Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Pan Żebrowski to był Geralt ku*wa jego mać, nasz zdrowy chłopak wyhodowany na bigosie i schabowym, a nie jakiś amerykański supermen w rajtuzach. Plusujcie Pana Żebrowskiego, bo takiego Geralta już nie dostaniecie, a jeszcze zapłaczecie za nim
by Faydee
+
3047 3153
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B bfgmatik
+16 / 24

Pamiętam jak w internecie pojawił się trailer do Wiedźmina. Generalnie trailer był niezły, nie zapowiadał pewnych, ogólnie mówiąc, "niedociągnięć" finalnej wersji filmu, z gumowym smokiem na czele. Natomiast Żebrowski jest aktorem który w jakimś stopniu wybronił ten film przed porażką. Podobnie jak Zamachowski i piosenki napisane chyba przez Ciechowskiego. Ten film był kultowy i zapisał się w mojej pamięci jako duże wydarzenie a na końcowej scenie uroniłem łezkę. Ogólnie to jeden z symboli tamtych lat i mojego pokolenia. A było to w czasach kiedy o samej grze komputerowej nikt nawet nie myślał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2019 o 2:11

M MrProgramista
+11 / 21

@bfgmatik Film był do chrzanu, ale serial był niezły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+5 / 7

@MrProgramista Film to po prostu pocięty serial.. i racja.. był na nic.. serial był ciekawszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jorn
+4 / 4

Temu filmowi brakowało tylko dwóch rzeczy: scenariusza i reżyserii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hannya
+3 / 3

@bfgmatik Czekaj, czekaj. "Pamiętam jak w internecie pojawił się trailer do Wiedźmina." Trailer do Wiedźmina? W internecie? W czasach, kiedy maila ściągało się dobrych kilka do kilkunastu minut, kiedy wiadomości otwierały się kilkanaście minut minimum, kiedy jeden plik ściągało się kilka, a nawet kilkanaście, godzin, kiedy kilka GB transferu kosztowało (ówczesnych) kilkaset pln, Ty oglądałeś trailer do Wiedźmina w internecie?
Internet dla "Wiedźmina" zrobił jedno. Rozpowszechnił hasło: "Znajdzie się kłonica na dupę Szczerbica.".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@bfgmatik Co ty pitolisz? Był skandal i wrzask większy, niż wokół tęczowej madonny i procesji z piipą. Wrzeszczano "profanacja" a twórcy mieli być wbici na pal i szarpani od kruków.

Tu widać jak działa wybiórcza pamięć "młodości".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hannya
0 / 0

@daclaw Włączył mi się strażnik języka polskiego. Kolego, musimy się postarać o adekwatne słownictwo dla danej sytuacji. To znaczy, że jeżeli nasz adwersarz p i e r d o l i, to nazwijmy rzecz po imieniu. Eufemizmy rzadko kiedy oddają odczuwany w k u r w w danej sytuacji. Bądźmy świadomi swoich wypowiedzi.

ps. Byłam na premierze "Wiedźmina". Nawet się przebraliśmy. Gdzieś w okolicach potwora z rur od odkurzacza uciekaliśmy z kina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bfgmatik
0 / 0

@Hannya Nie no bez jajec przecież ten film powstał w 2001 roku i wtedy ja akurat miałem już od paru lat stałe łącze (tak to się wtedy nazywało) a transfer przez dostawców internetu domowego nie był limitowany i był powszechnie dostępny tyle, że faktycznie nieco wolniejszy niż teraz. Czasy o których mówisz były jeszcze z 5-10 lat wcześniej na modemie 9600 albo 38400, ale nie w dwutysięcznym roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bfgmatik
0 / 0

@daclaw Oczywiście ludzki mózg ma tendencję do poprawiania przeszłości i często się na tym łapię, ale Żebrowskiego pokochałem za rolę Wiedzmina od samego początku. I nie przeszkadzały mi w tym gumowe potwory i pocięta fabuła. To był czas nastoletniej radości z życia :D. W moim środowisku znajomych wszyscy się zajarali tym filmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hannya
0 / 0

@bfgmatik No bez jajec. W 2001 roku prędkość kilka Mb kosztowała ponad tysiąc pln. Stałe łącza miały uczelnie, firmy i kafejki internetowe. W bibliotece zostawiałam na komputerze kartkę: "Nie ruszać! Ściągam ważne!" i szłam po kawę.
Mogłeś mieć rozdzielona linię telefoniczną (nie pamiętam, czy to tak się nazywało); wtedy mogłeś jednocześnie dzwonić i używać internetu.
Internety się ruszyły jak TP uruchomiła Neostradę, ale to na pewno było po Wiedźminie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bfgmatik
0 / 0

@Hannya No faktycznie. Neostrada była od 2001 z tego co mówi wikipedia. Ale cóż, ja miałem stałe łącze 256 mbit od 7 klasy podstawówki czyli od 97-98 zdaje się z racji tego, że ojciec był informatykiem działającym w temacie. Mimo wszystko mi się to nie klei bo na sylwestra 2000 zasysaliśmy bez problemu "waiting for tonight jennifer lopez" u kumpla na imprezie więc tak źle nie mogło być ja mówisz :P. Update: od 99 było SDI i na tym się już dało coś zassać. I pograć Diablo też. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 lipca 2019 o 2:27

avatar Hannya
0 / 0

@bfgmatik Faktycznie coś się nie klei. (To pytanie nie jest złośliwe!) Pamiętasz, ile trwało to "bez problemu"? Wtedy pół godziny - czterdzieści minut wydawało się momentem. A jeśli ściągnąłeś piosenkę i to nie było niemieckie porno to sukces po całości. Kaazaa czy Osiołek?

A tu już się nie popiszę, bo diabełka ujeżdżałam trochę później.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Liliazalia
+8 / 8

Yennefer też się nam udała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A azareel
+4 / 6

@Liliazalia Nie błagam nie. Yennefer miała być piękna z ciałem 20 latki. I na to wchodzi Wolszczakowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2019 o 11:58

L Liliazalia
+9 / 11

@azareel "Yennefer choć na swój sposób atrakcyjna, za piękność uchodzić nie mogła. Gusta gustami ale w istocie mało kto określał czarodziejki jako "urodziwe." Yennefer jest zgodna z materiałem źródłowym. To fragment "Ostatniego Życzenia"Co innego Stokrotka z Dolin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 123szukam
+3 / 5

@Liliazalia Jedynie Buzkowa nie pasowała całe reszta świetnie dobrana.
@azareel Własnie Wolszczak świetnie zagrała Yennnefer fakt że była z 10 lat za stara ale nadrabiała to grą aktorską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Liliazalia
+2 / 2

@123szukam Co do Buzkowej to zgoda. W sumie fajna i dobra aktorka (grała z Jasonem Stathamem w "Kolibrze) ale jako Pavetta była zbyt wybuchowa. Nie ten temperament do tej postaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A azareel
0 / 0

@Liliazalia "Nadal patrzył. Miała figurę dwudziestolatki, choć jej prawdziwego wieku wolał nie zgadywać. Poruszała się z naturalną, niewymuszoną gracją. Nie, nie sposób było zgadnąć, jaka była dawniej, co w niej poprawiono." Ostatnie życzenie i
"Yennefer była bardzo piękna. W porównaniu z delikatną, bladą i raczej pospolitą urodą kapłanek i adeptek, które Ciri oglądała co dnia, czarodziejka jaśniała urodą świadomą, wręcz demonstracyjną, zaakcentowaną, podkreśloną w każdym szczególe. Jej kruczoczarne loki, kaskadą opadające na ramiona, lśniły, odbijały światło jak pawie pióra, wijąc się i falując przy każdym poruszeniu. (...) Nagle przemożnie zapragnęła mieć to, co miała Yennefer – piękną, odsłoniętą głęboko szyję, a na niej śliczną czarną aksamitkę i śliczną skrzącą się gwiazdę. Wyrównane, podkreślone węgielkiem brwi i długie rzęsy. Dumne usta. I te dwie okrągłości, unoszące się przy każdym oddechu, opięte czarną tkaniną i białą koronką... (...) Nie, tego jednego nie zazdrościła Yennefer (...). Tych oczu, fiołkowych, głębokich jak bezdenne jeziora, dziwacznie błyszczących, beznamiętnych i złych. Strasznych."Krew Elfów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lipca 2019 o 12:01

A azareel
0 / 0

@123szukam Sorry, ale mnie jako Yennefer nie przekonała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gratius
+1 / 1

@Hannya Do***bałes do pieca Brachu!!!! Ahahahahahahahahahahaha!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+39 / 43

Cienki film ze znakomitą obsadą aktorską.Taki paradoks.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+5 / 5

@hek_sa
Jakby aktorzy byli słabi to byłby to film klasy D a tak można go zaliczyć do klasy B.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolczyslaf
+17 / 25

Dobra, przestańcie już płakać unosić się Słowiańską dumą na produkcją Netflixa. Zakładam, że większość ludzi najgłośniej krzyczących nawet książki nie czytała (w tym także ja) co potwierdza gównoburza o miecze. Zamiast się cieszyć, że międzynarodowy gigant w produkcji seriali zainteresował się i wziął na warsztat Polski motyw i powód do dumy Polaków, dając nam kolejny powód żeby się cieszyć i czekać na coś fajnego, to ciągle jakieś lamenty. Pan Superman całkiem spoko wygląda jako Geralt po dobry stylizacji. Ja daje mu szansę i nie mogę się doczekać premiery, a swoje komentarze na temat jakości serialu pozostawię na czas po obejrzeniu pierwszego odcinka. Jak komuś nie pasuje, że to zagraniczny kapitał produkuje ten serial, to zawsze może się zgłosić do TVP i poprosić o kolejną produkcję na miarę Korony Królów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
+6 / 8

@lolczyslaf Książek to nie czytali twórcy serialu. W opowiadaniach było wyraźnie napisane, że Geralt nie dość, że z natury nie był przystojny, to jeszcze żylasty ze zmęczoną życiem twarzą, a Yennefer była kobietą o śnieżnobiałej skórze, fiołkowych oczach i nieprawdopodobnymi lokami, tymczasem jedyne co się zgadza w adaptacji to kolor oczu Yen. Ja nie mówię, że to ma być 1:1 odwzorowanie książek, ale bez przesady, niech przynajmniej podstawowe rzeczy będą ogarnięte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lolczyslaf
+6 / 6

A dla Pana Żebrowskiego oraz Rozenka pełen szacuk i głębokie ukłony, jako dwóm, jedynym i niezapomnianym Geraltom. To tak na prawdę ich dwóch zdefiniwało tą postać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DominikaDoma
+11 / 11

A ja tam czekam z niecierpliwością na wiedźmina od netflixa i liczę, że pokażą całą prawdę o związku Yen i Geralta tak jak jest w książce. (w grze jest pobieżnie i nikt nie wyjaśnił, że Triss traktowała Geralta jak zabawkę no i go wykorzystywała dwa lata mieszając mu w głowie plus nie pokazali jak Yenna pomagała Geraltowi gdy miał ciężkie dni z zleceniami bo mało mu płacili i jak ona przez osoby trzecie swoje pieniądze mu dawała by miał za co żyć).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+8 / 8

Polski serial i film Wiedźmin położyła straszna reżyseria i efekty specjalne i ciut niedopracowany scenopis. Gdyby nie gra i zaangażowanie Żebrowskiego ten fil byłby totalną klapą . Niestety producenci i reżyser zrobili typowe polskie "bedzie" czy trzymaj młody ścianę ja lecę po wypłatę. Ludzie oczekiwali efektów ala Terminator I (1984) czy Terminator II (1991) albo Jurassic park (1993) a mówimy o produkcji z roku 2001/2002 .. narracja jest ciut naiwna i męcząca , pachnie bajeczką ala Akademia pana Kleksa. Ewidentnie widać na tym przykładzie jak polska szkoła filmowa została mentalnie w końcu lat 60tych i początkach lat 70 kiedy faktycznie nasza kinematografia wprowadzała ciekawe pomysły i innowacje do światowego kina. Niestety polskie kino i szkoła filmowa nie zauważyły zmian . Chociażby w sposobie dynamicznego nowatorskiego montażu jaki np wprowadził Pulp Fiction.

Widziałem jak wyglądają fragmenty z netfixowej produkcji i obsadę i powiem że nie jest źle. Wprawdzie wolę wizualizację Geralda w wersji CDProject Red z III i tak jakoś średnio podoba mi się broda z dołkiem ale cinemtic z I zrobiony przez Bagińskiego też miał dołek w brodzie... Wiec kwestia jak to wyjdzie do kupy... byle twarzy nie miał ogolonej na gładko a będzie OK.
Mają świetny materiał nie tylko na serial ale na kilka produkcji jakie w niczym nie ustępują malowniczości świata Tolkiena. Byle tylko z czymś nie przegięli . Liczę na dobrą produkcje na poziomie Gry o tron

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DominikaDoma
+1 / 1

@killerxcartoon Przez jakiś czas Geralt nie miał zarostu w książce jest ta informacja, później ją zapuścił ale długi czas był bez zarostu z tego co pamiętam jak pierwszy raz spotkał Ciri, Yennefer czy jak szkolił Ciri w szkole wiedzmina właśnie tego zarostu nie miał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@DominikaDoma pytanie jak definiujesz brak zarostu.. czy gładź tynkowa czy trzydniówka a zarost jako tygodniowy czy już miesięczne chaszcze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DominikaDoma
+1 / 1

@killerxcartoon brak zarostu = gładka buzia jak pupcia niemowlaka :) tak bym napisała, że miał lekki zarost a napisałam o braku to logiczne, że nie miał ani jednego włoska na twarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
+2 / 2

@killerxcartoon Geralt nie lubił mieć zarostu, Cykl czytałem dawno ale w "Chrzcie Ognia" o ile dobrze pamiętam to kiedy podróżował na południe ze swoją "drużyną" czyli Jaskrem, Milvą, Angouleme, Cahirem, Zoltanem, Munrem, Sheldonem, Calebem i Percivalem (nie pamiętam czy już wtedy był z nimi Regis) to pytał nocą Jaskra czy ma brzytwę bo go zarost do szewskiej pasji doprowadza a Jaskier na to zapytał Geralta czy w nocy się będzie golił a Geralt na to że jest mutantem i dla niego nigdy nie jest za ciemno. Dopiero Redzi o tym zapomnieli i w grze Geralt lubi mieć zarost.

[Edit] żeby dodać jeden przecinek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lipca 2019 o 14:56

avatar U99
+2 / 2

Tak nawiasem mówiąc, matka Geralta była czarodziejką-uzdrowicielką, a nie k...ą jak sugerujesz. (K...a jego mać - mać, macierz znaczy matka).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
+1 / 1

@U99 Dokładnie to Visenna była druidką a Korin (nie, NIE Korwin śmieszki)- ojciec Geralta najemnikiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
+1 / 1

@Hostis_Humani_Generis

Druidka, czarodziejka, sam Sapkowski mieszał i nie ogarniał wielu wątków. Myślę, że to kolejny jego babol.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S severh
+8 / 8

Był też pewien smok... Jak z reklamy soku dla dzieci... Tego smoka się nie da odzobaczyć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S starydziad
-3 / 5

Film był do kitu, serial był do kitu, Żebrowski był drewniany, jedynie Jaskier był dobry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek_obszczymur
+3 / 3

Oj tam... zważywszy na współczesną "tolerancję" cieszcie się, że Geralt nie jest czarnoskóry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+1 / 1

Na kaszy, wiedźmin przecież kaszę wpierdziela. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar czacknoris
0 / 0

osobowości to fakt mieliśmy ok ale całść produkcji pozostawia wiele do życzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J japyczka
+3 / 3

Żebrowski był stworzony do tej roli. Szkoda że reszta nie wyszła już tak dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K khartus_
0 / 0

@japyczka dokładnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HieronimaLucinda
+1 / 1

Kiedys aktorzy nie musieli byc przystojni i piekni. Mieli zolte zeby i wydete brzuchy, a kobiety marszczyly sie juz od trzydziestki. Dzis sprzedaje sie piekny pan Zebrowski oraz białozębna Ameryka. Bohaterowie Sapkowskiego są jak sam Sapkowski, czyli raczej brzydcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
0 / 0

Smoku, ale ty jesteś piękny!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-1 / 1

Kolejny, który boi się zmian?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Depresever
+2 / 2

Kurła kiedyś to było. Polskie swojskie słowiańskie. Teraz to nie to samo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+2 / 2

Masz plusa za tego naszego chłopca wychowanego na bigosie i schabowym :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bubu2016
+1 / 1

No fajny Geralt, ale po co obrażać jego mamusię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
+1 / 3

Ten demot jest tak słaby jak ten serial.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
-1 / 3

Może nasza rodzima wersja Wiedźmina ( film i serial ) nie były super produkcjami i Netflix może nakręcić super- hiper hit ale jednego nie pobije. Muzyki która w naszej produkcji nadawała niesamowity klimat i dzięki której człowiek ślepł na niedociągnięcia, słuchając świetnych kawałków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
0 / 2

Szkoda tylko że straszną pipę z niego zrobili w filmie i serialu, zero ikry, pazura, zadziorności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K khartus_
0 / 0

Michał Żebrowski ma piękne oczy i jeszcze piękniejszy głos :)
Piotr Fronczewski ma cudowny głos

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+1 / 1

@maksiking9 primo powiedzenie "Z natury przystojny" to jakieś kuriozum językowe tak jakby ludzka natura wpływ jakiś miała na wygląd. Secundo nie w żadnym z opowiadań opisu wyglądu Geralta poza oczywistymi: biała skóra, białe włosy i blizny. Zatem kolega sam chyba nie przeczytał ani jednej strony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
-1 / 1

@Kapitan_Stefan No nie no, przecież genetyka to herezja, za którą się pali na stosie i nie ma żadnego wpływu na wygląd. Specjalnie po raz 20 przeczytam te opowiadania, żeby za tydzień dać ci konkretne przykłady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@maksiking9 A ty umiesz w ogóle czytać? Bo myśleć już na pewno nie. Nie wiem po co uwaga na temat genetyki. Jeżeli to nieudolne nawiązanie do mojej uwagi o ludzkiej naturze, to radzę przyjrzeć się co oznacza powiedzenie z natury, jest temu bliżej do charakteru niż cech wyglądu.
Nie czytaj po raz dwudziesty a w końcu przeczytaj i skończ z pie*doleniem. Bo nigdzie nie znajdziesz opisu wyglądu Geralta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
-1 / 1

@Kapitan_Stefan Jak czytam tego typu komentarze, to odczuwam dyskomfort z żenady. Po co uwaga na temat genetyki? Ponieważ jest to na miejscu. Jak najbardziej używa się też określenia ,,z natury" do cech wyglądu, np. z natury wysoki czy z natury umięśniony.
Jak najbardziej znajdę, a specjalnie dla ciebie zaznaczę sobie każde miejsce i dam obszerny komentarz z cytatami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@maksiking9 "Z natury" co najwyżej możesz być głupi, bo podane przez Ciebie przykłady są niepoprawne. Bo raczej używa się tego sformułowania w stosunku do cech charakteru czyli "z natury" Dobry "Z natury" zły "Z natury " nadpobudliwy itd.
Nie znajdziesz gwarantuję Ci to, bo nie można znaleźć czegoś czego nie ma. Za dużo gier za mało literatury. Ale szukaj tylko nie wyskocz mi z cytatem z opowiadania "Wieczny Ogień" W którym to sam Geralt stwierdza, że jest brzydki opisując sam siebie w ironiczny sposób kiedy Dudu się w niego wcielił, bo się zbłaźnisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adrian190892
0 / 2

pierwsza podstawowa zasada krytyki, nie oceniaj jak jeszcze nie oglądałeś serialu i Henrego Cebula w roli Geralda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morog
0 / 0

Żebracy są tacy żałośni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-4 / 8

Sapkowski za życia doczekał się filmu, serialów i gry na podstawie swoich powieści i marudzi. Tolkien się w grobie przewraca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+1 / 1

Płakać to będę jeżeli ktoś mnie zmusi do ponownego oglądania polskiego "Wiedźmina". Ten film może służyć jako materiał szkoleniowy dla początkujących filmowców, którzy chcieliby się dowiedzieć jak wygląda dno kinematografii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem