Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Rzecznik Praw Przestępców
by kaem38
+
270 312
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Fragglesik
-4 / 36

@kaem38 Jakto nam? To rzecznik PO i PSL, który dzielnie broni handlarzy roszczeń, przestępców, ludzi z układu i każdego kto podsrywa na obecny rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xero75
+2 / 28

Odpowiadam: żeby rzecznikiem nie został ktoś z nadania PiS, bo wtedy wszyscy będą mieli przerąbane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tfujnick
-3 / 25

Po to, by policja nie była organem wykonawczym sprawiedliwości tłumu.
Policja ma zachowywać się profesjonalnie a nie od razu rozpoczynać wykonywanie nałożonego ad hoc wyroku - bo dziś pozwolimy na to by na miejscu sponiewierano ewidentnego zbrodniarz, jutro będzie to zwykły złodziej, pojutrze - polityczny... "przestępców bronicie???"

A dlaczego RPO zajął się tą sprawą? Bo była bardzo głośna - najprawdopodobniej dostał wiele zapytań o komentarz w tej właśnie kwestii.

Być może faktycznie były podstawy do takiego zachowania - ale niech sprawa zostanie wyjaśniona. Obecne komentarze że "mógł być niebezpieczny" są lekko naciągane .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2019 o 6:06

Q qbikk1
-3 / 7

@Tfujnick Czy wg Ciebie ktos kto mogl zabic dziecko z zimna krwia i grozi mu dozywocie nie powinien byc uznany za niebezpiecznego? Czy wszedlbys sam do niego do domu i zalozyl mu kajdanki ?
Jezeli zablokuje sie podejrzanemu mozliwosc ruchu to ma sie pewnosc, ze nie zrobi on krzywdy sobie ani nikomu innemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tfujnick
0 / 4

@qbikk1 Ubrać się mógł - wystarczyłoby trzymać go pod lufą pistoletu czy tasera. To samo z kajdankami, prócz tego wyciek filmu...
No sorry, ale jeśli pozwolimy na to "w przypadkach szczególnych" to szybko będą to standardowe działania policji. Ot tak, na wszelki wypadek - ktoś kto naraża się Jedynie Słusznej Partii jest na pewno niespełna rozumu a więc niebezpieczny!

Oczywiście - zdaję sobie sprawę, że nie znam wszystkich aspektów sprawy. Jeśli policjanci mieli jakieś konkretne przesłanki do takiego postępowania (poza chęcią pokazowego aresztowania / rozpoczęcia wykonywania wyroku ludu), to niech to krótko wyjaśnią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qbikk1
-2 / 4

@Tfujnick jakby sie rzucal to by go jeszcze odstrzelili, jakby dostal z tasera i by mial zawal to by bylo, ze zla policja. Mogl byc nacpany i nieobliczalny, ze nawet na czolg by sie rzucil z piesciami. Po co ryzykowac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tfujnick
0 / 4

@qbikk1 chodziło o *ryzyko* że będzie się "rzucał". Jeśli na filmie mieliby agresywne zachowanie, nie byłoby problemu z tym, że użyli broni.
Użycie tasera do obezwładnienia to nie to samo co "wyj***nie całej baterii" na skutego kajdankami i leżącego na ziemi gościa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+3 / 27

Jak ślicznie są koordynowane ataki na niewygodne dla Pisu osoby.

Setki troli wypuszczają memy przeciw rzecznikowi praw obywatelskich, TVPis odpala program , kolejni politycy przebąkują, że powinien się podać do dymisji -

wszystko dla tego, że zwrócił uwagę, że Ziobro robi pokazówkę przy aresztowaniu podejrzanego. Policja "poszturchiwała", gościa wyprowadzono bez spodni, tvpis nagrała, minister zrobił konferencje itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaem38
-1 / 3

@IwanBardzoGrozny
Jaka znowu TVpis? To była kamera policyjna i materiał operacyjny policji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eol121
-3 / 21

Pisowski przekaz dnia. Zaszczuć Bodnara. Jego obowiązkiem jest właśnie obrona obywatela (każdego obywatela!) przed przemocą państwa. A nie odpowiadanie na pytania "jak żyć".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaem38
-2 / 4

@eol121
Uważasz, że "prawa obywatelskie" to tylko problem w starciu obywatela z państwem? Jeżeli obywatele SAMI SOBIE nawzajem gwałcą swoje prawa, to już nie jest problem? A problem OFIARY przestępstwa w starciu z wymiarem sprawiedliwości, to już nie jest problem? Czytałem niedawno o osobie, której ukradziono "tył" od samochodowego radia. Poszła na policję z panelem, po czym policja zarekwirowała mu ten panel, wątpiąc w jego legalność. Nie ma ani radia, ani panela. Czy nie jest to pole do popisu dla Rzecznika Praw Obywatelskich? A co do "przemocy państwa", to przecież jedną z zasad konstytucyjnych jest to, że państwu wobec obywatela wolno TYLKO TO, co jest mu bezwzględnie nakazane przez prawo. Więc po co rzecznik, skoro z góry wiadomo co państwo może, a co nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2019 o 14:25

avatar ab_be
-2 / 14

Bo to jest niedorzecznik ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hyberius
0 / 14

Patrze w te komentarze i nie wierzę w to co widzę, Bodnar nawet nie odpowiada normalnym ludziom w potrzebie, ale staje w obronie prawdopodobnie mordercy dla którego jedyną nagrodą powinien być sznur na szyi tym samym atakując policjantów, którzy zgodnie z przepisami dokonali aresztowania potencjalnie niebezpiecznej osoby, a ludzie i tak stają w jego obronie bo jak przecież krytykuję się kogoś niezwiązanego z pisem to jest się pisowcem nawet jeśli nigdy nie oddało się na nich głosu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-1 / 9

Rzecznik zajął się już kolejną głośną sprawą Ukraińca wywiezionego do lasu, pomimo, że zebrany został materiał dowodowy i przygotowany akt oskarżenia. Najwidoczniej robi sobie kampanię na druga kadencje. A czołgający się kaleka na sali sądowej, nie budzi jego zainteresowania jakoś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar HRV
+2 / 6

@Impertynent Twierdzenie, że robi sobie kampanie na następną kadencję jest jak dla mnie absurdalne. Rzecznik, może pełnić formalnie swoją funkcje przez 2 kadencje, aczkolwiek zwyczajowo przyjęło się, że RPO nie zostają na następną (i dotychczas nie było wyjątków). Sam Bodnar zapowiedział, że nie zamierza starać się o kolejną kadencję (https://wiadomosci.wp.pl/adam-bodnar-nie-wybieram-sie-na-druga-kadencje-rzecznika-praw-obywatelskich-6356782486161025a, https://dorzeczy.pl/kraj/95960/Bodnar-Nie-wybieram-sie-na-druga-kadencje-RPO.html). Poza tym RPO jest wybierany przez sejm (za zgodą senatu), więc do kogo by ją miał kierować, do polityków PiSu, który najprawdopodobniej wygra następne wybory xD?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2019 o 12:34

I konto usunięte
-4 / 4

@HRV O to kto wygra wybory na jesieni nie byłbym taki pewien. Nie wspominając już o optymizmie cechującym tych którzy naznaczyli Bodnara na swój urząd, a to może mieć wpływ na zmianę jego decyzji. Tak więc i Twoje i moje założenie jest tyle samo warte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2019 o 12:38

avatar HRV
+1 / 3

@Impertynent Jak na razie nic nie zapowiada zwycięstwa kogoś z opozycji, choć zawsze jest taka szansa. Jeśli bym się pomylił to będę z tego naprawdę zadowolony. Gdyby Twoje założenia okazały się prawdziwe to, było by to raczej czymś nietypowym, biorąc dotychczasowe zwyczaje dotyczące pełnienia tej funkcji. Poza tym dla urzędów nadawanych przez sejm, prowadzenie jakiejś kampanii wydaje się mieć niewielkie znaczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I idzNaWybory
+3 / 11

Wyobraź sobie drogi autorze, iż Bodnar jest rzecznikiem WSZYSTKICH obywateli Polski, nawet tych, którzy złamali prawo, bo jego prawa są zapisane w Konstytucji (art 30, polecam uwadze), By było śmieszniej, jego działanie jest także w interesie tych, co dzisiaj na niego plują, bo nie wiadomo w przyszłości, jak ich losy się potoczą, gdy socjalistyczna rewolucja PiS, zacznie pożerać własne dzieci, jak to z socjalistami bywa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaem38
-4 / 4

@idzNaWybory
"A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie? Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!"
Poza tym, nie pluj tak na socjalizm, bo sam nie jesteś lepszy. Socjalizm jak wiesz, dzieli się na LIBERALNY (za którym TY optujesz - prawa i przywileje dla różnych mniejszości) i REALNY (gwarantujący sprawiedliwą redystrybucję dochodu narodowego oraz realne rządy WIĘKSZOŚCI). To ja już wolę ten drugi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtekkk69
+2 / 2

@kaem38 A co to jest sprawiedliwa redystrybucja? Pewnie wg Ciebie to innym zabrać a tobie dać. Ja w rządach Pisu nie widzę sprawiedliwej redystrybucji tylko marnotrawstwo pieniędzy ciężko wypracowanych przez jednych obywateli i danie ich tym, którym się nie chce pracować ale chętnie przygarną kasę za oddanie głosu na Pis. Tylko co będzie jak zabraknie tych ciężko pracujących a zostaną ci, którym się nie chce. Tak właśnie działa socjalizm. I nie rozróżniaj na liberalny i realny. Bo socjalizm to socjalizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
0 / 2

@kaem38 Ciekawe, jak jesteś z tego taki dobry to co to jest "redystrybucja dochodu narodowego przez rynek" - jedno z pojęć ekonomii socjalizmu.
Socjalizm to zło. Dzieje naszego i nie tylko naszego kraju są tu przestrogą. Ostania próba zakończona katastrofą to Wenezuela. Tam dramat jeszcze trwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-4 / 6

@kaem38 Jakto nam? To rzecznik PO i PSL, który dzielnie broni handlarzy roszczeń, przestępców, ludzi z układu i każdego kto podsrywa na obecny rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
0 / 2

Powołaj na rzecznika Elżbietę Jaworowicz jak chcesz wspierania "biednych i pokrzywdzonych". Rzecznik jest od spraw systemowych a nie wspierania pokrzywdzonej Karyny Kowalskiej, np. działania zgodnie z prawem organów ścigania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 czerwca 2019 o 19:24