Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1780 1796
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I konto usunięte
+76 / 82

@testujac092 Nie ma żadnych szans, swoim postępowaniem zaszkodził wizerunkowi firmy i poleciał na pysk. Tak trzymać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusty
+15 / 23

@testujac092 @Koszowy @mati233490 - jak już napisał @idzNaWybory - zaszkodził wizerunkowi firmy. w razie sprawy sądowej o bezpodstawne zwolnienie, prawnicy firmy roznieśliby go na strzępy. Przy okazji znaleźliby inne sprawki tego gościa (jeśli takowe popełnił, a wygląda na takiego) i zamiast odszkodowania dodatkowy wyrok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-4 / 12

@trusty
Mozilla zwolniła parę lat temu prezesa, za to, że był heteroseksualny, a w jego miejsce zatrudniła homoseksualistę. Więc powołanie się na szkodliwy wizerunek heteroseksualisty się udało. Tyle, że nie w PL i do tego gość się bezczelnie obnosił ze swoim heteroseksualizmem, a to już bardzo szkodliwe dla wizerunku, zwłaszcza w wykonaniu prezesa. A tu mamy do czynienia z szeregowym pracownikiem fizycznym, więc nie wiadomo do końca jak ta sprawa się potoczy. W mojej ocenie nie ma prawnej podstawy do zwolnienia z tego artykułu, ale prawo bywa skomplikowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2019 o 19:40

avatar AVictor
+1 / 1

Dyskusja czy podstawie czy bezpodstawnie zwolniony nie ma sensu. Nikt nie zna treści umowy jaką podpisywał z pracodawcą i co się w niej znajduje. Na tej podstawie najłatwiej kogoś wywalić dyscyplinarnie. Choć znając korporacje zawsze jest o postępowaniu szkodzącemu wizerunkowi firmy nawet po pracy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+3 / 7

@testujac092 Nie sądzę. Koles się chwalił, że ma dużo filmów o tym jak np. obdziera koty ze skóry. Raczej żaden sąd nie przyzna mu racji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
-5 / 7

@testujac092 wlasciwie to obecnie zabijanie psow nie jest jakims szczegolnym przestepstwem i sie calo z tego wychodzi. Szkoda, bo znam osobiscie 3 mordercow i kazdy zaczynal od zwierzyny zanim przerzucil sie na czlowieka, niekomfortowo mi sie przebywa w ich towarzystwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
0 / 2

@testujac092 Wygrana sprawa o bezpodstawne zwolnienie to jest co najwyżej trzymiesięczna pensja. Myślę, że firma Bodzio jakoś przeżyje ten szok finansowy. @AVictor Treśc umowy o pracę nie ma nic do rzeczy ponieważ dyscyplinarki reguluje kodeks pracy.

Specjalnie dla was demotywatorowe misie patysie sięgnęłam do komentarza do art 52 kp i ogólnie judykatura nie wskazuje jakie przestępstwo uniemożliwia dalsze zatrudnienie. Jeżeli ten gostek był zatrudniony do kontaktu z klientem, albo pracował w stałym kontakcie z ludźmi to moim zdaniem przejawy bezpodstawnej agresji mogą uprawniać do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Dzisiaj rozjechał psa, jutro przecież może zrobić z klienta kalekę.

Za komentarzem Świątkowskiego.
"Judykatura nie zawiera wyraźnej wskazówki, jakie przestępstwo uniemożliwia zatrudnianie pracownika na zajmowanym stanowisku. Ogólnie wskazuje, że nie musi to być przestępstwo popełnione na szkodę pracodawcy. Istotne natomiast jest, aby rodzaj przestępstwa miał związek z charakterem zatrudnienia pracownika (wyr. SN z 7.4.1999 r., I PKN 668/98, OSNAPiUS 2000, Nr 11, poz. 429). Przykładem przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie pracownika, jest przerabianie lub używanie przerobionego świadectwa pracy przez pracownika zatrudnionego przez pracodawcę do prowadzenia spraw kadrowych w zakładzie pracy (wyr. SN z 13.1.1986 r., I PRN 116/85, OSNCP 1986, Nr 11, poz. 186, teza druga)."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 4

@testujac092 Nie ma szans. Jest kilka przepisów w prawie pracy na jakie można się powołać i go zwolnić. Po pierwsze utrata zaufania. po drugie uderzenie w wizerunek firmy po trzecie brak możliwości wykonywani umowy z powodu tymczasowego aresztowania (bo o ile dobrze gdzieś usłyszałem tak się stało )
@mati233490 podstawy są wymieniłem je wyżej . Jak ma wykonywać pracę jak siedzi. A przestępstwo jest oczywiste i zarejestrowane. Ja tez mam prawo kogoś osądzać.. a widząc to co widziałem mój osąd jest oczywisty i jednoznaczny i nie potrzebuje czekać na sąd. A poza tym oskarżenie jest publiczne i publicznie wszyscy powinni wiedzieć kto kogo o co oskarża. W odróżnieniu od innych spraw tu opinia publiczna z uwagi na głupotę oskarżonego może oglądnąć całe przestępstwo. I nikt nie zamierza go ani zabijać ani kamienować czy chłostać bo od karania jest sąd a z kar to jest grzywna i/lub wiezienie . Ale wszyscy o tym już wiedzą i go odpowiednio ocenili.
@Koszowy - rozjechanie celowe psa jakie widać na filmie jest przestępstwem.I jest niewątpliwym znęcaniem się nad zwierzęciem. A jak byś poczytał trochę o patologi i kryminalistyce oraz o profilowaniu, osoby jakie znęcą się nad zwierzętami nie posiadają empatii i są niebezpieczne dla otocznia większość seryjnych morderców, psychopatów czy sadystycznych morderców zaczynała od znęcania się nad zwierzętami. Nie jest dla niego za późno. kara może go otrzeźwieć i jak zrozumie co zrobił może jeszcze zwrócić do normalnego społeczeństwa. Może też być na odwrót kara ugruntuje jego aroganckie i egoistyczne ego i będziemy mieli potencjalnego mordercę lub gwałciciela.
Poza tym koszowy masz po katolicku nawalone do głowy. Gościa nie zwolnili za to ze jest heteroseksualny tylko dlatego ze rosnąca popularność FF zaczęła lecieć na łeb na szyję nie tylko w segmencie PC ale w przede wszystkim w mobile .Koncepcja Fenek nie sprawdziła się i go zwolnili . W to miejsce zatrudnili innego akurat pedzia.. ty masz na tym punkcie pier*olca a na zachodzie ich to nie interesuje po prostu. Technicznie znacząca lepszy nie jest od poprzedniego (zresztą nie sledze kto tam jest) w skali mobile zatrzymali spadek. ale ogólnie FF jest w dołku a ostatnie zagrania z pozbyciem się dodatków, przesiadką na chromium czyli klon chroma i ostatni wykwit malwaru na ich stronie w dodatkach i kłopoty z certyfikatem chyba są jego pogrzebem
@AVictor nikt jej nie musi znać.. pewne punkty są w prawie wyższym i nie można ich zmienić umową wiec ich naruszenie jest podstawą.
@zagrzech jak widać twoja obserwacja jest zgodna z badaniami naukowymi jakie wcześniej podałem. Szczególnym nie , na ogól kończy się na zawiasach. ale rzadko sąd ma zarejestrowane przestępstwo. w większości jest martwy pies i tylko opinia biegłych.. Tu raczej na zawiasach się nie skończy .
@Ezoteryczny_Misiak zapominasz o paragrafie mówiącym o utracie zaufania. facetowi jaki celowo przejeżdża psa i to chyba służbowym pojazdem raczej się nie ufa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
-2 / 2

@killerxcartoon
>rozjechanie celowe psa jakie widać na filmie

Nie wiem co widać, bo nie widzę tu filmu ani linka do filmu. Ale zupełnie do tego się nie odnoszę.

> Poza tym koszowy masz po katolicku nawalone do głowy.

Poważnie? Kurcze, może czas pomyśleć o zostaniu katolikiem w takim razie?

> Gościa nie zwolnili za to ze jest heteroseksualny tylko dlatego […]
> […] na zachodzie ich to nie interesuje po prostu.

„Brendan Eich został szefem Mozilli 24 marca br. [2014] Niedługo cieszył się fotelem prezesa, bo okazało się, że w 2008 r. wsparł kwotą tysiąca dolarów propozycję zmiany prawa, która zakazałaby homoseksualnych małżeństw w Kalifornii.” (źródło: Wyborcza)

„Gdy Brendan Eich, współzałożyciel Mozilli, pod koniec marca został prezesem całej firmy, na świecie zawrzało. Środowiska gejowskie przypomniały bowiem, że Eich wspierał kiedyś kampanie przeciwko małżeństwom gejów. Po raptem 10 dniach protestów środowisk homoseksualnych Eich zrezygnował ze stanowiska. ” (źródło: Na temat)


No cóż, przez 10 dni za bardzo nie zdołał zapewne technicznie zaszkodzić projektowi, więc podtrzymuję, że jednak poszło o wizerunek.

>.ale ogólnie FF jest w dołku

Koncepcja Ołpen Sors niespecjalnie ma ręce i nogi, jak nie stoją za nią Duże Pieniądze. Za Chrome stoi potężna kasa Google i za chwilę wrócimy do czasów IE6, tylko teraz będzie nie IE6, a Chrome jedynym graczem na rynku.

> a ostatnie zagrania z pozbyciem się dodatków,

Mówisz o fleszu i jawie? To akurat firefox się trzymał najdłużej, chrome to wywaliło wcześniej

>chromium czyli klon chroma

chromium nie jest klonem chroma. Chrome to własnościowa wersja Chromium, wzbogacona o dodatki i brand Google.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

@testujac092 A czy on przypadkiem nie przeprowadził tej akcji wykonując pracę i/lub służbowym samochodem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ezoteryczny_Misiak
0 / 0

@killerxcartoon Jasne, ale to co wymieniłeś to nie są podstawy dyscyplinarki, a to zrobiło Bodzio.Czy dyscyplinarka jest zasadna to może być przedmiotem polemiki, bo nie wiemy jakie stanowisko zajmował i jakie było szczegółowe uzasadnienie rozwiązania. Ale tak jak powiedziałam, firma o takim kapitale może sobie pozwolić na niezasadne rozwiązanie z winy pracownika, szczególne jakiegoś szeregowego wyjadacza. W końcu odszkodowanie plus koszty sądowe to mała kwota za taka reklamę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
0 / 0

@Koszowy "Obnosił się ze swoim heteroseksualizmem"...hmmm, ciekawi mnie, jak? Co takiego robił? Zabrzmiało jak: "Został zwolniony, bo obnosił się ze swoją normalnością"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
0 / 0

@demitri przecież zacytowałem

„Brendan Eich został szefem Mozilli 24 marca br. [2014] Niedługo cieszył się fotelem prezesa, bo okazało się, że w 2008 r. wsparł kwotą tysiąca dolarów propozycję zmiany prawa, która zakazałaby homoseksualnych małżeństw w Kalifornii.” (źródło: Wyborcza)

Specjalnie podaję cytat z Wyborczej, żeby mi ktoś nie zarzucił, że jakieś konserwatywne katolickie pismo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+56 / 60

Nie bardzo mieli szansę na inne zachowanie. Teraz w dobie internetu, zaraz by internauci odkryli gdzie pracuje i gdyby nic nie zrobili, zjechali by firmę w necie Co by na pewno odbiło się na zyskach firmy. Co nie znaczy oczywiście, ze nie zrobili tego szczerze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+18 / 20

@Fragglesik Uważam że to śmiertelny strzał w kolano...
Spójrzcie na ten łysy łeb tego inteligenta, gdzie firma Bodzio znajdzie drugiego takiego? Niepowetowana strata, kwiat polskiego narodu, firma padnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+6 / 6

@wonsz69 Tego nie przewidziałem! Ale chyba jednak podobnych inteligentów w każdej dzielnicy jest czterech, więc coś się znajdzie......:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chomekneko
+18 / 26

Przyjaciele zwierząt już mu do tyłka się dobrali, opublikowali jego imię nazwisko i miejsce zamieszkania, potem to usunęli, bo policja zainteresowała się sprawą, ale w internetach nic nie ginie, i każdy wie gdzie on mieszka jak ma na imię i nazwisko, no cóż może po wyjściu z więzienia(gdy do niego trafi) powalczy z Różalem w klatce XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chomekneko
+1 / 5

@Aliens_Hicks1 mam jednego demota o tym kolesiu, był na poczekalni kiedy jeszcze nie był ścigany prawnie, więc potomni będą mieć pamiątkę (^^)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+8 / 12

@chomekneko W Stanach ludzie mają nawet dostęp do zdjęcia z zatrzymania przestępcy i tak powinno w takich przypadkach być! Ktoś jest socjopatą? Dane i zdjęcie do publicznej wiadomości! Wszystkich morderców, gwałcicieli, pedofilów, różnej maści sadystów bym tak wynagradzała, żeby ludzie wiedzieli z kim mają do czynienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chomekneko
+1 / 1

I większość z nich jest spokojna gdy wychodzi, ale nie zapominaj o programie ochrony środowiska (^^)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
-5 / 21

Za co niby szacunek? Postąpili zgodnie z własnym interesem, ponieważ media mogłyby dobrać im się do tyłka. Odcinając się od niego uratowali własny wizerunek. Nie twierdzę, że to źle, ale też nie jest to powód do jakiegoś specjalnego uznania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chomekneko
-2 / 10

@Arbor są takie zawody, gdzie od zwyroli nikt się nie odcina np policja, działacze LGBT albo polityka bądź kościół, synagogii, meczety ^_^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrona7
+2 / 2

Smutne jest to, że firma nazywa to "incydentem" i "potępia takie zachowanie" jakby to chodziło o wymuszenie pierwszeństwa przejazdu lub złe parkowanie. Nie! Osobnik z premedytacją posłużył się firmowym pojazdem aby zabić. Nazwijmy to wprost : sadyzm, wynaturzenie i bestialstwo! Dla takich osobników nie powinno być miejsca w społeczeństwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MythAmi
-1 / 1

@wrona7 obecnie zastrzelenie/ rozjechanie/ wysadzenie w powietrze kilkunastu osób nazywa się incydentem. Filmu nie widziałem, ale aż tak bym się nie dąsał na wypowiedź rzecznika filmy, która z reguły powinna studzić emocje i odsuwać podejrzenia od firmy, która faktycznie niczemu nie zawiniła. Niestety żyjemy w czasach, gdzie za cudze winy odpowiadają firmy lub prywatne osoby (dla przykładu rodzina oskarżonego, często bez wyroku nawet).

Niepokoi mnie natomiast stwierdzenie, że "dla takich osobników nie powinno być miejsca w społeczeństwie". Czyli co, dożywocie za rozjechanie psa? Bo chyba kary śmierci nie miałeś na myśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ChaserJohnDoe
+18 / 26

Takich podludzi powinno się utylizować, a nie wsadzać do pudła by żył z naszych podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+5 / 7

@ChaserJohnDoe
Miejmy nadzieję że współwięźniowie dostaną gryps z informacją za co siedzi i odpowiednio się nim "zaopiekują".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aKasia69
-1 / 5

Nie mieli innego wyjścia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+10 / 16

Jeszcze na odchodne powinien dostać ostre wpier ..l

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Uhtred
+9 / 15

Na jego miejscu sam bym się zwolnił, spakował do kartonu i wysłał gdzieś na kraniec Syberii. Choć w dzisiejszych czasach to i tak by go tam nasi znaleźli. Więc chyba tylko lina mu pozostaje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
-1 / 1

@Uhtred pare dni afery i dalej nic sie nie zmieni i jemu tez nic nie bedzie, nie musi sie chowac; ludzie nawolujacy do kary nie maja mocy sprawczej, a jeszcze zaden sad w polsce nie skazal nikogo za zabicie psa. Zabijanie zwierzat nie narusza porzadku spolecznego w znacznym stopniu. pewnie dostanie grzywne i moze zawiasy bo sprawa jest medialna ale rozejdzie sie po kosciach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@zagrzech Nie jest na szczęscie aż tak źle. nawet w zeszłym roku koles poszedł siedzieć na 4.5 roku za zabicie psa nożem. A ten koles jest recydywistą, z tego co sam się chwalił. Więc wysoki wyrok dla niego nie będzie precedensem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 czerwca 2019 o 22:29

Z zagrzech
0 / 0

@Britta1
recydywiści to co innego, ale skąd jest ten koleś o którym mówisz? Bo mam dostęp do wszystkich orzeczeń i nie ma więzień dla gości którzy wyłącznie zabijają psy, taki wyczyn podbija coś dodatkowego, ważniejszego dla sądu, a jak nie ma nic dodatkowego to sądy to ignorują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 0

@zagrzech
W większości nieprawomocne, ale wyroki dobrze rokujące na postrzeganie tych spraw przez wymiar sprawiedliwości:

https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-z-kraju/kara-bezwzglednego-pozbawienia-wolnosci-za-zabicie-psa-ze-szczegolnym-okrucienstwem/

http://wagrowiec.naszemiasto.pl/artykul/zabil-psa-sad-rejonowy-w-wagrowcu-wydal-wyrok-wideo,5142061,artgal,t,id,tm.html

http://wyborcza.pl/1,76842,8963194,Wiezienie_za_zabicie_psa.html

https://wiadomosci.wp.pl/rekordowy-wyrok-za-zabicie-psa-sprawca-pobil-rowniez-konkubine-6330933494884481a

https://niezalezna.pl/206261-pojdzie-na-rok-do-wiezienia-za-zabicie-psa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@zagrzech W Gazecie krakowskiej cos było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
0 / 0

@bazyl73 one wszystkie są nieprawomocne, nie wiem czemu to pominięte, i skonczyly sie grzywnami/zawiasami, z wyjątkiem tego z Tych, bo pobicie ciężarnej mogło ujść plazem i sędzia dla niej podciągnął psa pod wyrok dla konkubenta. Gdyby nie pobił to pewnie by to olał, w 2 instancji sędziowie jak z taśmy poorzekali niskie szkodliwości społeczne. Za ludzi nieraz można dostać zawiasy, to co dopiero więzienie za pchlarzy xd Jeszcze nie te czasy na to.

@Britta1 Bo to był wyrok łączony za 2 przestępstwa. Sędzia z sercem dla pobitej konkubiny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 czerwca 2019 o 1:33

B konto usunięte
+1 / 1

@zagrzech 24 000 ludzi podpisało petycję o najsurowsze ukaranie tego cwaniacka.
Jest nadzieja... :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
+1 / 1

@Britta1 o, taaak:) Byłoby super gdyby poszedł siedzieć, pierwsza przełomowa kara za kratami wyłącznie za zwierzę/zwierzęta. Pomaga, że sprawa jest medialna, ale mam nadzieję ze w kolejnych inni sędziowie szliby za ciosem. No ale na razie jeszcze powstrzymuję emocje, bo sąd 2 instancji może mieć za duże ego i spuścić to w kiblu. Minie trochę czasu zanim poznamy ostateczny wynik:/ Trzymam kciuki za sprawiedliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 czerwca 2019 o 12:39

K killerxcartoon
+20 / 24

Dorasta pokolenie Karyn i Grażyn nie skalanych inteligencją .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
-5 / 7

Szacunek za tani PR?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iceman31
+19 / 23

Pozuje na twardziela. Proponuję w takim razie zamknąć go w celi z kolesiami wielkimi jak szafa trzydrzwiowa ale kochającymi swoje Fafiki, Reksie czy inne Szariki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+7 / 7

Ożesz fcuk jaki tough guy. Twardość z niego kipi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuarizumochi
+4 / 6

Zwyrol na szczęście dostał 3-miesięczny areszt tymczasowy. Mam nadzieję, że dostanie maksymalny wymiar kary i maksymalną karę pieniężną! ...choć to i tak za mało za to co zrobił bo ma na koncie wiele więcej. Jak ktoś chce wiedzieć więcej to poczytajcie na oleśnickich stronach informacyjnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar suhardo
+6 / 6

@Jazu Biedny zwyrol, słyszałem też, że Hitler wspaniale jeździł na łyżwach, a Stalin piekł doskonały sernik, ale o tym cisza...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
0 / 0

@Jazu uwazaj, bo taki czlowiek kiedys moze uznac ciebie za 'nieczlowieka', poogladaj wywiady z seryjniakami ktorzy zaczynali od zwierząt; często mówią, że ich ofiary-ludzie nie wydawały im się ludźmi gdy ich torturowali, zwłaszcza im bardziej błagali o litosc. no chyba ze tez lubisz takie torturowanie, to masz szczescie, bo zły złego nie tknie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
+7 / 7

A najlepsze jest to ze pies szedl po wlasciwej str.drogi.mam nadzieje ze w pace z nodow goscia dojada

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordTchort
+4 / 4

Jak bym pisal kodeks karny, to poczatkiem każdej kary zwiazanej z przemoca byloby zrobienie tego samego przestepcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+2 / 4

@Jasek2r Oczywiście jasiu bo prywaciarze to okropni ludzie i nic nie zrobią dobrego jeśli nie mogą na tym zarobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar suhardo
+4 / 4

@Quant Załóżmy sytuację: Prowadzę firmę, która jako lwią część akcji marketingowej, podnosi prawa zwierząt i co? Po takim "czymś", nie mogę dyscyplinarnie faceta wylać, bo nie został prawomocnie skazany?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seybr
+2 / 2

@Quant może podać powód, działanie na zły wizerunek firmy, strata zaufania do pracownika. Typa można załatwić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@Quant Jeżdżenie służbowym busem po odpoczywających, głuchych psach należących do starszych pań i ich mężów, takie rażące naruszenie obowiązków stanowi, więc nie sądzę, by jego podskoki coś dały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C czako
0 / 6

Do pierdla na 3 lata bez warunkowego. Co z Kodeksem Karnym? Od parady napisany? Tyle w temacie. Nara.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 4

@czako 5 + 100 tysięcy grzywny. Niech zarobi skoro "taki dzielny"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
0 / 0

@czako Kodeks karny nie ma tu za bardzo zastosowania. Krzywdy zwierząt reguluje kodeks cywilny, ochrony zwierząt, kodeks wykroczeń, rolnictwa, łowieckie, parę rozporządzeń gminnych/itp, a ten o ochronie zwierząt liczy się z tych wszystkich najmniej...; W innych zwierzę jest rzeczą. Jest wg prawa tak, że jeśli nie przyznasz przed sądem że celowo umyślnie katowałeś psa, aby cierpiał(dwa warunki muszą być spełnione umyślność i zamiar bezpośredni sic!), to nie pójdziesz do więzienia. To jest najczęstsza linia obrony. Czyli inne powody zabicia psa, np: przeszkadzał, zagradzał drogę, warczał, wydał się agresywny nawet z daleka. Wszystko ratuje tyłek.Sądy dają grzywny i zawiasy bo organizacje prozwierzęce na to naciskają, ale to jest naprawdę rzadkość aby one dotknęły jakoś mocno sprawców. Nawet jak mają pracować dla jakiegoś TOZu i tego nie robią, to sąd ma to w d... i nie reaguje na zgłoszenia TOZu i potem i tak podpisuje odbycie pracy społecznej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@zagrzech A jak można "nieumyślnie skatować psa"? Np. kijem? Ktoś wierzy w taką argumentację? "Bo zagradzał drogę, bo przeszkadzał, bo warczał", gdybym była prokuratorem, spytałabym: a to nie wystarczy pogrozić psu i go odpędzić kijem? Trzeba było mu rozbijać głowę?
Zresztą ciekawe jak się ludzie tłumaczą z obdzierania kotów ze skóry na żywca, czym chwalił się pan Rafał?
"Bo miauczał?", "Bo chodził?", "Bo wszedł mi w drogę?". ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
0 / 0

@Britta1
Ja też zawsze zachodzę w głowę nad tym, bo to jest totalnie nielogiczne, bezduszne i głupie, ale tak się po prostu dzieje. Byłem 2 razy na rozprawie organizacji prozwierzęcych i nie ogarniam jakie procesy myslowe zachodzą w głowach pionków prawa, ale w sumie nie szkodziliby swoją pasywnoscią, gdyby nie beznadziejne, niekonsekwentne przepisy idące im na rękę. Zwierze jest zwierzeciem, gdy są spełnione te dwa warunki, ale jak już nie, to liczą się pozostałe kodeksy, zwierze-rzecz i pionkom odwala i styki w mózgach przegrzewa. Ja też będąc prokuratorem miałbym sumienie, ale ci których widziałem zachowywali się jakby sprawa była o kradzież jabłka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+4 / 4

Nawet twarz ma psychopaty, widać to w mimice, nawet be pokazywania oczu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cofe
+1 / 1

a kto to jest psychopota?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
-1 / 3

A teraz wszyscy obrońcy psów niech potępią każdego z 1242294732 Chińczyków robiących z psami jeszcze gorzej.
Niech każdy skrzywdzonego pies tego świata będzie po trzykroć pomszczony....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
+1 / 3

@Ortomen
czyli co, nie reagować, olać torturowanie kogoś kto cierpi? Po co w takim razie w ogóle się przejmować całą resztą? Po co chować rzeźnie na odludziach, po co karać za krzywdzenie ludzi, po co dbać o cokolwiek? (btw mordy na ludziach są nawet bardziej przydatne dla natury, mamy przeludnienie). Niech będzie anarchia, znowu swiat barbarzyncow, w cywilizacji i bezpieczenstwie tak nudno sie zyje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+1 / 1

Socjopaty bardziej, psychopaci z reguły mogą poszczycić się wyższą od przeciętnej inteligencją, oraz wysoko rozwiniętym instynktem samozachowawczym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zain
0 / 0

Temu kolesiowi sąd w ramach kary powinien skazać na dokładnie to samo, co on zrobił temu psu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pieknoduch
-1 / 1

Czyli tresowania Polaków ciąg dalszy. Czekam na głos jego rodziny, dziewczyny nauczycieli z gimbazy oraz kumpli którzy wobec "takiego karygodnego zachowania" nie będą mogli pozostać obojętni i rozsmarują go w tabloidach wyzywając od najgorszych.
Taki owczy pęd massmediów wciskających ludziskom obraz przestępcy, jako kompletnego zwyrodnialca, troglodyty oraz psychola niestety źle świadczy o nas Polakach. Przeciętny widz/czytelnik musi sobie stworzyć prosty przekaz w głowie zabił zwierzę=śmierdzi mu z gęby. A to nie koniecznie tak (nawet jeżeli jest tak w tym przypadku).
Uważam że nagłaśnianie takich historii ma w swoim założeniu wywoływać (długofalowo) nieuzasadniony ostracyzm dla ludzi którzy traktują zwierzęta przedmiotowo (pies na łańcuchu, koń w pracy za pługiem, kury w klatkach).

PS: a może doczekamy się kolejnej spec-ustawy o bestiach? :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+1 / 1

@Pieknoduch Przeciwnie. Obraz przestępcy jako kompletnego zwyrodnialca, jest przejawem inteligencji Polaków, choć być może nie wszyscy ją cenią.

Nie pisz głupot, że rozjeżdżanie psa na ulicy, obdzieranie kotów ze skóry, jest tym samym co zaprzęgnięcie konia do pługa.

Jak najbardziej jestem za specustawą o bestiach, bo taki koleś potem np. wychowuje dzieci, a te dzieci chodzą potem z moimi do szkoły. :))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pieknoduch
0 / 0

@Britta1
Ano bo, droga koleżanko, żabę gotuje się powoli. A ty nie czytasz uważnie. Pisałem wyraźnie o procesie którego pierwszą fazą jest masowe duraczenie mas takimi oto obrazkami.
A, czyli już jesteś po "właściwej" stronie. Ktoś przedstawił gości w złym świetle w kontekście zwierząt a ty wysnuwasz od razu wnioski dot. jego wychowywania dzieci i potencjalnego zagrożenia dla Twoich... jakieś dowody, kogoś skrzywdził? Tak działa socjotechnika właśnie.
Uważam że ludzi powinno się osądzać tylko za to co rzeczywiście zrobili. Z tym też będziesz polemizować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@Pieknoduch Nie jestesmy kolegami, więc jesli już to: "droga użytkowniczko", jesli można. :)
Gotowanie żab też jest formą znęcania się nad zwierzętami i zagrożone jest karą, więc tworzenie podobnych idiomów, jest eufemistycznie rzecz ujmując: niestosowne, zwłaszcza w tych okolicznosciach, ale zapewne celowe, by zaimponować mi swą pewnoscią siebie. :)
Nie ma tu żadnego procesu, poza tym, który czeka przestępcę, więc nie odwracaj kota lub może jak wolisz: psa, ogonem. Ludzie są w naturalny sposób oburzeni sprawkami tego faceta, bo będąc zdrowymi na umysle, nie podzielają jego chorych pogladów.
"Własciwa strona', och, co polaryzacja tak prostej sprawy jaką jest pastwienie się nad słabszymi i zabijanie ich ze szczególnym okrucieństwem! :p

"Ktos przedstawił goci w złym swietle". Coż, jesli dla ciebie popełnienie przestępstwa zagrożonego karą 5 lat więzienia i 100 000 zł grzywny (podobno, bo nie sprawdzałam) zasługuje na przedstawienie tego jako cos dobrego, to chyba nie mamy o czym rozmawiać...

Cóż, zapewne taki przestępca wychowa dzieci w duchu sw. Franciszka z Asyżu i matki Teresy... Przynajmniej ty tak, jak widać, sądzisz.

Tak, skrzywdził psa, po którym radosnie kursował sobie służbowym busem w tę i nazad, prowadząc przy tym ożywioną rozmowę ze swoją ofiarą. i tu własnie wychodzi hipokryzja pewnego typu ludzi, którzy swą nienawisć do zwierząt poczytują jako dowód miłosci do ludzi (tym czasem, jak to mówią na salonach: gówno prawda, bo albo ma się empatię i wtedy się szanuje i ludzi, i zwierzęta, albo jest się zaburzonym i wtedy ma się potrzebę krzywdzenia tych drugich, z prostej przyczyny: LICZY SIĘ, ŻE ZA ZWIERZĘCIEM NIKT SIĘ NIE WSTAWI, ŻE KAŻDY TO UZNA ZA COS NIESZKODLIWEGO, "BO TO TYLKO ZWIERZĘ". Tymczasem taka osoba wzięłaby się za ludzi, jesli tylko uszloby jej to płazem (nie wiem, czy wiesz, ale od samej przemocy domowej ginie rocznie 150 kobiet w samej tylko Polsce, a ile jest zabójstw? To robią zapewne ludzie, którzy muchy lub psa/kota by nie skrzywdzili?), a wyjasnienie też by się znalazło! "Bo zupa za słona, bo musial jakos odreagować i podobne takie.

Socjotechnika? Ha,ha,ha,ha,ha!!! Za chwilę mi powiesz, że tak naprawdę najwięcej winne są media, bo smialy o tym napisać? TO NIE ZNASZ TEJ HISTORII, ZACZĘŁO SIE OD BURZY W INTERNECIE, JAK TEN INTELIGENT WRZUCIŁ FILM Z PRZESTEPSTWA DO SIECI! Więc nie oskarżaj mediów o jakąs "nagonkę na biednego chłopaka"!
Chciał kurła sławy, to ją ma!!

TAK BĘDE POLEMIZOWAĆ, BO SAM NA SIEBIE DONIÓSŁ UMIESZCZAJĄC FILM NA WŁASNYM PROFILU (JAK SĄDZĘ) I PRZYZNAJĄC SIĘ DO CZYNU I DO TEGO, ŻE MA WIĘCEJ TAKICH FILMÓW, POKAZUJĄC KOMUS FILM Z TEGO JAK OBDZIERAŁ KOTA ZE SKÓRY!
WIĘC BĘDE POLEMIZOWAĆ Z TWOIM TWIERDZENIEM, ŻE NIESŁUSZNIE ZOSTAŁ ZATRZYMANY. A TYM BARDZIEJ, ŻE TO WINA MEDIÓW, ŻE ludzie podpisują masowo petycję o najsurowsze ukaranie (po udowodnieniu winy rzecz jasna, jak to na procesach, ale podejrzewam, że nie będzie to trudne, skoro był taki dumny z tego, co robi) tego osobnika!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 czerwca 2019 o 21:00

P Pieknoduch
0 / 0

@Britta1
Ale znowu od rzeczy, użytkowniczko :-)
"gotowanie żab" to tylko taka forma, nie zamierzone skojarzenie ale niektórym wszystko przeszkadza widać...
Powiedz francuzom że nie wolno gotować żab bo to nieludzkie (ten przymiotnik jest zresztą zbyt często używany do takich spraw... a jak niby traktować zwierzęta? po ludzku?)
Po co miałbym Ci czymś imponować? Zresztą co ma pisanie na forach do pewności siebie ? WTF...
No po prostu nie dostrzegasz tego procesu o którym pisałem od samego początku. Nie trzeba było zaczynać tej dyskusji bo wydaje się bezcelowa. Ani razu nie pochwaliłem tego typka a za Twoje domysły nie odpowiadam.
Oczywiście że media są winne tej tresurze narodu! A kto inny Cie faszeruje kolejnymi mrożącymi krew w żyłach eko-drastycznymi newsami?
Przeczytaj jeszcze raz to co pisałem (ja się tak nie rozwlekam więc nie powinien to być problem), serio tam nie było nic co zasługuje na taki chaotyczny, pełen oburzenia bulwers w stylu "on go broni". Nie odnosisz się w ogóle do tematu mojej wypowiedzi. Ani nie odpowiadasz na pytania które ci zadałem w ostatnim poście. To żadna rozmowa.

PS: właśnie powolne gotowanie żab zdaje się być najmniej bolesne bo żaba się nie spodziewa śmierci, a nie chcemy przecież żeby żabka cierpiała.
PPS: mniej caps-locka proszę . Mam co prawda wadę wzroku ale nie tak duzą :-)
Pozdrawiam mimo wszystko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-1 / 1

@Pieknoduch Tak, jasne, niezamierzona. A ja jestem Von Nogaj. Francuzi nie gotują żab na żywca. Wypadałoby się dowiedzieć jak wygląda kuchnia danego kraju. Na żywca gotuje się ślimaki, ale nie ma to związku z rozjeżdżanym dla zaspokajania swoich zboczonych potrzeb psem należącym zresztą do starszego małżeństwa, tylko dlatego, że był łatwą ofiarą, jak również obdzierania kotów (czy też innych zwierząt także, bo w którymś z demotów, ktoś wkleił rozmowę zwyrodnialca w kimś i tam mówił, że ma wiele takich filmików, więc jak można sądzić ofiar nie była jedna czy dwie. Koleś ma, wynika, takie hobby) ze skóry na żywca. Ten człowiek chwalił się przy tym jaki to on twardziel i "nie odpuszcza", nie widzę, więc powodu, by przykładowo sąd nie mial go potraktować równie bezwzględnie.
"Taki twardziel", a boi się konsekwencji tego, czym się chwalił? Dziwne...

Traktować po ludzku to znaczy: bez zaburzeń psychicznych, które wynikają z wynaturzenia.

Czy to słowo bardziej jest obrazowe? Po ludzku = bez wynaturzenia?

Ponieważ proces medialnej nagonki na sprawcę czynu, który sam umieścił wideo w sieci, celem zapewne zdobycia uznania, nie jest faktem, a jedynie twoją teorią.

Rozumiem, że zamysł jego działania i spodziewane efekty były inne, od tego co nastąpiło i zgoła odwrotne, bo zamiast podziwu swojej "twardości", "męskości" i... "Prawicowści"? Bo jak czytałam komentarze na różnych forach, to jego stronnicy (ci "po właściwej stronie", wiesz ;) wyzywali ludzi od "lewaków", "zoofilów", "gejów" itp.

"Nie trzeba było zaczynać tej dyskusji bo wydaje się bezcelowa." Myślę, że tak! Ponieważ starasz się udowodnić, że znęcanie się nad zwierzętami (wielokrotne jak się dowiadujemy) tego człowieka, to nic złego ("bo we Francji jedzą żaby"), a to nieprawda. Jest to jedno z naobrzydliwszych przestępstw, bo dotyczy najsłabszych i nie jest dyktowany chęcią zdobycia pokarmu czy pieniędzy na przetrwanie, a jedynie chorymi potrzebami, chorego umysłu.

Nie są to żadne "eko-newsy" to pewna ideologia sprowadza godność człowieka, która zawiera się także w tym, by nie być bandytą, sadystą i psychopatą, do "ekologii". I pewnie "lewactwa" i różne, tego typu kłamstwa możemy poczytać na forach od ludzi, którzy zbrodniczy charakter próbują przedstawić narodowi jako formę "prawicowości" i "tradycji (polskiej)". Próbują wytresować naród, a czynami popełnianymi na zwierzętach zastraszyć zapewne wiele osób.

Sprytna manipulacja i próba realizowania rządzy władzy nad innymi...

Co do mediów, to nie wiem czy wiesz, ale media są od przekazywania informacji nawet jeśli są złe i szokujące. I ciągle pomijasz fakt, że Rafał B. sam uzył mediów do promocji swoich "filmików", więc może to raczej on nas chciał tresować, a wyszło inaczej? Ja oczywiście filmu nie oglądałam, bo od tego jest prokuratura, zresztą nie wiem, czy gdzieś jest w całości dostępny, nie interesuje mnie to. Wystarczy makabryczny opis pasji tego człowieka.

I owszem, nie tylko zaszkodził zwierzętom, kotom, psom i tylko on pewnie wie jeszcze komu, właścicielom pieska, dla których był on być może jedynym przyjacielem, bo to starsze małżeństwo, ale także wielu internautom i mnie, bo straciłam wiarę w ludzi, a zwłaszcza facetów. :/ Jestem niemal chora od tej calej sprawy. Więc wielu osobom zaszkodził i powinien ponieść najwyższe tego konsekwencje, żeby nie pojawiali się nasladowcy lub by poczuli strach przed łamaniem prawa. Prawa zwierząt w tym przypadku.

Nie widzę potrzeby wielokrotnie czytać czegoś, co nie zawiera mądrych stwierdzeń.

Odpowiedziałam ci na wszystkie pytania. Przeczytaj ponownie, co napisałam. Styl mam łatwy, więc nie powinno być problemu.

Zechciej swoje pochwały gotowania żab na żywca zostawić dla siebie, bo nikt nie podziela raczej twoich zachwytów. Twoje teorie na temat tego, że "żabka gotowana na żywca nie spodziewa się śmierci" brzmi nie powiem jak. Nie chcę obrażać twojego myślenia, więc się nie wypowiem. Pamiętaj, że gotowanie żab na żywca także może trafić na wokandę jeśli miałoby miejsce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pieknoduch
0 / 0

@Britta1
Czyli zgadzasz się co do najważniejszego.
"Nie trzeba było zaczynać tej dyskusji bo wydaje się bezcelowa." Myślę, że tak!
Nie powinnaś była więc ciągnąc tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 0

@Pieknoduch Pozdrawiam zatem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DarkPsychopath
-5 / 5

Oj tam wielkie mi halo. Zabił psa, a robicie z niego kogoś kto co najmniej kierował obozem koncentracyjnym... Jak zabił czyjegoś psa to mandat i zwrócenie kosztów i tyle. A jak bezpański to nie jego wina, że kundel po ulicy łaził. Nie przeginajmy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
0 / 2

@DarkPsychopath Zabił starszemu małżeństwu psa, żeby nagrać swój chory psychicznie filmik, a wcześniej prawdopodobnie obdzierał koty ze skóry, żeby nagrać swoje filmiki.

Mandat to się daje za złe parkowanie, a nie mordowanie zwierząt ze szczególnym okrucienstwem i to po co? Żeby se zwalić?

Ty nie przeginaj. To, że pies leży na ulicy, nie daje prawa facetowi, by sobie jeździł po nim busem i wąchał jego flaki rozgniecione na asfalcie zatrzymując się na psie i zagadując do miażdżonego zwierzecia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zagrzech
0 / 2

@DarkPsychopath Jakby ktoś zabił mojego to ja bym zabił typa, mówię to z pełną odpowiedzialnością. Mój pies jest dla mnie warty więcej niż jakieś obce ludzkie ścierwo. A jakby seryjny morderca mordował ci matkę to też by potem mówił w wywiadzie"wielkie mi halo". Każdy ma inne poszanowanie dla czyjegoś życia, ale tylko cywilizowane podejście jest normalne. Tacy jak wy powinnni byc odizolowani od normalnych ludzi. Rak społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wrona7
+1 / 1

Współczesne kodeksy prawa karnego (nie tylko w PŁ ale i w wielu innych krajach) zakładają nieproporcjonalnie niskie kary w stosunku do popełnionych zbrodni. Zabijesz - idziesz siedzieć na kilkanaście lat, zgwalcisz siedzisz z 5 lat, skatujesz zwierzę dostajesz grzywnę i zawiasy itd. Możecie się oburzać ale temu zwyrodnialcowi zafundowalabym podobny ból jaki zadał temu psu. Dlaczego? Bo nie był to wypadek a celowe działanie, którym na dodatek chwalił się w internecie. Takich ludzi nieświadomie mijamy na ulicy, spotykamy w kolejce w sklepie czy w pracy. Od katowania zwierząt się zaczyna, strach pomyśleć na czym kończy. Mówienie, że on tylko rozjechal psa to bagatelizowanie problemu i ciche przyzwolenie żeby rozwijali swoje skłonności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+1 / 1

@wrona7 Katowanie zwierząt to zwykle znak rozpoznawczy przyszłych przestępców, zabójców ludzi. Kogoś, kto systematycznie wygaszał swoje zdrowe elementy psychiki, więc mała szansa, że to "nie pójdzie dalej". Ktoś, kto robi takie rzeczy zdradza swoje intencje już na wstępie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem