Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
417 445
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Fragglesik
+20 / 36

Osobiście uważam to za totalny kretynizm i dopraszanie się, by ktoś nasz gatunek wybił do nogi. Przypomina mi to wysyłanie po całej ziemi informacji "Mamy bank pełen złota i diamentów, nic nie umiemy, nie mamy broni, ani żadnej techniki, może ktoś przyjedzie do nas i coś opowie? Mieszkamy w (tu następuje dokładny adres), można do nas dojechać (tu następuje pełna informacja o dojazdach)". Tylko kretyn ze skłonnościami samobójczymi coś takiego robi. Natomiast, jeśli w ufoludków nie wierzy, to jest kretynem, wysyłając coś takiego, skoro wg. niego nikogo tam nie ma. Czyli komplet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2019 o 12:51

M konto usunięte
+7 / 13

@Fragglesik Ludzie, którzy wysyłają takie wiadomości to idioci, którzy wierzą, że im bardziej rozwinięta cywilizacja, tym jest bardziej pokojowo nastawiona, propaganda USA tak twierdzi, mimo że oni sami są najbardziej agresywnym krajem na świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2019 o 8:19

A konto usunięte
+5 / 11

@Fragglesik To tak, jakbym napisała na fb, że wyjeżdżam na wakacje całą rodziną i podała datę wyjazdu, oraz przyjazdu, wcześniej wrzucając zdjęcie "selfie" na tle mego domu, by złodziej miał łatwiej trafić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 4

@AnitkaLubiWbijacNoze Dorzucając miejsce, gdzie chowasz klucze i kod do sejfu.......:)............@maksiking9 Co zrobisz...:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sukuremu
+9 / 9

@Fragglesik Panie Geniusz, ale masz świadomośc że wysyłamy nasz wizerunek, sposób mowy, naszą cywilizacje od momentu pierwszej transmisji TV z olimpiady? To wszystko idzie przez wszechświat tak samo jak ta wiadomość, z tym że ta jest celowo w ten sposób zapisana. Wyobraź sobie że modulowany przez nas sygnał z ziemi idzie w przestrzeń kosmiczną i już rozszedł się na około 50 lat świetlnych. I co teraz! Czas umierać czy się pakować do piwnicy xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+4 / 4

@sukuremu Ano....:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
+1 / 3

@Fragglesik przypomniała mis ie taka historyjka s-f, jak to pewien badacz nawiązał kontakt z obca cywilizacja która wysłała krótki przekaz, "uciszcie się, bo was usłyszą" :D Nie ma co histeryzować i wracać do jaskiń.
Prawdopodobieństwo, że cokolwiek i kiedykolwiek rozumnego przechwyci naszego voyagera gdzieś w kosmicznej pustce, jest tak małe, że niemożliwe, najpewniej przechwycą go dopiero sami ludzie jako "ciekawostkę".
Sam radiowy sygnał z odległością traci na sile, po za tym kosmos pełny jest własnych szumów radiowych, więc z każda kolejną odległością słuchający będzie musiał mieć o wiele czulszy sprzęt by nas podsłuchiwać, słaby sygnał + ogromne opóźnienie + narastająca lawinowo ilość informacji do rozszyfrowania.
Jeśli gdzieś są tacy niedobrzy i bardziej zaawansowani od nas kosmici to i tak już jesteśmy na ich łasce. w momencie spotkania :D
PS.
Jeśli istnieje jakaś obca zaawansowana cywilizacja, to wątpię by potrafiła ukryć swoje istnienie i emitowane fale a na pewno nie tak od razu, to działa w obu kierunkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morych
+2 / 2

@sukuremu to nieprawda, sygnał słabnie z kwadratem odległości, więc dość szybko nie będzie możliwe jego wykrycie. Nawet z okolic najbliższej gwiazdy nie da się wykryć naszych sygnałów tv nawet kilkukilometrowym teleskopem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sukuremu
+1 / 1

@Morych mhmm.. A wiesz że zrobiono "zdjęcia" czarnej dziury z powierzchni ziemi? :) I użyto do tego całą ziemie? Gdy sygnał z kilku anten w rożnych miejscach na ziemi, zwróconych w jednym kierunku, skorygujesz o czas, itp, możesz założyć że używasz jednej anteny o powierzchni bliskiej przekroju ziemi. Tak więc, tak jak ty nie możesz zrobić tego zdjęcia czy nasłuchać nas, nie oznacza że inne cywilizacje nie mogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morych
+1 / 1

@sukuremu serio porównujesz moc promieniowania dysku akrecyjnego czarnej dziury do ziemskich emisji tellewizyjnych? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sukuremu
0 / 0

@Morych Nie. Raczej chodzi o przykład i zaradność naukowców. Czarna dziura której zrobiono zdjęcie, znajduje się od ziemi w odległości 55 milionów lat świetlnych. No jakby nie patrzeć daleko. Natomiast najbliższa gwiazda Proxima Centauri, to "raptem" trochę ponad 4 lata świetlne. Nie znam się na kosmologii ale dystans jest znacznie mniejszy więc nawet gdyby podłożyć to do wzoru na zwykła propagację sygnału i jej moc, myślę że można to porównywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+41 / 45

No no. Kosmici (jak na kosmitów przystało) porozumiewają się po angielsku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-4 / 6

@Bihar no, bo przecież kosmici są wystarczająco inteligentni by wynaleźć podróże międzygwiezdne, ale język angielski z pewnością ich przerasta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+2 / 8

@ministerq jestem ciekaw w jaki sposób mieliby się nauczyć tego języka nie mając z nim nigdy w życiu żadnej styczności.
edit: i skąd pewność, że wiedzą jak podróżować między gwiazdami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2019 o 14:10

M konto usunięte
+1 / 5

@Bihar w jaki sposób dzieci uczą się języków, nie mając z nimi żadnej styczności? Jeśli to rasa humanoidalna, co wynikało by z przytoczonych materiałów, to ma z nami dużo wspólnego, chociażby na poziomie percepcji. A stąd to już naprawdę droga bliższa do porozumienia niż może się wydawać. Zwłaszcza że odniesienia językowe dostarczamy sami, bombardując naszą najbliższą przestrzeń naszymi transmisjami radiowymi. Natomiast co do założenia o tym, że wiedzą jak podróżować między gwiazdami, to w tym przypadku jest domyślne - w końcu rozmawiamy o kosmitach. Owszem, mogą to być również inni, rozumni mieszkańcy naszego układu gwiezdnego, ale to jest akurat dosyć mało prawdopodobne (ale wciąż możliwe).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+4 / 4

@ministerq Dzieci uczą się języków, właśnie poprzez kontakt z danym językiem, a dokładnie z ludźmi, którzy danego języka używają. Gdyby całkowicie odseparować małe dziecko od innych ludzi, nie nauczy się języka samo z siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-1 / 3

@profix3 napisałeś coś, ale jakbyś nie napisał nic, a przynajmniej nic sensownego. O kontakt z naszym językiem naprawdę nie jest trudno, jak napisałem powyżej. Sugestywnych transmisji jest wokół naszej planety mnóstwo. A pozaziemska rasa, przewyższająca nas technologicznie, mająca mieć jakieś problemy ze zrozumieniem naszego języka brzmi absurdalnie (bo przecież lingwistyka to musi być domena jedynie homo sapiens).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 1

@ministerq Rozumiem, że ty jako homo sapiens, byłbyś w stanie nauczyć się np chińskiego, jakbyś dostał kilkugodzinne nagranie tego języka, nawet kilkadziesiąt godzin.
Poza tym sam napisałeś coś absolutnie bezsensownego mówiąc, że dziecko uczy się języka beż żadnego z nim kontaktu. Do tego chciałem się odnieść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2019 o 21:00

M konto usunięte
-1 / 1

@profix3 znasz jakiegoś żywego Sumera od którego można się nauczyć języka? Nie? To jakim cudem lingwiści i archeolodzy byli w stanie odczytać ten język? A co do nagrań chińskiego - uważasz że we współczesnym internecie jest tylko kilkadziesiąt godzin nagrań chińskiego? I że specjalista lingwistyczny innej rasy, bazujący na ogólnodostępnych materiałach które praktycznie sami mu dostarczamy, nie byłby w stanie stworzyć słownika?
Twoje podejście jest tak płaskie i ograniczone że aż przykro się robi uczestnicząc w tej dyskusji, dlatego nie zamierzam więcej na nią tracić czasu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 2

@ministerq Naukowcy odczytywali dawne języki, badając fragmentaryczne tłumaczenia na grecki, łacinę, perski itp. Bez klucza błądzili po omacku. Jeden z języków starożytnych odczytali tylko dlatego, że znaleźli inskrypcję, identycznie brzmiącą w 3 wersjach. Języku którego nie potrafili odczytać, perskim i jakimś innym równie egzotyczny.
Po przeczytaniu twojego ostatniego zdania, ręce mi opadły. Jesteś zwykłym kretynem trollem. Cierpiącym na manię wielkości. powodzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BurakRasyPolskiej
+26 / 26

Ciekawe jak my będziemy się kontaktować z innymi światami gdy osiągniemy taki poziom zaawansowania jak zbożowe kosmity. Będziemy na obcych planetach cichaczem skrzyć żywopłoty na fantazyjne wzory a może lepić wymyślne babki z piasku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tral22
+7 / 19

myślę że jak na ludzi przystało, pojadą na inna planete wprowadzać demokracje, chrześcijaństwo i islam zwalczając przy tym terroryzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Meroller
+17 / 17

@Tral22 O socjalu zapomniałeś. Jak tworzyć problemy to po całości :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkwitcher
0 / 6

@BurakRasyPolskiej Beata przyleci Szydłobusem i będzie wprowadzać z imperatorem Jarosławem dobrobyt socjalny na nowej planecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+16 / 16

Totalne bzdury. Cywilizacja potężniejsza od nasze próbuje się kontaktować z nami za pomocą strzyżenia trawy we wzorki. Ciekawe, że te pojawiają się ZAWSZE w miejscach, gdzie można wejść nie zostawiając śladów, czyli zawsze są jakieś drogi, czy ślady maszyn rolniczych. Dlaczego nie ma ich na dziewiczych polach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+6 / 6

@adamis62 Też uważam, że zaawansowana rasa miałaby lepsze metody komunikowania się, ale akurat na dziewiczych polach nie zostawiłbym wiadomości, bo mogłaby się zniszczyć zanim ktoś w ogóle by ją odnalazł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
+3 / 3

A dlaczego nie ma banerów reklamowych w miejscach nieuczęszczanych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@maksiking9 , przez "dziewicze pola" rozumiem pola uprawiane przez człowieka, ale takie, przez które nie przejechała żadna maszyna rolnicza tworząc ślady, po których na pole wchodzą cwaniaki robiące te obrazki. Takie obrazki ZAWSZE są jakoś połączone z cywilizacją, przez drogę, ścieżkę albo ślady po traktorze robiącym opryski. Po prostu do tych obrazków zawsze da się jakoś dojść. Nie ma obrazków bez możliwości dojścia do nich. Gdyby takie były, znaczyło by to, że ktoś tam wylądował, zrobił obrazek i odleciał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2019 o 22:48

J J_R
+8 / 10

Żaden kosmita by nie malował wiadomości w zbożu. Zwykła ściema.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+1 / 1

Poznales jakiegos, skoro wiesz takie rzeczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+5 / 9

Jak odczytałbym naszą wiadomość wysłaną w kosmos :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2019 o 8:27

A Ashardon
+14 / 14

Przebądź drogę kilkudziesięciu lat świetlnych. Obstrzyż trawnik. Bądź kosmitą.
Żaden szanujący się naukowiec nawet nie podejmie dyskusji o "kręgach w zbożu", bo to większa głupota, niż twórczość sióstr Godlewskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
+2 / 4

A jednak podejmowali temat niejednokrotnie i nawet starali się odtworzyć pewne aspekty (jak chociażby pęknięte kolanko, zboże łamane pod kątem 90 stopni, pole elektromagnetyczne, czy drobinki żelaza). Oczywiście wszystko w czasie jednej nocy. Nawet im się udało zrobić kółko o średnicy 5 m, ale huk użytej bomby słychać było z wielu kilometrów, a kręgi miały powstać bezgłośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Shaam @Ashardon mówi o szanujących się naukowcach, a nie takich co badają kręgi w zbożu. Bo jeśli to robią, przestają być jako "naukowcy" wiarygodni. I jest jeszcze druga sprawa. Na ile badają, a na ile kpią z głupoty fanów ufo, aby napisać jakąś książkę i zarobić na naiwniakach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
+9 / 9

I jakimś cudem ufoludek ze zboża wygląda identycznie jak każdy inny ufoludek z kreskówki dla dzieci z lat 60-tych. Poza tym dlaczego kosmici mieliby się komunikować z nami po angielsku oraz skąd znaliby tą komunikację 8 bitową czy jakoś tak. I mówią, że ich populacja wynosi 21,3 mld. Ciekawe, że ich sposób zapisu miliarda jest taki sam i znaczy tę samą liczbę. Poza tym nie znam się na rolnictwie, ale są tam ślady kół, po których ktoś mógł wejść, zrobić kręgi i niezauważenie wyjść. Zresztą powala mnie ich logika.
-Ej, patrz, mieszkańcy tej planety wysłali nam wiadomość kodem binarnym podając dane o sobie. Może też im coś o sobie opowiemy?
-Dobry pomysł, oni nam kodem, to my im wiadomość przekażemy wycinając niezrozumiałe dla nich wzory w zbożu naszymi nieważkimi, niewidzialnymi, bezszelestnymi kosiarkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shaam
-1 / 11

Matematyka to język wszechświata. Systemem 8 bitowym (matematyką ósemkową) sami się posługiwaliśmy wysyłając w kosmos wiadomość. Odpowiedzieli w tym samym języku. Co w tym dziwnego? Mieli odpowiedzieć systemem trzynastkowym na pytanie w systemie ósemkowym? Odpowiadasz po niemiecku na zadane po polsku pytanie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+2 / 2

@Shaam System 8-bitowy jest systemem, w którym liczba składająca się z 8 cyfr binarnych (0 i 1) przedstawia wartości od 0 do 255, system ósemkowy na odmianę to system liczbowy, w którym używa się ośmiu cyfr (0-7) do reprezentacji wartości (z dowolną ilością cyfr w liczbie).
Pierwsze używa się w technice cyfrowej, a drugie wszędzie tam, gdzie akurat system ósemkowy się sprawdza jako wygodne narzędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
+1 / 3

@RadnyZDopiewa tranzystor ma dwa stany: wyłączony (zero) i włączony (jeden). Logika tu się wkrada i matematycznie budowa jakiejkolwiek elektroniki jest oparta o operacje na cyfrze dwa oraz jej potęgach. Wszystkie systemy komputerowe tak działają; binarny (dwójkowy), heksametryczny (ósemkowy) i szesnastkowy. Tak samo pojemności pamięci masz wyrażane w kolejnych potęgach 2. Jeśli więc obca cywilizacja osiągnęła technologię budowy elektroniki to mogła dojść do tych samych wniosków i na takich samych matematycznych zasadach ją projektować. Tak samo jak ludzie w różnych zakątkach świata na terenach zalewowych budują domy na palach. Niezależnie od siebie, nikt nikomu patentu nie sprzedał. Równolegle w takich samych warunkach wpadli na takie same pomysły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RadnyZDopiewa
0 / 0

@Trepan W sumie logiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+6 / 6

Cięcie w zbożu to nie komunikacja, to chwila zabawy rolnika. Głowy jak baniaki, drobne i niskie ciała i wielki wytrzeszcz oczu to komiksowy sposób obrazowania kosmitów,który wziął się z teorii naukowych jakobyśmy my mieli tak kiedyś wyglądać jeśli ewolucja pójdzie w odpowiednim kierunku. Cywilizacje,które rozwijały się w innych warunkach środowiska mogą nawet nie przypominać sylwetki humanoidalnej (pionizacja była potrzebna nam w konkretnych warunkach jakie wtedy były na Ziemi) i poruszać się na czworaka jak pies przy czym nadal mogą być bardziej inteligentni od nas. Na innych planetach ewolucja wcale nie musiała przebiegać jak u nas.

Według podstawowych teorii fizyków i astronomów cywilizacja rozwinięta w tak znacznym stopniu i będąca tak daleko mogłaby dwa razy wyginąć albo zmienić położenie zanim zauważylibyśmy ich istnienie przez nasze urządzenia. Głównie ze względu na czas podróży światła przez próżnię. To samo działa w drugą stronę gdyby ktoś chciał obserwować nas z odległych galaktyk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+3 / 5

Wiadomość Arecibo została wysłana w kierunku Gromady Kulistej odległej od nas o ok. 25000 (25 TYSIĘCY!) lat świetlnych, czyli wiadomość dotrze do celu za ok. 25 tysięcy lat.
Była nadawana tylko przez 3 minuty. Dlaczego tylko tyle? Chyba po to, żeby zmniejszyć szanse, że ktoś ją odbierze, bo musiałby akurat być nastawiony na odbiór z naszego kierunku.
JEŻELI ktoś ją odbierze i w dodatku rozpozna (a wcale nie jest oczywiste, że ciąg bitów ktoś musi rozpoznać jako bitmapę, ani nie jest oczywiste, że taką bitmapę ktoś zinterpretuje w taki sposób, jak to sobie wymyślili nadawcy wiadomości), a następnie wyśle odpowiedź, to możemy się jej spodziewać za następne 25 tysięcy lat.
Czyli za około 50 tysięcy lat powinniśmy nastawić się na odbiór wiadomości z kierunku Gromady Kulistej M13. Czekam z niecierpliwością.
Na razie jednak wzorki w zbożu przypisywałbym raczej istotom żyjącym znacznie bliżej - na trzeciej planecie od naszego Słońca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kelaii
-5 / 5

@JanuszTorun jednej rzeczy zdajesz się nie brać pod uwagę. Że nie odkryliśmy jeszcze wszystkich praw fizyki i sposobów przemieszczania się. A "oni" być może tak (jeśli istnieją)...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek_s
+4 / 4

@kelaii Czyli nie musieli czekać 25 tysięcy lat na jej odbiór i ich zaawansowana technologia pozwala jedynie na znaki na trawie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kelaii
-1 / 1

@tomek_s może nie jesteśmy na wszystko gotowi. Mnie się ta myśl podoba, a Ty nie chcesz wyjść na naiwniaka... czego się boisz, co stracisz fantazjując "co by było gdyby"? Ja się bawię :) Jeśli to człowiek takie rzeczy "wy-trawia" to ma również mega zabawę, przyznaj ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+1 / 1

Problem w tym że setki a może i tysiące lat temu kiedy zorientowano się że coś takiego ma miejsce nie było za bardzo innego sposobu na kontaktowanie się z ludźmi. Ludzi głównie interesowały sposoby zdobywania pożywienia więc coś takiego najbardziej zwracało uwagę. Moim skromnym zdaniem obcych cywilizacji nie należy szukać miliony kilometrów od naszej przerębli w lodzie zwanej Światem a dalej na tzw południe:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tral22
+2 / 2

kosmici sa napewno bo to wydaje sie niemożliwe żeby ich nie było. przylecą jak bedą mieli cel, myślę że najcenniejszym surowiec jaki posiadamy to woda. A kręgi to ściema. myślę że wszystkie informacje podawane w mas mediach o kosmitach to celowe zagranie żeby oswoić ludzi z myślą że coś może wylądować i żebyśmy np. nie myśleli że to jakiś Bóg czy Szatan tylko inna cywilizacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+2 / 2

@Tral22 Woda jest jednym z najbardziej powszechnych związków chemicznych we Wszechświecie. Jeżeli potencjalni kosmici potrafią naginać prawa fizyki i podróżować szybciej od światła (co jest tylko hipotetyczne), to kilka kropelek wody z jednej z miliardów planet jest dla nich nieistotne. A informacje podawane w mass mediach o kosmitach to mieszanka bzdur, pseudonauki i zwykłego gówna. Taka papka idealna dla typowego odbiorcy o IQ poniżej 30.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2019 o 23:00

J jagyr44
+1 / 1

Ja tą wiadomość Sagana widziałem wieeeele lat temu w polskim programie popularno - naukowym, więc akapit, że nikt nie wykradł tych informacji nie jest rzetelna, bo ona w ogóle nie była tajemnicą. Ale sprawa ogólnie rzecz biorąc ciekawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2019 o 20:23

avatar pawel24pl
+1 / 3

no ok, ale skąd kosmici znają ASCII?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
+1 / 1

Na innych planetach w Układzie Słonecznym nie wykryto życia. Aktualny stan wiedzy nie zakłada możliwości istnienia innej bazy życia niż węgiel, nie są znane potencjalne procesy życiowe, więc przyjmuje się, że są tylko hipotetyczne. Pozostałe planety Układu Słonecznego są dość wrogie - panują tam skrajne temperatury i promieniowanie. Gdyby w tym układzie istniała planeta z ponad 20 miliardami inteligentnych kosmitów, dałoby się zaobserwować ich bytność, albo poprzez sondy kosmiczne, albo poprzez wykrycie emisji fal radiowych, zakładając, że mają teleskop i jakąkolwiek łączność radiową. Istnieją o wiele bardziej niezawodne sposoby komunikacji od wygniatania wzorów na zbożu. Potencjalne życie pozaziemskie nie musi być podobne do tego ziemskiego, kosmici mogliby na przykład nie mieć oczu czy uszu, w ich miejsce mając inne zmysły, przystosowane do odbierania bodźców z macierzystego świata. Szansa na to, że potencjalni kosmici mają twarze z dwojgiem oczu, nosem pośrodku i ustami na dole, jest bardzo niewielka. Do tego brak źródła - niektórzy nie rozumieją zjawiska 'science woo' i dlaczego jest ono oznaką gówna pomiędzy uszami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jan345
0 / 0

Skąd kosmici mieliby znać kod ASCII??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
0 / 0

Trzecie prawo ewolucji: przypadek. Nawet jeśli spotkamy kosmitów to nie będą to małe szare/zielone ludziki. Nie dla tego, że nie mogą być mali, nie dlatego, że nie mogą być szarzy czy zieloni, ale dlatego, że nie będą to ludziki (ponieważ szanse na to są nieskończenie małe).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 1

@Trepan Inaczej - prawdopodobnie, jeśli natkniemy się w kosmosie na rozumne życie, w ogóle nie uznamy go za rozumne życie, bo będzie radykalnie różne od wszystkiego co znamy. Tymczasem my, intuicyjnie, poszukujemy w kosmosie kogoś podobnego do nas, tworzącego podobne konstrukcje, wysyłającego podobne sygnały.

Nawet na Ziemi, w warunkach zmiennych w bardzo wąskim zakresie, istnieją miliony gatunków żywych organizmów. A ile spośród nich można uznać za - pi x drzwi - podobne do człowieka? Kilkadziesiąt, nawet nie promil.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
0 / 0

@daclaw tak konkretniej to człekokształtne, a najbliżej spokrewnione człowiekowate. No i mamy tu tylko kilka gatunków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nyar
0 / 0

My też szukamy cywilizacji technicznej żeby wygniatać im wzory w zborzu ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nyar
0 / 0

Wiadomość od dowództwa :
"Żadnych namacalnych dowodów, wzory w zborzach i porywanie zwierząt hodowlanych, jak was złapią to oślepić jasnym światłem i skasować pamięć sondą wkładaną w otwór umiejscowiony najdalej od mózgu.
Nie po to lecimy lata świetlne od domu żeby z nimi handlować i uczyć. "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem