Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
285 319
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B borekpp
+7 / 19

Ja mogę taką historyjkę wymyślić na każdego z kim miałem styczność w dzieciństwie.. I co mi zrobicie- nic.. Bo to jest temat na topie i jak się kogoś nie lubi to można głupoty pleść.. Dopóki jakaś historyjka nie jest udowodniona, to wierzę w nią - nie bardzo..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+2 / 2

@borekpp Otóż to, w zasadzie Polacy tak kochają pedofilię, że oskarżenie jest wyrokiem co jest absurdalnie chore. Jeśli ja powiem, że jesteś pedofilem, to w sumie nawet nie muszę tego udowadniać, ba, nie muszę nawet podawać kto był Twoją ofiarą, a i tak przypinkę pedofila będziesz miał do końca życia i nikogo nie będzie obchodziło czy rzeczywiście nim jesteś. Oskarżający o pedofilię w Polsce są niemal wynoszeni na równi z Bogiem, są nieomylni, a ich słowa są dowodami merytorycznymi same w sobie. Szkoda, że w Polskim prawie przepis o pomówieniu działa tak, że w sumie nie działa, powinno być jasno, tak jak wszędzie indziej na świecie, jak powiem, że jesteś pedofilem to muszę pokazać dowody inaczej sąd przypierdzieli mi olbrzymią karę i jeszcze będę musiał to odkręcać publicznie bo pomówienie o pedofilię jest mega krzywdzące, a społeczeństwo mega niesprawiedliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F feniks777
+5 / 13

oby tylko nie zaczelo sie polowanie na czarownice :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 7

@feniks777 Kościół nie raz je urządzał.. może najwyższy czas by zobaczył jak zabawa wygląda od drugiej strony?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+1 / 1

@killerxcartoon Racja, u protestantów też nie brakuje pedofili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
-2 / 8

#metoo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
0 / 2

@greggor und mein

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+14 / 14

Dla mnie sprawa jest prosta, sprawą powinien zająć się sąd. Tam gdzie sąd winę udowodni to wywalenie z kapłaństwa + odpowiedni wyrok, jak fałszywe oskarżenie to surowa kara dla oszusta próbującego naciągnąć na kasę i sławę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 1

@Elathir To się nazywa domniemanie niewinności i pomówienie. Niestety w Polsce jeśli chodzi o pedofilię domniemania niewinności nie ma, jeśli nie sąd, to społeczeństwo człowieka zniszczy, a przepis o pomówieniu jak to w Polsce nie działa. Dlatego w Polsce oskarża się na lewo i prawo o pedofilię, a w takich Niemczech, USA i innych krajach cywilizowanych, żeby powiedzieć głośno "to pedofil" to trzeba mieć mocne dowody bo problemy mogą być z tego kosmiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 1

Wiem, tylko odnoszę wrażenie, że dużo osób o tym zapomina. No i co do USA, to tam ostatnimi czasy bywa bardzo różnie, np. wysyp bezpodstawnych oskarżeń o gwałt stanowi tam nie lada problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 13

Teraz nagle znalazły się ofiary...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-3 / 3

@Aarcticfrost jak miał 15 lat to mógł mu wywalić gonga

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 5

@Finger03
Ofiarę się typuje taka jaka nie będzie robiła larum. Dopiero jak dojrzeje emocjonalnie i zacznie samodzielnie myśleć może się z tym uporać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

Wybacz @killerxcartoon ale odnoszę wrażenie, że @Finger03 nie jest partnerem do rozmowy dla Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olo555
-1 / 1

@wamke "teraz" to dobry moment

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+3 / 3

@Aarcticfrost Czekaj czekaj... Rozumiem ofiary w latach 90, w tym wypadku jeszcze choć to strasznie naciągana hipoteza, to jeszcze jestem w stanie przyjąć to do wiadomości... Ale jak słyszę, że pojawiają się ofiary z czasów PRL to mi ręce opadają. PRL, system walczący na każdym kroku z kościołem, dążący do zniszczenia kościoła, bezpośredni wróg kościoła i serio uważasz, że ofiara pedofilii ze strony księdza nie miałaby wsparcia? Człowieku, jakby w PRL taki np. Jankowski którego teraz się oskarża był oskarżony o pedofilię, to w sumie nawet nie zbierano by dowodów, byleby gęba która zgłasza taki czyn się zgadzała, nawet jeśli to będzie wyssane z palca, a machina propagandowa by tak ruszyła, że o Jankowskim pedofilu mówiłby cały Układ Warszawski do samego końca komunizmu, zaś ofiara byłaby wynoszona na piedestały przez władzę jako największy na świecie męczennik. Dla władz PRL to byłaby taka okazja jak dla Ciebie znalezienie plecaka wypchanego kasą z karteczką z napisem "śmiało bierz, mnie nie potrzebne". Więc jak ktoś teraz się budzi i mówi, że go ksiądz za komuny molestował to naprawdę już spisuję tą historię na straty bo w tamtych czasach byłaby to olbrzymia szansa dla takiej ofiary, władza zrobiłaby wszystko żeby takiemu żyło się dobrze bo to byłby klucz do pozbycia się lub poważnego osłabienia największego wroga i dlatego w takie historie nigdy bym nie uwierzył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 0

@johnyrabarbarowiec No ale przecież tak było. Tylko nie używali tych informacji publicznie, bo lepiej przecież było zaszantażować. W ten sposób organizowali informatorów w tych środowiskach.

Inna sprawa, że faktycznie tyle czasu minęło, że dziwne wydaje się organizowanie takiego 'coming outu' akurat teraz.
Faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest prokuratura i sąd a nie filmy w TV i jakieś anonimowe wyznania. Wtedy powinno być jasne kto kogo co i kto tu kłamie. A to co teraz się robi, to przypomina zabawę jak z teczkami UB i kto wyciągnie straszniejszego trupa z szafy.

EDIT - to samo tutaj: https://wiadomosci.wp.pl/znany-polski-muzyk-mial-gwalcic-dziewczynki-dziennikarz-wiem-o-jego-trzech-ofiarach-6410272573245569a?src01=d3f2c&utm_campaign=WP-push&utm_medium=push&utm_source=pushpushgo
Co to znaczy "Nie chodzi mi o ściganie tego człowieka..."?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2019 o 15:52

S siditg
0 / 0

@killerxcartoon hmm... jak mówisz, że facet dopiero w wieku 45 lat dojrzał emocjonalnie i zaczął samodzielnie myśleć, to nie wiem czy go teraz bronisz, czy ośmieszasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
-5 / 9

Im dalej po wojnie, tym coraz więcej kombatantów. Tutaj też ta prawidłowość się sprawdza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aku666
-4 / 4

Spotlight był oparty na faktach więc tam też było w rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kwazior
-1 / 3

fajna bajeczka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S snap171
+1 / 1

Wiecie co, bo ja sobie przypomniałem że niejaki Donald T; który obecnie pełni ważną rolę w UE, podczas jednej z konwencji swojej partii naście lat temu dotykał mojej pupy. Było ciemno bo leciała akurat jakaś prezentacja (nie wiem jaka bo byłem w szoku).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+2 / 2

Emisja programu tuż przed wyborami. Zagrywka polityczna z wykorzystaniem Kościoła Katolickiego, który zresztą odgrywał znaczącą rolę podczas wyborów. Po drugie film ten to zmasowany atak na Kościół, bo już nie tylko chodzi o ujawnienie księży MOGĄCYCH MIEĆ ZWIĄZEK z pedofilią ale także atak na dostojników kościelnych, kardynałów i biskupów za to że nie zareagowali, że kryli rzekomych pedofilów. Odkąd brak reakcji to przestępstwo? Czy jeśli widzę jak mój sąsiad parkuje na zakazie to ja mam obowiązek dzwonić do Straży Miejskiej? Chyba tak, patrząc na niektórych naszych życzliwych sąsiadów;-) W każdym cywilizowanym i demokratycznym kraju od wymierzania sprawiedliwości jest Sąd, a brak reakcji na próbę łamania prawa nie jest przestępstwem. Trzecia sprawa która mnie uderzyła w tym filmie, to fragment gdzie Sekielski napastuje proboszcza o to, że ksiądz który odbywał karę więzienia za pedofilię, z zakazem pracy z dziećmi, odprawia mszę dla dzieci. Widocznie nie jest to zabronione. Ksiądz ten prawdopodobnie nie mógłby nauczać religii w szkole lub pracować jako opiekun na koloniach ale odprawiać mszę może. Przecież w tym kościele są też rodzice dzieci, jest mnóstwo ludzi. Ksiądz nie zabiera ich do siebie do pokoju i nie zamyka się z nimi na klucz. Poza tym, jeśli faktycznie popełnia przestępstwo, to dlaczego redaktor Sekielski nie reaguje??? Dlaczego nie wzywa Policji, która wpadnie do kościoła i skuje księdza? Przecież w tym momencie znajduje się na równi z biskupem, który tak samo nie reaguje na przestępstwo. Niedawno mieliśmy w Hollywood wysyp oskarżeń o molestowanie seksualne. Nagle wszystkim po 30 latach przypomniało się że ich molestowano. Teraz tak samo w Polsce każdemu nagle przypomni się że go ksiądz molestował...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2019 o 23:06

avatar aku666
-1 / 1

@kenzol Art. 240. Karalne niezawiadomienie o czynie zabronionym

§ 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118 ludobójstwo, art. 118a udział w masowym zamachu, art 120–124, art. 127 zamach stanu, art. 128 zamach na organ konstytucyjny RP, art. 130 szpiegostwo, art. 134 zamach na życie Prezydenta RP, art. 140 zamach na jednostkę sił zbrojnych RP, obiekt albo urządzenie o znaczeniu obronnym, art. 148 zabójstwo, art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, art. 163 sprowadzenie katastrofy, art. 166 piractwo, art. 189 pozbawienie człowieka wolności, art. 197 zgwałcenie lub wymuszenie do poddania się innej czynności seksualnej § 3 lub 4, art. 198 seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby, art. 200 obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym, art. 252 wzięcie lub przetrzymywanie zakładnika lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

https://www.arslege.pl/karalne-niezawiadomienie-o-czynie-zabronionym/k1/a275/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
0 / 0

@aku666 Rozumiem, że p. Sekielski pozgłaszał wszystkie rozpoznane przez siebie sprawy do prokuratury?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem