Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Kara śmierci jest droższa od dożywotniego pozbawienia wolności
by zakalakamienicy
+
9 21
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
+3 / 7

Nie chciałbym być zgryźliwy, ale z praktycznego punktu widzenia, to będzie jakieś 85 groszy per skazaniec, czyli nie tak całkiem znowu drogo...

Wszystko zależy o zwyczajowego sposobu podejścia do kwestii egzekwowania wyroku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2019 o 20:34

avatar zakalakamienicy
-1 / 3

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata, w powyższym nie ma mojej opinii na ten temat, tylko czysta analiza.Tą "zgryźliwość" możesz kierować do stanów, które jeszcze przeprowadzają karę śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar InnyNieDlaWykolejonegoSwiata
+2 / 2

@zakalakamienicy ja w żadnym razie w Twoją stronę personalnie. Rzuciłem okiem na szybko po necie i rzeczywiście Twoja wstawka jest jak najbardziej racjonalna i rzeczowa względem warunków panujących w murykańskiej rzeczywistości. Ja jedynie skontrastowałem standardowym, socjalistycznym sposobem załatwiania tematu przez ostre zatrucie ołowiem w potylicę. Masowo, tanio, szybko i skutecznie. Zauważył to również użytkownik grik1 wspominając o Chinach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+3 / 5

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata z tego nie da się sensownie strzelać, ale no porządne 9mm można kupić za 1.2 zł. Niby +50%, ale względem budżetu też nie jakaś straszna kwota, a przynajmniej pistoletów nie trzeba będzie często zmieniać po strzelaniu tym czymś.

A tak serio: kara śmierci ma sens nie z powodów ekonomicznych. Ekonomicznie nie jest zresztą droższa od dożywocia, tylko tańsza, po prostu murykańce się jawnie przyznają, że konstytucję własną mają w nosie, i obywatele, którym grozi kara śmierci mają BARDZIEJ rzetelny proces od obywateli, którym grozi inna kara. A każdy powinien mieć prawo do procesu maksymalnie rzetelnego.

Mówiąc krótko: ta kara jest droższa tylko tam, gdzie świnie są równiejsze. A że w USA jeszcze nie wytępiono do końca obammunismu to jest jak wyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zakalakamienicy
0 / 2

@InnyNieDlaWykolejonegoSwiata, skontrastowanie jest trafne. Jeszcze przed stworzeniem tego demota, byłam mocną zwolenniczką kary śmierci. Ale im bardziej zaczęłam zagłębiać się w temat, to trochę zmieniłam podejście. Dzięki tej skrupulatnej procedurze zmniejsza się szansa na skazanie niewłaściwego człowieka. Społeczeństwo ocenia emocjami i każdego mordercę/pedofila skazuje na pręgierz i to jest słuszne. O ile jest to właściwa osoba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
0 / 0

@zakalakamienicy
Ile kosztuje proces to jedna sprawa, ale ludzie chcą mieć w więzieniach osoby winne, a nie takie z przypadku. Zawsze będą konieczne jakieś granice - kto już tak przegiął, że on zasługuje na śmierć, a kto jeszcze na życie. Jest to trudne, ale poza tymi oczywistymi przypadkami ja na taką karę skazałbym jeszcze przykładowo właścicieli Amber Gold - za to co zrobili i na jaką skalę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grik1
0 / 4

Są takie przypadki, że kara śmierci to za mało. Osobiście jestem za więzieniem, tourami i karą śmierci. Dlaczego? Krzesło, prąd lub broń to chwila i koniec. A czy to odstrasz od popełnia przestępstw? Nieuchronności kary i jej wymiar - to zniechęcą ludzi do pewnych czynów. Jest wiele przypadków nawet głośnych w mediach i często kończy się to na kilku latach, albo zawiasach. Pedofil jest "chory" do końca życia, masowe morderstwa, przekręty finansowe na mln, albo mld. W Chinach się " nie pier.." tak jak w USA i dają radę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszkwilant
+3 / 3

Podpiszmy umowy z Rosją albo Chinami na takie przypadki, jak i na odsiadywanie długoletnich wyroków za ciężkie przestępstwa. Myślę że wszyscy by na tym skorzystali. Myślę że nawet przestępczość by spadła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+1 / 1

1. Jak już kilku zwróciło uwagę: chodzi o USA.
2. Jak zawsze jest co widać i jest czego NIE WIDAĆ. A nie widać np. zwiększonej liczby przestępstw przy braku kary śmierci. Zatem Do kosztów utrzymania więźnia na dożywociu należy doliczyć koszty utrzymania różnicy osób odsiadujących oraz koszty społeczne większej liczby przestępstw (większe prawdopodobieństwo zostania ofiarą).
3. Kara śmierci sama w sobie jest zdecydowanie za mało skuteczna. Powinno być całkowite prawo do obrony koniecznej (bez żadnego p...lenia o przekroczeniu, w momencie śmierci na Twoim terenie) oraz pełna dostępność do broni z zakazem dożywotnim dla każdego skazanego za umyślne przestępstwo. Wtedy ilość przestępstw by drastycznie spadła (wielokrotnie udowodnione to historycznie).
4. Zwrócono tutaj także uwagę, że koszt procesu jest większy, to oznacza, że pozostali oskarżeni są traktowani często niesprawiedliwie. Poza tym przypominam, że co raz trudniej o pomyłkę z powodu wzrostu technologicznego (np. DNA, wszędzie monitoring...).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2019 o 22:03

G grik1
0 / 0

@w0lnosc
Zgadzam się z tym co napisano. Dla mnie jednak kara śmierci jest ostatecznością. Mamy jednak takich zwyrodnialców jak gwałciciele, pedofile, seryjni mordercy i tak puszczenie ich " na wolność" sensu nie ma, dodatkowo dawanie im nadziei, że jednak wyjdą po 10, 20, 26 latach jaki ma sens...krzywdzisz dzieci - nie ma przebacz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem