Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Mam wrażenie, że właśnie to 
teraz obserwujemy u nas
by Evandro
+
781 820
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Kocioo
+4 / 18

Państwo powinno spełniać rolę opiekuńczą ale rola opiekuńcza państwa powinna mieć swoje granice.. .. a tutaj... PiS po prostu kupuje głosy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+10 / 12

@Kocioo Jest sporo w tym racji... Rozdawanie pieniędzy a zmniejszenie obciążeń podatkowych to zupełnie co innego. Zamiast rozdawać 500 można było podnieść próg podatkowy, mniej zachodu biurokratycznego i mniej urzędników do tego potrzebne a i nie zachęca się do nie pracowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
+3 / 3

@killerxcartoon No tak, ale wtedy bezrobotne lampucery z podstawowym, nie miałyby kasy na szlugi i alkohol dla siebie i swojego Seby. Pamiętaj że tacy ludzie zawsze idą głosować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+9 / 9

Moze w ogole wprowadzmy jedna obowiazujaca wszystkich stawke wynagrodzenia netto, a wszystko powyzej z automatu dla panstwa zeby mialo co rozdawac "potrzebujacym". Na tym to wlasnie polega - niby spoleczenstwo takie dobre, opiekuncze, ale sprowadza se to do tego, zeby zabrac tym, ktorzy realnie wypracuja swoje pieniadze i dac je pasozytom.
Sa pewne wspolne potrzeby spoleczne, takie jak ochrona srodowiska, transport, opieka medyczna ktorej jeden czlowiek nie podola, ale na tym rola panstwa sie powinna konczyc, a nie na zapewnieniu bytu kazdemu, niezaleznie od tego jak i ile pracuje. Wiem, ze mamy balast z komunizmu i musimy wyplacac emerytury ludziom, ktorzy realnie ich nie wypracowali, ale tych ludzi jest coraz mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+2 / 2

@Xar Zgodzę się w 90% z tym co napisałeś, 10% to to że musimy wypłacać emerytury ludziom którzy je realnie wypracowali z tym że te pieniądzę dawno zniknęły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 4

@kibishi mam na mysli sytuacje, gdy ci ludzie pracujac nie przynosili zysku. Dla przykladu z czasow, gdy kazdy musial miec prace, bez znaczenia, czy byla ona potrzebna. Jesli jak to przyslowiowo bylo: jeden dolki kopal, drugi je zasypywac, to ile realnie obaj wypracowali?Ano 0. Z tym, ze nie jest to wina tych ludzi tylko beznadziejnego zarzadzania wynikajacego - z socjalizmu stricte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

Kończy się jak jest z górki i puszczą linę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+6 / 6

@killerxcartoon Raczej jak jest pod górkę, czyli jak będzie gorsza koniunktura bo już jesteśmy na tym drugim obrazku ale jeszcze da się linę utrzymać ale przy niedużym nawet pogorszeniu młodzi pracujący ludzie puszczą linę czyli albo zaczną znowu masowo emigrować albo w dużej ilości zaczną pracować na czarno lub tak jak już się często zdarza praca za najniższą krajową a druga część wypłaty pod stołem i nagle się okarzę że nie ma pieniędzy na socjal itp i będzie jak w wenezueli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+4 / 8

wincyj kasy, wincyj, dawać pisdusie bo na was nie zagłosuję

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 5

@YszamanY pamietaj, ze Tobie sie nalezy! Nie wazne za co, wazne, ze sie nalezy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 4

@Xar i tego się trzymajma- doić ile wlezie

"Ciemny tłum kłębił się i wyciągał ręce
Wciąż było mało i ciągle chciał więcej
I wciąż nie starczało, ciągle było brak
Ciągle bolało, że ciągle jest tak
Strach nie pozwalał głośno o tym mówić
Strach nie pozwalał kochać się i śmiać
Strach nakazywał opuścić w dół oczy
Strach nakazywał cały czas się bać

Jeszcze będzie przepięknie |
Jeszcze będzie normalnie |
Jeszcze będzie przepięknie aaa...
Ciemny tłum kłębił się i wyciągał ręce
Wciąż było mało i ciągle chciał więcej
I wciąż nie starczało i ciągle było brak
Ciągle bolało, że ciągle jest tak"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2019 o 21:47

V voot1
+2 / 2

@YszamanY ale wiesz że to się tak łatwo nie zmieni? Bo jeśli pis przegra, zastąpi go kolejny fan rozdawnictwa, czyli po, dopóki ten kraj nie upadnie gospodarczo na samo dno, to nic się nie zmieni. Chyba pierwsze musimy stać się drugą Wenezuelą aby coś się zmieniło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2019 o 13:32

avatar YszamanY
+1 / 1

@voot1 ale wiesz że za PO nie było rozdawnictwa i dlatego wygrał pis , nie bardzo chce mi się bronić PO, ale skąd opinia " fan rozdawnictwa" o PO ? uważasz że gdy powiedzą ciemnemu ludowi że zabiorą socjal wygrają ? ty byś tak powiedział i zostawił byś Polskę sekcie pisowskiej bo społeczeństwo głosowało by na ciebie bo chcesz im zabrać socjal ? naprawdę w to wierzysz ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
+1 / 1

@YszamanY bo PO przeganiało się z PIS w wyborach na obietnice w rozdawaniu, tylko wtedy PO trochę za późno obiecało 500+ na każde dziecko. PO i PIS obiecują dokładnie to samo, od zawsze robili to samo, a ich przepis na sukces to kontrolowany podział społeczeństwa pomiędzy te dwie partie, co zapewnia im (POPISowi) zwycięstwo w każdych wyborach z wymianą co około 2 kadencje.

Z wybranych postulatów PO: 500+, rozszerzenie 500+, 13 emerytura, 500 zł dla najbiedniejszych, 1000 dla nauczycieli, dodatkowe finansowanie nfz, refundacja in vitro. Schetyna sam mówił, że PiS realizuje postulaty Platformy, która już dwa lata temu wzywała do wypłacanie pieniędzy na każde dziecko, niezależnie od dochodu. Sam mówił, że "Piątka Kaczyńskiego" to postulaty skopiowane od PO.

Jedni przekrzykują drugich który więcej da, a ja jestem przeciwny rozdawnictwu.

Napisałeś jeszcze: "uważasz że gdy powiedzą ciemnemu ludowi że zabiorą socjal wygrają ?" Czyli uważasz, że brnięcie w socjal za wszelką cenę byle zyskać stołek ich w jakiś sposób usprawiedliwia? Platforma tak samo jak PIS wykorzystuje ten ciemny lud.

PIS i PO to jedno i to samo, a ich sukces wynika z tej wielkiej walki pod publikę, zapewniam Cię, że ta walka PIS vs PO to tylko ich wspólnie zaplanowana "kampania".

Jeszcze dobry był Biedroń, który nie tylko wygadał się, że jego kampania była finansowana przez MSZ Niemiec, ale że większość partii jest finansowana przez Niemcy, a mimo to znaleźli się "Polacy" którzy na niego głosowali.

EDIT: przypomniała mi się jedna różnica pomiędzy PO i PIS, ale to w europarlamencie, a nie w czymś na co mają jakikolwiek wpływ. Mianowicie w PE PiS przynajmniej głosowało tak jak zapowiadali, a PO głośno w mediach mówili że nie będą czegoś popierać (np głośnego ACTA 2) a później jak jeden mąż całkiem odwrotnie niż obiecywali.
Co zmienia jedynie tyle, że PIS nie jest tak bezczelny jak PO, ale poza tym obie partie są siebie warte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2019 o 18:31

avatar YszamanY
-3 / 3

@voot1 uważam że za wszelką cenę należy ratować Polskę przed pisem ,
ale że co ? "13 emerytura, 500 zł dla najbiedniejszych, 1000 dla nauczycieli, dodatkowe finansowanie nfz, refundacja in vitro " to bardzo dobre propozycje -w czym problem ? po za tym chcesz wygrać ? nie możesz polskiemu roszczeniowemu społeczeństwu powiedzieć zabierzemy wam socjal . Ty wogóle wiesz w jakim kraju żyjesz ? czy żyjesz na emigracji ? Stawiasz nak równości między PO a pisem - litości kolejny Ynteligent ,trol pis-u ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2019 o 18:59

V voot1
+1 / 1

@YszamanY To dlaczego chcesz ratować Polskę przed PiSem, skoro pasują Ci ich postulaty? Bo przypominam, że postulaty które pochwaliłeś popiera zarówno PO jak i PIS.

Ja mieszkam w Polsce, jednak należę do tej inteligentniejszej, niestety mniej licznej, grupy. Zarabiam znacznie powyżej średniej krajowej i widzę ile moich pieniędzy jest mi zabierane na nierobów, przy czym nie otrzymuję praktycznie nic w zamian. POPIS będzie dalej kontynuował politykę zabierania pracowitej mniejszości i rozdawania nierobom i nieudacznikom, do momentu aż ta pracowita mniejszość przejdzie do konkurencji, tj kraju, który będzie zabierał mniej albo tyle lub więcej ale będzie dawał coś w zamian. Wtedy z Polski zrobi się Wenezuela 2 i po 10 latach Wenezueli 2 wszystko pierdzielnie i może w końcu do władzy dojdzie ktoś spoza koalicji PO + PIS. Wtedy jakieś 5 lat później będzie można myśleć o powrocie do kraju.

Ja to tak widzę, właśnie przez takich "Ynteligentów" jak Ty, który nie głosuje za tym aby było lepiej, tylko za tym byle tylko PiS przegrał, nieważne kto wygra. I nawet sobie nie zdajesz spraw z tego, że głosując nie "za" tylko "przeciw", robisz przysługę POPiSowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 0

@voot1 wiesz w jakim kraju żyjesz ? wiesz że społeczeństwo jest roszczeniowe ? dla mnie priorytetem jest odsunąć pis od władzy, ty masz inne i oddasz Polskę pis-owi - po prostu brak realizmu i rozsądku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
0 / 0

@YszamanY a Ty chcesz oddać Polskę platformie - po prostu brak realizmu i rozsądku. Co za różnica kto z nich będzie przy władzy, jak oboje jednakowo Polskę rujnują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
0 / 0

@voot1 pis to socjalizm, za PO nie było socjalizmu,, żyjemy w polskim społeczeństwie - roszczeniowym i mściwym które krzyczy daj,daj,daj. Jak wyoborażasz sobie zwycięstwo PO gdy będzie mówić zabierzemy socjal ? Chcesz odsunąć pis od władzy ? w debilandi nie mówisz zabierzemy wam socjal ,PO zawsze było przeciwne korycie plus ,rozsądek nakazuje nie podkładać się pisdusiom by ci nie straszyli " zabiorą wam to co myśmy dali " Tylko PO ma szansę odsunąć od władzy pis ( masz inną realną propozycję ?) ty minusujesz PO i oddajesz władzę sekcie - czego nie rozumiesz ? masz nadzieję że jest inne ugrupowanie realnie mogące utrącić szkodników z pis-u ? wybory za 3-mce Naprawdę PO i pis to to samo ? bredzisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2019 o 17:08

L LPS
-2 / 6

Ile jeszcze będzie takich demotów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rewl
+2 / 6

Państwo opiekuńcze sprawia, że odsetek patologii wzrasta a głupich łatwiej przekonać żeby głosowali na PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lukson997
-2 / 2

Na przyczepie powinni być politycy z PO z lat kiedy rządzili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ath29
-2 / 2

Ile jeszcze tej propagandy anty PIS nam bedziecie serwowac ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem