Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
63 74
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R remp
+2 / 6

zapomniałes dodać, ze wcześniej było lex szyszko i te zielone kępy to juz tylko we wspomnieniach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olamakotki
0 / 6

Co pierwszy demot się nie przyjął ;)? Jak pisałem wcześniej, najczęściej sytuacji wygląda wręcz odwrotnie do tej opisanej w democie, to ludzie się budują przy takich przybytkach a później narzekają. Wynajmowałem mieszkanie zaraz pod drogą lotniczą przy lotnisku, ale sorry bardzo lotnisko było pierwsze, to co, należy przenieść lotnisko, bo parę tysięcy ludzi postanowiło "zaoszczędzić"? Jak na razie to wiem że za rządów PiS, nie wiem czy to tylko ich zasługa czy możne UE, zabrali się za absurdalne pozwolenia na budowę wiatraków prądotwórczych gdzie popadnie. Małe gminy nasrywały tego gdzie im się podobało, bo mieli z tego kasę, a później nie można było przy takim czymś mieszkać, czy się budować. Ale to właśnie ostatnio zmieniono przepisy że np. w mojej okolicy taki wiatrak może stać nie bliżej niż 1,5km od zabudowań, a nie 0,5km jak było wcześniej, co skutecznie ogranicza problem. Wiatraki mogą sobie być ale w formie farm gdzieś na odludziu, a nie po kilka pomiędzy domami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+5 / 5

@olamakotki, ale co ma piernik do wiatraka? Piszesz o innej sytuacji - gdy ktoś buduje się i ma idiotyczne wymagania co do sytuacji istniejącej, bo ktoś sobie chce polepszyć. Czego innego dotyczy Lex Kowalczyk, kiedy przestajesz mieć wpływ i bez twojej zgody się pogorszy, bo nie możesz inwestycji oprotestować.
Tak samo przepisy dotyczące wiatraków polepszają sytuację mieszkańców. Poza właścicielami ziemi znajdującej się w pasie ochronnym wiatraka. Ci już ziemi na budowlaną nie przekwalifikują, a jak wiadomo ta jest więcej warta od rolnej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olamakotki
-4 / 4

@Laviol Odnoszę się do jakiejś głupiej grafiki nie przedstawiającej nic realnego. Oraz do tego że jak na razie dostrzegam inną korzystną zmianę w przepisach, której doświadczam w podobnej dziedzinie(nie mówię że wszystkie zmiany są dobre, o co to nie). A to że ktoś sobie wypisuje jakieś LEXy, to mnie mało obchodzi, nadal pamiętam tę całą histerię na temat LEX Szyszko, która de facto pozwalała np. mi wyciąć drzewa które wsadziłem lata temu. Jakoś do wsadzani drzew nikt pozwoleń mi nie wystawiał... Podsumowując wydaję mi się, że akurat ten piernik ma trochę wspólnego z wiatrakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem