Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
495 501
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B bolek_i_lolek
-3 / 13

Taa, za ten bohaterski wyczyn tego debila niemcy rozstrzelali 300 bogu ducha winnych Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+6 / 16

@bolek_i_lolek Któż mógł wtedy przypuszczać, że Niemcy, ten cywilizowany naród filozofów i poetów, będą stosować odpowiedzialność zbiorową, kompletnie obcą Cywilizacji Europejskiej. No, któż mógł przypuszczać.

Ale przynajmniej teraz Niemcy są kompletnie inni, nieprawdaż?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+1 / 7

@Glaurung_Uluroki Twierdzisz, iż KG AK w 1943r nic nie wiedziała o masowych represjach niemieckich na Polakach? Nie rób sobie jaj, Niemcy odpowiedzialność zbiorową stosowali już od 1939r.
W trakcie kampanii wrześniowej spalone zostały 434 polskie wsie (według innych danych 476), często niszczone rozmyślnie w odwecie za opór stawiany przez polskie oddziały bądź jako represja za rzekomą działalność partyzantki. Tysiące cywilów zamieszkujących miejscowości znajdujące się na trasie niemieckiej ofensywy – starców, mężczyzn, kobiet i dzieci – zginęły w pożarach, od kul oraz granatów wrzucanych do domów i piwnic. Między innymi niemieccy żołnierze już w pierwszym dniu wojny doszczętnie spalili wsie Zimnowoda i Parzymiechy i zamordowali co najmniej 114 mieszkańców obu miejscowości (dane szacunkowe). W dniach 1–2 września Wehrmacht spacyfikował także wsie Torzeniec i Wyszanów w Wielkopolsce, mordując łącznie 61 osób.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_niemieckie_w_Polsce_(1939–1945)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
+2 / 6

@idzNaWybory
A znane jest Tobie znaczenie terminu sarkazm?
Czy jak w dzieciństwie kij połknąłeś, to do dziś Ci tak zostało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daniel700
+2 / 8

@bolek_i_lolek Nie wiem czy sobie zdajesz sprawe z tego ze hitlerowcy mieli zamiar zgładzic Polaków ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-2 / 2

@Aarcticfrost Znane jest Ci znaczenie powiedzenia, iż nie należy się wcinać pomiędzy wódkę a zakąskę, bo to jest żałosne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Do_cent
+1 / 1

@bolek_i_lolek
"Taa, za ten bohaterski wyczyn tego debila niemcy rozstrzelali 300 bogu ducha winnych Polaków."
TO NIEPRAWDA.
"Niemcy nie zastosowali żadnych represji wobec ludności polskiej za ten zamach." - http://blog.surgepolonia.pl/2012/09/samobojcza-akcja-zolnierza-ak/
A tu nieco więcej: "(...) Zamach stał się tak głośny, że na miejsce przybyli SS - Brigadefuhrer Ludwig Fischer gubernator Warszawy oraz jego pełnomocnik dla Warszawy jej "starosta" Ludwig Leist. W wyniku policyjnych badań trwających do rana, ustalono wersję, iż zamachowiec był Żydem, uciekinierem z getta. Zatrzymanych do wyjaśnienia pracowników wypuszczono. Niemcy nie zastosowali żadnych innych represji.(...)". Źródło: T. Strzembosz "Akcje zbrojne podziemnej Warszawy 1939-44".
Dopiszę od siebie, że uznali go za żyda z getta z powodu przeraźliwej wręcz chudości - umierał na gruźlicę.
W tym samym dniu szare szeregi zlikwidowały SS-Rottenführera Ewalda Langego, jednego z oprawców Janka Bytnara "Rudego" (Chyba wszyscy słyszeli o słynnej "Akcji pod Arsenałem").

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daniel700
+2 / 2

ja sie pytam co za kretyn zminusował to ze powiedziałem prawde przeciez w kazdym historycznym programie ci to powiedza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

Czyli według współczesnych norm: TERRORYSTA

W latach 1939 - 1945 z rąk polskiego podziemia zginęło ok 20 tys. Niemców... czyli tyle ile w ciągu 45 minut Bitwy na Łuku Kurskim

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 maja 2019 o 19:21

avatar survive
+1 / 1

@BrickOfTheWall Co to za normy? Terroryzm różni się od wojny partyzanckiej tym, że terroryzm jest wymierzony w cywilów.
A tu mówimy o zabitych trzech oficerach Gestapo, ilu oficerów Gestapo zginęło w bitwie na Łuku Kurskim?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
-1 / 1

@survive
Doskonale pamiętam jaką nazwą określano Irakijczyków walczących przeciwko armiom okupacyjnym; a strzelali do uzbrojonych osobników w mundurach a nie do dzieci w Macdonaldzie.
A co do ilości to chodzi o EFEKTYWNOŚĆ (takie brutalne słowo) czyli musimy policzyć ILU POLAKÓW ODDAŁO ŻYCIE w zamian za tych trzech oficerów i czy opłacała nam się ta wymiana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+1 / 1

@BrickOfTheWall to, że media manipulują, nie zmienia znaczenia słów. Terrorystami nazywa się tylko przegranych albo skrajne odłamy fanatyków a terrorystycznych działalności na masową skalę podejmowali się choćby Anglicy i Amerykanie.
Prawda była taka, że co by nie zrobiono to rozstrzeliwano ludzi a wagony do obozów koncentracyjnych były ciągle w ruchu. Jest udokumentowane, że kilka zamachów faktycznie ostudziło niemieckie represje, nawet jeśli odwet i tak się dokonał.
To właśnie miał ten terror dokonać, by ludzie sami, posłusznie ustawiali się w kolejce do tych wagonów i nie próbowali się stawiać, bo znajda się tacy, co nie będą oskarżać Niemców tylko ruch oporu o to, że Niemcy dokonują mordów w ramach odwetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tplvoyager
0 / 0

JAN KRYST, nie "Krysi". Sprawdz zanim nacisniesz "ENTER"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem