Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
701 708
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ashardon
+2 / 4

@Gobain Widzę kolega zna się na procedurze wprowadzania leków na rynek, jak mało kto. Albo inaczej - zna się na wprowadzaniu leków, jak 99,99 % społeczeństwa, czyli wcale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kusmierc
+2 / 2

nie ma mowy i leku, tylko teście

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+7 / 9

Coś mi tu nie pasuje. Miał 13 lat i stracił ojca. W tym samym wieku opracował metodę? To brzmi jakoś tak nielogicznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+8 / 10

@rafik54321 najwyraźniej było to na tyle banalne, że dzieciak wymyślił to do poduszki i miał na tyle dostęp do funduszy, laboratoriów, kontrolnej grupy badawczej i wuj wie czego jeszcze, że wyrobił się w mniej niż rok, co tu jest nielogiczne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pretensjonalny
+3 / 3

Stracił ojca w wieku trzynastu lat i w tym samym wieku odkrył białko? Szybki jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A anba
+2 / 2

Nie, nie i jeszcze raz nie. Znowu bicie piany i genialny dzieciak, do tego łzawa historyjka w tle. U góry ktoś linkował TEDa, który jest z 2013r i od tej pory nic.

Więc, sprawdziłam. Cały pomysł ma się opierać o oznaczanie białka mesenthelin, które wg niego jest powiązane z występowaniem raka. Owszem, jego poziom rośnie wśród pacjentów nowotworowych - ale po pierwsze, głównie wtedy, kiedy mamy już przerzuty, po drugie - swoistość to tylko ok. 70%, czułość 90% (co jest o wiele za mało na test przesiewowy), a po trzecie - koszt odczynnikowy oznaczenia jednego pacjenta w labie to ok. 20PLN (plus narzut plus plus praca laboratna etc) - więc obniżenie ceny przełomem nie będzie.

Problemem wszystkich raków i testów przesiewowych nie jest to, że nie potrafimy oznaczać konkretnych substancji. Problemem jest to, że nie wiemy JAKIEJ substancji mamy szukać. Jak już do tego dojdziemy, oznaczenie to koszt kilku-kilkunastu PLN.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem