria jest znana wszystkim, tylko że ten facet postawił nacisk na samozbudowanie sprzętu, a to jest bzdura, o najprostsza rzecz teraz jest robiona przez ok. 200 osób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 maja 2019 o 23:42

K killerxcartoon
0 / 2

@Fragglesik Przy tej skali złożoności. Różnie bywa. Ogromne ilości osób pracujące przy projektach nie zawsze wynikają ze złożoności a z pasożytnictwa. Prototypy często budują zespoły kilku osobowe. Bo nie zawracają sobie głowy normami, desingiem, dopracowaniem ergonomicznym, czy optymalizacją części czy przygotowaniem do produkcji masowej. Jedyny cel to ma działać.
Ale masz rację jeśli startujemy od otoczaka , krzemienia , kija , rogu i skóry to dojście do procesora wymaga około 300 lat znając bazę wiedzy potrzebna do wytworzenia wszystkich pośrednich narzędzi i technologi.
I nie przesadzaj ludzi są mądrzy i inteligentni i potrafią rozwiązywać problemy jeśli mają podstawy merytorycznej wiedzy. Obecnie niestety tak już się nie kształci. Mamy pseudo inżynierów i pseudo tytuły naukowe bo mamy masę humanisto nic nie umiejących praktycznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

Tu tez jest o tym Kordn-evolution

https://www.youtube.com/watch?v=m8fm3Z7jgWM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem