Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
~*~
by Wiadro1
+
62 83
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
+1 / 7

I niech ktoś mi nadal twierdzi że naziści nie byli powiązani ideowo,politycznie i finansowo z kościołem katolickim.
Przypomnę że większość wierchuszki i największe poparcie miało NSDAP w Bawarii jaka jest w większości katolicka, Hitler pochodził z Katolickiej Austrii jaka wcześniej była pod panowaniem Habsburgów jacy od wieków powiązani byli i strzegli interesu z Watykanem. Wszyscy wysocy członkowie NSDAP brali śluby kościelne z udziałem wysokich duchownych. Hitler i naziści podpisali pakt z przemysłowcami i bankierami przy asyście biskupów i kardynałów w kościele garnizonowym w Lipsku. Anschluss Austrii popierał i organizował Kardynał Teodor Innizer , W Słowacji sprzymierzony z Hitlerem rządził ksiądz Jozef Tiso a kolaborujący z Hitlerem rzad ustaszy w Chorwacji popierał Kardynał Aloiz Stepinac. Po wojnie duża część zbrodniarzy wojennych i wysoko postawionych oficerów uciekła do katolickich krajów ameryki południowej gdzie wspierała miejscowe prawicowe dyktatury wojskowe. A uciekła dzięki fałszywym dokumentom wystawianym przez Watykan.
Ideowi wrogowie kościoła katolickiego są zbieżni z wrogami nazistów i są to liberałowie, lewicowcy, komuniści i socjaliści , żydzi oraz homoseksualiści. Dodam że widziałem informacje o finansowaniu zbrojeń Habsburgów z I wojny przez bank Watykański -pokrycie kredytem zakupu uzbrojenia w zakładach Skoda i Stayer . W szkole wmawiano mi ze Naziści byli poganami i czcili Tora i pokazywano mi cmentarz z T z daszkiem zamiast krzyża ale parę lat temu znalazłem zdjęcie tego cmentarza gdzie były krzyże .. tyle że w górnej części było wypalone SS.

Tak że jest to kolejny dowód że za nazizmem i faszyzmem stał kościół katolicki. Podobnie jak teraz można jasno powiedzieć że za PiS stoi kościół katolicki jak wcześniej za LPR. Miedzy innymi dlatego na zachodzi polski katolicyzm jest utożsamiany z nazizmem i tak łatwo przekonać tam ludzi do Polskich obozów zagłady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 4

@killerxcartoon
Niemieccy naziści podczas II wojny w samej Polsce zamordowali około 2 tysięcy księży diecezjalnych, 370 zakonników i 280 sióstr zakonnych. Ponadto około 4 tysięcy księży i zakonników oraz około 1100 sióstr było więzionych w niemieckich obozach zagłady. W innych krajach Europy postępowali podobnie.
Te powiązania katolicyzmu i faszyzmu są doprawdy wspaniałe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 3

@Rydzykant Wiedziałem ze na ciebie można liczyć z propagandą.
Więzili tych co nie zgadzali się z ich ideologią narodową lub mogli stanowić opór i to nie dlatego ze byli księżmi. Tych w Polsce wieziono dlatego że byli polakami albo mieli lewicowe poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 0

@killerxcartoon
A masz świadomość, że na tej samej zasadzie brali nauczycieli, lekarzy, inżynierów itd. Głównym celem nazistów było wyniszczenie elity intelektualnej podbitych narodów. Jednak najciekawsze jest, że niemieckich elit intelektualnych nie niszczyli, natomiast sporą liczbę niemieckich księży i pastorów posyłali do obozów. Jeśli połączysz ten fakt z wymyślona przez hitlerowców pseudoreligią starogermańską, cel stanie się jasny. Religie propagują wśród prostych ludzi pewne idee. Dla nazistów idea miłosierdzia i nadstawiania drugiego policzka wśród aryjskiego społeczeństwa była szkodliwa. Dlatego prześladowali duchownych chrześcijańskich. A Pius XII ostro kombinował politycznie, by represje te były jak najmniejsze. Stąd twoje przeświadczenie o powiązaniu Kościoła z nazizmem. Cóż, taki błąd bardzo łatwo popełnić, zwłaszcza że wśród kleru niemieckiego była całkiem spora liczba ludzi którzy "łyknęli" koncepcje opisane w "Mein campf". Tak samo z resztą, jak wielu intelektualistów uwierzyło w koncepcję Marksa. A wiesz przecież jak to wyglądało w praktyce.

p.s.
Bardzo niewielu księży miało przed II wojna lewicowe poglądy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem