Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Pytanie
by profix3
+
224 278
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar RadnyZDopiewa
+1 / 13

Kościół w Polsce wspiera faszystów? Pewnie zaraz powiesz, że finansuje zagraniczne bojówki i kupuje im broń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2019 o 23:19

T tomkosz
-5 / 11

@RadnyZDopiewa to ciekawe ze tylko do tego zarzutu masz watpliwosci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
-3 / 5

@RadnyZDopiewa Zdecydowanie organizowanie zjazdu politycznego nacjonalistów na Jasnej Górze z Mszą Świętą w której zamiast kazania była laudacja na cześć narodowców można uznać ża wspieranie, a niektórym z tej wesołej ferajny do faszyzmu nie daleko, ale do autorytaryzmu to wcale. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
0 / 4

@tomkosz Bo oprócz typowego jęczenia ateistów typu "ojojoj, oni som bogatsi i gwałcom dzieci" ten argument o wspieraniu faszystów był tak idiotyczny, że michnikometr wywaliło poza skalę.

@Wiadro1 "W tym roku pielgrzymujemy w szczególności w intencji naszego narodu. W intencji naszego społeczeństwa, które w ostatnich dniach i latach, jak sami możemy obserwować, jest przez środowiska lewicowe, ale także przede wszystkim przez ideologie gender, bardzo mocno zmieniane – mówił w Radiu Maryja Mateusz Marzoch, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej."
No faszyzm jak ch*j.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
-2 / 4

@RadnyZDopiewa Ja też mogę walić takie słodziaszne frazesy o Bogu i Ojczyźnie tylko czego to dowodzi?
Dowodzi że... mogę walić słodziaszne frazesy.
Fakty są takie że była to pielgrzymka organizacji politycznych co już samo z siebie jest oburzające i to nawet dla osób wierzących.
Z narodowcami jest taki problem że nie można powiedzieć że wszyscy to faszyści. Ja to widzę bardziej jako taki gradient: z jednej strony mamy zwyczajnych konserwatystów ale idąc dalej zauważamy osoby z coraz bardziej radykalnymi i dziwnymi poglądami, coraz to większą sympatią czy to do Salazara, Franko, Pétaina, Degrella a na końcu nawet do Mussoliniego i Hitlera i nie da się jasno powiedzieć w którym miejscu nagle zaczyna się faszyzm. Wg. mnie za taki klasyczny faszyzm można uznać środowiska związane z pismem "Szturm", za troszkę lżejszą wersję ale też godną delegalizacji ONR. Taka MW to coś na granicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
+1 / 3

@Wiadro1 Czyli że sam zauważam, że chociaż założenia organizacji same w sobie nie są złe, lecz przez paru imbecyli nazwę całą pielgrzymkę "pielgrzymką faszystów". Poza tym nie widzę nic złego w pielgrzymce organizacji politycznych. Na Jasną Górę może przyjść każdy, nawet organizacje LGBT, byleby szanowały miejsce, w którym przebywają. Najwidoczniej ta ostatnia organizacja ma z tym problem, skoro nawet 'faszyści' mogą tam przyjść i nic nie sprofanować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
-2 / 2

@RadnyZDopiewa Oczywiście ża są złe, ale nie są faszystowkie. Nie wszystko co złe to faszyzm, nie wariujmy : ) Nie użyłem też zwrotu "pielgrzymka faszystów". Te środowiska nazwałbym prędzej faszyzującymi niż faszystowskimi.
I nie mówię o paru imbecylach ale o całych organizacjach "narodowych" które mają pewne bardzo śmieszne podobieństwa w narracji do ruchów faszystowskich np. straszenie "marksizmem kulturowym" to prawie stuletnia tradycja wszak już naziści straszyli niszczeniem kultury i przejmowaniem nauki i sztuki przez bolszewików. ONRowcy mają nawet taką śmieszną stylówę z tymi koszulami, opaskami na ramieniu i maszerowaniu równo w szeregu. XD

I na Jasną Górę nie może wejść każdy bo myślę że gdyby weszły tam środowiska LGBT to byłaby wielka afera. Podczas ostatniego marszu wielki sprzeciw i oburzenie wywołało to że "ośmielili się" przejść obok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-2 / 2

@RadnyZDopiewa @Wiadro1 Wiesz co profanujesz swoją postawą Radny, wiarę katolicką. Bo Chrystus mówił o miłości do bliźniego, o tym żeby wybaczać wrogom. A wy, i ci narodowcy którzy bierzecie udział w spotkaniach na Jasnej górze i w podobnych pielgrzymkach siejecie nienawiść. A jednocześnie jesteście przekonani o szczytności swych idei. Jesteście tak samo zakłamani jak polscy biskupi. I tak samo jak oni nie dostrzegacie swojego zakłamania. Gdyby Chrystus ponownie przybył na ziemię, i mówił wam o tym, że należy kochać bliźnich, nawet tych z LGBT, i że należy wybaczać wrogom, nawet jak są ateistami i lewakami. To WY i polscy biskupi ponownie przybilibyście go do krzyża. Tego co teraz ci napisałem też nie zrozumiesz. Bo tak płytka jest twoja wiara w boga. Ty i tobie podobni rozsiewacie tylko zło i nienawiść, a skoro takimi obrońcami wiary się mienicie, powinno być na odwrót.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2019 o 17:36

avatar RadnyZDopiewa
0 / 2

@Wiadro1 Czyli najpierw, że "do faszyzmu nie daleko", a potem odcinanie się od wypowiedzianych słów i mówienie, że "złe, ale nie faszystowskie". Czyli według Ciebie marksizm kulturowy nie istnieje, czy co, bo nie rozumiem. Lewak dziś może sobie pójść na ulicę, sprofanować symbol religijny czy ewentualnie nasikać na flagę, a po tym zasłaniać się wolnością wypowiedzi i tolerancją. Przy tym wszystkim we Francji, USA, Hiszpanii i reszcie krajów Zachodu istnieją partie komunistyczne, co jest niedorzeczne, bo powinny zostać zdelegalizowane tak jak NSDAP. Czy marksizm kulturowy jest zły? Tak, zupełnie jak faszyzm. I poza tym zawsze, jak chce się uderzyć w środowiska narodowe, to przytacza się ONR. ONR-owcy to małpoludy z IQ nie większym niż spleśniały ser. Przy czym przez nich dostaje się także Młodzieży Wszechpolskiej, która ma zdrowe podejście do polskości, bo według nich patriotą może być osoba o innym kolorze skóry czy religii.

Tak, byłaby afera i dobrze, bo LGBT już pokazała, jak bardzo potrafią być tolerancyjni wobec katolicyzmu.
@profix3 Cały czas w swojej wypowiedzi używasz słów "Wy, wy, wy". Kiedy powiedziałem, że jestem narodowcem? To ty mnie do nich przypisałeś z niewiadomego powodu.
Poza tym, nie będziesz mnie pouczał, co jest dobre a co nie. Pouczasz mnie wiary ty, który "Bóg" piszesz z małej litery. O kochaniu bliźnich mówisz mi ty, który w democie słowo "klecha" przypisał do księdza. Jesteś dosłownie ostatnią osobą, której bym się zapytał o to, czy robię coś właściwie. Według Ciebie, co mam zrobić, jak widzę profanowane symbole religijne i ataki na księży? Pochylić głowę jak gówniarz i dać się bić, bo opacznie rozumiesz słowa o kochaniu bliźniego? Wiesz, dlaczego nigdy nie pouczam kogoś w sprawach motoryzacji? Bo się na tym nie znam. Dlatego zanim kogokolwiek znowu upomnisz o brak miłości do bliźniego, upewnij się, że sam się do niej stosujesz. Środowiskom LGBT tez by się to przydało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@RadnyZDopiewa I widzisz, nic nie zrozumiałeś, ale mnie to nie dziwi, więc mała podpowiedź: rób to co robiłby Chrystus, kochaj wybaczaj. Nie nienawidź. Takie są gł wyznaczniki wiary katolickiej. Jeśli tego nie potrafisz, nie jesteś katolikiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
0 / 2

@RadnyZDopiewa To co powiedziałem jest całkowicie niesprzeczne: niedlaeko ale to nie faszyzm.
Marksizm kulturowy to bujda wymyślona aby kogokolwiek o bardziej progresywnych poglądać nazwać komunistą a nazwana jakąś doktryną filozoficzną która nikogo zbytnio nie obchodzi ale jednak istnieje.
"LGBT już pokazała, jak bardzo potrafią być tolerancyjni wobec katolicyzmu" Misiu a wiesz jak KK pokazał jak jest tolerancyjny wobec LGBT? XD Pokazywał od starożytności będąc główną motorem wprowadzenia kary śmierci za homoseksualizm. Do dziś dnia w oficjalnych papierach papieskich stoi jak byk że państwo katolickie nie powinno bronić homoseksualistów przed dyskryminacją bo ich czasem podyskryminować to jest dobrze. Episkopat to wredni manipulatorzy szczujący na osoby LGBT. KK oburza się bo zunaje że zakaz gnębienia LGBT to prześladowanie chrześcijan. Nawet zostawiając kontekst historyczny krzywdy wyrządzone przez katolików osobom LGBT znacznie przewyższają te kilka durnych prowokacji. Jedyne za co był bym w stanie przeprosić to ta wagina w Gdańsku i gość z durszlakiem na nabożeństwie ale nie za samo nabożeństwo które w swoim ogóle było bardzo porządne ani za Matkę Boską z tęczową aureolą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
-1 / 1

@Wiadro1 No tak, marksizm kulturowy nie istnieje. A komunizm upadł w latach dziewięćdziesiątych.
Naprawdę, przytaczasz mi przykład ze starożytności? XD jest gorzej niż myślałem. Zresztą to jest wytłumaczenie typu "skoro wy prześladowaliście gejów w starożytności, to my was trochę podyskryminujemy i znieważymy wasze symbole religijne. A poza tym, o ile się nie mylę, ateistyczny rząd w PRL także dyskryminował gejów zakładając im teczki. Jakoś nie pamiętam o jakimkolwiek polskim marszu równości obrażającym ateistów. Argument ten jest strasznie kulawy, bo równie dobrze Anglia mogłaby dziś rozpocząć kampanię nienawiści do Danii za zniszczone klasztory za czasów Wikingów. I ty mnie za nic nie przepraszaj, przecież to nie ty dawałeś tę waginę i durszlak.
@profix3 Tak? A myślisz, że Chrystus przeszedłby obojętnie obok patrząc jak profanuje się symbole chrześcijańskie? Zresztą powiedzenie "rób to co Chrystus" jest zbyt ogólnikowe i niewiele mówi o chrześcijaństwie. Jak zobaczę beczkę wody, to mam z niej zrobić wino? O wiele poprawniejsze jest odnoszenie się do Biblii. Ona mówi w Liście to Tytusa tak: "zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@RadnyZDopiewa nie każe ci zmieniać wody w wino, mówię o tym, żebyś po prostu szanował ludzi. Nawet jeśli nie wyznają twoich wartości. Jeśli widzisz gdzieś złe zachowania takich ludzi, nie reaguj złością i agresją, tylko właśnie swoją wiarą, która przynajmniej z założenia jest religią miłości. A w cytacie który podałeś nie ma nic o przemocy. Walka o wiarę to jej krzewienie za pomocą nadziei i miłości. Przecież to 3 filary katolicyzmu, wiara, nadzieja i miłość. Tym się kieruj, a zyskasz szacunek. Mój i zapewne innych. A agresja rodzi tylko agresję.
"...Odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
0 / 0

@profix3 Ale stary, ty to piszesz takim tonem, jakbym ja kiedykolwiek kogoś wyzwał lub pobił. Ja nigdy w życiu nie pobiłem kogoś za inne poglądy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
0 / 2

@RadnyZDopiewa Człowieku przecież jasno ci napisałem w jaki sposób teraz w tych czasach KK realnie szkodzi osobom LGBT. Mówię też że zostawiając zaszłości historyczne to co dzieje się teraz jest sytuacją w której KK znacznie bardziej krzywdzi osoby LGBT niż osoby LGBT skrzywdziły KK, ale ty to wszystko pomijasz i udajesz że odnoszę się tylko do nieważnych, zapomnianych już czasów. XD
Wspomniałem o tej starożytności tylko po to aby pokazać jak długo trwały prześladowania homoseksualistów i jak ironiczne jest to że gdy teraz ci prześladowani od setek lat nie chcą już się dawać prześladować jest to atak na Kościół który jest taki "biedny i niewinny" a jednocześnie wydaje papiery w których zaleca rządom aby nie zakazywać dyskryminacji homoskesualistów i że można im odmawiać czasem mieszkania i pracy.(sic!)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
0 / 0

@Wiadro1 A ja ci podałem przykłady prześladowania homoseksualistów z czasów znacznie bliższych - PRL, niemieckie obozy koncentracyjne. Dlaczego geje akurat uparły się na nienawiść do Kościoła katolickiego? Równie dobrze można zorganizować marsz katolików, na którym sprofanuję włoski symbol narodowy, bo w czasach starożytnych gnębili nas Rzymianie. Dziś jesteśmy na takim poziomie rozwoju kulturalnego, że profanowanie czyichś symboli jest zwykłym barbarzyństwem, nieważne, czy ktoś robi to z prawej czy z lewej strony. Czy powinniśmy zapomnieć gnębienie homoseksualistów przez wieki? Nie. Czy z tego powodu, że ludzie dawno temu gnębili homoseksualistów, powinniśmy przejść obojętnie wobec profanowania przez nich naszych symboli? Też nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wiadro1
-1 / 1

@RadnyZDopiewa PRL i III Rzesza to historia natomiast KK prowadzi działania wymierzone w osoby LGBT ciągle. PRL robił nam krzywdę wcześniej a KK robił wcześniej, ale co ważniejsze robi ją teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
0 / 0

@Wiadro1 No tak, skoro PRL i III Rzesza to historia, to na spokojnie można to zostawić, nic się nie stało, nic nie było. A czy można znać te sposoby, w jaki sposób KK krzywdzi dziś homoseksualistów? Bo o ile mi wiadomo, to poza mówieniem, by nie akceptować możliwości brania przez nich ślubów, nie robi nic, by ich dyskryminować w Polsce. Mają do tego prawo głosu tak jak każda inna organizacja. Znaczy się, nie robią nic, poza wspieraniem faszyzmu, rzecz jasna.
A tak poza tym, mógłbym prosić o te papiery, w których Kościół miał "nie zakazywać dyskryminacji homoskesualistów i że można im odmawiać czasem mieszkania i pracy."?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2019 o 19:23

W Wiadro1
-1 / 1

@RadnyZDopiewa Nie ma że udawać że nic nie było ale zamiast przejmować się rozwiązanymi problemami sprzed stu lat praktyczniej jest zająć tym co dzieję się teraz.
Kościół krzywdzi homoseksualistów w wiele sposobów.
Po pierwsze księża szeroko rozgłaszają najróżniejsze bzdury i nieprawdy oczerniające osoby LGBT i przypinające im łatki degeneratów i pedofilów. Taki dla przykładu ks. Oko. I to nie jest tak że to jest sobie jeden ksiądz który to tak robi sobie sam z siebie. KK to struktura wybitnie hierarchiczna i to że takie wypowiedzi nie spotykają się z reakcjami kościelnych przełożonych. Więcej: dołaczają się do tego też biskupi jak np. Jedraszewski który wzywał do "kontrrewolucji" wobec LGBT. Propaguje fałszywe i nieuznawane przez powszechną opinię naukową teorię o powiązaniu homoseksualizmu z pedofilią czemu towarzyszą też sugestie że homoseksualizm to choroba.
Po drugie Kościół w intensywny sposób wpływa na politykę działając przeciwko wprowadzeniu prawa przeciwko dyskryminacji oraz małżeństwom homoseksualnym co jest aktem czystej dyskryminacji jako że takie państwowe małżeństwa są aktem czysto świeckim.
Po trzecie KK w perfidny sposób odmawia osobom LGBT prawa do religijności i odmiennych od katolickich poglądów religijnych aby zachować swój "monopol" na wiarę: patrz na ból d. na Matkę Boską z tęczą albo na fakt nabożeństwa na paradzie.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/zbior/t_2_31.html
Są tam też papiery o ustawie o związkach jednopłciowych. Jak chcesz to sobie poszukaj.
Skrót tego dokumentu: Homoseksualiście należy się być dobrze traktowanym ale tylko jeśli się nas słucha. XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@RadnyZDopiewa Ale coś mi się wydaje, że masz spinę na widok LGBT, i ich rzekomej profanacji symboli religijnych. I nie potrafisz ich tolerować. A jeśli weźmiemy pod uwagę cały ogrom zła jaki jest na ziemi, myślisz że boga, jeśli jakikolwiek istnieje, bulwersuje to, że grupka pogubionych ludzi, nie potrafiących odnaleźć się we współczesnym świece, wychodzi na ulicę z tęczową oprawą krzyży, czy Matką boską w tęczowej aureoli?
Chciałbym wiedzieć, czy potrafisz ich lubić mimo (wg ciebie) ich zbłądzenia. Czy tylko po starotestamentowemu "oko za oko". Bo ja potrafię tolerować procesje katolików i marsze równości. Mimo iż mam pewne zastrzeżenia wobec jednych jak i drugich. I czy ty w swej wierze też tak potrafisz?
Bo większość katolików potrafi tolerować tylko tych co myślą tak samo jak i oni, a wszystkich innych wysłali by w kosmos, w pierwszej kolejności homoseksualistów. Co jest sprzeczne z naukami Chrystusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2019 o 21:16

avatar RadnyZDopiewa
0 / 0

@Wiadro1 Nie warto zajmować się problemami sprzed stu lat, więc cały czas będę wypominał starożytność gejów lmao. A propos tej łatki pedofilów wiedz, że żaden stereotyp nie bierze się znikąd, także ten stereotyp o księżach pedofilach nie wziął się zniewiadomokąd. Blisko 34-40% homoseksualistów to pedofile, przy czy stanowią oni ledwie 1-2% społeczeństwa. Zdziwię cię, ale co do tego, czy małżeństwa osób LGBT powinny być w naszym kraju uznawane, każdy ma prawo głosu. Nie ważne, czy jest to KPH, Kościół, czy koło gospodyń wiejskich w Pierdziszewicach Dolnych. Ale wiadomo, KK nie powinien mieć prawa głosu. Te ich faszystowskie bojówki i w ogóle.
Znowu bóldupisz o tę Matkę Tęczową. Homo doskonale wiedzieli, że jest to ważny dla katolików symbol, a oni dodali mu flagę symbolizującą grzech sodomski. I nikt nie zabiera im wiary, co ty bredzisz w ogóle. Gej może być dobrym katolikiem, iść do kościoła, ale to chyba wiąże się z tym, by przestrzegać praw kościelnych, nie? Każda organizacja rządzi się swoimi prawami. Jak chcesz należeć do jakiejś grupy, to ty dostosuj się do ich praw, a nie ogranizacja do Ciebie, bo pan i władca zechciał do nas dołączyć.
@profix3 No tak, bo wagina na kiju i tęczowa aureola to tylko 'rzekome profanowanie'. Jak kiedyś dadzą tam sierp i młot albo swastykę, to też będzie 'rzekome'? 'Ale coś mi się wydaje' - perfekcyjnie. Nie znacz człowieka, prawdopodobnie widzisz mnie pierwszy raz w życiu, a tobie już się coś wydaje. Jeszcze pamiętam, jak z jakiegoś niewyjaśnionego powodu wziąłeś mnie za narodowca. Oczywiście, że nie mam nic przeciwko żadnym marszom, byleby odbywały się w granicach dobrego smaku (koleś oblepiony penisami na marszu to na pewno bardzo przyjemny widok) oraz by nie profanowali innych symboli, zwłaszcza takich, które są ważne dla jakichś 90% społeczeństwa. I żeby nie było - banery o białej Europie także są poniżej wszelkiej krytyki, bo jeszcze weźmiesz mnie za rasistę, czyli po raz kolejny za kogoś, kim nie jestem. Czy byłbym w stanie lubić geja? To zależy od jego samego. Znam jednego, ale nie lubię go, strasznie depresyjny i w dodatku atencjusz. Cóż, jak spotkam kiedyś jakiegoś w porządku homoseksualistę, to dam ci znać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@RadnyZDopiewa Jak do tej pory prezentowałeś postawą katolika narodowca, to cię za takiego wziąłem. Jeśli jest inaczej to sorry.
A odnośnie penisów itp naprawdę uważasz, że przy całym rozmiarze wszechświata, albo chociaż ziemi, i tych wszystkich wojen jakie się toczą, bogu dalej przeszkadzałby słaba tęczowa hałastra? Normalnie myślący człowiek nie jest tak małostkowy, a co dopiero bóg.
Swastyka i sierp są symbolami zniszczenia i śmierci, więc dobrze, że są zakazane. Ale jakby policzyć wszystkich zabitych w imię wiary chrześcijańskiej, to będzie więcej ofiar. Na tej zasadzie krzyż też powinien być zakazany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lipca 2019 o 19:16

avatar RadnyZDopiewa
0 / 0

@profix3 Sprawiałem wrażenie narodowca, bo napisałem, że Kościół nie wspiera faszystów. Aha. Nawet Stalin się tak daleko nie zapędzał w nazwaniu kogoś faszystą, ale zostawmy to. Oczywiście, że Boga to obchodzi. W swojej nieskończonej mocy w każdym momencie widzi, co kto robi. I na pewno nie jest mu miło, jak widzi swoje dzieci profanujące jego symbole. Gdybyś miał dzieci, nawet dużo dzieci, i jedno z nich by odwaliło taki ryż, że szkoda gadać, to powiedziałbyś "e tam, świat jest duży, co będę się jednym swoim dzieckiem przejmował."
Z tą swastyką i sierpem zastosowałem porównanie. Symbole, które każdego normalnego by obraziły, gdyby ktoś narysował je na twoim zdjęciu. Tęczowa flaga też jest swojego rodzaju obraźliwe dla religii chrześcijańskiej, symbolizuje ruch sodomski, co dla chrześcijanina - jest niewłaściwe. A już szczególnie narysowana na Matce Boskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@RadnyZDopiewa Kościół wspiera faszystów. Fakty są niezmienne. Wspierał podczas drugiej wojny światowej, jak i teraz.
A skąd masz takie konkretne informacje co boga obchodzi, a co nie? Bo według wszelkich wykładni jest on istotą niezmierzoną i nieodgadnioną. To tylko ludziom nie pasuje to i tamto, a w swej małości powołują się na boga, zeby poprzeć swe małostkowe tezy. Na tej samej zasadzie ludzie wybijali całe narody, powołując się na tego czy innego boga. Np wg islamistów nadajesz się do zlikwidowania, bo nie wierzysz w Allacha. Ale chyba raczej nie podoba ci się ich sposób myślenia. No chyba, ze uważasz, ze można dyskryminować jakąś grupę ludzi za to, że mają inne poglądy niż te powszechne wśród danego kręgu kulturowego.
Ja do swojego dziecka mam bardzo duży zasób tolerancji i kocham je takie jakie jest, Nawet ja się okaże homoseksualistą. Jeśli bóg stworzył ludzi takimi jacy są, więc i homoseksualistów, a teraz miałby być zły, że tacy są, to raczej zły to ojciec.
A co kto robiłby z moim wizerunkiem mnie oczywiście by obchodziło, ale wizerunek kogoś tam, nawet jeśli jest to twój wyimaginowany bóg, zupełnie mnie nie interesuje. A gdybyś był naprawdę wierzący, ciebie też by nie obchodziło, bo Chrystus mówił, żeby wybaczać wszystkim, A nie tylko wybranym osobom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 8 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 lipca 2019 o 23:14

avatar RadnyZDopiewa
0 / 0

@profix3 Wystarczyło wyszukać dowolny fragment w Biblii, lub nawet poszukać w internecie. "Nigdy więc nie zamartwiajcie się i nie mówcie: ‚Co będziemy jeść?’ albo: ‚Co będziemy pić?’, albo: ‚Co na siebie włożymy?’ Bo o wszystko to skwapliwie zabiegają narody. Przecież wasz Ojciec niebiański wie, że wszystkich tych rzeczy potrzebujecie." (Ew. wg św. Mateusza) czy "Czyż nie sprzedaje się pięciu wróbli za dwie monety małej wartości? A przecież ani jeden z nich nie jest zapomniany przed Bogiem. Lecz nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się; jesteście warci więcej niż wiele wróbli" (Ew Łukasza).
Nie, nie uważam, że należy kogoś dyskryminować wyłącznie na poglądy, co najwyżej dyskutować, lub jeśli są one szokujące - próbować zmienić. Wolałem to napisać, żebyś kolejny raz nie musiał się zastanawiać, czy jestem narodowcem, faszystą, nazistą, reptilianem, czy kogo ty tam jeszcze sobie wymyślisz. Niewierzący ludzie (nie wiem, czy takim jesteś) lubią się powoływać na to, że religie wywoływały konflikty, och i ach. Tymczasem szacuje się, że ledwie 7% wojen było wojnami religijnymi.
Ehhh, chyba masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nawet głupi by zrozumiał, że pisząc o tych dzieciach, porównywałem je do ludzi, a rodzicem był Bóg. I mi chodziło o to, że jak dzieci (ludzie) robią coś głupiego, nie słuchają się ciebie (profanują religię stworzoną przez Boga) to jest ci smutno, a nie, że masz wywalone, bo świat jest duży. A ty mi wyjeżdżasz z tym, co ty byś ze swoim dzieckiem nie robił xD w którym momencie się o to zapytałem?
Czyli że jak widzę, jak ktoś profanuje symbol, to mam nie robić nic? Wiesz, każdy ksiądz czy katechetka ci powie, że nie reagowanie na grzech jest jeszcze większym grzechem. Ale narysujmy taką sytuację. Policjant widzi przestępstwo. To co, ma nic nie robić, bo napisałeś, że "Chrystus wszystkim wybacza" a próbowanie go powstrzymać jest zue. Naprawdę, twoje rozumowanie jest strasznie bezsensowne, że ty tego nie widzisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-1 / 1

@RadnyZDopiewa Przepraszam cię najmocniej, ale z mojej perspektywy to ty masz bardzo duże problemy z racjonalnym myśleniem, jak również z czytaniem ze zrozumieniem. A ja nie mam już sił tłumaczyć ci jak wygląda realny świat, kiedy nie postrzega się go przez wykrzywione katolickie spojrzenie. Ty nawet własnej religii nie pojmujesz.
Pozdrawiam cię serdecznie. Do następnego, a może i nie, spotkania w necie. Miłego wieczoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 lipca 2019 o 23:18

avatar RadnyZDopiewa
0 / 0

@profix3 No tak, najlepiej powiedzieć komuś "a ty i tak nie rozumiesz". Najmocniejszy 'argument' ludzi 'znających się na wszystkim'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+3 / 3

Możesz obarczać ich winą, ale niekoniecznie możesz mieć rację :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem