Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D Do_cent
+4 / 6

@likkaq
Mam nadzieję, że nie wszystko w życiu traktujesz aż tak dosłownie. To jest przecież przypowieść z morałem, a historia niekoniecznie prawdziwa. Morał jest tu istotny, a nie to co przypaliła. Mogła nawet przypalić wodę na herbatę, jeśli wolisz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L likkaq
-2 / 2

@Do_cent
Historia niekoniecznie prawdziwa ma mnie przekonać do morału. Autor mógłby się postarać, aby była prawdopodobna i przekonująca. Weny literackiej nie wymagam.
Tu od samego początku czuję kłamstwo. Osoba lubiąca gotować nie zaserwuje po ciężkim dniu pracy mężowi i dziecku tostów z dżemem. W przypadku biedy czy głodu to ziemniaki ze słoniną lub bez.
Podsumowując: Jeśli autor nie ma doświadczenia życiowego to dlaczego mam uwierzyć, ze przedstawiony morał jest cokolwiek wart?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Do_cent
+2 / 2

@likkaq
No masz całkowitą rację. Popatrz na przykład na taką historyjkę z morałem pod tytułem "Czerwony Kapturek", tam dopiero jest zlepek nieprawdopodobieństw. Jaka matka wysłałaby swoje dziecko do niebezpiecznego i ciemnego lasu i jeszcze złośliwie ostrzegała: "tam mogą być wilki!". A dalej wcale nie jest lepiej... Ech!

Chyba już nie będę czytał historyjek z morałem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L likkaq
0 / 0

@Do_cent
Zdecydowanie!
Według analizy psychologicznej Fromma, jest to opowieść o młodzieńczej konfrontacji ze światem dorosłych, światem seksualności. Sam Czerwony Kapturek jest symbolem menstruacji, zaś butelka niesiona w koszyczku to symbol dziewictwa i czystości, na którą trzeba bardzo uważać, gdyż łatwo można ją stracić. Wilk to symbol czarującego mężczyzny, któremu można łatwo ulec.
to z bloga http://magicznewieczory.blogspot.com

Inne interpretacje bywają jeszcze bardziej szokujące :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem