Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
455 480
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ZrytyRyj
+8 / 20

Sprawa miała miejsce w kwietniu. Nie było pokazówki, kamer i transmisji w TVP. Nie interesuje cię co dalej i gdzie jest prokuratura tylko o Bodnara pytasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+5 / 13

@vsop86 Nie znam całej sprawy i jej kontekstu.. Z filmiku wynika, że poszkodowany był podobny do jakiegoś bandyty. Zdarza się. Czy policja przekroczyła swoje uprawnienia? Niech to wyjaśni prokuratura. Nikt tu jednak nie występował w samych majtkach i nagranie nie obiegło natychmiast całej TVP jako dowód na tryumf niezwykle sprawnej policji i niezwykle bezkompromisowego prokuratora.
Przypisywanie Bodnarowi intencji bronienia przestępców jest intelektualnie wybrakowane, bo w normalnym kraju każdy jest po pierwsze obywatelem, a przestępcą staje się dopiero w wyniku prawomocnego wyroku. Wiem, że kłóci się to z plebejskim poczuciem sprawiedliwości. I bardzo dobrze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-2 / 4

@ZrytyRyj naprawdę? widziałeś jakie RPO zaproponował zmiany w prawie o zapobieganiu przemocy w rodzinie, na co przystało ministerstwo sprawiedliwości? otóż policjanci będą mieli prawo wydalić z mieszkania podejrzanego o przemoc na podstawie zgłoszenia i bez prawomocnego orzeczenia sądowego o winie. to trochę kłóci się z tym co napisałeś :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+1 / 1

@olmajti Nic się nie kłóci. No chyba, że ty też uważasz, iż pierwsze bicie to nie przemoc, a pozostawienie sprawcy przemocy w domu razem z ofiarą, służyć będzie dobru tej rodziny. Wydalenie z mieszkania nie przesądza o winie i nie jest karą w rozumieniu KK. O winie, wyroku i karze dla takiego ,,obywatela" w następnym kroku wypowie się sąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-1 / 1

@ZrytyRyj
każde pobicie jest przemocą. tylko to sąd ma o tym decydować czy oskarżenie jest zasadne. wydalenie oskarżonego z domu na podstawie niezbadanego zgłoszenia z dopuszczalnym użyciem śpb nie jest środkiem zapobiegawczym :)

"Wydalenie z mieszkania nie przesądza o winie i nie jest karą w rozumieniu KK" a co w przypadku niesłusznych oskarżeń których w analogicznym prawie obowiązujących w hiszpanii jest tylko 90%? a no tak. można to olać. przecież wiadomo że jak kobieta zgłosi pobicie to musi to być prawdą :)

"O winie, wyroku i karze dla takiego ,,obywatela" w następnym kroku wypowie się sąd" i wtedy powinno nastąpić wydalenie z mieszkania. domniemani sprawcy powinni zostać zatrzymani do wyjaśnienia, a tak przepisy dają pole do nadużyć co w rozumieniu RPO nie jest argumentem, tak samo jak zasada domniemania niewinności którą to policja w takich przypadkach będzie z premedytacją łamać :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 lipca 2019 o 13:42

avatar ZrytyRyj
0 / 0

@olmajti Po pierwsze, przemocy nie ulegają tylko kobiety. Po drugie, gdy do mieszkania wjeżdża policja i widzi pobitą kobietę/mężczyznę i posiniaczone dzieci to chyba normalne jest, że ma prawo domniemywać kto jest sprawcą i usunąć z mieszkania nawet domniemanego sprawcę. Ty wolisz zostawić kata z ofiarą sam na sam zwłaszcza gdy ofiara wezwała policję? Działanie policji to czynnik prewencyjny. O reszcie niech zdecyduje prokurator i sąd. Ważne aby nie doszło do tragedii. Reszta wyjaśnień może poczekać. Bardzo odjechaliśmy od treści demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 lipca 2019 o 22:56

N net244
+12 / 12

jeśli chcesz go powiadomić to nie sądzę żeby to była najlepsza droga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A andrzej0279
+6 / 6

Tu nie chodzi o powiadomienie Bodnara tylko o uderzenie w niego. Prawdopodobnie demot powstał na zlecenie PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+6 / 6

Bodnar ? ale po co , prokuratura bada sprawę, zgadza się ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+10 / 16

Wg ciebie Rzecznik Praw Obywatelskich to taka pani Jaworowicz? Jak się komuś dzieje krzywda to on jak ten Batman przylatuje i spuszcza wpie...dol ? Może już warto przeczytać ustawę o Rzeczniku i zapoznać się z jego zadaniami i kompetencjami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+8 / 8

@Oriolus Głos rozsądku, szkoda, że wołający na puszczy. Plebejskie poczucie sprawiedliwości kocha batmanów i lincz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sarron
+6 / 6

Sprawę bada prokuratura. Jeżeli umorzy śledztwo - wtedy będzie robota dla RPO. Ciężko to zrozumieć dla kogoś kto nie wie, ze władza powinna być kontrolowana

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jimy123
-1 / 1

W dupie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
-1 / 1

Dobrze zrobili, matoł cwaniakuje to matoł dostał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 0

@dbgoku Ale ty na pewno obejrzałeś filmik i wiesz o czym piszesz? Nikt nie cwaniakował. Policja ,,poskładała" obywatela, a nie matoła. Prawdopodobnie miała powody takiego postępowania. Czy słuszne, to całkiem inna sprawa, ale twój komentarz przypomina mi reakcje płaskomózgich obywateli, którzy w latach 80 tak samo komentowali działania zomowców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
0 / 0

@ZrytyRyj widziałem film na kilka dni wcześniej przed tym demotem. Tutaj tylko kliknąłem by zobaczyć czy to o ten film chodzi. I tak, cwaniakował to go zgarnęli. Generalnie nie przepadam za policjantami którzy służą tylko do tego by wlepiać bezsensowne mandaty, ale uważam że jak przychodzi policjant i prosi o dowód osobisty to od razu powinno się mu go pokazać. Mimo wszystko policja powinna mieć lekką władze w takim wypadkach by nie dochodziło do sytuacji w której policja jest bita czy szarpana przez czarnuchów w dojczach (są filmy na yt). Oczywiście cała interwencja powinna być nagrywana jak w USA, ale powinni mieć możliwość zglebowania takiego delikwenta. Sam wielokrotnie byłem legitymowany przez policję, ale zawsze się to odbywało w bezproblemowej atmosferze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar costamzczymstam
0 / 0

Zajrzyj na stronę RPO baranie, i zobacz iloma sprawami się zajmuje. Tą może też

Odpowiedz Komentuj obrazkiem